Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχει κανείς το ρουτερ της huawei να με βοηθήσει να αλλάξω DNS γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Είμαι και άσχετος. Ακόμα καλύτερα α υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για το συγκεκριμένο ρουτερ. Κάθε βοήθεια δεκτη

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω στο Gkobu ψάχνω να βρω όλα τα επεισόδια της Πέππα με την σειρά μεταγλωττισμένα αλλά δεν μπορώ να τα βρω με αναζήτηση. Γνωρίζει κανείς που είναι ; Επισης θέλω να ρωτήσω σε οποιαδήποτε λίστα μου βγάζει σε μια σειρά όλα τα επεισόδια για να διαλέξω ποιο θα δω, μόλις τελειώσει πρέπει πάλι να επιλέξω την λίστα για να διαλέξω το επόμενο. Υπάρχει τρόπος να παίζει το ένα επεισόδιο πίσω από το αλλο στην σειρά συνεχόμενα ; Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, gthebest said:

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω στο Gkobu ψάχνω να βρω όλα τα επεισόδια της Πέππα με την σειρά μεταγλωττισμένα αλλά δεν μπορώ να τα βρω με αναζήτηση. Γνωρίζει κανείς που είναι ; Επισης θέλω να ρωτήσω σε οποιαδήποτε λίστα μου βγάζει σε μια σειρά όλα τα επεισόδια για να διαλέξω ποιο θα δω, μόλις τελειώσει πρέπει πάλι να επιλέξω την λίστα για να διαλέξω το επόμενο. Υπάρχει τρόπος να παίζει το ένα επεισόδιο πίσω από το αλλο στην σειρά συνεχόμενα ; Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο discord κανάλι τους https://discordapp.com/invite/ekMEFEK

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gthebest said:

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω στο Gkobu ψάχνω να βρω όλα τα επεισόδια της Πέππα με την σειρά μεταγλωττισμένα αλλά δεν μπορώ να τα βρω με αναζήτηση. Γνωρίζει κανείς που είναι ; Επισης θέλω να ρωτήσω σε οποιαδήποτε λίστα μου βγάζει σε μια σειρά όλα τα επεισόδια για να διαλέξω ποιο θα δω, μόλις τελειώσει πρέπει πάλι να επιλέξω την λίστα για να διαλέξω το επόμενο. Υπάρχει τρόπος να παίζει το ένα επεισόδιο πίσω από το αλλο στην σειρά συνεχόμενα ; Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Δοκίμασε το εξής:

Κάνε κλικ στο "ΣΥΣΤΗΜΑ". Μετά "Αναπαραγωγή-Βίντεο-Αυτόματη αναπαραγωγή επόμενου βίντεο-Τηλ. Σειρές" ή ότι άλλο θέλεις εκεί. Έχει και άλλες ρυθμίσεις κατά την προτίμησή σου.

automatic_next2.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gthebest said:

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω στο Gkobu ψάχνω να βρω όλα τα επεισόδια της Πέππα με την σειρά μεταγλωττισμένα αλλά δεν μπορώ να τα βρω με αναζήτηση. Γνωρίζει κανείς που είναι ; Επισης θέλω να ρωτήσω σε οποιαδήποτε λίστα μου βγάζει σε μια σειρά όλα τα επεισόδια για να διαλέξω ποιο θα δω, μόλις τελειώσει πρέπει πάλι να επιλέξω την λίστα για να διαλέξω το επόμενο. Υπάρχει τρόπος να παίζει το ένα επεισόδιο πίσω από το αλλο στην σειρά συνεχόμενα ; Ευχαριστώ προκαταβολικά 

1 hour ago, kandilak said:

Καλύτερα να ρωτήσεις στο discord κανάλι τους https://discordapp.com/invite/ekMEFEK

Για την Πέππα μπορείς να την βρεις στη κατηγορία ΠΑΙΔΙΚΑ στο "Youtube - Παιδικά" μετά επιλέγες "Κανάλια" , μετά προχωράς χαμηλά στην λίστα μέχρι να βρεις το "Πέππα το Γουρουνάκι - επίσημο κανάλι" και το επιλέγεις. Στην λίστα με τα βίντεο μπορείς να κάνεις δεξί κλίκ ή να πατήσεις κουμπί μενού του remote πάνω σε κάποιο βίντεο και μετά να επιλέξεις "Αναπαραγωγή από εδώ" για να ξεκινίσει να τα παίζει με την σειρά από εκεί και κάτω. Αν σε ρωτάει σε κάθε βίντεο για την ποιότητα του stream μπορείς να πας στις ρυθμίσεις του Youtube και να απενεργοποιήσεις το "Πάντα ερώτηση για την ποιότητα βίντεο"

