Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Lollipop δεν θα υπάρξει πιθανοτατα όσο για την ταχύτητα perception is reality Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν μου ήρθε??

 

Αν πάω στο εικονίδιο Updates και μπω μέσα μου λεει "This service is not available for your network provider"

:protest:
Link to comment
Share on other sites

H Vodafone στο facebook λέει ότι "H αναβάθμιση περιλαμβάνει βελτιώσεις στην απόδοση της συσκευής", άρα όσοι νομίζω ότι είναι ταχύτερο, πιθανά να έχουν δίκιο.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να σημαίνει τίποτα το antutu είναι ιδιο

Εγώ διαφορα δεν βλέπω στην ταχυτητα

Ειμουν ροοτ χάθηκε το towel root συνεχιζει να δουλεύει και μετα

Η όλη διαδικασία κράτησε γύρω στα 10 λεπτα

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν μου ήρθε??

 

Αν πάω στο εικονίδιο Updates και μπω μέσα μου λεει "This service is not available for your network provider"

Δεν πας στο εικονίδιο της vodafone αλλά στις ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλ-αναβαθμισή λογισμικού. Όσο για lollipop πιστεύω οτι θα πάρει μάλλον πρός Μάρτιο.

Link to comment
Share on other sites

Εαν το πρόγραμμα είναι εγκατεστημένο στην εσωτερική μνήμη του κινητού το εικονίδιο του δεν φεύγει απο τον μαμά launcher. Τα προγράμματα στην εξωτερική κάρτα χάνονται. Ίσως κάνοντας εκκίνηση να μην προλαβαίνει να τα δει απο την εξωτερική.:)

Το θέμα με τα εικονίδια φαίνεται να το έλυσαν με την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εμένα μετα το update είναι λιγοτερο το lag του, όταν ας πούμε πατουσα το home για επιστροφη στην αρχική οθόνη ,πρωτα καθυστερούσαν τα εικονίδια να φανούν,ενω τώρα είναι πιο στρωτο .. Έγινε πιο άνετο,όπως θα έπρεπε να είναι εξαρχής.. Αυτά παρατήρησα.
Link to comment
Share on other sites

Τη πέρασα και εγώ τελικά πριν λίγο, αργεί λίγο να κατέβει παρ ότι μόνο 80 και κάτι mb

Το πρώτο που παρατηρώ είναι πιο στρωτή λειτουργία, θα δείξει βέβαια αλλά έτσι βλέπω προς το παρόν. Ταυτόχρονα μου ήρθε update και στο Chrome και πλέον δουλεύει πολύ ωραία το κινητάκι σε browsing. :D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα εικονίδια φαίνεται να το έλυσαν με την αναβάθμιση.

 

Εμένα δεν μου εμφανίζει το messenger στα εικονιδια μεσα που ειναι ολα μαζι...πρεπει να μπω απο playstore μεχρι να στρωσει...

 

ΕΠΙΣΗΣ, σας φαίνεται πιο στρωτό διότι κάνατε επανεκκίνηση το κινητό σας, ποντάρω οτι είχατε να το κάνετε επανεκκίνηση τουλάχιστον 1 εβδομάδα! :D:D (φιλικά)

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ VODAFONE ΣΤΟ FACEBOOK

 

Καλημέρα σας, μπορείτε να μου πείτε τι καινούργιο έχει η αναβάθμιση που εμφανίστηκε πριν λίγο στο Smart 4 max ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Vodafone Greece

H αναβάθμιση περιλαμβάνει βελτιώσεις στην απόδοση της συσκευής Lefteri.

 

Lefteris Outsikas

Γνωρίζετε αν στο μέλλον θα υπάρξει αναβάθμιση και σε Lollipop ;

 

Vodafone Greece

Δεν έχουμε κάποια ενημέρωση προς το παρόν.

 

(Δεν είμαι ο Λευτέρης, επικόληση κάνω)

Edited by thomadaki
:protest:
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε σήμερα αναβάθμιση του Android! Δεν ξέρω τι υποτίθεται διορθώνει κι αν μένει στην 4.4.4 και μετά καθώς δεν μπορώ να το κάνω προς το παρόν.

 

Κατέβηκε κι εγκαταστάθηκε. Δε ξέρω εάν είναι αυθυποβολή, αλλά μου φαίνεται πολύ πιο γρήγορο.

 

Και εγώ τώρα κατεβαζω αναβάθμιση..... Θα δουμε!!!

 

Χωρίς να σημαίνει τίποτα το antutu είναι ιδιο

 

Καλησπέρα παιδιά, εμένα μετα το update είναι λιγοτερο το lag του.

 

Τη πέρασα και εγώ τελικά πριν λίγο, αργεί λίγο να κατέβει παρ ότι μόνο 80 και κάτι mb

Το πρώτο που παρατηρώ είναι πιο στρωτή λειτουργία.

