Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό δεν κατάλαβα πως γίνεται Άγγελε για εξήγησε λίγο καλύτερα, εγώ πάντως την έκδοση για τα δέκα έχω.

 

Σχετικά με το Fb, βάζω την απενεργοποίηση της οθόνης στο 30λεπτο, το αφήνω στην οθόνη του Fb και του βάζω συγχρονισμό. Μου τα συγχρονίζει όλα, και μετά μου τα εμφανίζει και στις επαφές.

Στο twitter, αν μπεις στην εφαρμογή στην αρχική οθόνη γράφει κάτω στις τρείς τελείες, "find people". Αν πατήσεις εκεί θα δεις ότι έχει φορτωμένες τις επαφές του τηλεφώνου που έχουν twitter. Και διάβασα ότι κάνουν πλέον το ανάποδο από ότι έκανε πριν. Φορτώνει τις επαφές του τηλεφώνου στο twitter, και όχι του twitter στο τηλέφωνο.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστός ο Ducatisti

 

Είναι γενικό το κακό πιθανόν, οπότε να μην ανησυχώ πως συμβαίνει μόνο σε εμένα. Να περιμένω μέχρι το update να το φτιάξουν.

 

Σχετικά με το Fb, βάζω την απενεργοποίηση της οθόνης στο 30λεπτο, το αφήνω στην οθόνη του Fb και του βάζω συγχρονισμό. Μου τα συγχρονίζει όλα, και μετά μου τα εμφανίζει και στις επαφές.

Στο twitter, αν μπεις στην εφαρμογή στην αρχική οθόνη γράφει κάτω στις τρείς τελείες, "find people". Αν πατήσεις εκεί θα δεις ότι έχει φορτωμένες τις επαφές του τηλεφώνου που έχουν twitter. Και διάβασα ότι κάνουν πλέον το ανάποδο από ότι έκανε πριν. Φορτώνει τις επαφές του τηλεφώνου στο twitter, και όχι του twitter στο τηλέφωνο.

 

Με το Facebook όλα οκ, με το twitter είχα θέμα. Τώρα θα το φτιάξω όμως.... Έχεις καμία ιδέα τι γίνεται με τις φωτογραφίες στις επαφές;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση σχετικά με την εφαρμογή Skype; Έχω ενεργοποιήσει τον συγχρονισμό των επαφών μου μεταξύ Outlook και Skype. Όταν διαγράψω μία επαφή στο Outlook, δεν θα έπρεπε να διαγράφεται και από το Skype; Πηγαίνω μετά στην εφαρμογή του Skype, αλλά εκεί δεν μου δίνει τη δυνατότητα να διαγράψω την ίδια επαφή που την έχω διαγράψει από τις επαφές μου. Δοκίμασα από pc, εκεί την διέγραψα, αλλά εξακολουθεί να μου τη δείχνει στις επαφές του Lumia 640XL.
Link to comment
Share on other sites

Με το Facebook όλα οκ, με το twitter είχα θέμα. Τώρα θα το φτιάξω όμως.... Έχεις καμία ιδέα τι γίνεται με τις φωτογραφίες στις επαφές;

 

Κώστα, όχι δεν ξέρω! Εμένα μου έκανε update χτες, όπως και το Fb και το WhatsApp. Κανονικά μου δείχνει τις επαφές..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μου είναι αδύνατο να συνδεθώ στο PayPal από την εφαρμογή. Την έβγαλα, την έβαλα ξανά, soft reset, τίποτα.

 

Είναι για πέταμα η εφαρμογή τους! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, όχι δεν ξέρω! Εμένα μου έκανε update χτες, όπως και το Fb και το WhatsApp. Κανονικά μου δείχνει τις επαφές..!

 

Soft reset, τικάρισμα ξετικάρισμα σβήσιμο από την αρχική οθόνη, πέρασμα ξανά... Δυστυχώς τίποτα. Τι να πω, αυτό το να μην κάθεται καλά μια αναβάθμιση σε μια εφαρμογή αναλόγως την συσκευή δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

EDIT: δεύτερο soft reset και Επιτέλους ξεκόλλησε, Τώρα δείχνει κανονικά τις επαφές.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κλειδώνει με double tap το τηλέφωνο? Δεν το βρισκω πουθενά. Μόνο για ξεκλείδωμα. Επίσης έχω βάλει την επιλογή να δονείται όταν μου απαντάει ο άλλος την κλήση αλλά δεν κάνει τίποτα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κλειδώνει με double tap το τηλέφωνο? Δεν το βρισκω πουθενά. Μόνο για ξεκλείδωμα. Επίσης έχω βάλει την επιλογή να δονείται όταν μου απαντάει ο άλλος την κλήση αλλά δεν κάνει τίποτα.

