Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε άλλο ένα παράδειγμα εγκατάλειψης των windows mobile. Η Alpha bank η οποία έχει και σχετική εφαρμογή στο store, εδώ μας αφήνει έξω και μάλιστα σε ένα λειτουργικό που θέλει να περάσει την εικόνα του λειτουργικού που απευθύνεται στους επαγγελματίες. Πως λοιπόν να δώσει ένας επαγγελματίας 800€ περίπου για να πάρει το HP elite x3 τη στιγμή που η Microsoft δεν του δίνει τη δυνατότητα να έχει τέτοιου είδους υπηρεσίες!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά δεν έχετε άδικο. Εγώ πάντως από την πλευρά μου, βλέπω πως το L435, παρότι 2πυρηνο εν ετει 2016, είναι παραπάνω από αξιοπρεπές.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν έχετε άδικο. Εγώ πάντως από την πλευρά μου, βλέπω πως το L435, παρότι 2πυρηνο εν ετει 2016, είναι παραπάνω από αξιοπρεπές.

 

Sent from mTalk

 

Ναι αλλα ειδήσεις σαν την παραπάνω ουσιαστικά ακυρώνουν το λειτουργικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ειδήσεις σαν την παραπάνω ουσιαστικά ακυρώνουν το λειτουργικό.

 

Μήνες είναι αυτό, δεν είναι είδηση..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μήνες είναι αυτό, δεν είναι είδηση..

 

Μήνες κατι τέτοιες ειδήσεις ακυρώνουν το λειτουργικό......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτή που μας δείχνει ο bep1995 παραπάνω στο λινκ τι είναι βρε παιδιά; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει, αλλα δεν ξερω αν παρεχει τις ιδιες λειτουργιες με την my Alpha wallet που ανεφερε ο giachtas…επισης, εχει να κανει update απο τον καιρο του Νωε…

Παιδια, το προβλημα των εφαρμογων δυστυχως δεν βλεπω να λυνεται αμεσα…παρα τις οποιες κινησεις τις microsoft και τα εργαλεια που εδωσε στους developers, τις uwp εφαρμογες κλπ, δεν αλλαξαν πολλα δυστυχως οσον αφορα το mobile, επειδη δεν υπαρχουν χρηστες. Και δεν υπαρχουν χρηστες, επειδη η MS δεν προωθει το λειτουργικο σοβαρα γιατι ακομα δεν το εχει φτασει εκει που θελει…θελει χρονο, προσωπικα ελπιζω να πετυχει γιατι μ'αρεσει το λειτουργικο. οποτε και δεν υπαρχει λογος θεωρω να τρωγομαστε μεταξυ μας

Και για μην βγω εντελως offtopic, η τελευταια εκδοση .448 φαινεται μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Και για μην βγω εντελως offtopic, η τελευταια εκδοση .448 φαινεται μια χαρα :)

Προς το παρόν κι εμένα δείχνει να είναι καλή, μιας και μέχρι τώρα δεν μου αναβόσβησε την οθόνη όπως οι προηγούμενες! ;) Θα δείξει....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε άλλο ένα παράδειγμα εγκατάλειψης των windows mobile. Η Alpha bank η οποία έχει και σχετική εφαρμογή στο store, εδώ μας αφήνει έξω και μάλιστα σε ένα λειτουργικό που θέλει να περάσει την εικόνα του λειτουργικού που απευθύνεται στους επαγγελματίες. Πως λοιπόν να δώσει ένας επαγγελματίας 800€ περίπου για να πάρει το HP elite x3 τη στιγμή που η Microsoft δεν του δίνει τη δυνατότητα να έχει τέτοιου είδους υπηρεσίες!

 

+1

 

Άσε αυτόν που έχει τα 800 ευρώ να βρε την άκρη μόνος του.

 

Αν και δεν παίρνω συσκευές με τέτοιες τιμές, τι να το κάνεις το Elite X3, αν δεν έχεις 1. όλα τα apps, για να εκμεταλλευτείς πλήρως τα χαρακτηριστικά του, 2. αν δε σε βοηθούν τα apps στον "επαγγελματικό" του χαρακτήρα;

 

Μήνες κατι τέτοιες ειδήσεις ακυρώνουν το λειτουργικό......

 

+1... Αυτό.. Με εφαρμογές να ακυρώνονται, δε βλέπω άνοδο του λειτουργικού (ποσοστά και δυνατότητες)...

 

Και δεν υπαρχουν χρηστες, επειδη η MS δεν προωθει το λειτουργικο σοβαρα γιατι ακομα δεν το εχει φτασει εκει που θελει…θελει χρονο

 

Χρόνο είχε "άπειρο". Δεν έχει. Αν το έχει δει σαν ένα παιχνίδι, που πιάσει δεν πιάσει, δεν τη νοιάζει, δεν πρόκειται να δει ποσοστά. Μέχρι τότε, μόνο κάτω από το 1% θα είναι. Τουλάχιστον, θα έχουμε να θυμόμαστε ένα διαφορετικό (εμφανισιακά) λειτουργικό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χρόνο είχε "άπειρο". Δεν έχει. Αν το έχει δει σαν ένα παιχνίδι, που πιάσει δεν πιάσει, δεν τη νοιάζει, δεν πρόκειται να δει ποσοστά. Μέχρι τότε, μόνο κάτω από το 1% θα είναι. Τουλάχιστον, θα έχουμε να θυμόμαστε ένα διαφορετικό (εμφανισιακά) λειτουργικό.

