Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες, προσπαθώ από χθες το απόγευμα να περάσω το Greekodi σε καινούριο Windows 10 laptop αλλά μου βγάζει error στο .zip (το οποίο λογικά είναι από τη μεριά του server). Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα παίδες, προσπαθώ από χθες το απόγευμα να περάσω το Greekodi σε καινούριο Windows 10 laptop αλλά μου βγάζει error στο .zip (το οποίο λογικά είναι από τη μεριά του server). Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος;

Αν έχεις avast antivirus απενεργοποιησε το πριβ την εγκατάσταση του build και ξαναενεργοποιησε το μετά. Επίσης είναι γνωστό ότι όνομα χρήστη windows με ελληνικούς χαρακτήρες δημιουργεί διαφορά errors στο kodi. Τσέκαρε ότι δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας. Να ρωτήσω κάτι; έχω kodi 17.3 σε android tv box. Έχω βάλει το simplicity κ παίζουν όλα τέλεια. Θέλω να ρωτήσω; μπορώ κάπως να βάλω μια διεύθυνση m3u που έχω που είναι για iptv live? Έχω το λινκ αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο. Στο YouTube έχει οδηγίες αλλά είναι σε καθαρό kodi που το μενού δεν έχει καμία σχέση. Άσε που νομίζω ότι λείπουν κάποιες επιλογές. Γνωρίζει μήπως κάποιος;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πας στο κεντρικό μενού "ΠΡΌΣΘΕΤΑ" , μετά "Τα πρόσθετα μου" μετά "Πελάτες PVR", μετά "PVR IPTV Simple client", πατάς το "Ενεργοποίηση" και μετά "Διαμόρφωση" όπου περνάς την λίστα σου. Μετά βγαίνοντας στην Αρχική οθόνη στα αριστερά του menu θα έχει ανοίξει η κατηγορία LiveTV.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωραίος και μετράς :)

Μπορεί να μην έφυγαν τα exodus αλλά εμφανίστηκε το Covenant !

Eυχαριστώ και πάλι :)

Για να φύγει το Exodus θα πρέπει να τo κάνεις κατάργηση από τα πρόσθετα του build.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω Avast, ούτε Ελληνικά (Αγγλικό setup έχω κάνει).

Κάνω fresh install, κατεβάζει τα 232mb, κάνει installation τα files, και στο τέλος αυτό είναι το μήνυμα λάθους που μου βγάζει. Το έχω δοκιμάσει 5 φορές από τις 7 το πρωί. Επίσης το log δεν το εμφανίζει.

Εννοείται ότι το unknown sources είναι ενεργοποιημένο.

 

greekodi.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοει αν εχεις ελληνικα τα windows αλλα αν εχεις ονομα user στα ελληνικα η αγγλικα πχ βασιλης pc η bill pc
Link to comment
Share on other sites

δεν εννοει αν εχεις ελληνικα τα windows αλλα αν εχεις ονομα user στα ελληνικα η αγγλικα πχ βασιλης pc η bill pc

Ναι και το username στα Αγγλικά το έχω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χτες, άνοιξα το παλιό το exodus.βρήκε πηγές και είδα κανονικά GoT.άνοιξε και το subtitles.gr το παλιό

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα recovery/format στο laptop κι εγκαταστήθηκε κανονικά το Greekodi. Τώρα έφταιγε κάτι στον υπολογιστή, ή ήταν κάτι server side ποτέ δε θα το μάθω. Όλα δουλεύουν κανονικά.

Υπάρχει επιλογή που να μας δείχνει μόνο τα HD/Full HD links;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου αρέσκεται στο να βλέπει αγώνες ποδοσφαίρου.. Μέχρι τώρα με το πρόσθετο football replay έκανα μια χαρά την δουλειά μου. Δυστυχώς τις τελευταίες μέρες δεν παίζει τίποτα.