 

Αμέ. All Settings -> Personalization -> Lock Screen

 

Και είναι στο τέλος της οθόνης.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αμέ. All Settings -> Personalization -> Lock Screen

 

Και είναι στο τέλος της οθόνης.

 

Δεν έχει τέτοια επιλογή

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αμέ. All Settings -> Personalization -> Lock Screen

 

Και είναι στο τέλος της οθόνης.

 

Kλειδώνει μονο στα κινητα που έχουν τα κουμπια (πισω,windows,αναζητηση) στην οθονη τους.

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Kλειδώνει μονο στα κινητα που έχουν τα κουμπια (πισω,windows,αναζητηση) στην οθονη τους.

 

Για 930 μιλάω που έχει τα συγκεκριμένα πλήκτρα αλλά η επιλογή για κλείδωμα με double tap δεν υπάρχει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχει στο 930 γιατι δεν υπαρχει μπαρα πλοηγησης στην οθονη. Εχει capacitive πληκτρα στην συσκευη. Σε αυτα που την εχουν κλειδωνει με διπλο ταπ στην μπαρα πλοηγησης.
Link to comment
Share on other sites

Αν γυρίσω το τηλέφωνο σε περιοχή και γλώσσα ΗΠΑ, θα μπορώ να αγοράζω με τους τρόπους πληρωμής που έχω δηλώσει + Vodafone; οι εφαρμογές ειδήσεων και αθλητικών του MSN, λειτουργούν στα ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Αν γυρίσω το τηλέφωνο σε περιοχή και γλώσσα ΗΠΑ, θα μπορώ να αγοράζω με τους τρόπους πληρωμής που έχω δηλώσει + Vodafone; οι εφαρμογές ειδήσεων και αθλητικών του MSN, λειτουργούν στα ελληνικά;

 

Εγω το εχω γλωσσα US, περιοχη US, και regional settings Greek και μου εχει κανονικα ειδησεις με ελληνικο περιεχομενο και cortana. Οι αγορες θα σε γελασω γιατι δεν εχω δοκιμασει. Βγαζει τιμες σε δολαρια παντως στο store.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι πολύς κόσμος, εμου συμπεριλαμβανομένου, έχει πρόβλημα ότι δεν πέρνει τις ενημερώσεις των εφαρμογών της MSFT στην ώρα τους. Για κάποιο άγνωστο λόγο οι ενημερώσεις κάνουν πολύ καιρό να εμφανιστούν στο store. Το θέμα αναφέρεται σε πολλά site του εξωτερικού και έχει γίνει χαμός. Φαίνεται ότι δεν έχει να κάνει με την συσκευή αλλά με το store. Για παράδειγμα σήμερα το πρωί πήρα ένα update για το outlook mail and calendar το οποίο όμως είναι μια παλιότερη έκδοση από το τελευταίο που έχει και την πολύ σημαντική βελτίωση του rendering των emails. Επίσης την τελευταία εβδομάδα έχουν βγει ενημερώσει για πολλές MSFT εφαρμογές όπως phone, msn apps, camera κτλ τις οποίες επίσης δεν έχω πάρει....

 

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει αλλά δεν έχει λογική αυτή η κατάσταση. Ένα βήμα μπροστά δυο βήματα πίσω αυτή η MSFT.....

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι πολύς κόσμος, εμου συμπεριλαμβανομένου, έχει πρόβλημα ότι δεν πέρνει τις ενημερώσεις των εφαρμογών της MSFT στην ώρα τους. Για κάποιο άγνωστο λόγο οι ενημερώσεις κάνουν πολύ καιρό να εμφανιστούν στο store. Το θέμα αναφέρεται σε πολλά site του εξωτερικού και έχει γίνει χαμός. Φαίνεται ότι δεν έχει να κάνει με την συσκευή αλλά με το store. Για παράδειγμα σήμερα το πρωί πήρα ένα update για το outlook mail and calendar το οποίο όμως είναι μια παλιότερη έκδοση από το τελευταίο που έχει και την πολύ σημαντική βελτίωση του rendering των emails. Επίσης την τελευταία εβδομάδα έχουν βγει ενημερώσει για πολλές MSFT εφαρμογές όπως phone, msn apps, camera κτλ τις οποίες επίσης δεν έχω πάρει....

 

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει αλλά δεν έχει λογική αυτή η κατάσταση. Ένα βήμα μπροστά δυο βήματα πίσω αυτή η MSFT.....

