Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταια απαντηση σε αυτα που γρσφεις.Οκ σωστα αυτα που γραφεις αλλα οπως εγραψα μην αναφερεσαι καν σε αυτους και δεν λεω οτι ποσταρεις καποιο λινκ αλλα αστο αυτος που θελει νασε σιγουρος οτι θα το βρει.Χωρις καμια παρεξηγηση καλο βραδυ.ΥΓ. Μου την δινουν αυτοι οι οποιοι ψαχνουν το ευκολο χωρις να ζοριστουν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα! Ηθελα να ρωτησω εαν καποιος γνωριζει σχετικα με το addons BENNU το οποιο σταματησε να δουλευει.Μας τελειωσε η μπορει καποιος να βοηθησει; Ευχαριστω
Μια χαρά δουλεύει το Bennu. Ήταν οφφ 2-3 μέρες λόγω συντήρησης (υπήρχε και σχετικό μήνυμα όταν το άνοιγες). Από προχθές παίζει μια χαρά και μάλιστα έκανε και χθες και σήμερα update. Αν δεν δου ανοίγει κάντου κάνα clear cache.
Link to comment
Share on other sites

κ

όχι, δε ξέρω πως και που;

 

Βρήκα τις ρυθμίσεις με τους επιταχυντές, τις απενεργοποίησα (όχι ότι ξέρω και τι κάνουν δλδ), πάντως διαφορά δεν είδα!

Απαξ και αρχίζει και παίζει αυτό το slideshow (λόγω stanby) κλείνει όλο το app και αρχίζει από την αρχή.

Αν παίζει ρόλο, σε fire tv το τρέχω.

 

Μήπως φταίει το simplicity? Ηταν όλα τοσο τέλεια πριν μερικούς μήνες και μετά άρχισαν τα προβλήματα. Οι χρόνοι απόκρισης δεν υπάρχουν...πραγματικά φτιάχνεις ολοκληρο γεύμα μεχρι να φορτώσει κάτι να δεις...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω fire tv , αλλά βλέπω υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσεις το terrarium.

Το έχω στο android tv box μου και έχω σωθεί.

Εδώ οι οδηγίες που βρήκα για fire tv https://terrariumtvappdownloads.com/terrarium-tv-firestick-fire-tv/

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω το εξης.(μη με ρωτατε τι το θελω το vpn στο kodi);

ετσι απο πριεργεια αν βαλω αυτο που δειχνη στο βιντεο το προσθετο

θα εχω προβληματα με το streaming;δηλαδη θα επηρεστει η ταχυτητα;

https://www.youtube.com/watch?v=acOnsAtwB14

Αν και έχεις ξανα ρωτήσει Εάν θέλεις vpn ΜΗΝ ψάχνεις για ΔΩΡΕΑΝ ! Δεν θα σε προστατέψει 100 % + ΝΑΙ θα επηρεαστεί η ταχύτητα (συνδέεται με server του εξωτερικού... εντάξει όχι πάντα ,ψάξε μόνος σου για το πως δουλεύει)

Το vpn σου προσφέρει υπηρεσία ...επί πληρωμή θα έχεις μεγαλύτερη ασφάλεια + Πάντα πρόσβαση στους ταχύτερος server

Τα δωρεάν μόνο για geoblocking ...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Σας είχα ξανά ρωτήσει επειδή δεν γνωρίζω για τα ram κ γενικά για τον επεξεργαστή τους…. Τώρα σας κάνω μια πολύ ΒΑΣΙΚΗ ερώτηση. Μέτρησα την ταχύτητα του δικτύου μέσω της http://www.speedtest.net/index.php?nojs=1 κ μου βγάζει 6.5 με 6.7 κ 0.6 ( στο να στέλνω…. Έχω wind θα έχω πρόβλημα κατά την ασύρματη μετάδοση;;;;; κάποιος μου είπε ότι θέλει ταχύτητα από 7-8 κ πάνω…… αληθεύει;;;; με αυτήν την ταχύτητα που έχω θα μπορώ να δω ταινίες;;;; η θα μου σπάσει τα νεύρα;;;;;:blink::blink::ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σας είχα ξανά ρωτήσει επειδή δεν γνωρίζω για τα ram κ γενικά για τον επεξεργαστή τους…. Τώρα σας κάνω μια πολύ ΒΑΣΙΚΗ ερώτηση. Μέτρησα την ταχύτητα του δικτύου μέσω της http://www.speedtest.net/index.php?nojs=1 κ μου βγάζει 6.5 με 6.7 κ 0.6 ( στο να στέλνω…. Έχω wind θα έχω πρόβλημα κατά την ασύρματη μετάδοση;;;;; κάποιος μου είπε ότι θέλει ταχύτητα από 7-8 κ πάνω…… αληθεύει;;;; με αυτήν την ταχύτητα που έχω θα μπορώ να δω ταινίες;;;; η θα μου σπάσει τα νεύρα;;;;;:blink::blink::ninja:

Μέχρι 1080p (φυσικά μιλάμε για Video με χαμηλό bitrate ...τα περισσότερα 720p ,1080p είναι με χαμηλό ) δεν θα έχεις πρόβλημα (πιστεύω είσαι οριακά έναρξη) . Εάν μπορείς να κάνεις ενσύρματη σύνδεση μέσω καλωδίου Ethernet ακόμα καλύτερα ! Wind είναι η χειρότερη εταιρεία παροχής Internet !! (είμαι δύο μήνες σε αυτή την ....... και έχω μετανιώσει ΠΙΚΡΑ)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 1080p (φυσικά μιλάμε για Video με χαμηλό bitrate ...τα περισσότερα 720p ,1080p είναι με χαμηλό ) δεν θα έχεις πρόβλημα (πιστεύω είσαι οριακά έναρξη) . Εάν μπορείς να κάνεις ενσύρματη σύνδεση μέσω καλωδίου Ethernet ακόμα καλύτερα ! Wind είναι η χειρότερη εταιρεία παροχής Internet !! (είμαι δύο μήνες σε αυτή την ....... και έχω μετανιώσει ΠΙΚΡΑ)

 

παντα μιλαμε με 3 ραμ το tv box .....

