Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως τόσες ενημερώσεις έχουν βγει και οι ρυθμίσεις της οθόνης ακόμα των 8.1 είναι :P

 

Sent from mTalk

 

Για να μη μιλήσω για τα apps στο store....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως τόσες ενημερώσεις έχουν βγει και οι ρυθμίσεις της οθόνης ακόμα των 8.1 είναι :P

 

Sent from mTalk

 

Δηλαδή τι ρυθμίσεις ήθελες ακόμα να εχει; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι δεν το έκαναν στυλ Windows 10 ακόμα και δεν φαίνεται πολύ ωραίο.

 

Sent from mTalk

 

συγνώμη αλλά ούτε εγώ το καταλαβαίνω αυτό. εμφανισιακά λες; δεν ξέρω προσωπικά θεωρώ πως είναι μια χαρά και από ρυθμίσεις έχεις μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το παραπάνω θα μπορούσε να υπάρχει η δυνατότητα επεξεργασίας ονόματος στα πλακίδια και όχι μόνο στους φακέλους. καρφιτσώνοντας μια σελιδα , θα επρεπε να εχεις την δυνατοτητα να την ονομαζεις οπως θελεις.
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το παραπάνω θα μπορούσε να υπάρχει η δυνατότητα επεξεργασίας ονόματος στα πλακίδια και όχι μόνο στους φακέλους. καρφιτσώνοντας μια σελιδα , θα επρεπε να εχεις την δυνατοτητα να την ονομαζεις οπως θελεις.

 

Σίγουρα θα υπάρξει στο άμεσο μέλλον. Μη ξεχνάμε πως πλέον τα windows 10 εξελίσσονται παράλληλα σε desktop και mobile..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά ούτε εγώ το καταλαβαίνω αυτό. εμφανισιακά λες; δεν ξέρω προσωπικά θεωρώ πως είναι μια χαρά και από ρυθμίσεις έχεις μια χαρά.

 

Εμφανισιακά μιλάω μόνο. Αλλιώς μια χαρά είναι.

 

Sent from mTalk Lumia 730

Edited by spasosbill
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η εφαρμογή "προφίλ χρώματος" που είναι η Windows 10 έκδοση της εφαρμογής "οθόνη", αλλά δε θα στην ενημερώσει το store, θα πρέπει να τη βρεις και να την εγκαταστήσεις χειροκίνητα. Τουλάχιστον έτσι έκανα εγώ, γιατί ενημέρωση από το store δεν είδα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η εφαρμογή "προφίλ χρώματος" που είναι η Windows 10 έκδοση της εφαρμογής "οθόνη", αλλά δε θα στην ενημερώσει το store, θα πρέπει να τη βρεις και να την εγκαταστήσεις χειροκίνητα. Τουλάχιστον έτσι έκανα εγώ, γιατί ενημέρωση από το store δεν είδα.

 

Eχεις link? Γιατί δεν μου την βγάζει στο store

Link to comment
Share on other sites

Lumia 950 επίσημη έκδοση,σήμερα ανοιγωντας το ημερολόγιο είδα ότι έλειπαν συναντήσεις και στις κλήσεις είχαν αφαιρεθεί τα ονοματα στην ταχεία κλήση .

Όταν το συνδέω με το pc ενώ έχω περάσει τις φωτογραφίες θέλει να τις ξαναπεράσει όλες.

Link to comment
Share on other sites

Eχεις link? Γιατί δεν μου την βγάζει στο store

 

Δυστυχώς όχι και δεν μπορώ να βρω αυτή τη στιγμή, πάντως υπάρχει το link, πολλές σελίδες πίσω βέβαια, αλλά με ένα google search θα το βρεις πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Lumia 950 επίσημη έκδοση,σήμερα ανοιγωντας το ημερολόγιο είδα ότι έλειπαν συναντήσεις και στις κλήσεις είχαν αφαιρεθεί τα ονοματα στην ταχεία κλήση .

Όταν το συνδέω με το pc ενώ έχω περάσει τις φωτογραφίες θέλει να τις ξαναπεράσει όλες.

