Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο play βρήκα supersu σκέτο και με οχι καλά σχόλια,οποτε λέω να μην το πειράξω και ψάχνομαι μετά

Αυτή που σου λέω θα την βρεις εκτός Play store

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα εδω για το πρόβλημα με το tempered glass, αλλά σήμερα που εβαλα ένα που πήρα από το vifocal κατάλαβα το πρόβλημα. Όπως μπήκε έτσι βγήκε. Βασικά κατάλαβα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπει tempered glass στο κινητο και να μην φαινεται ασχημο. Και δεν θα κρατήσει πάνω από λίγες μόνο μερες. Αυτό που έβαλα άρχισε να παίρνει αέρα στα πλάγια μέσα σε λίγα μόνο λεπτά. Περιμένω ακόμα ένα από ebay, τζάμπα λεφτά. Δεν είναι τυχαίο που η Nillkin δεν βγαζει tempered glass για το κινητο.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα εδω για το πρόβλημα με το tempered glass, αλλά σήμερα που εβαλα ένα που πήρα από το vifocal κατάλαβα το πρόβλημα. Όπως μπήκε έτσι βγήκε. Βασικά κατάλαβα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπει tempered glass στο κινητο και να μην φαινεται ασχημο. Και δεν θα κρατήσει πάνω από λίγες μόνο μερες. Αυτό που έβαλα άρχισε να παίρνει αέρα στα πλάγια μέσα σε λίγα μόνο λεπτά. Περιμένω ακόμα ένα από ebay, τζάμπα λεφτά. Δεν είναι τυχαίο που η Nillkin δεν βγαζει tempered glass για το κινητο.

 

Eγώ πάντως φίλε μου...από το tempered που έβαλα είμαι ευχαριστημένος...από το κινητό δεν είμαι. :p

 

Πέρα από το χιούμορ...αγόρασα το tempered αμέσως με το που πήρα το κινητό από το ebay και εδώ και τρεις(!) μήνες που το φοράω δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Φυσικά, όσο αφορά την εφαρμογή του, είναι λίγο "κάπως" λόγω της κυρτότητας της οθόνης αλλά σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος, έχει κολλήσει τέλεια και δεν το ασχημίζει καθόλου και επειδή του φοράω και την κλασική διάφανη θήκη δεν φαίνεται καθόλου μα καθόλου άσχημα.

 

Το τονίζω όμως πως έχει μπει και έχει κολλήσει τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως φίλε μου...από το tempered που έβαλα είμαι ευχαριστημένος...από το κινητό δεν είμαι. :p

 

Πέρα από το χιούμορ...αγόρασα το tempered αμέσως με το που πήρα το κινητό από το ebay και εδώ και τρεις(!) μήνες που το φοράω δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Φυσικά, όσο αφορά την εφαρμογή του, είναι λίγο "κάπως" λόγω της κυρτότητας της οθόνης αλλά σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος, έχει κολλήσει τέλεια και δεν το ασχημίζει καθόλου και επειδή του φοράω και την κλασική διάφανη θήκη δεν φαίνεται καθόλου μα καθόλου άσχημα.

 

Το τονίζω όμως πως έχει μπει και έχει κολλήσει τέλεια!

 

Μπορείς να δώσεις λινκ από εκεί που το πήρες? Βασικά εμένα δεν μου άρεσε γιατι άφηνε κενό από πάνω, ενώ και στα πλαγια δεν κάλυπτε τελείως όλη την οθόνη. Ισως ηταν το συγκεκριμενο tempered glass.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα tempered glass το οποίο δν καλύπτει οντως ολη την οθόνη(αφηνει πολυ μικρο κενο δεξιά-αριστερα και στο πανω και κατω μερος) αλλα δν με χαλάει καθόλου γιατι δν επηρεάζεται η εμφάνιση του κινητου!Ξερει κανεις αν θα παρει marshmallow?Αλλοι λενε ναι αλλοι οχι! Τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα tempered glass το οποίο δν καλύπτει οντως ολη την οθόνη(αφηνει πολυ μικρο κενο δεξιά-αριστερα και στο πανω και κατω μερος) αλλα δν με χαλάει καθόλου γιατι δν επηρεάζεται η εμφάνιση του κινητου!Ξερει κανεις αν θα παρει marshmallow?Αλλοι λενε ναι αλλοι οχι! Τι γινεται?

Εδώ δεν έχουμε πάρει 5.1 ακόμα....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχουμε πάρει 5.1 ακόμα....