 

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Σας έχω πρήξει. Ψάχνω και για το spidey μεταγλωττισμένο. Πολύ ζαλάδα η αναζήτηση ψάχνω πολύ ώρα για να βρω κάτι. Δεν θα ήταν πιο εύκολο να ήταν όλα συγκεντρωμένα αλφαβητικά ή χωρισμενα σε κατηγορίες, ή να υπήρχε μια αναζήτηση σε όλα τα προσθετα ; Μιλάω για τις μεταγλωττισμένες παιδικές σειρές. Καλό ξημέρωμα !

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, gthebest said:

Σας έχω πρήξει. Ψάχνω και για το spidey μεταγλωττισμένο. Πολύ ζαλάδα η αναζήτηση ψάχνω πολύ ώρα για να βρω κάτι. Δεν θα ήταν πιο εύκολο να ήταν όλα συγκεντρωμένα αλφαβητικά ή χωρισμενα σε κατηγορίες, ή να υπήρχε μια αναζήτηση σε όλα τα προσθετα ; Μιλάω για τις μεταγλωττισμένες παιδικές σειρές. Καλό ξημέρωμα !

Πρόσθετο Youtube - Αναζήτηση - Νέα αναζήτηση - Spidey - Λίστες αναπαραγωγής - Ο Spidey και οι απίθανοι φίλοι του.

 

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2023 at 11:30 ΠΜ, gthebest said:

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω στο Gkobu ψάχνω να βρω όλα τα επεισόδια της Πέππα με την σειρά μεταγλωττισμένα αλλά δεν μπορώ να τα βρω με αναζήτηση. Γνωρίζει κανείς που είναι ; Επισης θέλω να ρωτήσω σε οποιαδήποτε λίστα μου βγάζει σε μια σειρά όλα τα επεισόδια για να διαλέξω ποιο θα δω, μόλις τελειώσει πρέπει πάλι να επιλέξω την λίστα για να διαλέξω το επόμενο. Υπάρχει τρόπος να παίζει το ένα επεισόδιο πίσω από το αλλο στην σειρά συνεχόμενα ; Ευχαριστώ προκαταβολικά 

 

On 29/6/2023 at 1:34 ΠΜ, gthebest said:

Σας έχω πρήξει. Ψάχνω και για το spidey μεταγλωττισμένο. Πολύ ζαλάδα η αναζήτηση ψάχνω πολύ ώρα για να βρω κάτι. Δεν θα ήταν πιο εύκολο να ήταν όλα συγκεντρωμένα αλφαβητικά ή χωρισμενα σε κατηγορίες, ή να υπήρχε μια αναζήτηση σε όλα τα προσθετα ; Μιλάω για τις μεταγλωττισμένες παιδικές σειρές. Καλό ξημέρωμα !

Δείτε μέσα από το YouTube, δεν χρειάζεστε Κodi...σημασία έχει η διασκέδαση-θέαση να είναι απλή !!!
Πέππα το Γουρουνάκι..https://www.youtube.com/@user-mi4gh1jk1j
Spidey...https://www.youtube.com/watch?v=fI_4AVRWhm8&list=PLNs6Eve7B33GD1MFxD66e6NWpXKfaim3d

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω θέμα τίς τελευταίες μέρες με το κοντι

Ξαφνικά εκεί που παρακολουθω χωρίς θέμα με πετάει στην αρχική οθόνη του box...

Δεν υπάρχει θέμα με θερμοκρασίες και έχω την τελευταία έκδοση του Κόντι

Τι μπορεί να συμβαίνει??

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnstef33 said:

Έχω θέμα τίς τελευταίες μέρες με το κοντι

Ξαφνικά εκεί που παρακολουθω χωρίς θέμα με πετάει στην αρχική οθόνη του box...

Δεν υπάρχει θέμα με θερμοκρασίες και έχω την τελευταία έκδοση του Κόντι

Τι μπορεί να συμβαίνει??

Καλημέρα.

Με τέτοιες υψηλές θερμοκρασίες έξω, θα έλεγα να ξαναδείς το θέμα με την θερμοκρασία...όταν λες δεν έχω θέμα τι εννοείς? πόσο βλέπεις δηλαδή? έχεις π.χ. CPU Monitor σε μικρό παραθυράκι συνεχώς στην οθόνη?

