Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειμαι με hol και πολλες φορες οταν βλεπω 1080 στο kodi με κανει διακοπες ..

ειναι στιγμες που γινονται εκνευριστικες ομως ..(ειμαι με real λογαριασμο κτλ κανονικα ..)!

συμβαινει και σε αλλους η να τους ριξω ενα τηλ να τους τα πω ενα χερακι ?

 

ΤΥο προβλημά σου δεν είναι η συνδεσή σου αλλά το kodi. Σαν default επιλογή το kodi έχει χώρο αποθήκευσης του cache τα 60mb. Μπορείς όμως με το Ares wizard να αυξήσεις το ποσό αυτό. Το ίδιο πρόβλημα είχα κ εγώ παλιά και εδώ κ 1μιση χρόνο δεν μου το ξανάκανε.

Ακολούθα τα βήματα του επόμενου βίντεο και δε θα ξαναέχεις πρόβλημα buffering.

https://www.youtube.com/watch?v=vHaS6ZwWP9g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φιλε ποσο κλειδωνεις?

12

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΤΥο προβλημά σου δεν είναι η συνδεσή σου αλλά το kodi. Σαν default επιλογή το kodi έχει χώρο αποθήκευσης του cache τα 60mb. Μπορείς όμως με το Ares wizard να αυξήσεις το ποσό αυτό. Το ίδιο πρόβλημα είχα κ εγώ παλιά και εδώ κ 1μιση χρόνο δεν μου το ξανάκανε.

Ακολούθα τα βήματα του επόμενου βίντεο και δε θα ξαναέχεις πρόβλημα buffering.

https://www.youtube.com/watch?v=vHaS6ZwWP9g

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πού ακριβώς το βρίσκεις αυτό γιατί εγώ είμαι με diamond... Και δεν βρίσκω επιλογή για wizard

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πού ακριβώς το βρίσκεις αυτό γιατί εγώ είμαι με diamond... Και δεν βρίσκω επιλογή για wizard

Edit έχει μετά πως να το βάλεις.. Τώρα το είδα το δοκιμάζω και επανέρχομαι..

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Το real debrid περα απο το exodus μπορω να το χρησιμοποιησω κι απο αλλου;Προσπαθησα κι απο covenant αλλα χωρις επιτυχια..

Για μεγαλυτερη ποικιλια με ενδιαφερει αρχικα και 2ον το covenant τσουλαει καπως πιο γρηγορα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το real debrid περα απο το exodus μπορω να το χρησιμοποιησω κι απο αλλου;Προσπαθησα κι απο covenant αλλα χωρις επιτυχια..

Για μεγαλυτερη ποικιλια με ενδιαφερει αρχικα και 2ον το covenant τσουλαει καπως πιο γρηγορα.

 

ακολουθησε τον παρακάτω οδηγό και θα το έχεις παντού όπου το υποστηρίζει και στο covenant

 

 

https://seo-michael.co.uk/how-to-configure-real-debrid-in-kodi/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

12

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πού ακριβώς το βρίσκεις αυτό γιατί εγώ είμαι με diamond... Και δεν βρίσκω επιλογή για wizard

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πού ακριβώς το βρίσκεις αυτό γιατί εγώ είμαι με diamond... Και δεν βρίσκω επιλογή για wizard

Edit έχει μετά πως να το βάλεις.. Τώρα το είδα το δοκιμάζω και επανέρχομαι..

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε γνωρίζω αν το diamond έχει εγκατεστημένο το ares wizard. Αν όχι θα πρέπει να το προσθέσεις εσύ. Θα πας διαχείρηση αρχείων θα προσθέσεις αυτή την url -> http://ares-repo.eu και μετά θα πας στα πρόσθετα να το εγκαταστήσεις. Υπάρχουν πολλοί οδηγοί στο youtube που σου λένε πως να το εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Έχει κάποιος άλλος από εσάς το ίδιο πρόβλημα με εμένα;

Βρίσκω σειρά στο BOB Unleashed (The Gifted για παράδειγμα). Καλή ροή, όλα τέλεια με HD link.

Πάω για Ελληνικούς υπότιτλους και έχω το εξής πρόβλημα.

Opensubtitles.org μου βρίσκει υπότιτλους, απλά για το τελευταίο επεισόδιο δεν είχε Ελληνικούς.

Στο Subtitles.gr δεν βρίσκει τίποτε!!!

