Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε torrent το elementum παιζει τωρα....το quasar last year

Καινούριο είναι αυτό το Elementum ? Ενδιαφέρον θα το δω. Το Quasar το έχω οπως και το torrenter, αλλά το Gaia είναι κορυφαίο εδώ και καιρό που το χρησιμοποιώ το οποίο λειτουργεί μαζί με το Quasar. Αλλά τον τελευταίο καιρό κάτι δεν πάει καλά αρχίζει να έχει θεματακια.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως μας καταντήσανε σε λίγο καιρό θα αρχίσουμε πάλι να κατεβάζουμε torrents για να βλέπουμε καμία σειρά.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί ενώ σε ολα τα builds του gkn οι ταινίες παίζουν μια χαρά, ενώ στο 4D έχει καθυστέρηση και κόλλημα το βίντεο σε σχέση με τον ήχο;

Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς. Επάνω στο λινκ κάνεις δεξί κλικ και διαλεγεις λήψη ή απο tv box κρατας πατημένο το ok button και βγαινειβτο μενου και διαλεγεις πάλι ληψη. Προϋπόθεση θα πρεπει νανεχεις ενεργοποιηση τις ληψεις στο εκάστοτε addon που θα χρησιμοποιησεις και να του εχεις δηλώσει που θα τις αποθηκεύει. Επισης στην καρτελα αναπαραγωγή θα βαλεις στην προεπιλεγμένη ενέργεια την επιλογή "φακελος". Αυτά...

 

με το kodi δηλ μπορεις να βρεις ταινιες , σειρες, κλπ μεσω ιντερνετ? μολις πηρα ενα mibox για netflix. οποτε να εγκαταστησω το kodi απο το apps της αρχικης οθονης.

μετα μεσω kodi κανω αναζητηση και βρισκω ταινιες? και απο υπποτιτλους τι γινεται?

τι ειναι το addon?

υτπάρχει καπου οδηγος τι κανεις?

στην αρχικη σελιδα του thread εχει καποιο οδηγο αλλα ειναι 3 χρονια πριν. ισχυουν αυτα?

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Το Kodi από μόνο του είναι ένας media player. Την παραπάνω λειτουργικότητα του τη δίνουν τα διάφορα πρόσθετα (add-ons). Αυτό που αναφέρεις για τις ταινίες προϋποθέτει πρόσθετο, το ίδιο και οι υπότιτλοι (μπορείς να τους κατεβάσεις και χειροκίνητα ωστόσο). Θέλει αρκετό ψάξιμο / ενασχόληση για να είσαι συνεχώς "μέσα στα πράγματα". Αν θες κάτι εύκολο και να μην ασχολείσαι συνέχεια μπορείς να βάλεις ενα έτοιμο build, που στην ουσία κάποιος άλλος έχει κάτσει και έχει βάλει τα κατάλληλα πρόσθετα και έχει κάνει τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Υπάρχουν πολλά να επιλέξεις, αν θες κάτι ελληνικό μπορείς να βάλεις τον GKN wizzard και να διαλέξεις κάποιο από τα build που έχει. Αν θες μόνο για ταινίες / σειρές το j4m είναι αυτό οου χρειάζεται. Για κάτι ποιο ολοκληρωμένο με αθλητικά, ντοκιμαντέρ κτλ πας σε Gkobu ή Technology.

 

Το ότι βάζεις έτοιμο build δε σημαίνει ότι όλα θα είναι ρόδινα, υπάρχει πιθανότητα να μην παίζουν κάποια πρόσθετα. Κατα καιρούς οι δημιουργοί τους βγάζουν πιο ενημερωμένες εκδόσεις που αντικαθιστούν τα πρόσθετα που δεν παίζουν με νέα.

Οδηγίες για όλα αυτά μπορείς να βρεις στο YouTube κάνοντας αναζήτηση " kodi build" + το όνομα του build που θες.