 

Μου είχε κανει και εμένα..Αν πας στις επαφες και δεις τους λογαριασμους που συγχρονιζει θα δεις οτι δεν θα συγχρονιζει.Εμενα μου εβγαλε προβλημα με μια επαφη(που την εχω βεβαια 9 χρονια)την εσβησα και ξεκινησε κανονικα...Who knows..!!!

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου, Lumia 640XL LTE που έχω, παρατήρησα χθες το βραδάκι ότι είχαν διαγραφεί όλες οι επαφές από την ταχεία κλήση. Επίσης σήμερα είδα ότι δεν συγχρόνιζε το outlook και όλα τα emails που είχα, είχαν εξαφανιστεί. Στον υπολογιστή φαίνονται κανονικά. Έκανα συγχρονισμό αλλά με πήγαινε στις ρυθμίσεις όπου και δεν μπορούσα να δω τι έφταιγε μιας και οι ρυθμίσεις φαίνονταν σωστές. Το έκλεισα και το άνοιξα πάλι και συγχρόνισε τα τελευταία emails που είχα λάβει, ενώ εξακολουθεί να μην δείχνει τα παλαιότερα. Επίσης στις επαφές είχαν εξαφανιστεί τα διαφορετικά ringtones που είχα βάλει.

 

Σχετικά με τις αλλαγές στις ρυθμίσεις που δεν είδαν εμφανισιακά κάποιοι, ή για την αλλαγή ονόματος σε πλακίδια, η γνώμη μου είναι πως δεν θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο. Μιλάμε για ένα κλειστό λειτουργικό, που μου αρέσει προσωπικά και δεν θα ήθελα να το δω κάποια στιγμή να «γίνεται» android από την πολύ παραμετροποίηση. Προσωπική εκτίμηση και χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσείς δεν χρησιμοποιείτε το rap dialer???? Και πως την παλεύετε χωρίς Τ9 στην αναζήτηση?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσείς δεν χρησιμοποιείτε το rap dialer???? Και πως την παλεύετε χωρίς Τ9 στην αναζήτηση?

 

Εμείς την παλεύουμε, τι μας πέρασες; Μοντόγια;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχαμε ωραίες αναβαθμίσεις σε εφαρμογές.

1) Στην κάμερα ήρθε το panorama (αν και δεν καταλαβαίνω γιατί το έχουν κάνει όπως και στο iPhone όπου η λήψη γίνεται σε όρθια θέση)

2) Στο Groove Music σου δίνεται η δυνατότητα μέσα από την εφαρμογή να πειράξεις το metadata των τραγουδιών και να περάσεις και εξώφυλλα δίσκων

 

Επίσης κάτι άλλο σχετικό με την μουσική, έως τώρα όταν πατούσες τα volume buttons και κατέβαινε η μπάρα με την ένταση του ήχου, αυτή ανέβαινε ξανά είτε περιμένοντας 3-4 δευτερόλεπτα, είτε πατώντας το "πίσω" κάτι πολύ εκνευριστικό όταν έπαιζες κάποιο παιχνίδι ή έβλεπες video σε κινητό με capacitive buttons. Πλέον η μπάρα φεύγει απλά πατώντας οπουδήποτε στην οθόνη.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχαμε ωραίες αναβαθμίσεις σε εφαρμογές.

1) Στην κάμερα ήρθε το panorama (αν και δεν καταλαβαίνω γιατί το έχουν κάνει όπως και στο iPhone όπου η λήψη γίνεται σε όρθια θέση)

2) Στο Groove Music σου δίνεται η δυνατότητα μέσα από την εφαρμογή να πειράξεις το metadata των τραγουδιών και να περάσεις και εξώφυλλα δίσκων

 

Επίσης κάτι άλλο σχετικό με την μουσική, έως τώρα όταν πατούσες τα volume buttons και κατέβαινε η μπάρα με την ένταση του ήχου, αυτή ανέβαινε ξανά είτε περιμένοντας 3-4 δευτερόλεπτα, είτε πατώντας το "πίσω" κάτι πολύ εκνευριστικό όταν έπαιζες κάποιο παιχνίδι ή έβλεπες video σε κινητό με capacitive buttons. Πλέον η μπάρα φεύγει απλά πατώντας οπουδήποτε στην οθόνη.