 

Κάποια από τα updates εφαρμογών τα δίνει σε δύο κύματα. Πρώτα σε όσους είναι στο πρόγραμμα insiders και μετά στις υπόλοιπες συσκευές. Όλα τα updates φαίνονται στους σερβερ του store 16 με 24 ώρες μετά την αναβάθμιση που κάνει upload ο developer. Αυτά που δεν φαίνονται κατευθείαν στις συσκευές είναι γιατί έχουν αποκλείσει τις συσκευές που δεν τα βλέπουν (ανάλογα με το μοντέλο, την γεωγραφική περιοχή και το αν είναι ή δεν είναι insiders). Μπορεί πχ να γράφει κάποιος στο windows central που έχει το 950 με redstone ότι πήρε update στην τάδε εφαρμογή και να μην το βλέπουν το 99% των συσκευών. Πιθανόν το κάνουν για να δουν από την τηλεμετρία αν συμβαίνει καμιά πατάτα και μετά το τεστάρισμα τα αμολάνε για γενική χρήση.

Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Τα Microsoft Photos Ok Plug-in και τα Lumia Help+Tips, δε "θέλουν" να κατέβουν, από το αρχή που έχω κάνει update στα 10. Και τα 2 αποθηκευμένα στη συσκευή.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για 930 μιλάω που έχει τα συγκεκριμένα πλήκτρα αλλά η επιλογή για κλείδωμα με double tap δεν υπάρχει.

 

Εννοεί ότι πρέπει να έχει η συσκευή on-screen buttons.... Το 930 έχει capacitive buttons άρα δεν γίνεται....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι πρέπει να έχει η συσκευή on-screen buttons.... Το 930 έχει capacitive buttons άρα δεν γίνεται....

 

Είχα καταλάβει το ακριβώς αντίθετο

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να δω τα πλήρη περιεχόμενα της κάρτας SD από τον υπολογιστή ώστε να σβήσω χειροκίνητα τους offline χάρτες που είχα κατεβάσει;

Ακόμα και με card reader οι φάκελοι αυτοί που χρησιμοποιούνται από το σύστημα για τις εφαρμογές κλπ δεν φαίνονται (δεν είναι κρυφοί)!

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Για τους offline χάρτες, θα πας στις ρυθμίσεις -> Χάρτες και θα δεις ποιους έχεις κατεβάσει online με δυνατότητα διαγραφής τους.
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για τους offline χάρτες, θα πας στις ρυθμίσεις -> Χάρτες και θα δεις ποιους έχεις κατεβάσει online με δυνατότητα διαγραφής τους.

 

Αυτό δεν μπορούσα να το κάνω για κάποιο λόγο μου έβγαζε ότι "παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα κλπ..." όταν πήγαινα σε αυτό το μενού, γι' αυτό και τόνισα το χειροκίνητα από πάνω!

Είχα ήδη κατεβασμένους από πριν κάνω hard reset το πρωί τους χάρτες στην SD και έπιαναν κοντά 300ΜΒ.

Αλλά δεν τους έβλεπε καμία εφαρμογή (Here+ Drive & Χάρτες) και κρέμαγαν σε φρεσκοστημένο (λολ) τηλέφωνο.

Με τα πολλά το κατάφερα αφαιρώντας την κάρτα οπότε άνοιξε η διαχείρηση offline χαρτών, τους κατέβασα στο τηλέφωνο και μετά ξαναέβαλα την κάρτα και επέλεξα να τους μεταφέρω εκεί οπότε έκανε overwrite μάλλον και έστρωσε μια και καλή.:confused:

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Κάποια από τα updates εφαρμογών τα δίνει σε δύο κύματα. Πρώτα σε όσους είναι στο πρόγραμμα insiders και μετά στις υπόλοιπες συσκευές. Όλα τα updates φαίνονται στους σερβερ του store 16 με 24 ώρες μετά την αναβάθμιση που κάνει upload ο developer. Αυτά που δεν φαίνονται κατευθείαν στις συσκευές είναι γιατί έχουν αποκλείσει τις συσκευές που δεν τα βλέπουν (ανάλογα με το μοντέλο, την γεωγραφική περιοχή και το αν είναι ή δεν είναι insiders). Μπορεί πχ να γράφει κάποιος στο windows central που έχει το 950 με redstone ότι πήρε update στην τάδε εφαρμογή και να μην το βλέπουν το 99% των συσκευών. Πιθανόν το κάνουν για να δουν από την τηλεμετρία αν συμβαίνει καμιά πατάτα και μετά το τεστάρισμα τα αμολάνε για γενική χρήση.

Δεν ξερω αν ειναι αυτο που λες εσυ γιατι εδω μιλαμε για καθυστερησεις εβδομαδων. Μιλωντας με το Lumia Help στο twitter και εξηγωντας ολη την κατασταση τελικα μου ζητησαν και τους εστειλα το ΙΜΕΙ, το κινητο μου, το email μου κτλ για να δουν το θεμα και να με ενημερωσουν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...