Πέρα από αυτό θα μπορούσες να πας στις εφαρμογές, να βρεις το ΚΟΝΤΙ και να κάνεις clear cache (δεν πολυπιστεύω ότι αυτό είναι το πρόβλημα, αλλά δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις). Από εκεί και πέρα να απενεργοποιήσεις όλες τις εφαρμογές που τυχόν τρέχουν στο παρασκήνιο (έχω δώσει την εφαρμογή που το κάνει αυτό, δηλαδή να μην επιτρέπουν το αυτόματο τρέξιμό τους στο μπουτ) και τελευταία επιλογή καθαρή εγκατάσταση του ΚΟΝΤΙ (μπελάς εάν έχεις δικό σου μπιλντ).

***ειδικά εάν με το "με πετάει στην αρχική οθόνη του box " εννοείς ότι κάνει ριμπούτ, τότε σχεδόν σίγουρα είναι λόγω υψηλής θερμοκρασίας !

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2023 at 10:38 ΠΜ, ath156 said:

Καλημέρα.

Με τέτοιες υψηλές θερμοκρασίες έξω, θα έλεγα να ξαναδείς το θέμα με την θερμοκρασία...όταν λες δεν έχω θέμα τι εννοείς? πόσο βλέπεις δηλαδή? έχεις π.χ. CPU Monitor σε μικρό παραθυράκι συνεχώς στην οθόνη?

Πέρα από αυτό θα μπορούσες να πας στις εφαρμογές, να βρεις το ΚΟΝΤΙ και να κάνεις clear cache (δεν πολυπιστεύω ότι αυτό είναι το πρόβλημα, αλλά δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις). Από εκεί και πέρα να απενεργοποιήσεις όλες τις εφαρμογές που τυχόν τρέχουν στο παρασκήνιο (έχω δώσει την εφαρμογή που το κάνει αυτό, δηλαδή να μην επιτρέπουν το αυτόματο τρέξιμό τους στο μπουτ) και τελευταία επιλογή καθαρή εγκατάσταση του ΚΟΝΤΙ (μπελάς εάν έχεις δικό σου μπιλντ).

***ειδικά εάν με το "με πετάει στην αρχική οθόνη του box " εννοείς ότι κάνει ριμπούτ, τότε σχεδόν σίγουρα είναι λόγω υψηλής θερμοκρασίας !

Μέχρι 55_56 έχω θερμοκρασίες

Όχι δεν κάνει ριμπουτ το μποξακι ,απλά βλέπω ταινία πχ και κάποιος πατάει ξαφνικά το κουμπί home στο τηλεκοντρόλ...

Για πες πάλι την εφαρμογή που έγραψες αν και έχει μια που κάνει clear apps 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο gkoubu για  σειρές δεν παίζει πλέον το κεντρικό add on που έχει (δεν θυμάμαι το όνομα και δεν είμαι στην TV). Είναι αυτο στο κεντρικό εικονίδιο στις σειρές. Ποιο άλλο χρησημοποείτε για σειρές addon στο gkoubu?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zacharis said:

καλημέρα στο gkoubu για  σειρές δεν παίζει πλέον το κεντρικό add on που έχει (δεν θυμάμαι το όνομα και δεν είμαι στην TV). Είναι αυτο στο κεντρικό εικονίδιο στις σειρές. Ποιο άλλο χρησημοποείτε για σειρές addon στο gkoubu?

Προφανώς δεν έχεις real debrid και παίρνεις αποτελέσματα μόνο από free παρόχους. Δοκίμασε το Scrubs V2. Επίσης για free δοκίμασε στα Ελληνικά sites και στο TMDB helper

Link to comment
Share on other sites

On 30/7/2023 at 9:05 ΜΜ, johnstef33 said:

Μέχρι 55_56 έχω θερμοκρασίες

Όχι δεν κάνει ριμπουτ το μποξακι ,απλά βλέπω ταινία πχ και κάποιος πατάει ξαφνικά το κουμπί home στο τηλεκοντρόλ...

Για πες πάλι την εφαρμογή που έγραψες αν και έχει μια που κάνει clear apps 

All in one Toolbox apk.... Link All-in-One-Toolbox

Υπάρχει πιθανότητα να μην σου βγάζει το Μενού "Boot Speedup" στην απλή έκδοση...σε αυτή την περίπτωση στείλε προσωπικό μήνυμα για να σου δώσω την "πλήρη" (εάν δεν την βρεις και μόνος σου βέβαια😉).

