Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κατσλαβαινω πως λειτουργει αυτο το daily list.

Μηπως μπορεις να με κατστοπισεις;

Πρεπει να ανοιξω κ τα εικοσι λινκ μεχρι να βρω ΑΝ υπαρχει το Χ κανάλι καπου;

Δεν χρειάζεται να ανοίγεις όλα τα λινκ. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα φίλτρα για να κάνεις αναζήτηση αυτό που θες. Ανοίγεις το ultimate ή το bonanza και πας πάνω πάνω που λέει current filter. Εκεί βάζεις πχ στο filter set 1 τη λέξη skai (αν θες να ψάξεις το σκαι) ή πχ gr: (αν θες να ψάξεις για όλα τα ελληνικά κανάλια). Μπορείς να αποθηκεύσεις μέχρι 5 φίλτρα (filter sets). Επιλέγεις στο choose filter ποιο filter set θες να αναζητήσεις και πατάς "εντάξει". Αν ας πούμε έβαλες filter set 1 skai, επιλέγεις choose filter set 1 και πατάς "εντάξει". Σε ξαναγυρνάει στην αρχική οθόνη του ultimate/bonanza και τώρα πάνω πάνω λέει "current filter: skai". Επιλέγεις από τη λίστα την πρόσφατη daily list (πχ. daily m3u plylist 6 july) και σου φορτώνει μια λίστα με λινκς. Εκεί επιλέγεις πάλι πάνω πάνω το "search all links for: skai" και περιμένεις τα αποτελέσματα. θα ψάξει όλα τα λινκς και αν βρει το σκαι θα σου εμφανίσει μόνο τα λινκς με το σκαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προσπαθούσα χθες να δω Twin Peaks 3ο επεισόδιο απ' την τελευταία σεζόν και δεν μου έβρισκε καμιά HD πηγή.

Exodus 3.1.20

 

Παιδιά τα έχουμε ξαναπεί. Όσοι χρησιμοποιήτε το kodi να ξερετε πως το χρησιμοποιήτε σαν free users και πολλες σειρές σας βγαίνουν σε sd ποιότητα. Στις ταινίες βρίσκει και καποια hd links. Όλα τα παραπάνω λύνονται με μία συνδρομή στην Real Debrid. Από τότε που έγινα κ γω συνδρομητής δε ξαναείδα τίποτα κατώτερο από 720p. Και δε μιλάμε σε μία σειρά σε ένα επεισόδιο ας πούμε να βρει 1 ή 3 hd λινκς.... μιλάμε πως βρίσκει πάρα πολλά. Ειναι πάμφθηνη η συνδρομή (9 ευρώ για 3 μήνες είναι η value for money) για τις υπηρεσίες που προσφέρει. Στα plus είναι ότι οταν ψάχνει για υπότιτλους σου δείχνει την ακριβή ονομασία του αρχείου βίντεο και της έκδοσης του, άρα κατεβάζεις και άμεσα τον σωστό υπότιτλο! Για σκεφτείτε το....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα έχουμε ξαναπεί. Όσοι χρησιμοποιήτε το kodi να ξερετε πως το χρησιμοποιήτε σαν free users και πολλες σειρές σας βγαίνουν σε sd ποιότητα. Στις ταινίες βρίσκει και καποια hd links. Όλα τα παραπάνω λύνονται με μία συνδρομή στην Real Debrid. Από τότε που έγινα κ γω συνδρομητής δε ξαναείδα τίποτα κατώτερο από 720p. Και δε μιλάμε σε μία σειρά σε ένα επεισόδιο ας πούμε να βρει 1 ή 3 hd λινκς.... μιλάμε πως βρίσκει πάρα πολλά. Ειναι πάμφθηνη η συνδρομή (9 ευρώ για 3 μήνες είναι η value for money) για τις υπηρεσίες που προσφέρει. Στα plus είναι ότι οταν ψάχνει για υπότιτλους σου δείχνει την ακριβή ονομασία του αρχείου βίντεο και της έκδοσης του, άρα κατεβάζεις και άμεσα τον σωστό υπότιτλο! Για σκεφτείτε το....