Ναι, συμφωνω. Χρόνο είχε. Developers δεν ειχε. Γι' αυτο και το τριτο κατά σειρά reboot, γι'αυτό και τα UWP apps, γι' αυτο και ολα..

δυστυχώς κατ' εμε δεν αξιοποίησε το momentum που ειχε χτισει με ολο αυτο το hype γυρω απο τα 10ρια με τα γνωστα -τραγικα- αποτελεσματα που απολαμβανουμε τωρα ολοι μας

 

Ορίστε άλλο ένα παράδειγμα εγκατάλειψης των windows mobile. Η Alpha bank η οποία έχει και σχετική εφαρμογή στο store, εδώ μας αφήνει έξω και μάλιστα σε ένα λειτουργικό που θέλει να περάσει την εικόνα του λειτουργικού που απευθύνεται στους επαγγελματίες. Πως λοιπόν να δώσει ένας επαγγελματίας 800€ περίπου για να πάρει το HP elite x3 τη στιγμή που η Microsoft δεν του δίνει τη δυνατότητα να έχει τέτοιου είδους υπηρεσίες!

Δεν πιστευω οτι αυτη τη στιγμη εστιαζουν στο ελληνικο κοινο..οχι οτι εξω ειναι τραγικα καλυτερα τα πραγματα.

Aπλως το HP elite x3 απευθυνεται σε πολυ πολυ συγκεκριμενο κοινο, που μπορει να εκμεταλλευτει τις δυνατοτητες που προσφερει

Edited by Homer
Link to comment
Share on other sites

Με τη χθεσινή αναβάθμιση έχασα τον συγχρονισμό στους λογαριασμούς mail.

 

 

 

Τους έσβησα και πηγαίνοντας να τους ξαναπεράσω απλα δεν εγκαθίστανται.

 

 

 

Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αν και δεν παίρνω συσκευές με τέτοιες τιμές, τι να το κάνεις το Elite X3, αν δεν έχεις 1. όλα τα apps, για να εκμεταλλευτείς πλήρως τα χαρακτηριστικά του, 2. αν δε σε βοηθούν τα apps στον "επαγγελματικό" του χαρακτήρα.

 

 

 

 

Να μου πεις πως χρησιμοποιείς τις υπηρεσίες της εφαρμογής και σε πετάει απέξω, θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!

 

Μα να συζητάμε για κάποιον άγνωστο κατοχο ενός smartphone των 800€, που μπορεί (δεν είναι σίγουρο, θεωρητικά πάντα) να τον δυσκολεύει η μη υποστήριξη app, είναι υποκριτικό.

 

Αν ήξεραν οι εταιρίες ποσο χάνουν που δεν φτιάχνουν τέτοια app για τα 10αρια....κοιτάνε μόνο το mobile κι όχι γενικά τους χρήστες των 10αριων.

Link to comment
Share on other sites

Lumia 950

Ήρθε χθες αναβάθμιση και την έκανα ο ηλίθιος. Μιλάω για την 448 official (ο Θεός να την κάνει).

Δεν άλλαξε κάτι δραματικά (δεν λέω μεγάλη κουβέντα, θα φανεί) εκτός της κάμερας όπου είτε στο αυτόματο είτε στο manual WB 7/10 φορές τα κάνει κίτρινη μαντάρα.

Έκανα κανα δύο soft reset χάλια μαύρα. :(

 

Πως απενεργοποιώ ΕΝΤΕΛΩΣ τις αναβαθμίσεις rom? Μου την κατέβασε και απλά ζήτησε επανεκκίνηση ως συνήθως.

Δεν την παλεύω πάλι hard reset...

Θα το κάνω και θα προσπαθήσω να πάω πίσω στην 321 που ήταν αυτή με τα λιγότερα προβλήματα μέχρι τώρα.

Κανένας σοβαρός οδηγός για εγκατάσταση παλαιότερης build?

 

 

Όσο για την MS και το λειτουργικό, "Θεός' χωρέσ' το".

Δεν περίμενα τίποτα παραπάνω, δεν περιμένω τίποτα επιπλέον.

Ήξερα που έμπλεκα από εφαρμογές κτλ και δεν με ενδιαφέρει, αλλά να σαμποτάρει η ίδια τα τηλέφωνά της με "αναβαθμίσεις " τύπου LG G4, δεν το περίμενα. Κάθε φορά κάτι νέο και ωραίο...

 

Υπέβαλα πρόβλημα στο "κέντρο σχολίων". Βάλτε και εσείς ένα χεράκι.

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Ωπα τι συσκευή είναι αυτη στο αβαταρ; :(

Δεν το πηγες για service;

 

Η καινούρια μου.

Θα γράψω σε λίγες μέρες ένα συγκριτικό ποστ.