Πάω "Manual Search" και γράφω ότι μπορώ να φανταστώ, από όνομα και επεισόδιο, σκέτο όνομα, κλπ.

Πάντα δεν βρίσκει τίποτε.

Ψάχνοντας το ίδιο επεισόδιο από Covenant (χωρίς HD link να παίζει καλά, δυστυχώς), μου βρίσκει κανονικά από Subtitles.gr τους Ελληνικούς υπότιτλους.

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Κάνω κάτι λάθος;

Ονομασίες είχα δοκιμάσει "The Gifted S01E05", "The Gifted", "The.Gifted.S01E05", "*The.Gifted*, κλπ.

Φυσικά πάντα χωρίς τα ""( Εισαγωγικά).

Help???

Link to comment
Share on other sites

Πάω "Manual Search" και γράφω ότι μπορώ να φανταστώ, από όνομα και επεισόδιο, σκέτο όνομα, κλπ.

Πάντα δεν βρίσκει τίποτε.

Ψάξε The Gifted 1x05 (έτσι έχουν ανέβει στο subtitles.gr, τώρα το τσέκαρα).
Link to comment
Share on other sites

@letom

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Θα το ψάξω το βράδυ όταν πάω σπίτι.

Το παράδοξο είναι όμως ότι σε άλλα addons δουλεύει η αναζήτηση ακόμη και με wildcard, μόνο στο unleashed δεν το δέχεται.

Θα κάνω φυσικά και τη δοκιμή με ακριβώς τον τίτλο όπως ανέβηκαν και προτείνεις.

Θα έχει ενδιαφέρον να δω αν λειτουργήσει...

Ευχαριστώ και πάλι....!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@letom

Κάτι ακόμη.

Άνοιξα το επεισόδιο μέσω Terrarium με Kodi και εκεί η αναζήτηση στο Subtitles.gr με "The.Gifted S01E05" μου βρήκε τους υπότιτλους.

Μόνο στο BOB Unleashed δεν έβρισκε με τίποτε.

Θα δω το βράδυ με ακριβής ονομασία...

Thanks again.

Link to comment
Share on other sites

@letom

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Θα το ψάξω το βράδυ όταν πάω σπίτι.

Το παράδοξο είναι όμως ότι σε άλλα addons δουλεύει η αναζήτηση ακόμη και με wildcard, μόνο στο unleashed δεν το δέχεται.

Θα κάνω φυσικά και τη δοκιμή με ακριβώς τον τίτλο όπως ανέβηκαν και προτείνεις.

Θα έχει ενδιαφέρον να δω αν λειτουργήσει...

Ευχαριστώ και πάλι....!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@letom

Κάτι ακόμη.

Άνοιξα το επεισόδιο μέσω Terrarium με Kodi και εκεί η αναζήτηση στο Subtitles.gr με "The.Gifted S01E05" μου βρήκε τους υπότιτλους.

Μόνο στο BOB Unleashed δεν έβρισκε με τίποτε.

Θα δω το βράδυ με ακριβής ονομασία...

Thanks again.

Κοίτα εγώ μπήκα στο subtitles.gr και έκανα αναζήτηση The Gifted S01E05 και δεν έβγαλε τίποτα. Και μετά έβαλα σκέτο The Gifted και είδα ότι όλοι οι υπότιτλοι του 5ου επεισοδίου είχαν αρίθμηση της μορφής 1x05. πραγματικά περίεργο πάντως που άλλα addon βρίσκουν και το bob όχι. Αφού η αναζήτηση λογικά γίνεται μέσω του addon subtitles.gr και όχι μέσω του bob ή covenant.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ μπήκα στο subtitles.gr και έκανα αναζήτηση The Gifted S01E05 και δεν έβγαλε τίποτα. Και μετά έβαλα σκέτο The Gifted και είδα ότι όλοι οι υπότιτλοι του 5ου επεισοδίου είχαν αρίθμηση της μορφής 1x05. πραγματικά περίεργο πάντως που άλλα addon βρίσκουν και το bob όχι. Αφού η αναζήτηση λογικά γίνεται μέσω του addon subtitles.gr και όχι μέσω του bob ή covenant.

 

Εκτός εάν η αναζήτηση δεν λειτουργεί πραγματικά στο Kodi...

Τώρα που το σκέφτομαι, ότι ονομασία και να έβαζα, το opensubtitles έβρισκε πάντα τα ίδια και το Subtitles.gr τίποτε.

Ότι βρήκε μέσω Terrarium & Kodi μπορεί να ήταν σύμπτωση ότι το link είχε σωστή ονομασία....