Και πως το ενεργοποιούμε;

 

(Mate 9 & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπαινεις στο site τους και κανεις εναν λογαριασμο , εχει με μηνες, και μετα με τα στοιχεια του λογαριασμου σου απο τις ρυθμισεις του addon εχει provider accounts που σου λεει να βαλεις τον username σου και το κωδικο σου , σου δινει εναν κωδικο που κανεις activate στο σαιτ τους.

 

Πρακτικα ειναι ακριβως η ιδια διαδικασια που κανεις για trakt.tv λογαριασμο

Link to comment
Share on other sites

Απο που κατεβαζουμε το diamond build? Διοτι στον GNW 1.05A δεν υπαρχει. Βλεπω μονο το simplicity και το DS greek kodi forum build

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

https://m.mediafire.com/view/3mpybk276y51iqf

 

Θα ακολουθήσεις την εξής διαδικασία : GKN Wizard - Maintenance - Backup/Restore - Restore Local Build και επιλέγεις το αρχείο zip που κατέβασες

Link to comment
Share on other sites

https://m.mediafire.com/view/3mpybk276y51iqf

 

Θα ακολουθήσεις την εξής διαδικασία : GKN Wizard - Maintenance - Backup/Restore - Restore Local Build και επιλέγεις το αρχείο zip που κατέβασες

Που μπορούμε να ενημερωνόμαστε για τις καινούργιες εκδόσεις του diamond build (πότε βγαίνουν,απο που κατεβάζουμε)

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να ενημερωνόμαστε για τις καινούργιες εκδόσεις του diamond build (πότε βγαίνουν,απο που κατεβάζουμε)

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει αναφερθεί μερικές σελίδες πίσω, έχει κάτω ban update, τσεκάρεις λοιπόν από εκεί αν υπάρχει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί μερικές σελίδες πίσω, έχει κάτω ban update, τσεκάρεις λοιπόν από εκεί αν υπάρχει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικα θα εννοείς το post #4273 ακολουθώ τα βήματα οπως τα λεει αλλα οταν επιλεγω restore external build και παταω no,cancel δεν με βγάζει να διαλεξω build αλλα με πετάει στις πηγές

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα προβλημα στο greekodi

κανενα build δεν κανει εγκατασταση σταματαει σε ενα σημειο και σε πεταει εξω

Συμβαίνει κάποιες φορές είτε λόγω δικτύου χρήστη είτε λόγω server greekodi. Ξαναπροσπαθησε.

Link to comment
Share on other sites

https://m.mediafire.com/view/3mpybk276y51iqf

 

Θα ακολουθήσεις την εξής διαδικασία : GKN Wizard - Maintenance - Backup/Restore - Restore Local Build και επιλέγεις το αρχείο zip που κατέβασες

 

παναγιωτη...εχω βαλει οπως σου ειχα πει και παλια το diamond στο KODI και θελω να σε ρωτησω το εξης....

Εχω και tv tuner στο laptop μου και θελω να ξερω εαν μπορω να το χρησιμοποιησω μεσα απο το diamond...εαν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

παναγιωτη...εχω βαλει οπως σου ειχα πει και παλια το diamond στο KODI και θελω να σε ρωτησω το εξης....

Εχω και tv tuner στο laptop μου και θελω να ξερω εαν μπορω να το χρησιμοποιησω μεσα απο το diamond...εαν ναι πως?

https://youtu.be/s6cNRFabIzc

https://youtu.be/mB5iITXOp2c

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα και εγώ 3μηνο λογαριασμό Real-Debrid και δεν έχει καμία σχέση με πριν. Πολλές πηγές, γρήγορες και 1080Ρ.e01833c6eeae0b4064d41af4b7877de4.jpg

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

μπαινεις στο site τους και κανεις εναν λογαριασμο , εχει με μηνες, και μετα με τα στοιχεια του λογαριασμου σου απο τις ρυθμισεις του addon εχει provider accounts που σου λεει να βαλεις τον username σου και το κωδικο σου , σου δινει εναν κωδικο που κανεις activate στο σαιτ τους.