 

(Είμαι αρκετά σίγουρος ότι έχω ξεχάσει / προσθέσει γράμματα στα ονόματα των build, αλλά θα καταλάβεις ποιο είναι ποιο)

Link to comment
Share on other sites

με το kodi δηλ μπορεις να βρεις ταινιες , σειρες, κλπ μεσω ιντερνετ? μολις πηρα ενα mibox για netflix. οποτε να εγκαταστησω το kodi απο το apps της αρχικης οθονης.

μετα μεσω kodi κανω αναζητηση και βρισκω ταινιες? και απο υπποτιτλους τι γινεται?

τι ειναι το addon?

υτπάρχει καπου οδηγος τι κανεις?

στην αρχικη σελιδα του thread εχει καποιο οδηγο αλλα ειναι 3 χρονια πριν. ισχυουν αυτα?

Ή αλλιώς πας και διαβάζεις στο θέμα των Android Tv box πώς βρίσκεις και βλέπεις ταινίες με κάποιες εφαρμογές με 2 κλικ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ok βρηκα την ακρη.ευχαριστω. εγκατεστησα το kodiμε τα addons εγκατεστησα GKN wizzard

δεν ξερω αν πρεπει να το αναφερω . αν δεν κανει σβηστε το.

μου ζηταει μετα να μπω σε ενα λινκ και να κανω pair για να μπορω να κατεβασω κατι.

πως γινεται αυτο το pair? σε μια ταινια που μπορεσα να κατεβασω δεν ειχε ελληνικους υποτιτλους, δεν ξερω αν ηταν τυχαιο η συμβαινει παντου αφου δεν μπορεσα να δοκιμασω σε αλλη ταινια.

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση του ΄΄κατασκευαστή΄΄ :)

Όσοι έχετε το "4D Build", θα σας βγάλει σήμερα μήνυμα για αναβάθμιση. Είναι απαραίτητη λόγω της παύσης πλέον του βασικού Προσθέτου για ξένες ταινίες και ξένες σειρές "Magicallity". Αναγκαστικά έπρεπε να γίνει αντικατάσταση του. Προστέθηκε στη θέση του το πολύ καλό "Yoda".

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση του ΄΄κατασκευαστή΄΄ :)

Όσοι έχετε το "4D Build", θα σας βγάλει σήμερα μήνυμα για αναβάθμιση. Είναι απαραίτητη λόγω της παύσης πλέον του βασικού Προσθέτου για ξένες ταινίες και ξένες σειρές "Magicallity". Αναγκαστικά έπρεπε να γίνει αντικατάσταση του. Προστέθηκε στη θέση του το πολύ καλό "Yoda".

 

Το ιδιο build με το diamond δεν ειναι?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο build με το diamond δεν ειναι?

 

Έχει 4 διαφορετικά skin να διαλέξετε πηγαίνοντας Ρυθμίσεις > Κέλυφος...

Diamond (Aeon Nox 5 Skin),

Delicious (Fuse Neue Skin),

Daltons (Eminence 2 Mod Skin),

Destiny (Omni Skin).

 

Επίσης το TechNEWSology Build είναι offline.

Ο δημιουργός θα απέχει για λίγο καιρό για προσωπικούς λόγους.

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το gkn wizard στο KODI στον υπολογιστή μου από το http://gknwizard.eu/repo/ όμως στα διαθέσιμα builds δεν μου βγάζει σε καμία έκδοση το 4D.....! Υπάρχει άλλη πηγή;

--------------------------------------------------------------------------------------------

Xiaomi Redmi Note 5, Note 3 Pro, Note 2, Huawei Honor 3C

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα επειδή είχε adult περιεχόμενο μέσα, μέχρι να μπουν κωδικοί στα αντίστοιχα addons , έχει "κρυφτεί" από τον wizard και για να εμφανιστεί πρέπει να ενεργοποιήσεις την αντίστοιχη επιλογή

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χασω τις ρυθμισεις του RD να επιλεγω standar istall η δεν παιζει καποιο ρολο αυτο;

 

