Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό ειναι καταπληκτικό με βάση την τιμή του 129 ευρώ και κυρίως ελαφρύ με μεγάλη αυτονιμια το λάτρεψα πραγματικά το προτείνω ανεπιφύλακτα --σε καιρούς κρίσης που ζούμε ειναι η καλύτερη επιλογή --
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το gravity έχει μεγαλο drain αλλά δεν έχω βρει ανάλογο πργγραμα χωρίς .

Το ραδιόφωνο έχει δική ενταση έχει να κανει και με την ληψη

Για τα mp3 υπάρχει λύση

Για τα mediatek mtk uncle tools μπο ρεις να κανεις hardware ρυθμίσεις

Για τους Qualcomm δεν ξέρω αν έχει ανάλογο εργαλειο

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ nikosdet σε ευχαριστώ!!!

Το εγκατέστησα το fiinote και είναι πάρα πολύ καλό, ίδια περίπου φάση με το supernote (τα γράφεις μεγάλα και στα βάζει στη θέση τους μικρά). Αξιοποιείται και η οθόνη της συσκευής με κάτι τέτοια. Όταν το συνηθίσω περισσότερο θα είναι ακόμη καλύτερο. Να 'σαι καλά!

 

Έβαλα μόλις τώρα την δεύτερη ζελατίνα ακολουθώντας τον οδηγό του satiros. Πάλι το ίδιο πρόβλημα παρουσίασε (μια τεράστια φυσαλίδα στο τέλος που δεν έφευγε με τίποτα) και διορθώθηκε μερικώς μετά από αλλεπάλληλες εφαρμογές. Δεν τις κόβω για καλής ποιότητας.

 

Επίσης, αυτό το φαινόμενο να μην συγκρατεί συγκεκριμένα εικονίδια στις home screens είναι πολύ ενοχλητικό. Δε ξέρω αν έχει καμιά σχέση ότι δεν τα πέρασα από το play store τα συγκεκριμένα αλλά από το pc.

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Μία πολύ χαζή ερώτηση: πώς βγαίνει η κάρτα SIM; ΑΠό τη στιγμή που την εγκατέστησα είχα την απορία, αλλά σήμερα δοκίμασα να τη βγάλω και δεν κατάφερα τίποτα. Έχει κάποιο λεβιέ, κουμπό απασφάλισης 'η άλλο μηχανισμό εξαγωγής; Και μία ερώτηση προς τους συμφορουίτες που εγκατέστηααν τις θήκες γερμανικής προέλευσης (6άδες από το Ebay): λειτουργεί κανονικά ο proximity sensor; Σε εμένα η μεμβράνη χρειάστηκε χειρουργείο προκειμένου να αποκαλυφθεί ο αισθητήρας και να λειτουργήσει εκ νέου. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Μία πολύ χαζή ερώτηση: πώς βγαίνει η κάρτα SIM; Από τη στιγμή που την εγκατέστησα είχα την απορία, αλλά σήμερα δοκίμασα να τη βγάλω και δεν κατάφερα τίποτα. Έχει κάποιο λεβιέ, κουμπί απασφάλισης ή άλλο μηχανισμό εξαγωγής;

Δεν έχει κανένα περιέργο μηχανισμό παρά από το κλασσικό push in, δηλαδή με έναν συνδετήρα πχ πιέζεις προς τα μέσα και απελευθερώνεται! Το ίδιο ισχύει και για την MicroSD...

 

Επίσης, αυτό το φαινόμενο να μην συγκρατεί συγκεκριμένα εικονίδια στις home screens είναι πολύ ενοχλητικό. Δε ξέρω αν έχει καμιά σχέση ότι δεν τα πέρασα από το play store τα συγκεκριμένα αλλά από το pc.

Και εγώ το ίδιο παθαίνω με το Sygic ;) .Ενώ το βάζω συντόμευση στην Home Screen μετά από restart εξαφανίζεται και πρέπει να το ξαναβάλω :blink: . Μάλλον είναι η τιμωρία μας, τι να πω...

Edited by marantz
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερεται κανεναν τροπο να αλαξουμε την διαταξη των on screen κουμπιων?