Με την Anniversary έγιναν αυτές οι αναβαθμίσεις των εφαρμογών; Ή γίνονται και με την .545;

Το λέω γιατί σε μένα ακόμα να έρθει η Anniversary! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε anniversary, άρα δεν ξέρω αν θα περάσουν και στην παλαιότερη έκδοση του λειτουργικού...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε anniversary, άρα δεν ξέρω αν θα περάσουν και στην παλαιότερη έκδοση του λειτουργικού...

 

Τελικά μου ήρθαν αναβαθμίσεις εφαρμογών στην .545 μόλις πριν λίγο.

Είναι οι εξής: MSN καιρός, οικονομία, αθλητισμός και ειδήσεις. Μετά WhatsApp και χάρτες! Συνολικά 6 μαζί!!!! :)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε anniversary, άρα δεν ξέρω αν θα περάσουν και στην παλαιότερη έκδοση του λειτουργικού...

 

Είσαι insider?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παντως για anniversary 'redstone'περιμενα πιο πολλα αυτο που λεμε το ουαου....μπορουσε απλα να ηταν και μια αναβαθμιση οπως οι αλλες αφου ειχε επι το πλειστον bug fixes!!το στορε λιγο πολυ παραμενει το ιδιο(προσθηκη εφαρμογων) τεσπα αυτο πιο πολυ το λεω για οσους δεν αναβαθμισαν οτι ναι μεν χρησιμη η αναβαθμιση αυτη αλλα οχι η εντυπωσιακη που περιμεναμε..και για να ειμαι και στο θεμα εμενα στο 730 δεν εχω πανοραμα αν καποιος μπορει να μου πει αν γινεται να το εχω ειτε μεσω αναβαθμισης ειτε μεσω ρυθμισης?
Link to comment
Share on other sites

το στορε λιγο πολυ παραμενει το ιδιο(προσθηκη εφαρμογων)

Αυτό δεν το έχω καταλάβει και ακούγεται αρκετά. Ο store που υπήρχει χθες με το store που υπάρχει αύριο δεν αλλάζει επειδή βγήκε η Anniversary έκδοση. Τι σχέση έχει ένα update με το περιεχόμενο του store;

 

και για να ειμαι και στο θεμα εμενα στο 730 δεν εχω πανοραμα αν καποιος μπορει να μου πει αν γινεται να το εχω ειτε μεσω αναβαθμισης ειτε μεσω ρυθμισης?

Τα update στις εφαρμογές δεν έρχονται σε όλους την ίδια στιγμή. Μέσα στην ημέρα λογικά θα έρθει και σε εσένα. Η λειτουργία του panorama θα πρέπει να σου εμφανίζεται εκεί που είναι τα εικονίδια που διαλέγεις μεταξύ κάμερας και βίντεο.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

παντως για anniversary 'redstone'περιμενα πιο πολλα αυτο που λεμε το ουαου....μπορουσε απλα να ηταν και μια αναβαθμιση οπως οι αλλες αφου ειχε επι το πλειστον bug fixes!!το στορε λιγο πολυ παραμενει το ιδιο(προσθηκη εφαρμογων) τεσπα αυτο πιο πολυ το λεω για οσους δεν αναβαθμισαν οτι ναι μεν χρησιμη η αναβαθμιση αυτη αλλα οχι η εντυπωσιακη που περιμεναμε..και για να ειμαι και στο θεμα εμενα στο 730 δεν εχω πανοραμα αν καποιος μπορει να μου πει αν γινεται να το εχω ειτε μεσω αναβαθμισης ειτε μεσω ρυθμισης?

 

panorama προς το παρόν το έχουν όσοι είναι insiders και anniversary. δεν νομιζω να ερθει σε μας χωρις RS

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεισ?? και βεβαια εχει σχεση το update..συγκρινε το ανδροιδ το jelly bean με το marshmallow η το ios 6 με το 9...... πρεπει να προσθετονται εφαρμογες σε καθε update(και να βελτιστοποιουνται οι ειδη υπαρχουσες)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...