Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εψαχνα μέρες να μαζέψω links που δουλεύουν. Το url της λίστας είναι http://pastebin.com/raw/PnniudBe

 

Αν έχει κάποιος m3u παιδικά κανάλια, γιατί δεν βρίσκω κάτι να παίζει, ας ποστάρει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά γεια σας. Πήρα ενα android tv box και ειχε το kodi. Ειχε ηδη αυτό μεσα καποια addons και εγω απλά προσθεσα κανα δυο ακομα. Χθες απο το hellenic tv εβλεπε η μικρη το angry birds κανονικα. Σημερα μου το ξαναζητησε αλλά έλεγε no stream avaliable.Τι εγινε; Σε μια μερα χαθηκε το λινκ;;;; Μηπως φταιει καποια ρυθμιση; Επισης ουτε στο alivegr παιζει που ειναι ολοιδιο με το hellenic tv.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,δεν μπορω να βρω το helenic tv με τιποτα. Ειδα πολλους οδηγους αλλα συνεχεια το lambda addon λεει οτι ειναι απασχολημενο και δεν με αφηνει να το ανοιξω. Καμια ιδεα για ελληνικη tv?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,δεν μπορω να βρω το helenic tv με τιποτα. Ειδα πολλους οδηγους αλλα συνεχεια το lambda addon λεει οτι ειναι απασχολημενο και δεν με αφηνει να το ανοιξω. Καμια ιδεα για ελληνικη tv?

 

Ορίστε, χθες το έβαλα ειναι ακριβώς το ιδιο με το hellenic tv με τη διαφορά οτι υποστηρίζεται.

https://tutorial-iptv-xbmc.blogspot.gr/2016/06/alivegr-kodi-addon-twilight0-greek-tv.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε, χθες το έβαλα ειναι ακριβώς το ιδιο με το hellenic tv με τη διαφορά οτι υποστηρίζεται.

https://tutorial-iptv-xbmc.blogspot.gr/2016/06/alivegr-kodi-addon-twilight0-greek-tv.html?m=1

 

 

Εισαι αδερφος ρε :D

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,δεν μπορω να βρω το helenic tv με τιποτα. Ειδα πολλους οδηγους αλλα συνεχεια το lambda addon λεει οτι ειναι απασχολημενο και δεν με αφηνει να το ανοιξω. Καμια ιδεα για ελληνικη tv?

Δες και τη λίστα του trust0 #1647 + αυτό που γράφει ο soulfunkdjx

Link to comment
Share on other sites

Δες και τη λίστα του trust0 #1647 + αυτό που γράφει ο soulfunkdjx

 

 

Το ειδα φιλε,ευχαριστω :)

 

υπαρχει περιπτωση να βρουμε οτετβ και νοβα?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλο μεσημερη! Εχω ενα tv box android με εκδοση 14.2 .Έχοντας προβληματα με το sportdevil δεν άνοιγαν εκνευρίστηκα έσβησα την εκδοση 14.2 και εβαλα την 16.1.Το αποτελεσμα ειναι οτι σβήστηκαν όλα γιατί φανταζόμουν οτι θα τα φόρτωση όλα πάλι αλλά κατι τέτοιο δεν έγινε και τώρα δεν γνωρίζω πως θα φορτωσω παλι ολα τα προγράμματα . Διάβασα ορισμένα αλλα επειδη δεν γνωρίζω και πολλα δεν πολυκατάλαβα διοτι αλλα απευθύνονται σε mac αλλά σε linux,windows κάτι όμως για tv box android δεν βρηκα.Μηπως κάποιος μπορει να βοηθησει πως γινεται η διαδικασια ειτε γραφοντας ειτε μεσω youtybe. Μπορεί να εχει αναφερθεί και παλιότερα κάτι παρόμοιο δεν θα ήθελα να γινει καμιά παρεξήγηση απλός καποιες βασικές οδηγίες.
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις άλλη φορά όταν θες να κάνεις update το kodi δεν χρειάζεται να σβήνεις την παλιά έκδοση, απλώς περνάς από πάνω τη νέα και είσαι ΟΚ.

Για το σετάρισμα που λες δεν έχει σημασία αν πρόκειται για win, mac, linux, android. Το kodi είναι ίδιο για όλα τα λειτουργικά και το σετάρισμα γίνεται με τον ίδιο τρόπο σε όλα. Όποιες οδηγίες βρήκες κάνουν και για android box.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλο μεσημερη! Εχω ενα tv box android με εκδοση 14.2 .Έχοντας προβληματα με το sportdevil δεν άνοιγαν εκνευρίστηκα έσβησα την εκδοση 14.2 και εβαλα την 16.1.Το αποτελεσμα ειναι οτι σβήστηκαν όλα γιατί φανταζόμουν οτι θα τα φόρτωση όλα πάλι αλλά κατι τέτοιο δεν έγινε και τώρα δεν γνωρίζω πως θα φορτωσω παλι ολα τα προγράμματα . Διάβασα ορισμένα αλλα επειδη δεν γνωρίζω και πολλα δεν πολυκατάλαβα διοτι αλλα απευθύνονται σε mac αλλά σε linux,windows κάτι όμως για tv box android δεν βρηκα.Μηπως κάποιος μπορει να βοηθησει πως γινεται η διαδικασια ειτε γραφοντας ειτε μεσω youtybe. Μπορεί να εχει αναφερθεί και παλιότερα κάτι παρόμοιο δεν θα ήθελα να γινει καμιά παρεξήγηση απλός καποιες βασικές οδηγίες.