 

Έχω εγκαταστήσει τόσο το simplicity όσο και το diamond. Υπάρχει κάποιο άλλο αντίστοιχο πρόσθετο η άλλος τρόπος να κάνω την δουλειά που θέλω;;

 

Επίσης το terrarium TV απλά εξαιρετικό και μονόδρομος για σειρές ταινίες.. Αλήθεια αυτό πως δεν το έχουν κλείσει ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις avast antivirus απενεργοποιησε το πριβ την εγκατάσταση του build και ξαναενεργοποιησε το μετά. Επίσης είναι γνωστό ότι όνομα χρήστη windows με ελληνικούς χαρακτήρες δημιουργεί διαφορά errors στο kodi. Τσέκαρε ότι δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πας στο κεντρικό μενού "ΠΡΌΣΘΕΤΑ" , μετά "Τα πρόσθετα μου" μετά "Πελάτες PVR", μετά "PVR IPTV Simple client", πατάς το "Ενεργοποίηση" και μετά "Διαμόρφωση" όπου περνάς την λίστα σου. Μετά βγαίνοντας στην Αρχική οθόνη στα αριστερά του menu θα έχει ανοίξει η κατηγορία LiveTV.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να φύγει το Exodus θα πρέπει να τo κάνεις κατάργηση από τα πρόσθετα του build.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by johnvolno1
Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου αρέσκεται στο να βλέπει αγώνες ποδοσφαίρου.. Μέχρι τώρα με το πρόσθετο football replay έκανα μια χαρά την δουλειά μου. Δυστυχώς τις τελευταίες μέρες δεν παίζει τίποτα.

 

Έχω εγκαταστήσει τόσο το simplicity όσο και το diamond. Υπάρχει κάποιο άλλο αντίστοιχο πρόσθετο η άλλος τρόπος να κάνω την δουλειά που θέλω;;

 

Επίσης το terrarium TV απλά εξαιρετικό και μονόδρομος για σειρές ταινίες.. Αλήθεια αυτό πως δεν το έχουν κλείσει ακόμα;

 

 

Στο Diamond_Build, στο μενού των Αθλητικών υπάρχει συντόμευση πρόσθετου με replays και αγώνες προηγούμενων ημερών αν αυτό εννοείς

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ή εφαρμογή που, ενώ βλέπω ταινία από το kodi στο smartphone να το μεταφέρω σε LG tv αλλά να κλείνει η οθόνη του τηλεφώνου και να παίζει μόνο στην tv. Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν απαντήσεις. Edited by xalbag
Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου αρέσκεται στο να βλέπει αγώνες ποδοσφαίρου.. Μέχρι τώρα με το πρόσθετο football replay έκανα μια χαρά την δουλειά μου. Δυστυχώς τις τελευταίες μέρες δεν παίζει τίποτα.
Θέλει οπωσδήποτε να βλέπει αγώνες "κονσέρβα" ή γενικώς? Επειδή υπάρχει και το sportsdevil που έχει λαιβ αγώνες και μπορεί άνετα να βλεπει και από εκεί.

 

Επίσης το terrarium TV απλά εξαιρετικό και μονόδρομος για σειρές ταινίες.. Αλήθεια αυτό πως δεν το έχουν κλείσει ακόμα;
Γιατί, έχει κλείσει κάτι άλλο για να κλείσει και το terrarium? Υπάρχουν και πολλές άλλες εφαρμογές τύπου terrarium. Όσο δουλεύουν οι πηγές δεν κλείνει τίποτα. ;)
Link to comment
Share on other sites

Θέλει οπωσδήποτε να βλέπει αγώνες "κονσέρβα" ή γενικώς? Επειδή υπάρχει και το sportsdevil που έχει λαιβ αγώνες και μπορεί άνετα να βλεπει και από εκεί.