 

Βάζοντας xposed framework & Gravitybox. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως αν υποστηρίζονται από τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Και εγώ το ίδιο παθαίνω με το "κατεβασμένο" Sygic ;) .Ενώ το βάζω συντόμευση στην Home Screen μετά από restart εξαφανίζεται και πρέπει να το ξαναβάλω :blink: . Μάλλον είναι η τιμωρία μας, τι να πω...

 

Θα έχετε φαντάζομαι υπόψιν σας ότι απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση που έχει να κάνει με παράνομο λογισμικό. Φροντίστε να είστε περισσότερο διακριτικοί παρακαλώ...

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για την σιμ αυτό υπέθεσαν οτι είναι push in αλλιως θα είχε Sim tool .

 

Επίσης σύμφωνα με το μανουαλ είναι hot plug

 

Αν αλλάξετε launcher παλι δεν κρατά τα home screens ??

 

Για τις ζελατινες να θυμάστε οτι βγάζουμε λιγο όχι όλο μαζί και όπως βγάζουμε φροντίζουμε να σπρωχνουμε με την κάρτα μαλακά αν κανει μεγάλη φουσκαλα σημαίνει η οτι βιαστικά το καναμε με η οτι έχουν στραβωσει την ζελατίνα απο πιέσεις κατα την μεταφορά

 

Προσπαθώντας να τοποθετησω παλιότερα μια ζελατίνα απο άλλο τηλέφωνο χρησιμοποίησα ενα διακορευτη (αυτό που ανοίγει τρύπες για μπουν χαρτιά στα κλασσερ)

 

Η τρύπα άνοιξε σωστα όμως απο τις στρεβλωσεις απο την πίεση δεν την άφηναν να κολλήσει γύρω απο τις ην τρυπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@marantz κάνε edit απάντηση σου αν θέλεις σβήνοντας την λεξη κατεβασμένο δεν ηταν και απαραίτητη ειτε έτσι ειτε αλλιως την ίδια λειτουργικότητα θα είχε

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@akrovatis

Το έγραψα και προηγουμενως taptap app

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξετε launcher παλι δεν κρατά τα home screens ??

 

@marantz κάνε edit απάντηση σου αν θέλεις σβήνοντας την λεξη κατεβασμένο δεν ηταν και απαραίτητη ειτε έτσι ειτε αλλιως την ίδια λειτουργικότητα θα είχε

Ok fixed...

Το θέμα είναι με τον μαμά launcher, αλλιώς ξέρω και 'γω. Αν μπορείς να απαντάς σε ότι ρώταμε και να μην γεμίζει το thread...

Όπως εδώ που ερωτήθηκες για θήκη αλλά απάντησες για app.

Ας είμαστε όπως και εγώ πιο προσεχτικοί στο τι γράφουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ok fixed...

Το θέμα είναι με τον μαμά launcher, αλλιώς ξέρω και 'γω. Αν μπορείς να απαντάς σε ότι ρώταμε και να μην γεμίζει το thread...

Όπως εδώ που ερωτήθηκες για θήκη αλλά απάντησες για app.

Ας είμαστε όπως και εγώ πιο προσεχτικοί στο τι γράφουμε...

Εαν το πρόγραμμα είναι εγκατεστημένο στην εσωτερική μνήμη του κινητού το εικονίδιο του δεν φεύγει απο τον μαμά launcher. Τα προγράμματα στην εξωτερική κάρτα χάνονται. Ίσως κάνοντας εκκίνηση να μην προλαβαίνει να τα δει απο την εξωτερική.:)

Link to comment
Share on other sites

@marantz

Συγνώμη αν σου φάνηκε οτι σου υποδείκνυω κάτι

Απαντώ σε οτι γνωρίζω όχι σε οτι με ρωτούν

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο sarlis! Δεν προλαβάινει να διαβάσει την κάρτα πριν φορτώσει ο launcher και δε σκεφτήκαμε πως όταν εγκαθιστούμε εφαρμογές από αρχείο τις βάζει στην SD από προεπιλογή. Ευχαριστούμε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους!ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο με την τρελη προσφορα των 129 ευρω στη vodafone..αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν εχει επιχειρησει κανεις να του βαλει custom rom με android lollipop 5.0...υπαρχουν καποιοι σχετικοι οδηγοι στο νετ αλλα δεν βλεπω καποιος να το εχει επιχειρησει..ευχαριστω για το χρονο σας!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους!ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο με την τρελη προσφορα των 129 ευρω στη vodafone..αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν εχει επιχειρησει κανεις να του βαλει custom rom με android lollipop 5.0...υπαρχουν καποιοι σχετικοι οδηγοι στο νετ αλλα δεν βλεπω καποιος να το εχει επιχειρησει..ευχαριστω για το χρονο σας!

