Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και σε μένα μια χαρά,απλά σε κάποιες ταινίες,παιδικές έχω τσεκάρει,έχει μειωθεί η ποιότητα εικονας

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Κι εγώ το είδα. Επίλεξε άλλο source, δεν έχουν όλα την ίδια ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το είδα. Επίλεξε άλλο source, δεν έχουν όλα την ίδια ποιότητα.

 

 

 

Οπως επισης αυτα που ειναι flashx δεν ανοιγουν!!Πρεπει να κανω καποιο προσθετο εγκατασταση;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μια χαρά,απλά σε κάποιες ταινίες,παιδικές έχω τσεκάρει,έχει μειωθεί η ποιότητα εικονας

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Οι πιο πολλοί για τα παιδικά βλέπω ενδιαφερόμαστε... :D

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Οπως επισης αυτα που ειναι flashx δεν ανοιγουν!!Πρεπει να κανω καποιο προσθετο εγκατασταση;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Όχι δεν μπορείς,απλά το flashx μπορεί να μην "συνεργάζεται" καλα με το kodi

Τις ταινίες προφανώς τις τραβάει από καποιο ελληνικό site τύπου gamato όπου η ποιότητα σχεδόν ,Πάντα ειναι Χάλια !!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς,απλά το flashx μπορεί να μην "συνεργάζεται" καλα με το kodi

Τις ταινίες προφανώς τις τραβάει από καποιο ελληνικό site τύπου gamato όπου η ποιότητα σχεδόν ,Πάντα ειναι Χάλια !!

Το ότι δεν παίζουν τα flashx, πιθανότατα να θέλουν διόρθωση στους resolver...είναι ενήμερος ο δημιουργός του addon και το ψάχνει.

Link to comment
Share on other sites

Ok,μακάρι να το διορθώσει!!

Για τα παιδικά έχουμε μόνο το AliveGr εμείς οι γονείς!!Άσε που το δουλεύουν και μόνα τους!!

Για τα δικά μας έχουμε τα γνωστά για ταινίες και σειρές!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν καταλάβει τι ακριβώς είναι τα addon ..

To 99% περιέχει παράνομο περιεχόμενο που το αντλούν από παράνομα site ...

Τίποτα δεν είναι σίγουρο και για πάντα ....

κανε αυτά για αρχή (για κάθε αρχάριο χρήστη)

1: AliveGR

2:Exodus +Specto

3: sportdevil

4:zem

5:ump

6:castaway

7:cCloud tv

8: phoenix

Για top 10,20 ....ψάξε στο youtube

 

Το ump δεν λειτουργει καλα τωρα τελευταια. Μηπως εχεις καποια τελευταια εκδοση που δεν εχουμε εμεις?

Link to comment
Share on other sites

Το ump δεν λειτουργει καλα τωρα τελευταια. Μηπως εχεις καποια τελευταια εκδοση που δεν εχουμε εμεις?

Αυτή που έχουν όλοι έχω

Link to comment
Share on other sites

Το ump δεν λειτουργει καλα τωρα τελευταια. Μηπως εχεις καποια τελευταια εκδοση που δεν εχουμε εμεις?

 

 

 

Εμένα γιατί δεν το βγάζει το repository.boogie ενώ το έχω βάλει κανονικά το tv addons?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Δοκίμασε να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις και το addon από το zip του link.

 

Edit: Πήγαινε System-Addons-System-Dependencies και δες στη λίστα αν υπάρχουν και αν είναι enabled τα alivegr artwork και tulip routine libraries. Αν δεν είναι κάνε τα enable.

 

Μπήκα στα Dependencies υπάρχει το alivegr artwork είναι ενεργοποιημένο. Δεν υπάρχει το tulip routine libraries.

Όταν πάω να εγκαταστήσω το tulip μου βγάζει το μήνυμα Dependencies not met, το ίδιο δηλαδή που μου βγάζει όταν πάω να εγκαταστήσω και το πρόσθετο ΑliveGR. Μήπως φταίει κάτι άλλο?

 

Να προσθέσω ότι είχα εγκατεστημένο το πρόσθετο ΑliveGR σε παλιότερη έκδοση. Όταν το απεγκατέστησα και πήγα να εγκαταστήσω καινούργια τότε άρχισαν τα προβλήματα.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στα Dependencies υπάρχει το alivegr artwork είναι ενεργοποιημένο. Δεν υπάρχει το tulip routine libraries.

Όταν πάω να εγκαταστήσω το tulip μου βγάζει το μήνυμα Dependencies not met, το ίδιο δηλαδή που μου βγάζει όταν πάω να εγκαταστήσω και το πρόσθετο ΑliveGR. Μήπως φταίει κάτι άλλο?

 

Να προσθέσω ότι είχα εγκατεστημένο το πρόσθετο ΑliveGR σε παλιότερη έκδοση. Όταν το απεγκατέστησα και πήγα να εγκαταστήσω καινούργια τότε άρχισαν τα προβλήματα.

