Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

christinaki025 στις συσκευές με ενσωματωμένη (μη αφαιρούμενη) μπαταρία αρκεί να κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο power για 10 δευτερόλεπτα (πάνα-κάτω...).

Δοκίμασε δεν χάνεις κάτι.

 

Το δοκίμασα ήδη αρκετές φορές και κανένα αποτέλεσμα..Να το αφήσω να κλείσει από μπαταρία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κράτα το κουμπί πατημένο για 10-15 δευτερόλεπτα

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση απλά δεν δουλέυει η λύση..Το κουμπί υπακούει κανονικά στο άνοιγμα/κλείσιμο της οθόνης αλλά όχι στην απενεργοποίση..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κρατάς το κουμπί παρατεταμένα με ανοιχτεί ή κλειστή την οθόνη, γιατί θέλει πρώτα να πατήσεις να ανοίξει και μετά κράτα το πατημένο

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

thomadaki δεν έχει να κάνει με την αυτόματη φωτεινότητα, με τις ζελατίνες έχει να κάνει όπως λέει ο kxanthop. Μόνο που εγώ έχω αυτές τις vodafone και όχι τις γερμανικές και δεν καλύπτουν το σένσορα που είναι δίπλα από το ηχείο (εκτός αν έχει αλλού σένσορα και δε φαίνεται). Τέλος πάντων, μικρό το κακό.

 

Με volume down και power ταυτόχρονα πατημένα σε εμένα παίρνει snapshot. Με ποια σειρά πρέπει να πατηθούν για soft reset?

Link to comment
Share on other sites

Με volume down και power ταυτόχρονα πατημένα σε εμένα παίρνει snapshot. Με ποια σειρά πρέπει να πατηθούν για soft reset?

παρατεταμένο πάτημα 10 sec και κάνει restart.

αν δεν έχει κολλήσει πριν, θα πάρει και ενα screenshot

Link to comment
Share on other sites

thomadaki δεν έχει να κάνει με την αυτόματη φωτεινότητα, με τις ζελατίνες έχει να κάνει όπως λέει ο kxanthop. Μόνο που εγώ έχω αυτές τις vodafone και όχι τις γερμανικές και δεν καλύπτουν το σένσορα που είναι δίπλα από το ηχείο (εκτός αν έχει αλλού σένσορα και δε φαίνεται). Τέλος πάντων, μικρό το κακό.

 

Με volume down και power ταυτόχρονα πατημένα σε εμένα παίρνει snapshot. Με ποια σειρά πρέπει να πατηθούν για soft reset?

 

Μα το ίδιο λέμε, κι εγώ αυτές τις vodafone έχω και πάλι 7/10 δεν σβήνει όταν μιλάω!

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται!! Μια ερωτηση κι απο εμενα παιδια... εχθες χρειαστηκα το gps και ανοιξα τους χαρτες.Aπο το xperia miro που ειχα θυμομουν οτι το gps με τους χαρτες λειτουργουσε και χωρις ιντερνετ ....... προσπαθησα να μπω και απο το smart 4 max ετσι και δεν εμπαινε ....μονο οταν εβαλα καρτα και Mb ειχα gps.Γνωριζεται κατι γι'αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Το Google Map χρειάζεται σύνδεση για να δουλέψει. Βάλε κάποιο άλλο αν δε θες να τραβάει ίντερνετ

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το Google Map χρειάζεται σύνδεση για να δουλέψει. Βάλε κάποιο άλλο αν δε θες να τραβάει ίντερνετ

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

μια και λετε για χαρτες

εβαλα το here και δε μου εμφανιζει τον χαρτη δειχνει το σημειο που ειμαι και το σημειο που θελω να παω αλλα χωρις τον χαρτη και οταν μπαινω να κατεβασω χαρτες μου λεει οτι δε μπορω

λετε να γινετε αυτο επειδη εχω το here και σε αλλη συσκευη ;;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ρωτησα εδω γιατι εχω τη συγκεκριμενη συσκευη και μηπως το εχει παθει και καποιο αλλο παιδι και εχει τη λυση
Link to comment
Share on other sites