Γιατί να το πάω;Ξεκόλλησε μετά...

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμφωνω. Χρόνο είχε. Developers δεν ειχε. Γι' αυτο και το τριτο κατά σειρά reboot, γι'αυτό και τα UWP apps, γι' αυτο και ολα..

δυστυχώς κατ' εμε δεν αξιοποίησε το momentum που ειχε χτισει με ολο αυτο το hype γυρω απο τα 10ρια με τα γνωστα -τραγικα- αποτελεσματα που απολαμβανουμε τωρα ολοι μας

 

Ούτε τώρα πρόκειται να έχει. Και τα uwp, πέρασαν και δεν άγγιξαν. Κανένα hype (σχετικά με τα uwp)...

 

P.S.: Εδώ ακόμα προβλήματα των 8αριών δε μπορεί να διορθώσει (που υπάρχουν στα 10). Στο αντίστοιχο νήμα των εφαρμογών υπάρχουν όλα.

 

@vforvendeta_85

 

Όταν κάποιος παίρνει μια συσκευή των 800€, δε θέλει να βρίσκει προβλήματα, που αυτός θα ψάχνει να βρει λύση. Πρέπει να μην έχει προβλήματα. Αλλιώς δεν αξίζει 800€. Τόσο απλά.

 

Υποκριτικό, για να δανειστώ το χαρακτηρισμό, είναι να κάνει ξανά restart η Microsoft και να περιμένει να την ακολουθήσουν... Ειδικά με τις συσκευές που κυκλοφορούν, αν θες εξαιρουμένου του X3.

 

Φαντάζομαι χάνουν πολύ λιγότερα, από αυτά που κερδίζουν, με τα αντίστοιχα apps τους, στα άλλα os.

 

Τώρα, στο desktop μπορούν πάντα να φτιάξουν apps και να αφήσουν έξω το mobile.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε φωτογραφία σε επαφή από το people και όχι από το κινητό;

 

γιατί να βάλεις;

αφού θα τις χάσει!

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις εφαρμογές που αναφέρεστε ( τύπου alpha bank κ.ά. Ελληνικών εταιριών) νομίζω πως αν έρθουν κάποιες καλές και αξιόπιστες συσκευές γνωστών κατασκευαστών με win10 π.χ. HP, Alcatel κ.ά., που θα τραβήξουν το ενδιαφέρον του κόσμου και τις αγοράσει, τότε θα αναγκαστούν να βγάλουν και αυτοί ή να αναβαθμίσουν τις υπάρχουσες. Το λογισμικό είναι καλό και γίνεται καλύτερο. Η τελευταία 448 σε Lumia 535 μέχρι στιγμής άψογη και smooth.
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ότι τα Lumia δεν είναι αξιόπιστες συσκευές ας πουμε και αυτό ήταν το πρόβλημα ..

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ότι τα Lumia δεν είναι αξιόπιστες συσκευές ας πουμε και αυτό ήταν το πρόβλημα ..

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Εντάξει σαν Nokia το όνομα σε κινητά είχε κάποιο ειδικό βάρος. Αν και η ms την απέκτησε στη χειρότερη κατάσταση ειδικά σε smartphone (1 αρνητικό). Τα ms Lumia κάποιοι τα άκουσαν πρώτη φορά και υπήρχε μια διστακτικότητα για την επιλογή τους (2ο αρνητικό). Είναι διαφορετικά να έχεις ένα λειτουργικό σε πολλές γνωστές μάρκες και να έχει ο αγοραστής δικαίωμα επιλογής.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν τις έχω χάσει ποτέ...

 

Εμένα πάλι σιγά σιγά χάνονται όλο και περισσότερες.

Τώρα έχουν μείνει περίπου 10%.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλο, πάντως, που έκραζα τα W10 για τις εφαρμογές τους, πλέον τα κράζω & για τη μη σταθερότητά τους. Δυστυχώς, 8.1 δεν θα ξαναδούμε.

Πήρα το 535 από τη μάνα μου (που είχα πέρυσι το καλοκαίρι), του πέρασα την τελευταία έκδοση με hard reset και εδώ και κάτι μήνες τα ίδια κολλήματα: το ρολόι στη lock screen κάποιες φορές αργεί, καμιά φορά οι ρυθμίσεις με πετάνε και διάφορα άλλα ωραία. Της πήρα προχθές ένα καινούργιο 640 DS, πάλι με την τελευταία έκδοση και διπλό (!) hard reset και με παίρνει σήμερα τηλέφωνο να μου πει ότι το tile του καιρού δεν λειτουργεί και το ημερολόγιο πρέπει να κλείνει τη συσκευή για να φτιάχνει.

 

Έχει συσκευή από την περίοδο των 8.1 με ένα L530 και απ'όταν πήγε σε 10 με το 535 δεν έχει βρει ηρεμία, ό,τι και να της κάνω, πάντα κάτι θα κολλάει, ή θα χαλάει. Και νόμιζα ότι μόνο εγώ ήμουν ο άτυχος με αυτά τα προβλήματα στις, κατά καιρούς, συσκευές που είχα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...