 

Πρακτικα ειναι ακριβως η ιδια διαδικασια που κανεις για trakt.tv λογαριασμο

 

Σε καθε addon ξεχωριστα βαζεις τα στοιχεια σου?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μπαινεις στο site τους και κανεις εναν λογαριασμο , εχει με μηνες, και μετα με τα στοιχεια του λογαριασμου σου απο τις ρυθμισεις του addon εχει provider accounts που σου λεει να βαλεις τον username σου και το κωδικο σου , σου δινει εναν κωδικο που κανεις activate στο σαιτ τους.

 

Πρακτικα ειναι ακριβως η ιδια διαδικασια που κανεις για trakt.tv λογαριασμο

Κάτι αντίστοιχο για αθλητικά υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε addon ξεχωριστα βαζεις τα στοιχεια σου?

 

Όχι. Πας ρυθμίσεις,πρόσθετα,Σύστημα, εξαρτήσεις και βρισκεις το addon url resolver. Απο εκεί πατας διαμόρφωση και διαλεγεις απο αριστερα την 2η καρτέλα και την επόμενη κτεβαινεις μέχρι να βρεις το real debrid. Βαζεις αντι του 100 το 90 και μετά πατας authorize my account. Θα σου ανοιξει ενα παραθυρο που θα σου λεει να μπεις σε μία διεύθυνση. Μπες και απο το κινητό σου αρκεί να ειναι συνδεδεμενο με wifi στο ιδιο δικτυο. Και στη σελιδα που θα εμφανιστεί βαζεις τον κωδικό που σου εβγαλε στο kodi και αυτοματ θ γινει authorized. Τωρα αν πας ν ψαξεις μια ταινία θα σου εμφανισει στη λιστ λινκς της real debrid.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι αντίστοιχο για αθλητικά υπάρχει;

 

Θα πρεπει να εγκαταστησεις το ace stream media σαν ξεχωριστή εφαρμογή απο το kodi. Μετα μεσα απο το kodi θα κατεβασεις το addon plexus fix. Θα το τρεξεις μια φορα για να κατεβάσει τα modules. Σε ολες τις ερωτησεις πατας οχι. ΑΦου τελειωσεις με αυτο τρεχεις το ace stream media και πας στα links για αγωνες. Αν καποιο λινκ λεει ace stream το πατας και στη συνεχεια διαλεγεις plexus. Με αυτό τον τρόπο θα βλέπεις αθλητικα με hd ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση...

Εβαλα σημερα το KODI και σε ενα παλιο laptop που ειχα με windows 7 και με ενσωματομενη καρτα γραφικων και ενω τρεχω το KODI 17 μου βγαζει μυνημα unable to create GUI!!

Τι μπορω να κανω???? το συγκεκριμενο laptop ειναι το μονο που συνδεεται σε projector καθως μονο αυτο εχει θυρα VGA

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πας ρυθμίσεις,πρόσθετα,Σύστημα, εξαρτήσεις και βρισκεις το addon url resolver. Απο εκεί πατας διαμόρφωση και διαλεγεις απο αριστερα την 2η καρτέλα και την επόμενη κτεβαινεις μέχρι να βρεις το real debrid. Βαζεις αντι του 100 το 90 και μετά πατας authorize my account. Θα σου ανοιξει ενα παραθυρο που θα σου λεει να μπεις σε μία διεύθυνση. Μπες και απο το κινητό σου αρκεί να ειναι συνδεδεμενο με wifi στο ιδιο δικτυο. Και στη σελιδα που θα εμφανιστεί βαζεις τον κωδικό που σου εβγαλε στο kodi και αυτοματ θ γινει authorized. Τωρα αν πας ν ψαξεις μια ταινία θα σου εμφανισει στη λιστ λινκς της real debrid.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα πρεπει να εγκαταστησεις το ace stream media σαν ξεχωριστή εφαρμογή απο το kodi. Μετα μεσα απο το kodi θα κατεβασεις το addon plexus fix. Θα το τρεξεις μια φορα για να κατεβάσει τα modules. Σε ολες τις ερωτησεις πατας οχι. ΑΦου τελειωσεις με αυτο τρεχεις το ace stream media και πας στα links για αγωνες. Αν καποιο λινκ λεει ace stream το πατας και στη συνεχεια διαλεγεις plexus. Με αυτό τον τρόπο θα βλέπεις αθλητικα με hd ποιοτητα.