***Η διαφορά με αυτή που λες είναι ότι δεν τις κάνει clear, αλλά δεν τις αφήνει καν να ξεκινήσουν/autostart (μερικές φορές δουλεύουν στο παρασκήνιο έτσι, χωρίς να φαίνονται ανοιχτές/ότι τρέχουν). Μπορείς να σταματήσεις έτσι ακόμα και εφαρμογές του συστήματος (με προσοχή αυτό βέβαια).

***Και εδώ το λινκ από την πιο παλιά μου ανάρτηση για αυτό στο νήμα του Android TV Box (μπαίνει και βγαίνει συνεχώς εκεί στις "ΔΗΜΟΦΙΛΕΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ" στο πλάι) (tip - από κινητό πρέπει επάνω στις 3 τελίτσες να επιλέξετε "Προβολή για υπολογιστές" για να φαίνονται αυτά τα λινκς) Link AIO -TVbox thread

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σε ενα παλιο κουτι εχω το kodi 17.6 υπαρχει κατι που μπορω να βαλω και να παιζει;εννοω ρεποζιτορυ ή κατι αντιστοιχο για ταινιες/σειρες.ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Ntinos_tech said:

Καλησπερα, σε ενα παλιο κουτι εχω το kodi 17.6 υπαρχει κατι που μπορω να βαλω και να παιζει;εννοω ρεποζιτορυ ή κατι αντιστοιχο για ταινιες/σειρες.ευχαριστω

Είναι πολύ παλιό το Κodi σου.
Σύντομα και η έκδοση 19 θα έχει θέμα με κάποια addons.

Αν το έχεις μόνο για ταινίες και σειρές, βάλε το stremio, γιατί σύντομα δεν θα παίζει τίποτα στο Κodi από addons.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ωραια το στρεμιο θελει λογαριασμο και χρηματα; Εχει σειρες ταινιες και υποτιτλους;

 

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ntinos_tech said:

Ωραια το στρεμιο θελει λογαριασμο και χρηματα; Εχει σειρες ταινιες και υποτιτλους;

 

Όχι δεν θέλει λογαριασμό και χρήματα. Όμως πρέπει να του βάλεις κάποια addons που δεν τα έχει έτοιμα μέσα !!😉

Google is your friend.

Και έχει σειρές, ταινίες και υπότιτλους. Συνήθως έχει και καλύτερες "αναλύσεις" ταινιών/σειρών. Όμως με τους υπότιτλους ίσως είναι λίγο πιο complicated από ότι με KODI + έτοιμα μπιλντς.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Ntinos_tech said:

Ωραια το στρεμιο θελει λογαριασμο και χρηματα; Εχει σειρες ταινιες και υποτιτλους;

 

Προσωπικά από τότε που έβαλα stremio το παράτησα το Kodi.

Πολύ πιο γρήγορο και με καλύτερες πηγές από πολλά πρόσθετα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, χρειαζομαι vpn ή καποια αλλαγη στο ρουτερ της κοσμοτε;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω γιατί τώρα τελευταία δεν μου λειτουργεί το opensubtitles. Επίσης στο subtitles.gr αν δεν κάνω λάθος βρίσκει κάτι υπότιτλους αλλά όταν πάω να τους ανοίξω βγάζει "X".

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ntinos_tech said:

Ευχαριστω, χρειαζομαι vpn ή καποια αλλαγη στο ρουτερ της κοσμοτε;

Εννοείς σχετικά με το stremio;

Προσωπικά δεν χρειάστηκε καμία αλλαγή στο firestick μου και παίζει τέλεια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επανέρχομαι πάλι στο θέμα που με απασχολεί. Σε Kodi δεν μου βγάζουν πλέον αποτελέσματα το opensubtitles.org by Opensubtitles (βγάζει το μύνημα "Error searching for subtitles") όπως και το opensutitles.org (βγάζει το μύνημα "your open subtitles.org username or password is empty or not valid"). Φυσικά στις ρυθμίσεις και των δύο πρόσθετων έχω βάλει το σωστό username και password. Κάποια λύση κάνεις ;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, gthebest said:

Καλησπέρα. Επανέρχομαι πάλι στο θέμα που με απασχολεί. Σε Kodi δεν μου βγάζουν πλέον αποτελέσματα το opensubtitles.org by Opensubtitles (βγάζει το μύνημα "Error searching for subtitles") όπως και το opensutitles.org (βγάζει το μύνημα "your open subtitles.org username or password is empty or not valid"). Φυσικά στις ρυθμίσεις και των δύο πρόσθετων έχω βάλει το σωστό username και password. Κάποια λύση κάνεις ;

DNS έχεις αλλάξει? Να υποθέσω ότι δεν χρησιμοποιείς κάποιο έτοιμο μπίλντ?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...