Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όλους τους φιλους που ξεκινούν τώρα να ασχολούνται με το Kodi, βαζω εδώ εναν συγκεντρωτικό οδηγό που βρήκα και που σίγουρα θα τους βοηθήσει πολύ:

http://osarena.net/sygkentrotikos-odigos-gia-ola-osa-hreiazosaste-gia-kodi-media-center

 

Και εδώ πολλά tips και νέα για το Kodi:

http://osarena.net/tags/kodi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες βρίσκομαι Αγγλία και στο Hellenic TV μερικά δεν φορτώνουν και τα υπόλοιπα δεν έχουν ήχο! (με Kodi 15.1)

 

Παω για καινουρια εκδοση Kodi, ή πρόκειται για προβλήμα με το geoblocking οποτε να μην μπω στον κόπο άδικα;

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βρίσκομαι Αγγλία και στο Hellenic TV μερικά δεν φορτώνουν και τα υπόλοιπα δεν έχουν ήχο! (με Kodi 15.1)

 

Παω για καινουρια εκδοση Kodi, ή πρόκειται για προβλήμα με το geoblocking οποτε να μην μπω στον κόπο άδικα;

Για κάποια μπορεί να υπάρχει geoblocking (για αυτά που δεν έχουν ήχο ψάξε στις ρυθμίσεις του kodi...audio output )

Link to comment
Share on other sites

Για κάποια μπορεί να υπάρχει geoblocking (για αυτά που δεν έχουν ήχο ψάξε στις ρυθμίσεις του kodi...audio output )

 

Ωχ λάθος, εννοούσα έχω μόνο ήχο, όχι εικόνα

 

Είναι καποια λάθος ρύθμιση, παλιά έκδοση ή geoblocking;

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο το πρόβλημα;

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Ωχ λάθος, εννοούσα έχω μόνο ήχο, όχι εικόνα

 

Είναι καποια λάθος ρύθμιση, παλιά έκδοση ή geoblocking;

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο το πρόβλημα;

https://youtu.be/2f-rKv5xkA0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Εχει σεταρει κανείς kodi σε adroid tv? πχ sony w808c? Θα το καταφέρω να παίξει? Θεωρητικά πρέπει να γίνεται γιατί η tv έχει κανονικό ADROID λειτουργικό με store κλπ. Ο μόνος λόγος που ενδιαφέρομαι είναι για παρακολούθηση τούρκικων σειρών να γλιτώσω από την γκρίνια της γυναίκας. Θα βρω αυτές τις σειρές κάπου?

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....Θελω τη βοηθεια σας

Πηρα ενα tv box το mxiii g και προσπαθω να δω απο kodi ταινιες σε 1080p αλλα δεν τις φορτωνει...Κολλαει συνεχεια και παταω ξανα και ξανα play...Τι μπορει να συμβαινει.Ταχυτητα ιντερνετ 30αρα vdsl και συνδεδεμενο με καλωδιο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πανω δεξια μου γραφει αποθηκευση 0% παιζει ρολο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....Θελω τη βοηθεια σας

Πηρα ενα tv box το mxiii g και προσπαθω να δω απο kodi ταινιες σε 1080p αλλα δεν τις φορτωνει...Κολλαει συνεχεια και παταω ξανα και ξανα play...Τι μπορει να συμβαινει.Ταχυτητα ιντερνετ 30αρα vdsl και συνδεδεμενο με καλωδιο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πανω δεξια μου γραφει αποθηκευση 0% παιζει ρολο αυτο;

Από ποιο add on πας να τις δεις? Παίζει ρόλο, δοκίμασε από κάποιο add on του Phoenix.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν τα ξερω πολυ καλα αυτα...Εβαλα απο genesis να δω αυτο χρησιμοποιουσα.Πως περναω αυτο που μου λες δεν ξερω...Μπορεις να με βοηθησεις?

 

Edit:Το βρηκα

Genesis εχει καποιο προβλημα και κολλανε το βιντεακια;

Edited by john9147
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν τα ξερω πολυ καλα αυτα...Εβαλα απο genesis να δω αυτο χρησιμοποιουσα.Πως περναω αυτο που μου λες δεν ξερω...Μπορεις να με βοηθησεις?