πάντα fresh και δεν τις χάνεις τις ρυθμίσεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί δεν μου εγκαθιστά κάποιο build στο PC/laptop από το GKN (δοκίμασα Gkobu και DS).Ξεκινάει και μετά από λίγο σταματάει με λάθος. Έχω KODI 17.6, κάνω Fresh Install. Όχι τίποτα άλλο, αλλά κατέστρεψα και το build που είχα φτιάξει μόνος μου πριν από καιρό.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί δεν μου εγκαθιστά κάποιο build στο PC/laptop από το GKN (δοκίμασα Gkobu και DS).Ξεκινάει και μετά από λίγο σταματάει με λάθος. Έχω KODI 17.6, κάνω Fresh Install. Όχι τίποτα άλλο, αλλά κατέστρεψα και το build που είχα φτιάξει μόνος μου πριν από καιρό.
Μήπως σταματάει στο κατέβασμα του build στα 39.99ΜΒ? Αν ναί, φταίει το antivirus. Κάντο disable για 5-10 λεπτά μέχρι να εγκατασταθεί το build.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σταματάει στο κατέβασμα του build στα 39.99ΜΒ? Αν ναί, φταίει το antivirus. Κάντο disable για 5-10 λεπτά μέχρι να εγκατασταθεί το build.

 

Αυτό ήταν !! Παρόλο που έχει αναφερθεί παλιότερα το ίδιο θέμα δεν το θυμήθηκα για να το εφαρμόσω. Σε ευχαριστώ πολύ.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα επειδή είχε adult περιεχόμενο μέσα, μέχρι να μπουν κωδικοί στα αντίστοιχα addons , έχει "κρυφτεί" από τον wizard και για να εμφανιστεί πρέπει να ενεργοποιήσεις την αντίστοιχη επιλογή

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ψάχνω από το πρωί να βρω που είναι αυτή η επιλογή που πρέπει να ενεργοποιήσω και δεν έχω βρει κάτι. :sick:

Τι πρέπει να κάνω ακριβώς;

--------------------------------------------------------------------------------------------

Xiaomi Redmi Note 5, Note 3 Pro, Note 2, Huawei Honor 3C

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω από το πρωί να βρω που είναι αυτή η επιλογή που πρέπει να ενεργοποιήσω και δεν έχω βρει κάτι. :sick:

Τι πρέπει να κάνω ακριβώς;

Θα πας Wizard -? GKN Settings και θα ενεργοποιήσεις αυτό:

 

2018-10-13-13-47-31.png

Link to comment
Share on other sites

Στο app cinema 1.2.7, μπορούμε να κατεβάσουμε με υπότιτλους?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θα πας Wizard -? GKN Settings και θα ενεργοποιήσεις αυτό:

 

2018-10-13-13-47-31.png

 

Έψαχνα τις ρυθμίσεις του KODI :p

Ευχαριστώ πολύ....

--------------------------------------------------------------------------------------------

Xiaomi Redmi Note 5, Note 3 Pro, Note 2, Huawei Honor 3C

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Προσπαθώ να περάσω το kodi σε ενα s8+ αλλά δεν μπορώ να βαλω τις πηγές στον file manager. Μου λεει error και καλα δεν ειναι καλη η σύνδεση κτλ. Ειδα κατι βιντεάκια που βγαζουν κατι κενά και κατι κεφάλαια αλλά σε μένα ολα ειναι εντάξει. Γνωρίζει καποιος να με βοηθήσει? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Προσπαθώ να περάσω το kodi σε ενα s8+ αλλά δεν μπορώ να βαλω τις πηγές στον file manager. Μου λεει error και καλα δεν ειναι καλη η σύνδεση κτλ. Ειδα κατι βιντεάκια που βγαζουν κατι κενά και κατι κεφάλαια αλλά σε μένα ολα ειναι εντάξει. Γνωρίζει καποιος να με βοηθήσει? Ευχαριστώ.

Είτε δεν είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ, είτε δεν γράφεις σωστά το url της πηγής, είτε η πηγή δεν υπάρχει πια. Οπότε εφόσον είσαι συνδεδεμένος και είσαι βέβαιος ότι γράφεις σωστά το url, το μόνο που μένει είναι η τρίτη περίπτωση. Για να το τσεκάρεις γράψε το url της πηγής στον browser να δεις αν φορτώνει η σελίδα. Αν όχι, η πηγή δεν είναι ενεργή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...