Αυτό δεν σημαίνει κάτι. Και η LG πχ στο LG g3 δεν έδωσε 5.1 αλλά έδωσε marshmallow. Αν και θα είναι μεγάλη έκπληξη για μένα να δώσει marshmallow η ZTE για το συγκεκριμένο κινητο. Από developers πάντως δεν ασχολείται κανένας...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σαιτ μπορούμε να ενημερωθούμε για το αν θα υπάρξει update?Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην ενημερώσει η ZTE την συγκεκριμένη συσκευή!Δεν λέω ότι είναι η ναυαρχίδα της αλλά θεωρητικά ειναι απο τα καλύτερα mid-high end smartphone που εχει βγάλει!Δεν καταλαβαίνω γιατι υπάρχουν φημες μονο για το axon δηλαδή όπως αναφέρεται σε μερικά blog!
Link to comment
Share on other sites

κατά πόσο μπορεί να ευσταθεί ....

 

http://lifedroid.ru/android-6-marshmallow.html

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιώ το i pop(προεγκατεστημένη εφαρμογή που έχει το κινητό) και πατώντας το παρατεταμένα σου βγάζει επιλογή για screenshot!Αλλον τρόπο δεν ξέρω!Εψαχνα και εγω αλλά δεν βρήκα!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κάποιος πως μπορουμε να βγάλουμε φωτογραφία την οθόνη?

 

Πατώντας τα πλήκτρα ήχου και εκκίνησης συγχρόνως και παρατεταμένα για 1 δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Για στην παρέα θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό και αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι η εξωτερική κάρτα sd έχει δικη της θέση η μπαίνει σε μια από τις δύο θέσεις για την sim γιατί θέλω να έχω και τις δύο sim και την εξωτερική κάρτα
Link to comment
Share on other sites

Για στην παρέα θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό και αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι η εξωτερική κάρτα sd έχει δικη της θέση η μπαίνει σε μια από τις δύο θέσεις για την sim γιατί θέλω να έχω και τις δύο sim και την εξωτερική κάρτα

Παιρνει 2 sim + εξωτερικη καρτα.

By the way, ειδα οτι σημερα στα mediamarkt το εχει στα 145€, καλη τιμη νομιζω.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

149€ για την ακρίβεια, τα αξίζει αυτά τα λεφτά; Ψάχνω καιρό καλή συσκευή με την 800άρα μπάντα LTE, δίκαρτη και με ξεχωριστό sd card tray, που όμως να παίζει καλά out of the box.
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι τα εχει κανει μανταρα η zte με τα partitions και δεν εχει καθαρα 11 giga διαθεσιμα για τον χρηστη ?
Link to comment
Share on other sites

Στα 149€ που το έβγαλε το media markt πιστεύω αξίζει με χίλια!Σκεψου οτι μερικοί το ειχαν αγοράσει μεχρι και 100€ πάνω και για τα χαρακτηριστικά που έχει δεν νομίζω να υπάρχει άλλο σε αυτά τα λεφτά!
Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι τα εχει κανει μανταρα η zte με τα partitions και δεν εχει καθαρα 11 giga διαθεσιμα για τον χρηστη ?

 

8gb διαθεσιμα απο την εσωτερικη sd εμφανιζει κ κανα 2gb free απο τη ρομ χρηστη αλλα δν ξερω αν χρησιμοποιουνται αυτα

 

...έχει 7,71GB Internal SD card (Phone storage) και η USER ROM καταλαμβάνει συνολικά 3,87GB ενώ η SYSTEM ROM 4,41GB...

Link to comment
Share on other sites

Στα 149€ που το έβγαλε το media markt πιστεύω αξίζει με χίλια!Σκεψου οτι μερικοί το ειχαν αγοράσει μεχρι και 100€ πάνω και για τα χαρακτηριστικά που έχει δεν νομίζω να υπάρχει άλλο σε αυτά τα λεφτά!

 

 

Mη μου το θυμίζεις... :mad::mad:

Εγώ το πήρα 239 € και μάλιστα το περίμενα κιόλας!

 

Πάντως παιδιά...ειλικρινά...δεν νομίζω ότι αξίζει ούτε σε αυτή την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Mη μου το θυμίζεις... :mad::mad:

Εγώ το πήρα 239 € και μάλιστα το περίμενα κιόλας!

 

Πάντως παιδιά...ειλικρινά...δεν νομίζω ότι αξίζει ούτε σε αυτή την τιμή.

Μην το σκέφτεσαι γιατί λογικά το πήρες όταν κυκλοφόρησε. Έχει περάσει 1+ χρόνος. Σε αυτή την τιμή πάντως νομίζω δεν παίρνεις κάτι καλύτερο από Ελλάδα. Ίσως το huawei p8 lite στο οποίο όμως είτε θα έχεις 2 SIM είτε 1 SIM και 1 sd card και είναι κάνα 30άρι πιο ακριβό.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά...ειλικρινά...δεν νομίζω ότι αξίζει ούτε σε αυτή την τιμή.

Γιατι το λες αυτο? Γενικα τι αρνητικα εχει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...