https://www.youtube.com/results?search_query=kodi++greek

Όπου λεει για fusion θα γράψεις αυτή την διεύθυνση http://fusion.tvaddons.ag (μπορεί σε κάποιο video να λένε για άλλη διεύθυνση)

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα update και μου εβγαλε σφαλμα και ελεγε οτι δεν μπορει να γινει διοτι υπαρχει αλλο kodi φορτωμενο. Γιαυτο το εσβησα. Εαν υπαρχουν φρεσκιες οδηγιες μπορειτε να μου πειτε που τις βρισκω γιατι οι πιο πολλες ειναι παλιες.
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα update και μου εβγαλε σφαλμα και ελεγε οτι δεν μπορει να γινει διοτι υπαρχει αλλο kodi φορτωμενο. Γιαυτο το εσβησα. Εαν υπαρχουν φρεσκιες οδηγιες μπορειτε να μου πειτε που τις βρισκω γιατι οι πιο πολλες ειναι παλιες.

Όλες οι οδηγιες ίδιες είναι ,ανεξάρτητα εάν είναι περσινές η φετινές , kodi 15 η 16.1 ,τα ίδια βήματα κάνεις (μόνο για kodi 17 χρειάζονται καινούργιες ) !! Δες τα video !! Για fusion βάλε ότι έγραψα ..(μόνο αυτό για το fusion πρέπει να προσέξεις στα video )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι οδηγιες ίδιες είναι ,ανεξάρτητα εάν είναι περσινές η φετινές kodi ,15 η 16.1 ,τα ίδια βήματα κάνεις (μόνο για kodi 17 χρειάζονται καινούργιες ) !! Δες τα video !! Για fusion βάλε ότι έγραψα ..(μόνο αυτό για το fusion πρέπει να προσέξεις στα video )

 

τώρα που το ανέφερες.....γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει η 17 έκδοση στο market? Γνωρίζεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είναι beta .Ακόμα έχει πολλά bugs και ατέλειες (είχα κάνει εγκατάσταση την beta 1 στο ταμπλετ και το ξήλωσα στο μισάωρο)
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης ,πως μπορω να φτιαξω στο κεντρικο μενου του kodi εκει που ειναι τα βιντεο,μουσικη κλπ να βαλω μια δικη μου κατηγορια πχ.LIVE και να εχω τα αγαπημενα μου καναλια sport,live tv και αλλα απο τα διαφορα addons που εχω περασμενα.Δεν ξερω αν εχει γραφτει σε αλλο post ,παντως οσα εχω διαβασει δεν βρηκα κατι...
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης ,πως μπορω να φτιαξω στο κεντρικο μενου του kodi εκει που ειναι τα βιντεο,μουσικη κλπ να βαλω μια δικη μου κατηγορια πχ.LIVE και να εχω τα αγαπημενα μου καναλια sport,live tv και αλλα απο τα διαφορα addons που εχω περασμενα.Δεν ξερω αν εχει γραφτει σε αλλο post ,παντως οσα εχω διαβασει δεν βρηκα κατι...

 

ποιο skin χρησιμοποιείς ?

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι οδηγιες ίδιες είναι ,ανεξάρτητα εάν είναι περσινές η φετινές , kodi 15 η 16.1 ,τα ίδια βήματα κάνεις (μόνο για kodi 17 χρειάζονται καινούργιες ) !! Δες τα video !! Για fusion βάλε ότι έγραψα ..(μόνο αυτό για το fusion πρέπει να προσέξεις στα video )

 

Ακουλουθησα τις οδηγιες που μου εδωσες μαζι με το video εβαλα το exodus αλλα δεν μπορω να βρω το πως βαζουμε το sportdevil kai to 1chanel για ταινειες και το hellenic.tv η και κατι αλλο που να αξιζει. Παντως ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ακουλουθησα τις οδηγιες που μου εδωσες μαζι με το video εβαλα το exodus αλλα δεν μπορω να βρω το πως βαζουμε το sportdevil kai to 1chanel για ταινειες και το hellenic.tv η και κατι αλλο που να αξιζει. Παντως ευχαριστω

Για sportdevil https://youtu.be/uU0NF4YTkrU (υπάρχουν άπειρα video + για 1Chanel)

hellenic.tv ..δεν υποστηρίζετε πλέον από τον lamda ,διάβασε λίγα post ποιο πίσω για εναλλακτικές

Link to comment
Share on other sites

Έχω το confluence και το re-touched αλλά το confluence χρησιμοποιω.Πρέπει να αλλάξω skin αν ναι ποιο?
Αυτό που θες σίγουρα το κάνει το aeon nox, το έχω δοκιμάσει. Η νέα έκδοση του Κόντι θα έχει νέο σκιν οπότε αν θες περίμενε να βγει μήπως το κάνει και δεν χρειαστεί να αλλάξεις σκιν. Πάντα τα μαμίσια είναι καλύτερα από άποψη συμβατότητας.