Αυτό θα το εξηγούσε, όμως δημιουργεί το νέο πρόβλημα: Γιατί δεν λειτουργεί η αναζήτηση...

Το βράδυ θα το ψάξω πιο πολύ στη λεπτομέρεια...

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο διάστημα μονο sd ποιοτητα έχει(ταινίες/σειρές). Σπανια να βρω 720/1080p

Χρησιμοποιω greek diamond

 

Υπαρχει καποιο build να παιζει 720/1080?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός εάν η αναζήτηση δεν λειτουργεί πραγματικά στο Kodi...

Τώρα που το σκέφτομαι, ότι ονομασία και να έβαζα, το opensubtitles έβρισκε πάντα τα ίδια και το Subtitles.gr τίποτε.

Ότι βρήκε μέσω Terrarium & Kodi μπορεί να ήταν σύμπτωση ότι το link είχε σωστή ονομασία....

Αυτό θα το εξηγούσε, όμως δημιουργεί το νέο πρόβλημα: Γιατί δεν λειτουργεί η αναζήτηση...

Το βράδυ θα το ψάξω πιο πολύ στη λεπτομέρεια...

Δουλεύει η αναζήτηση. Μου έχει τύχει να μην βρίσκει υποτιτλους και να κάνω manual search και να μου βρει.

 

Το τελευταιο διάστημα μονο sd ποιοτητα έχει(ταινίες/σειρές). Σπανια να βρω 720/1080p

Χρησιμοποιω greek diamond

 

Υπαρχει καποιο build να παιζει 720/1080?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Τι σχέση έχουν τα build με τις πηγες? Τα addons είναι το θέμα (τα builds πάνω κάτω τα ίδια video addons έχουν).
Link to comment
Share on other sites

Εστω καποια πηγη να βαλω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

BOB Unleashed, Duckpool, Ilektra.

Δε θυμάμαι από repo τραβάνε. Ψάξε λίγο στο Google που υπάρχουν...

Για εκτός KODI ψάξε για Terrarium.tv....και θα με θυμηθείς....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εστω καποια πηγη να βαλω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

BOB Unleashed, Duckpool, Ilektra.

Δε θυμάμαι από ποιο repo τραβάνε. Ψάξε λίγο στο Google που υπάρχουν...

Για εκτός KODI ψάξε για Terrarium.tv....και θα με θυμηθείς....

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Terrarium tv,εξαιρετικα απλο και πιο γρηγορο απο το kodi , Δεν αξιζει πλεον να περνας ωρες σεταροντας και διαβαζοντας tips και να ενημερωνεσαι καθε λεπτο για

bugs και οτι αλλο σου βγαζει καθε μερα το kodi.

Aυτη ειναι η αποψη μου,επισης το προτεινω σε αρχαριους οι οποιοι δεν το εχουν με το kodi.

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησε τον παρακάτω οδηγό και θα το έχεις παντού όπου το υποστηρίζει και στο covenant

 

 

https://seo-michael.co.uk/how-to-configure-real-debrid-in-kodi/

 

Δεν πετυχαινει στο covenant.Δεν ξερω γιατι.

Ενω φορτωνει τις πηγες που βρισκει,και φαινεται οτι βρισκει και απο το real debrid γιατι εχω και 1080,μολις τελειωσει μου πεταει μηνυμα "δεν υπαρχει διαθεσιμη ροη".

Στο exodus παιζει κανονικα.

Ε ρε βασανιστηριο...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Terrarium tv,εξαιρετικα απλο και πιο γρηγορο απο το kodi , Δεν αξιζει πλεον να περνας ωρες σεταροντας και διαβαζοντας tips και να ενημερωνεσαι καθε λεπτο για

bugs και οτι αλλο σου βγαζει καθε μερα το kodi.

Aυτη ειναι η αποψη μου,επισης το προτεινω σε αρχαριους οι οποιοι δεν το εχουν με το kodi.

Μια απ τα ιδια!

Επιτέλους hd περιεχόμενο!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Δε γνωρίζω αν το diamond έχει εγκατεστημένο το ares wizard. Αν όχι θα πρέπει να το προσθέσεις εσύ. Θα πας διαχείρηση αρχείων θα προσθέσεις αυτή την url -> http://ares-repo.eu και μετά θα πας στα πρόσθετα να το εγκαταστήσεις. Υπάρχουν πολλοί οδηγοί στο youtube που σου λένε πως να το εγκαταστήσεις.