μια και λετε για χαρτες

εβαλα το here και δε μου εμφανιζει τον χαρτη δειχνει το σημειο που ειμαι και το σημειο που θελω να παω αλλα χωρις τον χαρτη και οταν μπαινω να κατεβασω χαρτες μου λεει οτι δε μπορω

λετε να γινετε αυτο επειδη εχω το here και σε αλλη συσκευη ;;

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει πρόβλημα σε όσες συσκευές κι αν το έχεις.

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

Όντως μετά το update λύθηκε το πρόβλημα με την μείωση ~50% της έντασης του ήχου κλήσης στο ηχείο του τηλεφώνου όταν ήταν συνδεδεμένο wired hands-free. :yahoo: Ευτυχώς ήταν θέμα software τελικά και όχι hardware να μοιράζετε το ωμικό φορτίο οπότε και δεν θα λυνόταν έτσι απλά.

Τα μικρό-σπασίματα στα video δυστυχώς δεν διορθώθηκαν αλλά ευελπιστώ να γίνει σε μελλοντική αναβάθμιση. :)

 

@zpapant Περίεργο αυτό που συμβαίνει. Δοκίμασες και χωρίς να κάνεις sign-in; Είναι μια επιλογή αμέσως από κάτω από το sign-up sign-in. Και φαντάζομαι δοκίμασες και καθαρίσεις την cache.

 

Εμένα πάντως το Gravity Screen έχοντας απενεργοποιημένα όλα πλην του proximity για on, off της οθόνης, με την χρήση που κάνω τώρα πια (αφού πρώτα έπαιξα με το κινητό 3 εβδομάδες και το ξέσκιζα, κάθε μέρα φόρτισμα :p) κρατάει άνετα 3-4 μέρες (~30 ανοιγοκλεισίματα του flip cover για έλεγχο , 3-5 τηλέφωνα την ημέρα, φωτεινότητα στο auto και wi-fi συνέχεια on, α και το δίκτυο στην επιλογή GSM, και αν θέλω data το βάζω 4G για να μην ζορίζεται να βρει καλό σήμα συνέχεια)

Link to comment
Share on other sites

...

 

@zpapant Περίεργο αυτό που συμβαίνει. Δοκίμασες και χωρίς να κάνεις sign-in; Είναι μια επιλογή αμέσως από κάτω από το sign-up sign-in. Και φαντάζομαι δοκίμασες και καθαρίσεις την cache.

 

 

τα εχω κανει ολα νεο λογαριασμο επανεγκατασταση κ.λ.π.

σε εσενα δηλαδη λειτουργει το here ;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και σε εμένα το Nokia Here δε λειτουργεί και ήθελα να το αναφέρω εδώ και μέρες. Δοκίμασα και προηγούμενες εκδόσεις των οποίων τα apk τα είχα αποθηκευμένα και τίποτα. Φυσικά και δεν κατεβάζει πλήρεις χάρτες, γλώσσες κλπ αφού δεν μας κατεβάζει καν το χάρτη της τρέχουσας θέσης μας. Αν προσέξετε όμως, το στίγμα μας το βρίσκει μια χαρά, τα γραφικά του χάρτη δεν μπορεί να προβάλλει. Για του λόγου το αληθές, βάλτε το να βρει σημεία ενδιαφέροντος, π.χ. ATM τραπεζών, να δείτε που θα σας τα δείξει όλα στη γειτονιά σας.

