Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω και 2 ημέρες απο την τελευταια αναβαθμιση η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα. εχω τσεκαρει και στις ρυθμισεις και δεν βλεπω τρομερη καταναλωση απο καποια συγκεκριμενη εφαρμογη. το μονο ποθ παρατηρησα ειναι οτι ολες οι εφαρμογες μσ δηλαδη καμερα, μαιλ κλπ καταναλωνουν πανω απο 10 % η καθεμια. επισης το βραδυ σε flight mode ειχα 40% και μετα απο 7 ωρες υπνο ειναι φτασει στο 19%. εχει αντιμετωπισει καποιος το ιδιο προβλημα. καποια βοηθει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εδω και 2 ημέρες απο την τελευταια αναβαθμιση η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα. εχω τσεκαρει και στις ρυθμισεις και δεν βλεπω τρομερη καταναλωση απο καποια συγκεκριμενη εφαρμογη. το μονο ποθ παρατηρησα ειναι οτι ολες οι εφαρμογες μσ δηλαδη καμερα, μαιλ κλπ καταναλωνουν πανω απο 10 % η καθεμια. επισης το βραδυ σε flight mode ειχα 40% και μετα απο 7 ωρες υπνο ειναι φτασει στο 19%. εχει αντιμετωπισει καποιος το ιδιο προβλημα. καποια βοηθει

 

Κάποια διεργασία παρασκηνίου πιθανώς να κόλλησε. Κάνε soft reset τη συσκευή σου. Δεν χάνεις δεδομένα, μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμισα στην 14342 σε lumia 930 και έχει κολλήσει στο εικονίδιο των windows εδώ και κάνα τέταρτο... γνωρίζει κανείς τι παίζει;;;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

αναβάθμισα στην 14342 σε lumia 930 και έχει κολλήσει στο εικονίδιο των windows εδώ και κάνα τέταρτο... γνωρίζει κανείς τι παίζει;;;

 

Θέλει αρκετή ώρα νομίζω. Γράψε και στο νήμα της technical preview καλύτερα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone σου δίνει την δυνατότητα να στέλνεις SMS μέσω internet, κάτι σαν το imessage ή το whatsapp δηλαδή. Χθες μου ήρθε μήνυμα ότι μου ενεργοποιήθηκε αυτή η υπηρεσία και ενώ στα wp8 μπορούσες να την χρησιμοποιήσεις μέσω της message+ εφαρμογής, στα 10άρια δεν υπάρχει. Ξέρει κανείς πως γίνεται;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone σου δίνει την δυνατότητα να στέλνεις SMS μέσω internet, κάτι σαν το imessage ή το whatsapp δηλαδή. Χθες μου ήρθε μήνυμα ότι μου ενεργοποιήθηκε αυτή η υπηρεσία και ενώ στα wp8 μπορούσες να την χρησιμοποιήσεις μέσω της message+ εφαρμογής, στα 10άρια δεν υπάρχει. Ξέρει κανείς πως γίνεται;

 

Αυτό μου ήρθε και εμένα. Τι ακριβώς είναι αυτό; Αν θες δώσε λινκ να διαβάσω τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ήρθε και εμένα. Τι ακριβώς είναι αυτό; Αν θες δώσε λινκ να διαβάσω τι παίζει

 

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι στην ουσία μιλάμε για αυτό εδώ

 

http://www.vodafone.gr/portal/messageplus

 

το οποίο στα 8.1 γινόταν μέσω της εφαρμογής Messaging+

 

Στα δεκάρια από ότι έχω καταλάβει αυτό έχει ενσωματωθεί στην εφαρμογή μηνυμάτων (όπως έχει ενσωματωθεί και το Skype) αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Αν δεν κάνω λάθος για να ενεργοποιηθεί η λειτουργία πας στα μηνυάματα->ρυθμίσεις->πατάς στον πάροχό σου κάτω από την SIM->συνομιλία

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μία πάρα πολύ σημαντική δήλωση που δίνει μεγάλες ελπίδες για το λειτουργικό! Διαβάστε τη: http://www.windowslatest.com/2016/05/25/microsoft-gives-light-phone-business-restructuting/
:p
Link to comment
Share on other sites

Μία πάρα πολύ σημαντική δήλωση που δίνει μεγάλες ελπίδες για το λειτουργικό! Διαβάστε τη: http://www.windowslatest.com/2016/05/25/microsoft-gives-light-phone-business-restructuting/

 

Από την μία δίνει ελπίδες

1. Universal apps. We have built an amazing platform, with a rich innovation roadmap ahead. Expanding the devices we reach and the capabilities for developers is our top priority.

