Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσο δύσκολο είναι ;

 

.................

Πάντως αυτή την στιγμή αυτή η ανάρτηση δεν υπάρχει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πάντως αυτή την στιγμή αυτή η ανάρτηση δεν υπάρχει

Μπορεί να το φτιάξανε ,ή είναι προς επίλυση...δεν ξέρω .Μέχρι στις μια και πέντε υπήρχε (δες ώρα στη φώτο)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το φτιάξανε ,ή είναι προς επίλυση...δεν ξέρω .Μέχρι στις μια και πέντε υπήρχε (δες ώρα στην φώτο)

 

ναι το είδα, η πλάκα είναι ότι δεν υπάρχει ανακοίνωση στο real derbid πλεον εδώ και ένα μήνυμα, ούτε στην σελίδα τους στο fb

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Έχω kodi ,εδώ και αρκετό καιρό εχω περάσει το GKoBu .

Ξέρετε ρε παιδιά εάν υπάρχουν πουθενά οι σειρές που παίζει η Ερτ;

Μου τις βγάζει σαν επιλογή το ATLAS αλλά δεν τις παίζει ,Ούτε μέσω ΕΡΤ Υπάρχουν.

Εννοώ αυτές ,κυρίως οι ρωσικές .

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Το Terrarium σαν πρόγραμμα δεν φταίει . Εξαρτάται από τον Player . Από τι ξέρω (δεν το έχω δοκιμάσει,δεν είμαι 100% σίγουρος ) το mx player στην τελευταία έκδοση περνάει μέσω HDMI κανονικά τον πολυκάναλο χωρίς downmix σε 2 .Ρώτα εδώ https://forum.xda-developers.com/apps/mx-player

To mx player παιζει κανονικα πολυκαναλα αρχεια το εχω τσεκαρει. Οτιδηποτε ομως παιζω μεσω του terrarium δινει μονο 2 καναλια

Link to comment
Share on other sites

To mx player παιζει κανονικα πολυκαναλα αρχεια το εχω τσεκαρει. Οτιδηποτε ομως παιζω μεσω του terrarium δινει μονο 2 καναλια

Το Terrarium πρέπει να καταλάβεις σου παρέχει Μονο τα Links ! (ο εσωτερικος player ειναι πρωτόγονος )

Το kodi τα Links + εσωτερικό player που έχει τους δικούς του codecs ...

Το mx player το έλεγξες με δικά σου αρχεία (αρχεία από το σκληρό σου) ; η με streaming Links ; (ενδέχεται με το δεύτερο να υπάρχει πρόβλημα ....)

δοκίμασε μια το vlc

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ....

Καλησπέρα στην ομάδα.

Έχω kodi ,εδώ και αρκετό καιρό εχω περάσει το GKoBu .

Ξέρετε ρε παιδιά εάν υπάρχουν πουθενά οι σειρές που παίζει η Ερτ;

Μου τις βγάζει σαν επιλογή το ATLAS αλλά δεν τις παίζει ,Ούτε μέσω ΕΡΤ Υπάρχουν.

Εννοώ αυτές ,κυρίως οι ρωσικές .

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Το zip του Diamond build 3.6 που το βρίσκουμε;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

μία ή δύο σελίδες πίσω έχω απαντήσει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι εγώ το link, πήγα 5 σελίδες πίσω και δεν το βρήκα (ή είμαι στραβός και δεν το βλέπω :p)...
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το diamond , εγώ έχω εγκαταστημενο το diamond μέσα από το gkn wizard , αν πας update / πατάς no cancel και εκεί έχει τα zip και μαζί αυτό του diamond στην 3.6 για krypton και jaris

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το diamond , εγώ έχω εγκαταστημενο το diamond μέσα από το gkn wizard , αν πας update / πατάς no cancel και εκεί έχει τα zip και μαζί αυτό του diamond στην 3.6 για krypton και jaris
Δεν γίνεται πλέον. Εχθές το έκανα σε ένα κινητό με αυτόν τον τρόπο, αλλά σήμερα δεν...

Αν έχει ανέβει κάπου το zip θα βοηθούσε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Terrarium πρέπει να καταλάβεις σου παρέχει Μονο τα Links ! (ο εσωτερικος player ειναι πρωτόγονος )

Το kodi τα Links + εσωτερικό player που έχει τους δικούς του codecs ...

Το mx player το έλεγξες με δικά σου αρχεία (αρχεία από το σκληρό σου) ; η με streaming Links ; (ενδέχεται με το δεύτερο να υπάρχει πρόβλημα ....)

