Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις ορίσει στις ρυθμίσεις μήπως να αποθηκευονται σε κάποιο φάκελο; σε στικακι; εξωτερικό δισκο;

 

οχι δεν εχω ορισει κατι τετοιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο από το subtitles.gr συμβαίνει αυτό? Από άλλη πηγή έχεις θέμα?

 

Μονο απο εκει κατεβαζω υποτιτλους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

Μονο απο εκει κατεβαζω υποτιτλους

Δοκίμασε το opensubtitles.org που έχει στο kodi.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα προσπαθω να σεταρω το kodi και δε μου ανοιγουν οι φακελοι μεσα στο fusion .start- here, xbmc-repos κλπ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα προσπαθω να σεταρω το kodi και δε μου ανοιγουν οι φακελοι μεσα στο fusion .start- here, xbmc-repos κλπ

Έχεις βάλει μην σωστή διεύθυνση στο repo? Νομίζω έχει αλλάξει σε σχέση με αυτό του οδηγού της πρώτης σελίδας..

Link to comment
Share on other sites

Σε Kodi 15.2 με Επίπεδο ρυθμίσεων "Για Ειδικούς" δεν υπάρχει η ρύθμιση system->video->subtitles->auto download first subtitle.
Με Kodi 15.2 είμαι κι εγώ και υπάρχει το setting στη διαδρομή που σου είπα. Δες και screenshot:

http://s28.postimg.org/j0jf9xbvx/2016_01_04_15_46_27_Screenshot.png

Link to comment
Share on other sites

Με Kodi 15.2 είμαι κι εγώ και υπάρχει το setting στη διαδρομή που σου είπα.

Έχεις δίκιο, το ανέφερε κι ένα παιδί παραπάνω, πρέπει να σκρολάρεις πιο κάτω στην οθόνη για να σου εμφανιστεί αυτή η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταγράφει σε σελίδα τι επεισόδιο είδα σε όλα τα addons κι όχι συγκεκριμένα, υπάρχει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γία όποιον έχει πολλά addon και θέλει να τα έχει όλα και οργανωμένα σε ένα

Super Favourites !!

https://seo-michael.co.uk/how-to-add-super-favourites-to-xbmc-kodi

https://youtu.be/GUlyKyPs_UU (υπάρχουν και άλλα tutorials...)

Link to comment
Share on other sites

Για να καταγράφει σε σελίδα τι επεισόδιο είδα σε όλα τα addons κι όχι συγκεκριμένα, υπάρχει;

 

πρέπει το addon να υποστηρίζει sync με το trakt

Link to comment
Share on other sites

Εκανα speedtest στο λαπτοπ με συνδεση lan και μου εβγαλε 11 down και 4 up

ενώ στο tvbox εβγαλε 3,7 down και 1,1 up...Μηπως εχω θεμα με τη συνδεση μου?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα speedtest στο λαπτοπ με συνδεση lan και μου εβγαλε 11 down και 4 up

ενώ στο tvbox εβγαλε 3,7 down και 1,1 up...Μηπως εχω θεμα με τη συνδεση μου?:worry:

Με το tvbox προφανως εχεις θεμα,και το tvbox με lan μετρησες??

Ποιο tvbox εχεις?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εχω φιλε Κωστα..

4K M8s Quad Core Smart Android 4.4 Smart TV Box KODI XBMC Full Loaded 2/8GB WIFI

εν τω μεταξυ το εχω βαλει και κατ ευθειαν στο ρουτερ αλλα δεν ειδα τρομαχτικη διαφορα

τι να πω ...μηπως φταιει το ρουτερ η μηπως επειδή είναι στο άλλο δωματιο το ρουτερ παιζει ρολο σοβαρο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εχω φιλε Κωστα..

4K M8s Quad Core Smart Android 4.4 Smart TV Box KODI XBMC Full Loaded 2/8GB WIFI

εν τω μεταξυ το εχω βαλει και κατ ευθειαν στο ρουτερ αλλα δεν ειδα τρομαχτικη διαφορα

τι να πω ...μηπως φταιει το ρουτερ η μηπως επειδή είναι στο άλλο δωματιο το ρουτερ παιζει ρολο σοβαρο?

Επαναλαμβανω φιλε μου για να το ξεκαθαρισουμε και τα 2 με καρφωμενο lan τα μετρησες???

Αλλο το lan αλλο το wifi με ενα εμποδιο αναμεσα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω φιλε μου για να το ξεκαθαρισουμε και τα 2 με καρφωμενο lan τα μετρησες???

Αλλο το lan αλλο το wifi με ενα εμποδιο αναμεσα.

 

Όχι δεν τα εβαλα και τα δυο για "τεχνικους" λογους...διοτι το ένα είναι στην ανατολη και το άλλο στη δυση...και δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτό από τη στιγμη που στο λαπτοπ μια ταινια την παιζει 1080 ενώ την ιδια στο tvbox το πολύ 480:worry:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τα εβαλα και τα δυο για "τεχνικους" λογους...διοτι το ένα είναι στην ανατολη και το άλλο στη δυση...και δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτό από τη στιγμη που στο λαπτοπ μια ταινια την παιζει 1080 ενώ την ιδια στο tvbox το πολύ 480:worry:

Για να εισαι σιγουρος πρεπει να μετρηθουν και τα 2 με το ιδιο setup.Αλλιως τα συμπερασματα δεν ειναι σωστα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για να εισαι σιγουρος πρεπει να μετρηθουν και τα 2 με το ιδιο setup.Αλλιως τα συμπερασματα δεν ειναι σωστα.

 

Ok θα επανελθω συντομα;)

Link to comment
Share on other sites

Το 9movies μια χαρά πάντως παίζει σήμερα ..οποίος θέλει ας δοκιμάσει .. για μένα είναι από τα καλύτερα για ταινίες !

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Δύο ερωτήσεις μόνο:

1. Για σειρές και ταινίες ποια addons είναι τα πιο δυνατά?

2. Υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε για υπότιτλους και το subs4free.com και το subs4series.com?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Δύο ερωτήσεις μόνο:

1. Για σειρές και ταινίες ποια addons είναι τα πιο δυνατά?

2. Υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε για υπότιτλους και το subs4free.com και το subs4series.com?

 

Ευχαριστώ

salts, 1channel,hulu box, ororo tv ειναι must. Kαι το genesis φυσικα που σε μενα δουλευει ρολοϊ ασχετα με το τι λεγεται.

Νομιζω οτι δεν μπορεις να βαλεις για υποτιτλους τις πηγες που αναφερεις. Με το subbtitles.gr παντως εισαι καλυμενος. Εχω προσεξει οτι τραβαει υποτιτλους και απο subs4free

Link to comment
Share on other sites

salts, 1channel,hulu box, ororo tv ειναι must. Kαι το genesis φυσικα που σε μενα δουλευει ρολοϊ ασχετα με το τι λεγεται.

Νομιζω οτι δεν μπορεις να βαλεις για υποτιτλους τις πηγες που αναφερεις. Με το subbtitles.gr παντως εισαι καλυμενος. Εχω προσεξει οτι τραβαει υποτιτλους και απο subs4free

 

Τι να πω.... ?!?!

Ευχαριστώ για την αμεσότητα και τις πληροφορίες!

Να είσαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...