 

Γνώμη μου, δεν χρειάζεται κατι τέτοιο...Το κινητό καλυβει απόλυτα όλες τις ανάγκες...

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Kαποιος φιλος να μου απαντησει την γνωμη του , γι' αυτο . Υπαρχει καμια εφαρμογη απο το play store ή απο αλλου , που να ανεβαζει την ενταση στα ακουστικα , οταν ακουμε ραδιοφωνο ?

 

Να πω και κατι αλλο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ : Κατεβασα μια εφαρμογη απο το play store , το ''doctor battery'' , η οποια σβηνει εφαρμογες που τρεχουν ή αχρηστα αρχεια για εξοικονομηση ενεργειας . Οταν μπαινουμε στην εφαρμογη , μας λεει οτι η ΜΕΓΙΣΤΗ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ της μπαταριας του max ειναι 1880 mAh ΚΑΙ ΟΧΙ 3000 mAh , οπως λενε τα χαρακτηριστικα της συσκευης . ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ τελικα ? Εγω ειμαι ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ με την διαρκεια της μπαταριας του max , αν και θα ηθελα να εχει λιγο μεγαλυτερη μπαταρια .

 

Θα μου πει καποιος φίλος την γνώμη του για τα παραπανω 2 θεματα ? Ευχαριστω πολυ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα περιέργο μηχανισμό παρά από το κλασσικό push in, δηλαδή με έναν συνδετήρα πχ πιέζεις προς τα μέσα και απελευθερώνεται! Το ίδιο ισχύει και για την MicroSD...

 

Ευχαριστώ πολύ! Δε ξέρω γιατί, αλλα θεωρούσα δεδομένο ότι εάν πίεζα περισσότερο τη SIM δε θα κατάφερνα ποτέ να τη βγάλω.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου πει καποιος φίλος την γνώμη του για τα παραπανω 2 θεματα ? Ευχαριστω πολυ ;)

Η μπαταρία του είναι διαμάντι ειδικά σε σχέση με το πάχος της συσκευής και δεν υπάρχει περίπτωση να είναι τόσο μικρή όσο λεει το πρόγραμμα.

Σε συνδυασμό με την ελαφριά 720p οθόνη παίρνω χρόνους 9-10 ώρες οθόνη κυρίως με Wi-Fi.

Στα 60% έχω 4 ώρες οθόνη! :D

Για μίνι Τάμπλετ είναι σούπερ και αν ήταν λίγο πιο smooth και είχε και knock on θα έμενε σίγουρα αρκετό χρόνο μαζί μου πράγμα που δε το αποκλείω βέβαια και τώρα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε σήμερα αναβάθμιση του Android! Δεν ξέρω τι υποτίθεται διορθώνει κι αν μένει στην 4.4.4 και μετά καθώς δεν μπορώ να το κάνω προς το παρόν. Μπορεί να είναι χαζό αυτό που θα πω, αλλά το σκέφτομαι αν το βάλω απευθείας μιας και μέχρι τώρα είμαι υπερκαλυμμένος και δεν ξέρω αν το "χρειάζομαι" (αν και σιγά μην δεν το κάνω τελικά μέσα στη μέρα ακόμη :Ρ). Το έχεις κάνει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν update?

Εμένα πριν απο λίγο αλλά είμαι έξω και δυστυχώς το 3G της wind είναι για κλωτσιές οπότε θα το κάνω μόλις πάω σπίτι

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει πολύ αργά ακόμα κι από το wi-fi. Ελπίζω σύντομα να έχει τελειώσει η διαδικασία και να έχουμε ξεφορτωθεί τα εκνευριστικά lags που μερικές φορές εμφανίζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλη αναβάθμιση γραψε τα σχόλια σου καθώς και αν είναι ροοτ και πόση ωρα πήρε η αναβάθμιση
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...