 

Γιατί, έχει κλείσει κάτι άλλο για να κλείσει και το terrarium? Υπάρχουν και πολλές άλλες εφαρμογές τύπου terrarium. Όσο δουλεύουν οι πηγές δεν κλείνει τίποτα. ;)

 

Στο Diamond_Build, στο μενού των Αθλητικών υπάρχει συντόμευση πρόσθετου με replays και αγώνες προηγούμενων ημερών αν αυτό εννοείς

Καταρχάς ευχαριστώ και τους δύο. Σήμερα ως εκ θαύματος λειτουργεί κάνα το football replays οπότε όλα καλά.. Προτιμώ αγωγές κονσέρβα ώστε να βλέπουμε το 2ο ημίχρονο!!!

Link to comment
Share on other sites

@Panagiwths8 Τώρα που ενημερώθηκε ο GKN Wizard και περιλαμβάνει ξανά τα Diamond Builds, πως να ενημερωνόμαστε; Στον Wizard η τελευταία έκδοση είναι 2.5u ενώ στην επιλογή Update του Diamond βγάζει την 2.6 ως πιο πρόσφατη.
Link to comment
Share on other sites

@Panagiwths8 Τώρα που ενημερώθηκε ο GKN Wizard και περιλαμβάνει ξανά τα Diamond Builds, πως να ενημερωνόμαστε; Στον Wizard η τελευταία έκδοση είναι 2.5u ενώ στην επιλογή Update του Diamond βγάζει την 2.6 ως πιο πρόσφατη.

 

Σωστά, η 2.6 είναι πιο πρόσφατη. Σε λιγο θα συμβαδίζουν. Θα βγει μια ενιαία έκδοση από εδώ και στο εξής. Ελπίζω εντός των επόμενων ημερών να είναι έτοιμη.

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορετικό έχουν οι τρεις εκδόσεις στον GKN Wizard; Προφανώς το development γίνεται από άλλες ομάδες.. Τα λέω σωστά;;

 

Εμένα πχ μου ταιριάζει περισσότερο το simplicity...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε βάλει το Simplicity πως μπορούμε να βάλουμε το Diamond για δοκιμή; Να δούμε ποιο μας ταιριάζει καλύτερα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορετικό έχουν οι τρεις εκδόσεις στον GKN Wizard; Προφανώς το development γίνεται από άλλες ομάδες.. Τα λέω σωστά;;

 

Εμένα πχ μου ταιριάζει περισσότερο το simplicity...

Το DS έχει καιρό να ενημερωθεί. Το Simplicity έχει ενημερωθεί σχετικά πρόσφατα αλλά πλέον χρειάζεται νέα ενημερώση. Το diamond είναι το πλέον ενημερωμένο την στιγμή που μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

οταν επιλεγω τροπο προβολης πχ επιλεγω farnat γιατι δεν αποθηκευετε ο τροπος

και καθε φορα που βλεπω ταινια διαφορετικη πρεπει να το γυριζω συνεχεια σε farnat;.

 

Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις του συγκεκριμένου addon και να αλλάξεις από εκεί τον τρόπο προβολής, ώστε να το αποθηκεύσει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου

Δεν αποθηκευετε εχει σαν προεπιλογη την λιστα δυστιχως σε καθε ταινια πρεπει να το

Αλλαζω εγω

 

http://www.kodimaster.com/change-default-views-exodus-make-stick/

Link to comment
Share on other sites

οποιος δεν κανει μεταβαση σε real debrid ειναι ξεκαθαρο οτι ξεχναει τα HD Link. Ή πληρώνει ή παει σε stremio,popcorn time, Terrarium TV
Link to comment
Share on other sites

οποιος δεν κανει μεταβαση σε real debrid ειναι ξεκαθαρο οτι ξεχναει τα HD Link. Ή πληρώνει ή παει σε stremio,popcorn time, Terrarium TV

 

Μεχρι να πληρωσουμε, καλες ειναι και αυτες οι αναλυσεις. Το θεμα ειναι να μην σταματησουν και αυτες...:lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που με το παραμικρό αρχίζει η καταστροφολογία. Δεν παίζουν οι HD πηγές μια μέρα και γρήγορα να πάμε σε real debrid. Εγώ λέω να πάμε σε netflix γιατί και στο real debrid υπάρχουν μέρες που δεν παίζουν οι πηγές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...