δοκίμασε μια το vlc

Ο vlc είναι χειρότερος από τον mx player. Μάλλον ο mx player έχει θέμα με τα steaming links σχετικά με τον πολυκάναλο ήχο. Επίσης χθες που πειραματιζομουνα παρατήρησα ότι σε μεγέθη ταινιών 2 GB και πάνω εκανε κάθε λίγο και λιγάκι buffering. Σημειωτέον ότι έχω 50αρα σύνδεση

Link to comment
Share on other sites

Ο vlc είναι χειρότερος από τον mx player. Μάλλον ο mx player έχει θέμα με τα steaming links σχετικά με τον πολυκάναλο ήχο. Επίσης χθες που πειραματιζομουνα παρατήρησα ότι σε μεγέθη ταινιών 2 GB και πάνω εκανε κάθε λίγο και λιγάκι buffering. Σημειωτέον ότι έχω 50αρα σύνδεση
Μήπως εννοούσες καλύτερος;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ο vlc είναι χειρότερος από τον mx player. Μάλλον ο mx player έχει θέμα με τα steaming links σχετικά με τον πολυκάναλο ήχο. Επίσης χθες που πειραματιζομουνα παρατήρησα ότι σε μεγέθη ταινιών 2 GB και πάνω εκανε κάθε λίγο και λιγάκι buffering. Σημειωτέον ότι έχω 50αρα σύνδεση

Παίζει ρόλο και το Link (το host που έχει την ταινία )

Δεν έχει πάντα σημασία η ταχύτητα της σύνδεσης σου (εσύ μπορεί να εχεις πχ οπτική 1gb ) αλλά και η ταχύτητα που σου παρέχει το host ,το link της ταινιας!! Εδώ έρχεται το realdebrid και βοηθάει ...(σου δίνει πρόσβαση σε Link με full ταχύτητα )

Σήμερα βγήκε καινούργια έκδοση του mx player

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως εννοούσες καλύτερος;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περί ορέξεως ...ούτε μένα μου αρέσει το vlc (μην το μπερδεύεις με αυτο που υπάρχει στα pc ... μεταξύ τους δεν υπάρχει καμία σχέση ,η έκδοση του Android είναι πετσοκομενη )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται πλέον. Εχθές το έκανα σε ένα κινητό με αυτόν τον τρόπο, αλλά σήμερα δεν...

Αν έχει ανέβει κάπου το zip θα βοηθούσε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το ψάχνω , θα ενημερώσω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο, καταλαβαίνω καλά; Παίζει όλες τις κλασσικές κονσόλες μέσω kodi;

Γενικά αξίζει να πας σε τέτοιο boxάκι; Εγώ έχω ένα minix x80h και ουσιαστικά μόνο στο kodi είμαι.

Όχι δεν αξίζει .Για retro game :

Για android : (υπάρχουν tutorial για το πως...)

1:Rom Collection browser (μέσα από το kodi ,είναι addon)

2: Εκτός kodi ..retroarch ,gamesome fronted

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αξίζει .Για retro game :

Για android : (υπάρχουν tutorial για το πως...)

1:Rom Collection browser (μέσα από το kodi ,είναι addon)

2: Εκτός kodi ..retroarch ,gamesome fronted

Επισης για οσους θελουν να παιζουν παλια παιχνιδια στο μποξακι τους υπαρχει το πολυ καλο happy chick. Στην εκδοση για tv box μοιαζει το interface του με αυτο του xbox 360. Eχει για να κατεβασεις και να παιξεις παιχνιδια απο play station one, psp, game boy, nindendo ds, snes κλπ. Google it

 

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια υποτιθεται το kodi ειναι για παρακολουθηση online

περιεχομενου.τι γινετε στην περιπτωση που υπαρχει κατι

σε torrent αποκλειστικα και χρειαζετε μονο για να το κατεβασεις;

υπαρχει καποιο προσθετο για τετοια δουλεια στο kodi;

Αν θέλει κατεβασμα, γιατί να ασχοληθείς με KODI;

Το κατεβάζεις από torrent.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα να βλέπουμε ελληνικά κανάλια γιατί στο AliveGr δε μου παίζουν πλέον...
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσω κάτι. Δεν αξίζει το box από το βίντεο ή το emulation μέσω kodi;

Γιατί το Νο1 αφορά emulation μέσω kodi.

 

 

 

Οκ. Ευχαριστώ.

Για αυτο Δεν αξιζει .. Εχει τον S905x και 8gb εσωτερικό χώρο με 104 $ ..γελάνε και οι πέτρες !! https://www.amazon.com/ARNU-Box-Quad-Core-Processor-Cloudword/dp/B074PPYCDW/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&qid=1512683105&sr=8-4&keywords=arnu+box&linkCode=sl1&tag=solmancha06-20&linkId=25ff3d957887d9943281917a94c155f8

Εάν το θέλεις για παιχνίδια μέσα από το kodi κάνε εγκατάσταση το Rom Collection browser!

Για ολοκληρωμένη εμπειρία (εκτός kodi) απλά κάνε εγκατάσταση retroarch!!

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

παιδια υποτιθεται το kodi ειναι για παρακολουθηση online

περιεχομενου.τι γινετε στην περιπτωση που υπαρχει κατι

σε torrent αποκλειστικα και χρειαζετε μονο για να το κατεβασεις;

υπαρχει καποιο προσθετο για τετοια δουλεια στο kodi;

Ψάξε για τα πρόσθετα torrenter, quasar και magnetic

Εγώ με αυτά δουλεύω το Kodi εδώ και καιρό όπου μπορείς να κατεβάζεις ένα torrent και ταυτόχρονα να το παρακολουθείς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...