 

2. We always take care of our customers, Windows phones are no exception. We will continue to update and support our current Lumia and OEM partner phones, and develop great new devices.

 

Από την άλλη τις παίρνει

This in fact describes what we are doing (we’re scaling back, but we’re not out!), but at the same time I don’t love it because it lacks the emotional impact of this decision

 

και ξαναδίνει

“And as long as it has taken the company, Microsoft has still arguably achieved something that its competitors have not… It took more than two decades to get there, but Microsoft still somehow got there first.”

 

For me, that’s what focus can deliver for us, and now we get to build on that foundation to build amazing products.

 

Άβυσσος ::lol:

Link to comment
Share on other sites

Από την μία δίνει ελπίδες

1. Universal apps. We have built an amazing platform, with a rich innovation roadmap ahead. Expanding the devices we reach and the capabilities for developers is our top priority.

 

2. We always take care of our customers, Windows phones are no exception. We will continue to update and support our current Lumia and OEM partner phones, and develop great new devices.

 

Από την άλλη τις παίρνει

This in fact describes what we are doing (we’re scaling back, but we’re not out!), but at the same time I don’t love it because it lacks the emotional impact of this decision

 

και ξαναδίνει

“And as long as it has taken the company, Microsoft has still arguably achieved something that its competitors have not… It took more than two decades to get there, but Microsoft still somehow got there first.”

 

For me, that’s what focus can deliver for us, and now we get to build on that foundation to build amazing products.

 

Άβυσσος ::lol:

Θα κρατήσω το τελευταίο, εφόσον δείχνει ξανά ελπίδες, αυτο θα υπερισχύσει! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εκλαμβάνω σαν να λέει ότι τώρα που ξεφορτώθηκαν όλο το κομμάτι και κυρίως το προσωπικό των feature phones, η MS θα επικεντρωθεί αποκλειστικά στα Lumia δίνοντας το βάρος που θα έπρεπε να έχουν από την αρχή. Η μεσαία παράγραφος δεν παίρνει πίσω τις ελπίδες, απλά θέλει να τονίσει την αντίφαση του να απολύει κόσμο και να λέει ότι έχει έρθει η ώρα να δώσουν μεγαλύτερη βαρύτητα στα κινητά, η οποία δεν ισχύει διότι το απολυμένο τμήμα προφανώς αποτελούσε βάρος για το mobile τμήμα της MS.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο περισσοτερος κοσμος δεν ξερει απο λειτουργικα.

Παει στον κοτσοβολο για παραδειγμα και τι βλεπει?

5 τηλεφωνα με windows (το ενα πανακριβο 950) και 100+ τηλεφωνα με android.

Απο κει και περα μη το ψαχνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ο περισσοτερος κοσμος δεν ξερει απο λειτουργικα.

Παει στον κοτσοβολο για παραδειγμα και τι βλεπει?

5 τηλεφωνα με windows (το ενα πανακριβο 950) και 100+ τηλεφωνα με android.

Απο κει και περα μη το ψαχνουμε.

Και επιπλεον οι πωλητες ξερουν μονο απο Galaxy και Apple. Οαω στες στο Πλαισιο Αγ. Παρασκευης. Τους λεω υπαρχει το LG G5 Να το δω; Πεταγεται ενας πωλητης (οχι αυτος που με εξυπηρετουσε) "εχεις δει το νεο Galaxy S7;;;". Του λεω δεν εχει ραδιοφωνο οποτε δεν μου κανει! "ααααα" απαντα αυτος.....και γενικα η Apple και η Samsung πολυ προωθητικη στους πωλητες για πωλησεις....που να πει λοιπον η MSFT με ολα αυτα......

Link to comment
Share on other sites

Μιας που αναφερθηκε το θεμα, ας κανω κι εγω αλλη μια παραθεση:

http://www.anandtech.com/show/10333/foxconn-and-hmd-to-return-nokia-smartphones-and-tablets-to-market

Εδώ λοιπον αναφερει τα εξης:

Η Microsoft πιθανοτατα θα εφαρμοσει τη στρατηγικη που εφαρμοσε για τα Surface tablet και Surface Book και στα κινητα της:

«Microsoft will likely apply its Surface tablet and Surface Book hybrid PC strategy to smartphones: it will produce flagship smartphones and rely on its partners to follow with more affordable models.»