Το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι να απεγκαταστήσεις και το addon και το repo και να βάλεις το repo από το fusion και μετά και το addon.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι να απεγκαταστήσεις και το addon και το repo και να βάλεις το repo από το fusion και μετά και το addon.

 

To έκανα και εγκατέστησε την έκδοση 0.5.1.1 του AliveGR. Τώρα το βλέπω και το ανοίγω κανονικά στα πρόσθετα βίντεο.

Εγκαταστάθηκαν και τα alivegr artwork και tulip routine libraries τα οποία τα βλέπω και αυτά κανονικά ενεργοποιημένα.

Όμως η έκδοση 0.5.1.1 δεν έχει διαθέσιμες ροές και δεν δουλεύει σχεδόν κανένα κανάλι ή ταινία.

Όταν πάω να κάνω ενημέρωση στο πρόσθετο μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα δηλ. Dependencies not met και παραμένει στην 0.5.1.1, ενώ μου γράφει διαθέσιμη ενημέρωση.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Έκανες clear cache γενικό στο kodi; Πρώτα πηαινεστις ρυθμισεις του alivegr και κανε διαγραφη προσωρινης μνημης. Απεγκατεστησε το. Κλεισε kodi και το pc ή σε οποια πλατφορμα τεος παντων το εχεις και ξανα εγκατεστησε το. Κανε κι ενα clear cache στο kodi και τρεξτο να δεις αν παίζει τώρα. Αν όχι λυπάμαι αλλα ηρθε η ώρα να απεγκαταστησεις ολο το kodi και να το βαλεις απο την αρχή.

Θα σε βοηθήσει κ το παρακάτω βίντεο.

https://youtu.be/jUTZOf-hMkg

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν το βγάζει το repository.boogie ενώ το έχω βάλει κανονικά το tv addons?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

 

 

Αυτό μπορεί κάποιος να το εξηγήσει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν το βγάζει το repository.boogie ενώ το έχω βάλει κανονικά το tv addons?

Αυτό μπορεί κάποιος να το εξηγήσει;

Ακολούθησε τον οδηγό εδώ...https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-to-install-universal-media-provider-kodi/

Διαφορετικά χειροκίνητα βάλε το repository.boogie v0.0.10 από εδώ...https://github.com/boogiepy/repository.boogie.dist/tree/master/repository.boogie

κι εδώ χειροκίνητα το UMP addon v0.0.92 ....https://github.com/boogiepy/plugin.program.ump

Υ.Γ. Πάντως κι εγώ τώρα που το δοκιμάζω δεν τρέχει. Επίσης το boogie repository δεν υπάρχει πια μέσα στο fusion. Υπάρχει μέσα στο SuperRepo αλλά δεν εγκαθίσταται.

Εδώ το twitter του δημιουργού...https://twitter.com/boogiepy Του έστειλα μνμ. και περιμένω απάντηση.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τον οδηγό εδώ...https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-to-install-universal-media-provider-kodi/

Διαφορετικά χειροκίνητα βάλε το repository.boogie v0.0.10 από εδώ...https://github.com/boogiepy/repository.boogie.dist/tree/master/repository.boogie

κι εδώ χειροκίνητα το UMP addon v0.0.92 ....https://github.com/boogiepy/plugin.program.ump

Υ.Γ. Πάντως κι εγώ τώρα που το δοκιμάζω δεν τρέχει. Επίσης το boogie repository δεν υπάρχει πια μέσα στο fusion. Υπάρχει μέσα στο SuperRepo αλλά δεν εγκαθίσταται.

Εδώ το twitter του δημιουργού...https://twitter.com/boogiepy Του έστειλα μνμ. και περιμένω απάντηση.

 

 

 

Ευχαριστώ αδερφέ,θα τα δοκιμάσω!!Και γω λέω δεν μπορώ να βρω το repo!!!!

Τώρα εξηγούνται!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω,οταν ανοιγω το kodi στον υπολογιστη μου,και πατησω να κανω search ξεκιναει και γραφει στα ελληνικα,πρεπει να αλλαξω την γλωσσα στα αγγλικα.

Η μονη επιλεγμενη γλωσσα που εχω στο kodi ειναι τα αγγλικα,οπως επισης και πριν το ανοιξω,στον υπολογιστη μου τρεχουν τα αγγλικα!

Πως μπορω αυτο να το διορθωσω,δηλαδη να γραφω σαν πρωτη γλωσσα οταν ανοιγω το kodi στα αγγλικα και οχι στα ελληνικα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να εγκαταστήσω το AliveGR και μου βγάζει "Αποτυχία εγκατάστασης εξάρτησης" ξέρατε τι μπορεί να σημαίνει αυτό και πως μπορώ να το ξεπεράσω?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις μεταγλωττισμένες παιδικές ταινίες τις έβγαλαν από το ALIVEGR;

 

Πάτα ταινιες μετά Group είδος ...κινούμενα σχέδια και παιδικά ..

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...