Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Το συνδεω ,ομως, στο κινητο από την αντιστοιχη υποδοχη, αλλα δεν το αναγνωρίζει. Μεσα στα χαρακτηριστικα γραφει οτι ειναι συμβατο (micro usb-host OTG ) ....τι πρεπει να κανω , λοιπον, για να μου το αναγνωρίσει;;; :confused:

ΥΓ. το host OTG ειναι το καλωδιακι, σωστα?...μηπως εαν το συνδεσω με τετοιο να μου το δεχτει??? :O

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γιατί δεν υποστηρίζει το OTG το τηλεφωνάκι μας... :(

Μεγιά και χώσε σε κάρτα SD καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους...Τα φώτα σας παρακαλώ όποιος ξέρει και θέλει να βοηθήσει! Τώρα έχω το 4 max, αλλά πριν είχα ένα samsung...Και είχα σώσει τις επαφές μου σε ένα αρχείο .ecsv Μετά από ένα προβληματάκι, άγνωστο γιατί, δεν βρίσκω με κανέναν συγχρονισμό στο google τις επαφές μου. Σκέφτηκα να τις περάσω μέσω του αρχείου που είχα σώσει τότε στον υπολογιστή μου από το galaxy που είχα. Το είχα κάνει μέσω του ΚΙΕS νομίζω. Τώρα, ανοίγω το KIES, συνδέω το κινητό, αλλά το ΚΙΕΣ δεν αντιλαμβάνεται ότι έχω συνδέσει το κινητό και μου γράφει να συνδέσω τη συσκευή. Είναι επειδή δεν είναι samsung? Eπίσης, προσπαθώ μέσω excel να ανοίξω το αρχείο .ecsv που έχει τις επαφές μου και ό,τι και να κάνω βγαίνουν ακαταλαβίστικα! Κατέβασα και το πρόγραμμα free file viewer που λέει ότι διαβάζει αρχεια bak αλλά φαίνονται πάλι ακαταλαβίστικα. Έχει κανείς κάποια ιδέα? Ευχαριστώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα, ανοίγω το KIES, συνδέω το κινητό, αλλά το ΚΙΕΣ δεν αντιλαμβάνεται ότι έχω συνδέσει το κινητό και μου γράφει να συνδέσω τη συσκευή. Είναι επειδή δεν είναι samsung?

 

Αυτό είναι προφανές αφού το ΚΙΕS είναι μόνο για Samsung κινητά. Για το αρχείο δε ξέρω που μπορείς να το κάνεις import.

Πάντως από περιέργεια, μπορείς να μπεις στο GMAIL σου και από εκεί πήγαινε στις ΕΠΑΦΕΣ, (σου) να δεις αν όντως υπάρχουν

online στο λογαριασμό σου και δεν τις έχεις σβήσει. Αν υπάρχουν, δοκίμασε να φτιάξεις τον συγχρονισμό του GMAIL λογαριασμού σου

στο τηλ/νο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι προφανές αφού το ΚΙΕS είναι μόνο για Samsung κινητά. Για το αρχείο δε ξέρω που μπορείς να το κάνεις import.

Πάντως από περιέργεια, μπορείς να μπεις στο GMAIL σου και από εκεί πήγαινε στις ΕΠΑΦΕΣ, (σου) να δεις αν όντως υπάρχουν

online στο λογαριασμό σου και δεν τις έχεις σβήσει. Αν υπάρχουν, δοκίμασε να φτιάξεις τον συγχρονισμό του GMAIL λογαριασμού σου

στο τηλ/νο.

Φίλε σ'ευχαριστώ πολύ! Είχες δικιο! Το google δεν τις είχε σβήσει! Επειδή δεν πολυμπαίνω στο gmail μου δεν είχα δει που ήταν οι επαφές. Ευτυχώς τις βρήκα!! :D Να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις μιλησα με vodafone γιατι θελω να αγορασω συσκευη με λολιποπ και μου ειπαν οτι λογικα θα βγει λολιποπ και για το max,λετε να γινει κατι τετοιο η λογω μαρκετινκ δεν θα το αναβαθμισουν?
Link to comment
Share on other sites

Θα με εκπλήξει ευχάριστα ή βοντα αν τη δώσει αλλά δεν πιστεύω ότι υπάρχει τέτοια περίπτωση. Μακάρι να διαψευστω πάντως !
Link to comment
Share on other sites

Εμαθα βγηκε η εκδοση λολιποπ,σωστα?

