Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκιμάστε το Universal Media Provider.. Το έχω στις οδηγίες στο 4 μέρος .. Και το Vidtime είναι καλό , αλλά δεν βρίσκει Ελληνικούς υπότιτλους ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για δοκιμάστε το Universal Media Provider.. Το έχω στις οδηγίες στο 4 μέρος .. Και το Vidtime είναι καλό , αλλά δεν βρίσκει Ελληνικούς υπότιτλους ..

 

ωραιος!καλο ειναι να εχουμε εναλλακτικες για το exodus :happy: παντως το Universal Media Provider στο λαπτοπ δεν μου επαιξε!

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

ωραιος!καλο ειναι να εχουμε εναλλακτικες για το exodus :happy: παντως το Universal Media Provider στο λαπτοπ δεν μου επαιξε!

 

Όταν κάνουμε εγκατάσταση το ump και στην αρχή όταν που το ανοίγουμε μας ζητάει να κάνει κάτι με το advance settings xml και πατάμε εντάξει ... μετά πάμε Imdb και βρίσκουμε ταινία την επιλέγουμε μας βγάζει διάφορες ποιότητες που υπάρχουν διαλέγουμε και αυτό ήταν .. Δοκίμασα το deadpool σε 1080p και μου το έπαιξε και βρήκα και Ελληνικούς υπότιτλους ...

Είναι και αλλά πολλά addons με ταινίες κτλ , που παίζουν πολύ καλά HD ταινίες αλλά το κακό είναι ότι δεν βρίσκουν Ελληνικούς υπότιτλους (γενικά υπότιτλους ) ...Μόνο αν βάλουμε εμείς χειροκίνητα εξωτερικούς που έχουμε κατεβάσει ...

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε εγκατάσταση το ump και στην αρχή όταν που το ανοίγουμε μας ζητάει να κάνει κάτι με το advance settings xml και πατάμε εντάξει ... μετά πάμε Imdb και βρίσκουμε ταινία την επιλέγουμε μας βγάζει διάφορες ποιότητες που υπάρχουν διαλέγουμε και αυτό ήταν .. Δοκίμασα το deadpool σε 1080p και μου το έπαιξε και βρήκα και Ελληνικούς υπότιτλους ...

Είναι και αλλά πολλά addons με ταινίες κτλ , που παίζουν πολύ καλά HD ταινίες αλλά το κακό είναι ότι δεν βρίσκουν Ελληνικούς υπότιτλους (γενικά υπότιτλους ) ...Μόνο αν βάλουμε εμείς χειροκίνητα εξωτερικούς που έχουμε κατεβάσει ...

 

Πολύ καλό πρόσθετο. Έγραψες!! Παιδιά όποιος μαθαίνει κάνα καινούργιο πρόσθετο ας το γράφει εδώ να το μαθαίνουμε και μεις!

Link to comment
Share on other sites

στο salts δεν παιζει καμια ταινια εχει προβλημα

 

Δεν εχει προβλημα το salts, δοκίμασε να το σετάρεις από εδώ https://seo-michael.co.uk/how-to-install-salts-stream-all-the-sources-for-xbmc-kodi/, από το σημείο που λέει Non Real Debrid Setup και κυρίως το Select Source Sorting.

Το salts πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή είναι το καλύτερο addon

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,αν και δεν ξερω αν γραφω στο σωστό θεμα ,παρακαλώ καποιον διαχειριστη αν ειναι λαθος να το μεταφερει αμεσα...

Λοιπον ειμαι σε αναζήτηση για αγορα TV BOX κοντα στα 30-50 ευρω, εχω βρει παρα πολλα μοντελα και διαφορες τιμες

,δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να προσεξω για να μην κανω λαθος αγορα ,και δεν ξερω αν σε αυτα τα χρηματα ειμαι κοντα σε κατι καλο,

καθε βοηθεια θα μου ηταν χρήσιμη

ευχαριστώ

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,αν και δεν ξερω αν γραφω στο σωστό θεμα ,παρακαλώ καποιον διαχειριστη αν ειναι λαθος να το μεταφερει αμεσα...

Λοιπον ειμαι σε αναζήτηση για αγορα TV BOX κοντα στα 30-50 ευρω, εχω βρει παρα πολλα μοντελα και διαφορες τιμες

,δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να προσεξω για να μην κανω λαθος αγορα ,και δεν ξερω αν σε αυτα τα χρηματα ειμαι κοντα σε κατι καλο,

καθε βοηθεια θα μου ηταν χρήσιμη

ευχαριστώ

Εδώ θα ρωτήσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=361

Link to comment
Share on other sites

Σωθήκαμε! Βγήκε καινούριο Add-on για Ελληνική τηλεόραση, παίζουν όλα τα μεγάλα κανάλια!

 

Τo Hellenic TV έχει αφεθεί στη μοίρα του (τα ΕΡΤ και ο ΣΚΑΙ δεν παίζουν), οπότε πάλι καλά που βρέθηκε κάποιος να... ξαραχνιάσει τον παλιό source code. Το νεο add-on ονομάζεται Greek TV.