Link to comment
Share on other sites

δυστυχωσ η εφαρμογη kodi εχει σταματησει... μετά την αναβάθμιση μου βγάζει αυτό... τι κάνω; έκανα clean cache.. Αλλά τίποτα
Τι έκδοση android έχεις?
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει πολλές φορές με 4ρα βλέπεις 720 ανετα με 6-7 βλέπεις και 1080 γιατί ρωτάτε τα ιδια ?
Link to comment
Share on other sites

παντα μιλαμε με 3 ραμ το tv box .....
Γιατί αν είχε 2Gb δεν θα έπαιζε το KODI;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω fire tv , αλλά βλέπω υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσεις το terrarium.

Το έχω στο android tv box μου και έχω σωθεί.

Εδώ οι οδηγίες που βρήκα για fire tv https://terrariumtvappdownloads.com/terrarium-tv-firestick-fire-tv/

 

Meizu m2 με Tapatalk

 

Είναι ελαφρύτερο/καλύτερο από το simplicity δλδ?

Δεν το ήξερα καν το συγκεκριμένο.

Επίσης, τι ισχύει με τα ελληνικά add-ons του kodi, κτλ? θα παίζουν κι εκεί; όπως και live channels ελληνικά;

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Είναι ελαφρύτερο/καλύτερο από το simplicity δλδ?

Δεν το ήξερα καν το συγκεκριμένο.

Επίσης, τι ισχύει με τα ελληνικά add-ons του kodi, κτλ? θα παίζουν κι εκεί; όπως και live channels ελληνικά;

mariel δεν είναι καν kodi. Είναι ανεξάρτητη εφαρμογή , που δεν θα σου σπάει τα νεύρα, για να βρει ένα HD link, ούτε θα φορτώνει με καθυστέρηση.

Αν έχεις android κινητό ή tablet, κατέβασε την εκεί, για να την δοκιμάσεις, που είναι πιο απλό να την εγκαταστήσεις.

 

Δεν υπάρχει στο playstore.

Γκουγκλαρισε την, κατέβασε το apk της στη συσκευή σου, πήγαινε μετά από τις ρυθμίσεις της συσκευής σου στην Ασφάλεια και ενεργοποίησε τις άγνωστες πηγές. Μετά πατώντας πάνω στο apk που κατέβασες, θα εγκαταστήσεις την εφαρμογή.

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα ξεπεράσουμε το πρόβλημα;;

 

Το πρόβλημα συμβαίνει παντού:

http://www.aftvnews.com/kodi-version-17-5-causing-issues-for-some-fire-tv-and-fire-tv-stick-users/

 

Για την ώρα δεν υπάρχει λύση εκτός από την επιστροφή στη 17.4

Link to comment
Share on other sites

mariel δεν είναι καν kodi. Είναι ανεξάρτητη εφαρμογή , που δεν θα σου σπάει τα νεύρα, για να βρει ένα HD link, ούτε θα φορτώνει με καθυστέρηση.

Αν έχεις android κινητό ή tablet, κατέβασε την εκεί, για να την δοκιμάσεις, που είναι πιο απλό να την εγκαταστήσεις.

 

Δεν υπάρχει στο playstore.

Γκουγκλαρισε την, κατέβασε το apk της στη συσκευή σου, πήγαινε μετά από τις ρυθμίσεις της συσκευής σου στην Ασφάλεια και ενεργοποίησε τις άγνωστες πηγές. Μετά πατώντας πάνω στο apk που κατέβασες, θα εγκαταστήσεις την εφαρμογή.

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

Να βρει την adFree....

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα συμβαίνει παντού:

http://www.aftvnews.com/kodi-version-17-5-causing-issues-for-some-fire-tv-and-fire-tv-stick-users/

 

Για την ώρα δεν υπάρχει λύση εκτός από την επιστροφή στη 17.4

...και για να συμπληρώσω.......δεν αναβαθμίσουμε οι έχοντες 17.4 έως ότου δοθεί η λύση ........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα συμβαίνει παντού:

http://www.aftvnews.com/kodi-version-17-5-causing-issues-for-some-fire-tv-and-fire-tv-stick-users/

 

Για την ώρα δεν υπάρχει λύση εκτός από την επιστροφή στη 17.4

Σε ταμπλετ με Android 6.0.1 Δουλεύει μια χαρά ! Δεν έχω προλάβει να δω εάν δουλεύει στις άλλες μου συσκευές ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πως θα ξεπεράσουμε το πρόβλημα;;

Για δοκίμασε αυτό ...κατέβασε το apk του kodi 16.4 και καντο εγκατάσταση (εγκατάσταση πάνω από το 16.5 ...χωρίς να το κάνεις uninstall)

Link to comment
Share on other sites

Δάσκαλε που δίδασκες.....

στο m8s pro έκανε αυτόματα την αναβάθμιση γιατί απλά είχα ξεχάσει να απενεργοποιήσω την ρύθμιση..... ευτυχώς όμως δεν τιμωρήθηκα και το 17.5 παίζει κανονικά :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...