 

Edit:Το βρηκα

Genesis εχει καποιο προβλημα και κολλανε το βιντεακια;

 

Υπάρχει περίπτωση να κολλάει κάποια πηγή από το genesis , δοκίμασε με κάποια άλλη να δεις άμα σου κάνει το ίδιο .. Δοκίμασε και το addon Much Movies HD (σπάνια να μου κολλήσει ταινία από αυτό) από το repo του lambda θα το βρεις .. Κάνε και ένα speedtest στο tv box σου να δεις μπας και έχεις κανένα θεματάκι ... και για τέλος κοίτα Tips for advancedsettings.xml (υπάρχουν οδηγίες στη πρώτη σελίδα)

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Εκανα speedtest και μου βγαζει 28 mbs,αρα δεν νομιζω να φταιει το ιντερνετ.Μπορει να τρωει σκαλωμα το genesis,γιατι λιγο που δοκιμασα με addon phoenix που ειπε ο φιλος παραπανω,επαιζε καλα η ταινια...Θα δοκιμασω και much movies
Link to comment
Share on other sites

Εκανα speedtest και μου βγαζει 28 mbs,αρα δεν νομιζω να φταιει το ιντερνετ.Μπορει να τρωει σκαλωμα το genesis,γιατι λιγο που δοκιμασα με addon phoenix που ειπε ο φιλος παραπανω,επαιζε καλα η ταινια...Θα δοκιμασω και much movies

Φιλε μου με 28 mbs ενα ειναι σιγουρο,δεν φταει η συνδεση σου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks!!! Μα καλα... που τα βρισκει αυτα τα SoC η lenovo τέλος πάντων? Να μην έχει καλό h.264 acceleration...

 

Επίσης σέταρα και μια παλιά έκδοση Kodi (14.2) στο ODROID U3 (οι καινουριες θελουν 4.3 και πάνω). Τωρα θα βλέπω τα ξεκατινιάσματα της ελληνικής TV και στο εξωτερικό.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,να κανω μια χαζη ερωτηση? Για να εχεις iptv πρεπει το modem σου να ειναι συνδεδεμενο με τον player μεσω καλωδιου??

ΌΧΙ ...........

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα το iptv(εμφανιζεται στην αρχικη οθονη) παταω τηλεοραση-καναλια-επιλεγω το καναλι αλλα καμια ανταποκριση. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα το iptv(εμφανιζεται στην αρχικη οθονη) παταω τηλεοραση-καναλια-επιλεγω το καναλι αλλα καμια ανταποκριση. Καμια ιδεα?

θέλεις λίστες....από μόνο του μην περιμένεις να δουλέψει!

Link to comment
Share on other sites

θέλεις λίστες....από μόνο του μην περιμένεις να δουλέψει!

 

Βρηκα λιστες μεσω navi-x. Δν μπορω να βρω ομως αθλητικα καναλια. Καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω να κανω update το kodi σε 15.2 εκδοση αλλα οταν την παταω για να εγκατασταθει μου εμφανιζει μετα ενα μηνυμα οτι υπαρχει ηδη εγκατεστημενο ενα πακετο με το ιδιο ονομα και με προβληματικη υπογραφη...

ξερετε κατι??

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα το έβαλα και λίγο που το δοκιμασα φαίνεται καλό. Απλά ενώ έβαλα το Hellenic tv δε μου παίζουν ελληνικά κανάλια και επίσης δεν υπάρχουν ούτε Nova αλλά ούτε ote tv...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει πως κανω streaming απο androidbox με το τελευταιο kodi εγκατεστημενο να κανω stream μεσω wifi και να βλεπω στο λαπτοπ η υπολογιστη???χρειαζεται καποιος player στο λαπτοπ??αν γινεται φυσικα αυτο που ρωταω....υπαρχει οδηγος για αυτο που ρωταω?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα το έβαλα και λίγο που το δοκιμασα φαίνεται καλό. Απλά ενώ έβαλα το Hellenic tv δε μου παίζουν ελληνικά κανάλια και επίσης δεν υπάρχουν ούτε Nova αλλά ούτε ote tv...

Αν είχε nova και ote θα είμασταν όλοι ευτυχισμένοι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει πως κανω streaming απο androidbox με το τελευταιο kodi εγκατεστημενο να κανω stream μεσω wifi και να βλεπω στο λαπτοπ η υπολογιστη???χρειαζεται καποιος player στο λαπτοπ??αν γινεται φυσικα αυτο που ρωταω....υπαρχει οδηγος για αυτο που ρωταω?
Μπορείς να εγκαταστήσεις το kodi στο λάπτοπ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Προσπαθώ να βρω την επιλογή, στο Genesis (υπήρχε παλιότερα ή υπάρχει μόνο στην έκδοση υπολογιστή) της αυτόματης αναπαραγωγής. Δλδ δεν χρειαζόταν να διαλέξεις πηγή.

 

Προσπαθώ να βρω που υπάρχει αυτή η επιλογή αλλά μάταια...

Εχει κανένας υπόψη του αν υπάρχει ή καταργήθηκε με τα update?

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...