 

Το τσιμπάτε απο εδώ ( https://www.tvaddons.ag/kodi-addons/show/plugin.video.greek.tv/ ) καλύτερα πάρτε το repository και περάστε το (με τον γνωστό τροπο System -> Settings -> Add-ons -> Install from zip file και μετά install from repository και στο twilight repository βρίσκουμε το Greek TV).

 

Mirror εδώ: https://drive.google.com/folderview?id=0B1xkSWvhG63eZ3FwNExIaVRyVG8&usp=sharing (τώρα που το βρήκαμε δεν θέλω να υπάρχει ούτε ένα στο εκατομμύριο πιθανότητα να εξαφανιστεί)

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω το MXQ PRO+ και το KODI 16 πανω περασμενο εβαλα Fusion και δεν μπορω να κατεβασω ελληνικους υποτιτλους μου βγαζει μονο Αγγλικα κ ισπανικα στο opensubtitles.org, πως θα τα κατεβασω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω το MXQ PRO+ και το KODI 16 πανω περασμενο εβαλα Fusion και δεν μπορω να κατεβασω ελληνικους υποτιτλους μου βγαζει μονο Αγγλικα κ ισπανικα στο opensubtitles.org, πως θα τα κατεβασω?

Ευχαριστω

Αν διαβάσεις το πρώτο ποστ ,θα βρεις την λύση φίλε.. Δεν έχεις επιλέξει Greek windows και Ελληνικους να ψάχνει υπότιτλους.. Διάβασε το πρώτο ποστ στις οδηγίες

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Για πολλοστη φορα τις τελευταιες 1-2 βδομαδες απογοητευτηκα με το exodus. Καλα που χαθηκαν οι HD πηγες αλλα σερνεται και το streaming (συνεχεια σπασιματα , κατι που δεν μου το εκανε ποτε) Μαλιστα , αρχικα για τα σπασιματα νομιζα οτι φταιει η συνδεση μου αλλα την ιδια στιγμη συνδεθηκα με το Phenix και ειδα χωρις κανενα προβλημα τη ταινια (την ιδια) και σε 720p. Αρα το προβλημα ειναι του exodus ,σωστα ?
Link to comment
Share on other sites

Για πολλοστη φορα τις τελευταιες 1-2 βδομαδες απογοητευτηκα με το exodus. Καλα που χαθηκαν οι HD πηγες αλλα σερνεται και το streaming (συνεχεια σπασιματα , κατι που δεν μου το εκανε ποτε) Μαλιστα , αρχικα για τα σπασιματα νομιζα οτι φταιει η συνδεση μου αλλα την ιδια στιγμη συνδεθηκα με το Phenix και ειδα χωρις κανενα προβλημα τη ταινια (την ιδια) και σε 720p. Αρα το προβλημα ειναι του exodus ,σωστα ?

Ναι.. Βαδίζει στα χνάρια του Genesis

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε εγκατάσταση το ump και στην αρχή όταν που το ανοίγουμε μας ζητάει να κάνει κάτι με το advance settings xml και πατάμε εντάξει ... μετά πάμε Imdb και βρίσκουμε ταινία την επιλέγουμε μας βγάζει διάφορες ποιότητες που υπάρχουν διαλέγουμε και αυτό ήταν .. Δοκίμασα το deadpool σε 1080p και μου το έπαιξε και βρήκα και Ελληνικούς υπότιτλους ...

Είναι και αλλά πολλά addons με ταινίες κτλ , που παίζουν πολύ καλά HD ταινίες αλλά το κακό είναι ότι δεν βρίσκουν Ελληνικούς υπότιτλους (γενικά υπότιτλους ) ...Μόνο αν βάλουμε εμείς χειροκίνητα εξωτερικούς που έχουμε κατεβάσει ...

 

Ουτε σε μενα εγκαθισταται. Κολλαει στο τελευταιο κοματι , την τελικη εγκατασταση του προσθετου. Θα δοκιμασω παλι αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω έναν εξωτερικό σκληρό με ταινίες συνδεδεμένο στο modem/router του σπιτιού.

Πως μπορώ να δω τον σκληρό μέσα από το kodi 16.1 που έχω εγκατεστημένο σε android tv box?

Μέχρι τώρα βλέπω τον σκληρό με es file explorer και παίζω τις ταινίες με mx player...

Ευχαριστώ.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω έναν εξωτερικό σκληρό με ταινίες συνδεδεμένο στο modem/router του σπιτιού.

Πως μπορώ να δω τον σκληρό μέσα από το kodi 16.1 που έχω εγκατεστημένο σε android tv box?

Μέχρι τώρα βλέπω τον σκληρό με es file explorer και παίζω τις ταινίες με mx player...

Ευχαριστώ.

sorry για το pm (είναι οδηγίες μόνο εφόσον χρησιμοποιείς ,και θέλεις να κάνεις streaming από pc )

εδώ είσαι ...https://youtu.be/3fedjpYyN2A

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω tv box. Τι αγοράζω s905 ή s812?
O S905 είναι νεότερος του S812 αλλά δεν έχει μόνο ο επεξεργαστής σημασία, δες και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά και μετά σύγκρινε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω έναν εξωτερικό σκληρό με ταινίες συνδεδεμένο στο modem/router του σπιτιού.

