Jump to content

Xiaomi Mi Note Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό, υπάρχει τελικά πρόβλημα με το wifi ?

Επίσης θαύματα δεν περιμένω ε την μπαταρία, αλλά με κλειστά δεδομένα και wifi ( οπου θα ανοίγουν μόνον οταν χρησιμοποιούνται, συχνά πυκνά μέσα στην ημέρα ) και με νορμάλ χρήση τηλεφωνίας , θα τη βγάζει την ημέρα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό, υπάρχει τελικά πρόβλημα με το wifi ?

Επίσης θαύματα δεν περιμένω ε την μπαταρία, αλλά με κλειστά δεδομένα και wifi ( οπου θα ανοίγουν μόνον οταν χρησιμοποιούνται, συχνά πυκνά μέσα στην ημέρα ) και με νορμάλ χρήση τηλεφωνίας , θα τη βγάζει την ημέρα ?

Με το wifi κανένα πρόβλημα!! Ή μπαταρία βγάζει άνετα την μερα..

Και αν όπως λες δεν θα έχεις ανοικτά τα δεδομένα και το wifi ,σίγουρα θα πάει και παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Το εχει το aliexpress 258 ευρω. Eχει ψωνισει κανεις απο κει? Ποσες μερες κανει να ερθει?

 

Όχι δεν ψωνιζουμε από αντιγραφές η μεταχειρισμένα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

μολις το παρελαβα από minideal.εκανε να ερθει 15 μερες ακριβως.παιδια τι κινηταρα είναι αυτή (οσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης)!!!

φοραει stable 5.0.2 αλλα σκέφτομαι να του περασω την ελληνικη.ηρθε με play store κ ελληνικα ;).

από αυριο μεθαύριο ξεκιναω δοκιμες (καμερες κτλ ) να δω τι ψαρια πιανει..:rolleyes:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

μολις το παρελαβα από minideal.εκανε να ερθει 15 μερες ακριβως.παιδια τι κινηταρα είναι αυτή (οσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης)!!!

φοραει stable 5.0.2 αλλα σκέφτομαι να του περασω την ελληνικη.ηρθε με play store κ ελληνικα ;).

από αυριο μεθαύριο ξεκιναω δοκιμες (καμερες κτλ ) να δω τι ψαρια πιανει..:rolleyes:

Θα απογοητευτείς....

Link to comment
Share on other sites

μολις το παρελαβα από minideal.εκανε να ερθει 15 μερες ακριβως.παιδια τι κινηταρα είναι αυτή (οσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης)!!!

φοραει stable 5.0.2 αλλα σκέφτομαι να του περασω την ελληνικη.ηρθε με play store κ ελληνικα ;).

από αυριο μεθαύριο ξεκιναω δοκιμες (καμερες κτλ ) να δω τι ψαρια πιανει..:rolleyes:

Ίσως να έχεις κλειδωμένο bootloader!!

Θα απογοητευτείς....

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

ωχ τι απαισιοδοξια είναι αυτή ρε παιδια???:(

γιατι,τοσο χαλια είναι το κιν?βασικα ελπιζω να είναι αρκετα καλυτερο από το mi3 που εχω τωρα (σε όλα τα επίπεδα) κ θα είμαι ευχαριστημένος..

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

ωχ τι απαισιοδοξια είναι αυτή ρε παιδια???:(

γιατι,τοσο χαλια είναι το κιν?βασικα ελπιζω να είναι αρκετα καλυτερο από το mi3 που εχω τωρα (σε όλα τα επίπεδα) κ θα είμαι ευχαριστημένος..

Εγώ μίλησα μόνο για την κάμερα. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησεις.. Αρχικα λετε οτι στο Aliexpress ειναι μεταχειρισμενα-αντιγραφες. Πηγη εχετε? Ειμαι ετοιμος να το παρω στα 258 ευρω αλλα αν οντως ισχυει κατι τετοιο δεν το ρισκαρω.. Βεβαια βλεπω καλο Feedback και πολη καλο ποσοστο positive..