 

Ακουλουθησα τις οδηγιες που μου εδωσες μαζι με το video εβαλα το exodus αλλα δεν μπορω να βρω το πως βαζουμε το sportdevil kai to 1chanel για ταινειες και το hellenic.tv η και κατι αλλο που να αξιζει. Παντως ευχαριστω
Το hellenic tv το ξεχνάς γιατί είναι ανενεργό και βάζεις το aliveGR που είναι ο διάδοχός του. Οδηγίες εδώ:

https://www.youtube.com/watch?v=KP3IJlLDfHk

Το sportrsdevil το βάζεις όπως το exodus. Πας install from zip->fusion->xbmc repos->english και βρίσκεις το unofficial sportdevil repository. Κάνεις εγκατάσταση και μετά πας install from repository->video addons->sportdevil εγκατάσταση και είσαι έτοιμος.

Το 1channel το έχει ο addon installer. Έχει και το castaway που είναι ωραίο εναλλακτικό του sportdevil.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θες σίγουρα το κάνει το aeon nox, το έχω δοκιμάσει. Η νέα έκδοση του Κόντι θα έχει νέο σκιν οπότε αν θες περίμενε να βγει μήπως το κάνει και δεν χρειαστεί να αλλάξεις σκιν. Πάντα τα μαμίσια είναι καλύτερα από άποψη συμβατότητας.

 

Δεν νομίζω ότι γίνεται στο καινούριο σκιν (εκτός και δεν έχω βρει εγώ πως). Αυτό που κάνει είναι αυτά που χρησιμοποιείς πιο πολύ να στα δείχνει πρώτα σε κάθε κατηγορία

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι γίνεται στο καινούριο σκιν (εκτός και δεν έχω βρει εγώ πως). Αυτό που κάνει είναι αυτά που χρησιμοποιείς πιο πολύ να στα δείχνει πρώτα σε κάθε κατηγορία

 

Eβαλα το ΕΟΝ αλλα και παλι δεν μπορω να τα συγκεντρωσω πχ στις ΤΗΛ.ΣΕΙΡΕΣ που το εχει ετοιμο στο αρχικο μενου και να βαλω μεσα τις σειρες που με ενδιαφερουν και να τις ψαχνω καθε φορα στο αντιστοιχο addon.Η να φτιαξω ενα δικο μου φακελο και να εχω μεσα ολα τα καναλια που με ενδιαφερουν απο διαφορα addon πχ.national geographic,history,motors tv,mad κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα το ΕΟΝ αλλα και παλι δεν μπορω να τα συγκεντρωσω πχ στις ΤΗΛ.ΣΕΙΡΕΣ που το εχει ετοιμο στο αρχικο μενου και να βαλω μεσα τις σειρες που με ενδιαφερουν και να τις ψαχνω καθε φορα στο αντιστοιχο addon.Η να φτιαξω ενα δικο μου φακελο και να εχω μεσα ολα τα καναλια που με ενδιαφερουν απο διαφορα addon πχ.national geographic,history,motors tv,mad κλπ.

Για να φτιαχνεις φακελους βαλε το Super Favourites addon. Αντικαθιστα με πολλες επιπλεον δυνατοτητες τα αγαπημενα του kodi. Το θεωρω απολυτως απαραιτητο για καθε setup.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην τα Βάλεις στα αγαπημένα στην 1η σελίδα με το αστέρι αριστερά?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα το ΕΟΝ αλλα και παλι δεν μπορω να τα συγκεντρωσω πχ στις ΤΗΛ.ΣΕΙΡΕΣ που το εχει ετοιμο στο αρχικο μενου και να βαλω μεσα τις σειρες που με ενδιαφερουν και να τις ψαχνω καθε φορα στο αντιστοιχο addon.Η να φτιαξω ενα δικο μου φακελο και να εχω μεσα ολα τα καναλια που με ενδιαφερουν απο διαφορα addon πχ.national geographic,history,motors tv,mad κλπ.
Είναι κάπως δύσκολο αν το κάνεις πρώτη φορά μέχρι να καταλάβεις πως γίνεται. Εγώ δυσκολεύτηκα αρκετά μέχρι να βρω τις σωστές οδηγίες και να το κατανοήσω. Μετά το κάνεις για πλάκα. Δες αυτά τα 2 links που με βοήθησαν να το κάνω:

https://seo-michael.co.uk/how-to-add-add-on-shortcuts-to-menu-submenu-aeon-nox-5/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...