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου, ψήνομαι να πάρω συνδρομή το μόνο που διστάζω είναι ότι δεν έχει paypal και πρέπει να βάλω κάρτα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου, ψήνομαι να πάρω συνδρομή το μόνο που διστάζω είναι ότι δεν έχει paypal και πρέπει να βάλω κάρτα

 

εδω και 8 μηνες ειμαι μια χαρα χωρις προβλημα , και εγω με καρτα εκανα εγγραφη

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις τελευταίες εξελίξεις στο kodi δεν μπορώ να σεταρω subtitles.gr μου βγάζεις μήνυμα dependancie error .έχει καμία λύση κανεις; έχω δοκίμασει πόσα zip και πάντα το ίδιο σφάλμα.
Link to comment
Share on other sites

απο εχθες το greekodi δεν δεν διορθωθηκε το προβλημα

με πεταει εξω οταν παω να κανω εγκατασταση υπαρχει τροπος

να το περασω με αλλο τροπο;

Σε τι σύστημα προσπαθείς να τι βάλεις?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες συστημα τι εννοεις;

Αν ειναι windows εχω τα 10

Έχεις το avast antivirus? Αν εχεις avast αυτό μπλοκάρει την εγκατάσταση. Απενεργοποιησε το, κάνε την εγκατάσταση και μετά ξαναενεργοποιησε το.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πας ρυθμίσεις,πρόσθετα,Σύστημα, εξαρτήσεις και βρισκεις το addon url resolver. Απο εκεί πατας διαμόρφωση και διαλεγεις απο αριστερα την 2η καρτέλα και την επόμενη κτεβαινεις μέχρι να βρεις το real debrid. Βαζεις αντι του 100 το 90 και μετά πατας authorize my account. Θα σου ανοιξει ενα παραθυρο που θα σου λεει να μπεις σε μία διεύθυνση. Μπες και απο το κινητό σου αρκεί να ειναι συνδεδεμενο με wifi στο ιδιο δικτυο. Και στη σελιδα που θα εμφανιστεί βαζεις τον κωδικό που σου εβγαλε στο kodi και αυτοματ θ γινει authorized. Τωρα αν πας ν ψαξεις μια ταινία θα σου εμφανισει στη λιστ λινκς της real debrid.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα πρεπει να εγκαταστησεις το ace stream media σαν ξεχωριστή εφαρμογή απο το kodi. Μετα μεσα απο το kodi θα κατεβασεις το addon plexus fix. Θα το τρεξεις μια φορα για να κατεβάσει τα modules. Σε ολες τις ερωτησεις πατας οχι. ΑΦου τελειωσεις με αυτο τρεχεις το ace stream media και πας στα links για αγωνες. Αν καποιο λινκ λεει ace stream το πατας και στη συνεχεια διαλεγεις plexus. Με αυτό τον τρόπο θα βλέπεις αθλητικα με hd ποιοτητα.

 

ερώτηση...

οκ έκανα τα παραπάνω επιτυχώς, είμαι με diamond build και έχω κάποιες σειρές στα αγαπημένα, όταν πατάω contex player εκεί μου βγάζει τις γνωστές πηγές zen -exodus κλπ αλλά όχι url resolver.....κάτι κάνω λάθος, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι ?????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

@lazlo

 

Δεν υποστηρίζεται η καρτα γραφικων σου. Υπαρχει simulator αν θυμαμαι καλα που μπορεις να το πετυχεις αλλα δε θα μπορεις να βλεπεις ανετα 1080p. Θα εχεις frame drops . Το εχω κανει .ψαξε για

 

Swiftshader 3.0

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by drebel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...