 

Και η δευτερη ερωτηση.. Τι μεταπωλιτικη αξια εχει? Δηλαδη αν το παρω αυτον το μηνα και το πουλησω Ιουνιο ποσο θα πρεπει να το δωσω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησεις.. Αρχικα λετε οτι στο Aliexpress ειναι μεταχειρισμενα-αντιγραφες. Πηγη εχετε? Ειμαι ετοιμος να το παρω στα 258 ευρω αλλα αν οντως ισχυει κατι τετοιο δεν το ρισκαρω.. Βεβαια βλεπω καλο Feedback και πολη καλο ποσοστο positive..

 

Και η δευτερη ερωτηση.. Τι μεταπωλιτικη αξια εχει? Δηλαδη αν το παρω αυτον το μηνα και το πουλησω Ιουνιο ποσο θα πρεπει να το δωσω?

 

μακρια από aliexpress.ολο μαιμουδιες εχει.παρε από αξιοπιστα κινεζομαγαζα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον παιδια καποιες πρωτες εντυπώσεις,αφου περασα την τελευταια ελληνικη developer ROM.

 

1)το κιν ΔΕΝ ΖΕΣΤΑΘΗΚΕ καθολου!

2)η καμερα του από το λιγο που την δοκιμασα είναι πολύ καλυτερη του mi3 που εχω.

3)το ηχειο του πολύ δυνατοτερο κ βγαζει καθαρο ηχο.

4)η μπαταρια του στο 55% με ανοιχτη οθονη 2ω 11λ κ συνεχεια ανοιχτο wifi και gps.

5)η κατασκευή του απλα τα σπαει!!!:lol:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

μακρια από aliexpress.ολο μαιμουδιες εχει.παρε από αξιοπιστα κινεζομαγαζα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον παιδια καποιες πρωτες εντυπώσεις,αφου περασα την τελευταια ελληνικη developer ROM.

 

1)το κιν ΔΕΝ ΖΕΣΤΑΘΗΚΕ καθολου!

2)η καμερα του από το λιγο που την δοκιμασα είναι πολύ καλυτερη του mi3 που εχω.

3)το ηχειο του πολύ δυνατοτερο κ βγαζει καθαρο ηχο.

4)η μπαταρια του στο 55% με ανοιχτη οθονη 2ω 11λ κ συνεχεια ανοιχτο wifi και gps.

5)η κατασκευή του απλα τα σπαει!!!:lol:

 

Ποιοτητα οθονης καλη? Απορκιση και χρωματα δηλαδη ισως και φωτεινοτητα

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτητα οθονης καλη? Απορκιση και χρωματα δηλαδη ισως και φωτεινοτητα

 

για 2k μια χαρα μου φαινεται η οθονη.φωτεινοτητα στο αυτοματο την εχω.ισως θα πρεπει εδώ να μιλησουν χρηστες που το εχουν δουλεψει καιρο το τηλ.

παντως να επισημανω ότι οι πυρηνες του δεν συγχρονιζουν χαμηλα (όπως ειχε γραψει ενας φιλος πιο πανω) αλλα δουλευουν κανονικα.εξαλλου δεν θα επιανα 80.000+ στο antutu αν συγχρονιζαν κατω..;)

επισης κ σημερα που το πιεσα δεν ειδα να ζεσταίνεται ιδιαιτερα.αυτα...:)

Edited by giorgos_1979
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

για FHD μια χαρα μου φαινεται η οθονη.φωτεινοτητα στο αυτοματο την εχω.ισως θα πρεπει εδώ να μιλησουν χρηστες που το εχουν δουλεψει καιρο το τηλ.