οπως επισης και το πολυ σημαντικο - που ενισχυει την αποπανω εκτιμηση :

Η MS εχει κρατησει τα δικαιωματα και τις πατεντες για τις τεχνολογιες PureView και ClearBlack display

«Some of Nokia's traditional IP remains at Microsoft: the PureView camera technology (a massive sensor with an image co-processor and a set of sophisticated algorithms that “know” how to process oversampled images), ClearBlack display technology (a set of special filters on the display that can enhance blacks) and some other important assets»

οποτε μην απογοητευεστε, δεν ηρθε το τελος του κοσμου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που βλέπω στην microsoft είναι ότι δεν θέλει να ασχοληθεί αντί να προμοτάρει τις συσκευές το λειτουργικό δεν κάνει τίποτα,

αντί να πιάσει τους developer και να τους πει φτιάξτε τις εφαρμογές που έχετε στα αλλα λειτουργικά η να τους χρηματοδοτήσει κιόλας δεν κάνει πάλει τίποτα

Το μονο που κάνει είναι να αφαιρεί και τα στοιχειώδη από το λειτουργικό τις,να μην μιλήσω για αυτό το facebook που εδώ και τόσο καιρό το περιμένουμε και ακόμα τίποτα και πήγαν και το έβγαλαν για τα windows 10 λες και ήταν τόσο ανάγκη εκεί, σιγά μωρέ από εκεί μπαίνω και από τον browser στο κινητό είναι το θέμα να το βγάλεις πρώτα.

Μπορεί να γουστάρω την microsoft στο θέμα windows 10 και xbox one και μέχρι πρόσφατα και στα κινητά και να την υποστήριζα και να έλεγα να κάτι διαφορετικό να θα το δείτε με το Continuum τι πάει να κάνει αλλα τέλος μέχρι εκεί ήταν μονο στα λόγια είναι.

Kρίμα κιόλας για τα λεφτά που έδωσα για το 950xl

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μπά...

εγκαταλείπουν την εφαρμογή,μιας υπάρχουν στο store αρκετές έχουν πεί.

Πέρα βρέχει δηλαδή.Εγκαταλείπεις την nativr εφαρμογή σου,γιατί έχει άλλες δυο-τρεις στο store.

 

Μπορείς να πεις ποιες ΔΕΝ είναι διαδυκτιακές εφαρμογές για ράδιο? Βρίσκω μόνο με streaming.

Link to comment
Share on other sites

απορώ τι στο κάλο κάνει η Microsoft γιατί όσο πάει δεν θα έχω καθόλου μνήμη! μετά την 318 και κάποιες αναβάθμισης έχω μόνο 2,25gb ελεύθερη μνήμη απο 8gb.
Link to comment
Share on other sites

Αδιάβαστος.

εγώ καλή ώρα την έχω.

 

Φιλε μου εχεις απολυτο δικαιο.

Την κατεβασα .

Καλη εφαρμογη και χωρις δεδομενα.

Αρα στην ουσια δεν υπαρχει προβλημα που η microsoft θα αφαιρεσει την δικια της.(τωρα αν στην πορεια ζητησει χρηματα η βαλει διαφημησεις βλεπουμε)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις απολυτο δικαιο.

Την κατεβασα .

Καλη εφαρμογη και χωρις δεδομενα.

Αρα στην ουσια δεν υπαρχει προβλημα που η microsoft θα αφαιρεσει την δικια της.(τωρα αν στην πορεια ζητησει χρηματα η βαλει διαφημησεις βλεπουμε)

 

ε δεν είναι και τόσο καλή εφαρμογή κλασσικά.

Πρέπει να φτιαχτεί ή να βγει κάποια αντίστοιχα καλή με την εφαρμογή της ms.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις απολυτο δικαιο.

Την κατεβασα .

Καλη εφαρμογη και χωρις δεδομενα.

Αρα στην ουσια δεν υπαρχει προβλημα που η microsoft θα αφαιρεσει την δικια της.(τωρα αν στην πορεια ζητησει χρηματα η βαλει διαφημησεις βλεπουμε)

 

Λειτουργεί κανονικά σε όλες τις συχνότητες στην Ελλάδα; Έχει καλή ποιότητα ήχου; Αν δεν υπάρχει ραδιόφωνο στο κινητό έλεγα να μην περάσω πάλι τα 10. Αλλα αν ειναι καλή η εφαρμογή θα το σκεφτώ!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πάει και η εφαρμογή για το paypal

http://mspoweruser.com/paypal-killing-windows-phone-app/

 

βλέπω ότι κάθε μέρα κάτι φεύγει! την μια η Microsoft βγάζει το ραδιόφωνο την άλλη για μια εφαρμογή που έρχεται φεύγουν άλλες 5! τελικά η επανάσταση της Microsoft έχει γίνει γονοκτονία και φεύγουν όλοι προς android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...