 

ΕΠΙΣΗΣ, σας φαίνεται πιο στρωτό διότι κάνατε επανεκκίνηση το κινητό σας, ποντάρω οτι είχατε να το κάνετε επανεκκίνηση τουλάχιστον 1 εβδομάδα! :D:D (φιλικά)

 

Ιδού και απόδειξη από το εν λόγω update για όσους δεν το έχουν λάβει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στο Antutu είναι μηδαμινή (απο 17700 σε 17900), ωστόσο εκτός κι εαν σας προκατελαβα ολους, φαίνεται οτι όντως βελτιώθηκε η ταχύτητα απόκρισης του κινητού. Σε κάθε περιπτωση είναι πολύ θετικό που υπήρξε αναβάθμιση και μακάρι να ερθει και το Lollipop. Υπαεχει, μήπως, εμπειρία απο την υποστήριξη αλλων κινητών Vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Ρωτηστε στο fb θα υπάρξει lollipop?

Αναφέρεται σε 3-4 ποστ πριν. Δεν υπάρχει ενημέρωση λένε.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Είναι σπανιότατο να υπαρχει περαιτερω αναπτυξη απο αυτή που αγορασαμε μιλάω για τηλ του 100αρικου
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε η ενημέρωση, 90MB και νομίζω διορθώθηκε η ένταση ήχου κλήσης από το κινητό όταν έχεις wired ακουστικά, όπως λέγαμε παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω θα ειμασταν τυχεροί να ξεκινήσουν την αναπτυξη σε κάποια ομάδα

Αν κανουν ανάλογη προσφορά και σε αλλά κρατη ίσως έχουμε περισότερες ελπίδες

Πάντως στο XDA , modaco δεν έχει thread

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Το παθένει κάποιος άλλος να εξαφανίζονται τα εικονίδια απο το μενού?

 

Μιλάω για το μενού και όχι στην αρχική του κινητού ως συντόμευση, αλλά το κύριο εικονίδιο...Μετά απο επανεκκίνηση μερικά χάνονται...και πρέπει να μπώ απο το google play,να τα ανοίξω 2-3 για να εμφανιστούν πάλι και άν...:X:!:

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έχει που ο καθένας μας έχει διαφορετικά συμπτώματα.

 

Εγώ έχω τα εξής μέχρι στιγμής:

  • Το proximity sensor κατά τη διάρκεια της κλήσης ΔΕΝ λειτουργεί όταν έχουμε τη ζελατίνα, αλλά μόλις την έβγαλα λειτούργησε άψογα.
  • Το Swiftkey δεν εμφάνίζε τους χαρακτήρες στην οθόνη και δεν διορθωνόταν με αλλαγή σε άλλο keyboard app, άλλα μόνο με restart.
  • Δεν συνδέεται με ipsec από το native vpn client με κανένα server (συνδέεται με άλλα πρωτόκολλα).

 

Για να δούμε τώρα με το update μήπως έφτιαξε τίποτα από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έχει που ο καθένας μας έχει διαφορετικά συμπτώματα.

 

Εγώ έχω τα εξής μέχρι στιγμής:

[*]Το proximity sensor κατά τη διάρκεια της κλήσης ΔΕΝ λειτουργεί όταν έχουμε τη ζελατίνα, αλλά μόλις την έβγαλα λειτούργησε άψογα.

 

Έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρος οτι παίζει ρόλο αν έχεις την φωτεινότητα στο αυτόματο δεν ελιτουργέι καλά, ενώ αν την έχεις εκτός αυτομάτου λειτουργεί μια χαρά.

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το πρόβλημα με το proximity sensor προκαλείται από τη ζελατίνα προστασίας. Εάν κι εσύ αγόρασες αυτές τις γερμανικές είναι το δεύτερο κινητό μου στο οποίο προκαλούν το ίδιο πρόβλημα. Εγώ το αντιμετώπισα κόβοντας τη μεμβράνη στην περιοχή του proximity sensor (όπως θα έπρεπε να είχαν κάνει εξαρχής!)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το πρόβλημα με το proximity sensor προκαλείται από τη ζελατίνα προστασίας. Εάν κι εσύ αγόρασες αυτές τις γερμανικές είναι το δεύτερο κινητό μου στο οποίο προκαλούν το ίδιο πρόβλημα. Εγώ το αντιμετώπισα κόβοντας τη μεμβράνη στην περιοχή του proximity sensor (όπως θα έπρεπε να είχαν κάνει εξαρχής!)

 

Όχι έχω αυτές απο την vodafone εγω!

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Πήρα το κινητό πριν μερικές μέρες και από χτες το απόγευμα έφαγε τρελό κόλλημα.Μπήκα στην κάμερα και πάγωσε εκεί και το θέμα είναι ότι αφού έχει ενσωματωμένη μπαταρία δεν γίνεται να το απενεργοποιήσω.Ωστόσο, η οθόνη μέσω του κουμπιού ανοίγει και κλέίνει δεν γίνεται τίποτα άλλο.

Να το αφήσω να κλείσει από μπαταρία λέτε;

 

Χρειάζομαι βοήθεια,σας ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...