 

Το Here μπορεί να μην το παίρνει αλλά να ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται ότι του έβαλα δυο-τρεις αγαπημένες εφαρμογές από το ZenUI της Asus από το παλιό μου κινητό και δουλεύουν ρολόι για όποιον θέλει να δοκιμάσει, δεν θα σας τις δείξει προφανώς στο google play:

1) Calling Screen, όπως του stock android με επιπλέον sip (!), record, conference calls από εδώ

2) Voice Recorder, με pause και resume, επιλογή high quality και ωραίο design (καμία σχέση με τη δικιά μας την αηδία) από εδώ

3) File Manager εδώ

4) Holo Torch εδώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και σε εμένα το Nokia Here δε λειτουργεί και ήθελα να το αναφέρω εδώ και μέρες. Δοκίμασα και προηγούμενες εκδόσεις των οποίων τα apk τα είχα αποθηκευμένα και τίποτα. Φυσικά και δεν κατεβάζει πλήρεις χάρτες, γλώσσες κλπ αφού δεν μας κατεβάζει καν το χάρτη της τρέχουσας θέσης μας. Αν προσέξετε όμως, το στίγμα μας το βρίσκει μια χαρά, τα γραφικά του χάρτη δεν μπορεί να προβάλλει. Για του λόγου το αληθές, βάλτε το να βρει σημεία ενδιαφέροντος, π.χ. ATM τραπεζών, να δείτε που θα σας τα δείξει όλα στη γειτονιά σας.

 

Το Here μπορεί να μην το παίρνει αλλά να ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται ότι του έβαλα δυο-τρεις αγαπημένες εφαρμογές από το ZenUI της Asus από το παλιό μου κινητό και δουλεύουν ρολόι για όποιον θέλει να δοκιμάσει, δεν θα σας τις δείξει προφανώς στο google play:

1) Calling Screen, όπως του stock android με επιπλέον sip (!), record, conference calls από εδώ

2) Voice Recorder, με pause και resume, επιλογή high quality και ωραίο design (καμία σχέση με τη δικιά μας την αηδία) από εδώ

3) File Manager εδώ

4) Holo Torch εδώ

Πως το βαζουμε το Calling screen?

To εκανα εγκατασταση αλλα δεν μου εμφανιζει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα ήδη αρκετές φορές και κανένα αποτέλεσμα..Να το αφήσω να κλείσει από μπαταρία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση απλά δεν δουλέυει η λύση..Το κουμπί υπακούει κανονικά στο άνοιγμα/κλείσιμο της οθόνης αλλά όχι στην απενεργοποίση..

 

Edit:Το πρόβλημα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα καλο screen protection μπορει να προτεινει καποιος γιατι πηρα από τον γερμανο http://www.ebay.com/itm/3x-Anti-Shock-Displayschutzfolie-ANTIREFLEX-fur-Vodafone-Smart-4-Max-990N-/311257905224?pt=DE_Handy_PDA_Displayschutzfolien&hash=item48786ab848 και ειναι χαλια
Link to comment
Share on other sites

@phonne + @zpapant

Ναι, λειτουργεί κανονικά το Nokia Here και online και με τους χάρτες κατεβασμένους (+ έξτρα γλώσσες voice).

Μόλις το ξαναπέρασα στο δικό μου γιατί είχα κάνει επαναφορά εργ. ρυθμίσεων πριν κάνα 2 βδομάδες και σβήστηκε. Δεν έβγαλε πουθενά πρόβλημα. Και στο VS4M της κοπέλας μου που το είχαμε εγκαταστήσει από την αρχή που τα πήραμε λειτουργεί κανονικά από τότε (~πριν 20 μέρες).

Σαν έσχατη λύση θα πρότεινα επαναφορά εργ. ρυθμίσεων αν δεν βαριέστε να κάνετε backup τηλ.καταλόγους, φωτό κτλ. μήπως και έχει φάει κάνα κώλυμα.

Edited by Selaxi
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες δουλεύουν κανονικά

Δεν δουλεύει το light sensor εβγαλα την ζελατίνα και παλι τίποτα

Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Η sim card πως μπορεί να βγει?

Βγαίνει πατώντας με το νύχι το κάτω μέρος του καπακιου που έχει και μια εγκοπη που εξέχει λίγο.

Θέλει λίγο συνήθεια αλλά μετά είναι πανεύκολο.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...