παντως να επισημανω ότι οι πυρηνες του δεν συγχρονιζουν χαμηλα (όπως ειχε γραψει ενας φιλος πιο πανω) αλλα δουλευουν κανονικα.εξαλλου δεν θα επιανα 80.000+ στο antutu αν συγχρονιζαν κατω..;)

επισης κ σημερα που το πιεσα δεν ειδα να ζεσταίνεται ιδιαιτερα.αυτα...:)

Δεν είναι fhd... 2k ειναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι fhd... 2k ειναι

εχεις δικιο Σακη,ειδες τι κανει η ρημαδα η συνηθεια..:O:O

το διορθωσα.:)

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδια.

Γνωρίζει κάποιος αν η έκδοση xiaomi mi note pro 2015501 μπορεί να φλασαριστει κανονικά για να παίζουν οι μπάντες των ευρωπαϊκών μοντέλων (2015021 και 2015022)?

Έχει κανείς την κινεζική αυτή έκδοση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Γνωρίζει κάποιος αν η έκδοση xiaomi mi note pro 2015501 μπορεί να φλασαριστει κανονικά για να παίζουν οι μπάντες των ευρωπαϊκών μοντέλων (2015021 και 2015022)?

Έχει κανείς την κινεζική αυτή έκδοση;

Ευχαριστώ

----------------

 

Ξεκινα απο δω να δεις κατ'αρχην για τη συμβατοτητα με τα ελληνικα δικτυα...

http://willmyphonework.net/

 

Τωρα για φλασαρισμα ολες οι ρομς που κυκλοφορουν-developer,multi,smiui,ελληνικη miui πιστευω οτι κανονικα φλασαρονται χωρις προβλημα.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο κυκλοφορεί μέχρι 500 ευρώ κατά την γνώμη μου.

 

Στάλθηκε από το Elite 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο κυκλοφορεί μέχρι 500 ευρώ κατά την γνώμη μου.

 

Στάλθηκε από το Elite 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εεεετσι...

Οπως τα λεει ο φιλος Δημητρης , το τηλεφωνο ειναι απιστευτο και πανεμορφο...;)

Άριστη αγορα...

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ή διάφορα με το πρώην είναι χαοτική σε υποστήριξη,wifi,gps, ποιότητα κλήσεων.κρίμα για τη letv γιατί ακόμη κ με τη νέα σειρά κάνει τα ίδια..στην πρώτη αναβάθμιση υποχρονισαν το helio x20...τέλος πάντων,απαλλάχτηκα κ δεν ξαναγυρίζω...Χiaomi + miui και τέλος!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι ετοιμος να το παρω...

Απ'οτι βλεπω μονο μπαταρια εχει θεματακι..

Ερωτηση...απο BANGGOOD να παραγγειλω???

Και κατι τελευταιο...επειδη με ρομ κλπ δε το κατεχω....να πω του κινεζου να το φτιαξει αυτος???την ελληνικη

Αυτα..χρονια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι ετοιμος να το παρω...

Απ'οτι βλεπω μονο μπαταρια εχει θεματακι..

Ερωτηση...απο BANGGOOD να παραγγειλω???

Και κατι τελευταιο...επειδη με ρομ κλπ δε το κατεχω....να πω του κινεζου να το φτιαξει αυτος???την ελληνικη

Αυτα..χρονια πολλα!

 

Το Banggood ειναι μια χαρα! Την Ελληνικη ο Κινεζος δεν θα σου την περασει.. Με κανενα φιλαρακι να το κανεις που το κατεχει η να δωσεις κανενα 10ρικο σε παιδια που κανουν τετοια στο Insomnia.. Οπως επισης να επιχειρησεις και μονος σου να το κανεις με την βοηθεια μας εδω η στην Ελληνικη κοινωτητα της Xiaomi.

 

Χρονια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι ετοιμος να το παρω...

Απ'οτι βλεπω μονο μπαταρια εχει θεματακι..

Ερωτηση...απο BANGGOOD να παραγγειλω???

Και κατι τελευταιο...επειδη με ρομ κλπ δε το κατεχω....να πω του κινεζου να το φτιαξει αυτος???την ελληνικη

Αυτα..χρονια πολλα!

μπαταρια??5 ωρες οθονη βγαζω αδελφε....;)

Χριστος Ανεστη !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...