 

Μπαίνω στο πειρασμό να ρωτήσω τι-πως-που και πότε, γιατί μόλις το τσέκαρα και δεν έβγαλε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο πειρασμό να ρωτήσω τι-πως-που και πότε, γιατί μόλις το τσέκαρα και δεν έβγαλε κάτι.

Μου το πε ενας τυπος που μου το πουλουσε,μαλλον ελεγε ψεματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μάλλον ήρθε ή ώρα για αλλαγή μπαταρίας. Από το 15% κλείνει...ξέρει κανείς διαδικασία και κόστος? Εχει αλλάξει κανείς ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γιατί δεν υποστηρίζει το OTG το τηλεφωνάκι μας... :(

Μεγιά και χώσε σε κάρτα SD καλύτερα...

 

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΠΟΙΟ APP ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ? ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ....

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το τηλεφωνο δυστυχως μου επεσε απο τα χερια, και δεν λειτουργει η αφη, στο κατω μισο της οθονης. Εχει κανεις ιδεα κοστος επισκευης? Στην vodafone μου ειπαν οτι δεν με καλυπτει η εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείται ότι για ζημιά που προέρχεται από δική σου υπαιτιότητα δεν υπάρχει κάλυψη από την εγγύηση. Ως εκ τούτου δεν ξέρω κατά πόσο σε συμφέρει να μπεις σε διαδικασίες επισκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το τηλεφωνο δυστυχως μου επεσε απο τα χερια, και δεν λειτουργει η αφη, στο κατω μισο της οθονης. Εχει κανεις ιδεα κοστος επισκευης? Στην vodafone μου ειπαν οτι δεν με καλυπτει η εγγυηση.

 

Επισκευή Vodafone Smart 4 max Οθόνη LCD

 

http://www.phone-doctor.gr/phonedoctor/malfunction/smart-4-max/othoni-lcd

Link to comment
Share on other sites

Επισκευή Vodafone Smart 4 max Οθόνη LCD

 

http://www.phone-doctor.gr/phonedoctor/malfunction/smart-4-max/othoni-lcd

 

Ευχαριστω για το λινκ. Το τηλεφωνο ειναι εδω και 10 ημερες στο σερβις της vodafone και ακομα δεν εχω καμια ενημερωση, ουτε για το κοστος επισκευης.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το λινκ. Το τηλεφωνο ειναι εδω και 10 ημερες στο σερβις της vodafone και ακομα δεν εχω καμια ενημερωση, ουτε για το κοστος επισκευης.:mad:

 

Πληροφοριακα, μου αλλαξανε οθονη-οθονη αφης-μπαταρια και αναβαθμιση λογισμικου, εντελως δωρεαν! Το τηλεφωνο ειναι ουσιαστικα καινουριο και παλι!:D

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, αν και προκειται για browser...Ο προεγκατεστημενος ειναι πολυ καλος αλλα πολλες φορες οταν επιλεγω κάποιο site από τους σελιδοδεικτες που έχω αποθηκεύσει μου επανοφορτώνει την τελευταια σελιδα που είχα μπει! Γιατί το κάνει αυτό? Έβαλα τον chrome αλλά είναι αισθητά πιο αργός...
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα, μου αλλαξανε οθονη-οθονη αφης-μπαταρια και αναβαθμιση λογισμικου, εντελως δωρεαν! Το τηλεφωνο ειναι ουσιαστικα καινουριο και παλι!:D

Εννοείς μέσω του service της vodafone;

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες.. Επίσης, για ποια αναβάθμιση λογισμικού μιλάς;

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μεσω του σερβις της vodafone. Πηγα τη συσκευη μου σε καταστημα vodafone, και την παρελαβα με καινουρια οθονη, digitiser και μπαταρια, καθως και αναβαθμιση λογισμικου (ετσι εγραφε στην αναφορα τουλαχιστον).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...