 

 

 

φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ ..:):)

το εβαλα λιγο πιο κατω απο τις προτεινομενες ρυθμισεις ...

και νομιζω δεν μου το παρουσίασε ξανα ..

για να δουμε ..

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω αν το diamond έχει εγκατεστημένο το ares wizard. Αν όχι θα πρέπει να το προσθέσεις εσύ. Θα πας διαχείρηση αρχείων θα προσθέσεις αυτή την url -> http://ares-repo.eu και μετά θα πας στα πρόσθετα να το εγκαταστήσεις. Υπάρχουν πολλοί οδηγοί στο youtube που σου λένε πως να το εγκαταστήσεις.

 

 

 

φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ ..:):)

το εβαλα λιγο πιο κατω απο τις προτεινομενες ρυθμισεις ...

και νομιζω δεν μου το παρουσίασε ξανα ..

για να δουμε ..

99.9% δε θα στο ξαναπαρουσιασει.

Link to comment
Share on other sites

99.9% δε θα στο ξαναπαρουσιασει.

 

και εσυ λιγο πιο κατω απο τις προτεινομενες ρυθμισεις το εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Το κοντι αυτον τον καιρο ειναι για κλοτσιες τεραριουμ μεχρι να το φτιαξουν αν το φτιαξουν και προς θεου δεν ειναι λυση να πληρωνετε για κατι παρανομο μην τους κανετε την χαρη γιατι γιαυτο γινετε αυτο το μπαχαλο
Link to comment
Share on other sites

Εκτός εάν η αναζήτηση δεν λειτουργεί πραγματικά στο Kodi...

Τώρα που το σκέφτομαι, ότι ονομασία και να έβαζα, το opensubtitles έβρισκε πάντα τα ίδια και το Subtitles.gr τίποτε.

Ότι βρήκε μέσω Terrarium & Kodi μπορεί να ήταν σύμπτωση ότι το link είχε σωστή ονομασία....

Αυτό θα το εξηγούσε, όμως δημιουργεί το νέο πρόβλημα: Γιατί δεν λειτουργεί η αναζήτηση...

Το βράδυ θα το ψάξω πιο πολύ στη λεπτομέρεια...

@letom

Τελικά είχες δίκιο φίλε. Αν βάλεις "The Gifted 1x05" τα βρίσκει....

Μήπως γνωρίζεις κάποιον τρόπο για "wildcard";

Με "*", "%" και "$" που δοκίμασα δεν είχα επιτυχία.

Θα ήταν μεγάλη βοήθεια αν υπήρξε κάτι σε αυτό. Εναλλακτικά πρέπει να κάνουμε πάντα αυτό που έκανες εσύ.

Δηλαδή αναζήτηση Subtitles.gr και μετά αναζήτηση ακριβώς με τη μορφή που ζητάει.

Πρέπει όμως να υπάρχει κάτι, διότι όλα τα addons δεν έχουν ακριβώς τη περιγραφή που έχει το Subtitles, και όμως βρίσκει υπότιτλους....

Καμία ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

@letom

Τελικά είχες δίκιο φίλε. Αν βάλεις "The Gifted 1x05" τα βρίσκει....

Μήπως γνωρίζεις κάποιον τρόπο για "wildcard";

Με "*", "%" και "$" που δοκίμασα δεν είχα επιτυχία.

Θα ήταν μεγάλη βοήθεια αν υπήρξε κάτι σε αυτό. Εναλλακτικά πρέπει να κάνουμε πάντα αυτό που έκανες εσύ.

Δηλαδή αναζήτηση Subtitles.gr και μετά αναζήτηση ακριβώς με τη μορφή που ζητάει.

Πρέπει όμως να υπάρχει κάτι, διότι όλα τα addons δεν έχουν ακριβώς τη περιγραφή που έχει το Subtitles, και όμως βρίσκει υπότιτλους....

Καμία ιδέα;;;

Δεν έχω χρησιμοποιήσει wildcards στην αναζήτηση του Kodi, δεν ξέρω αν πιάνει. Τώρα για το άλλο πιστεύω ότι αντί να μπαίνεις μπαίνεις πρώτα στο site του subtitles.gr και μετά να ψάχνεις στο kodi, είναι προτιμότερο να κάνεις κατευθείαν στο kodi αναζήτηση με σκέτο the gifted ώστε να σου βγάλει όλες τις σεζόν και επεισόδια και να βρεις αυτό που θες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...