Πως μπορώ να δω τον σκληρό μέσα από το kodi 16.1 που έχω εγκατεστημένο σε android tv box?

Μέχρι τώρα βλέπω τον σκληρό με es file explorer και παίζω τις ταινίες με mx player...

Ευχαριστώ.

 

Συνδέεις τον δίσκο στο box, και παίζεις μέσω του KODI File Manager.

Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ είναι αν και προσωπικά προτιμώ το MXIII-G με επεξεργαστή S812 αλλά 8-πύρηνη κάρτα γραφικών (αντί της 5-πύρηνης του Μini ΜΧ). Λεπτομέρειες. Μια χαρά είναι το Mini MX.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω έναν εξωτερικό σκληρό με ταινίες συνδεδεμένο στο modem/router του σπιτιού.

Πως μπορώ να δω τον σκληρό μέσα από το kodi 16.1 που έχω εγκατεστημένο σε android tv box?

Μέχρι τώρα βλέπω τον σκληρό με es file explorer και παίζω τις ταινίες με mx player...

Ευχαριστώ.

Το ίδιο έχω κάνει κι εγώ. Πας video-add files κι επιλέγεις browse- Windows network. Αν το router σου υποστηρίζει samba τότε λογικά εκεί θα δεις τον δίσκο σου..

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος θέμα με τους υπότιτλους τελευταία..?

Δε μου βρίσκει κανέναν υπότιτλο (ούτε καν στ αγγλικά σε walking dead, big bang theory κλπ). Έχω subtitles.gr , opensubtitles.org, greeksubtitles.eu. Ακόμα και αν ορίσω κάποιο ως default, πάλι τίποτα...

 

Επίσης, στο system info μου βγάζει ανάλυση 1280χ720 ενώ στα settings του android του έχω ορίσει 4kx2k (δοκίμασα και 1920x1080). Με android TV box είμαι (Beelink Mini MX)

Link to comment
Share on other sites

Το Greeksubtitles.eu δεν λειτουργεί εδώ και πολύ καιρό, βγάλε το. Στα άλλα δύο σε μένα βρίσκει υπότιτλους κανονικά, απλά από καιρό σε καιρό καθυστερεί πολύ να εμφανιστεί η λίστα...

 

Στάλθηκε από το D5503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέος και εγώ με το KODI και πραγματικά ενθουσιασμένος με τις δυνατότητες του.

 

Έχω αγοράσει ενα Cood-E (Android) που έχει το Kodi 15.2 και πειραματίζομαι κυρίως με ταινίες και σειρές.

Έχω όμως μερικά προβλήματα που χρειάζονται την εμπειρία σας για να λυθούν.

 

Ξεκίνησα με SALTS (Video addon) και βρήκα πως δεν χρειαζεται καν να βάλω εξωτερικό δίσκο με την συλλογή μου γιατί μπορούσα να κάνω κατευθείαν Integration την συλλογή μου μέσω του ΤΡΑΚΤ (Program addon) και του http://www.trakt.com.

Όμως το SALTS έχει θέματα γιατί σχεδόν το 50% τον Providers δεν παίζουν και βγάζουν Error.

 

Σε αντίθεση με το GENESIS (Video addon) (είναι πολύ καλύτερο κατά την άποψη μου) όπου έχω πανο απο 95% επιτυχία αλλά δεν έχω βρεί τρόπο να κάνω Integration την συλλογή μου.

 

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι και να με βοηθησει με το πρόβλημα μου;

Link to comment
Share on other sites

Νέος και εγώ με το KODI και πραγματικά ενθουσιασμένος με τις δυνατότητες του.

 

Έχω αγοράσει ενα Cood-E (Android) που έχει το Kodi 15.2 και πειραματίζομαι κυρίως με ταινίες και σειρές.

Έχω όμως μερικά προβλήματα που χρειάζονται την εμπειρία σας για να λυθούν.

 

Ξεκίνησα με SALTS (Video addon) και βρήκα πως δεν χρειαζεται καν να βάλω εξωτερικό δίσκο με την συλλογή μου γιατί μπορούσα να κάνω κατευθείαν Integration την συλλογή μου μέσω του ΤΡΑΚΤ (Program addon) και του http://www.trakt.com.

Όμως το SALTS έχει θέματα γιατί σχεδόν το 50% τον Providers δεν παίζουν και βγάζουν Error.

 

Σε αντίθεση με το GENESIS (Video addon) (είναι πολύ καλύτερο κατά την άποψη μου) όπου έχω πανο απο 95% επιτυχία αλλά δεν έχω βρεί τρόπο να κάνω Integration την συλλογή μου.

 

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι και να με βοηθησει με το πρόβλημα μου;

 

βαλε το exodus https://seo-michael.co.uk/how-to-install-exodus-for-kodi/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...