Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την ZTE_AS_Blade_S6V1.0.0B12 από που κατεβάζουμε update ROM και πως την περνάμε ? έχει δοκιμασει κάποιος ? διοτι διαβασα διαφορα περι μπρικαρισματος κλπ και φρέναρα :p

Δεν υπάρχει update, οπότε δεν κατεβάζεις τίποτα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα την Ευρωπαική! Σε κάθε περίπτωση, αν υπήρχε ασυμβατότητα δεν θα έπρεπε να με προειδοποιήσει κάπως το άτιμο ; ; ; ; ; ;

 

Είναι δυνατόν να έκανε τέτοιο hard-brick που να μην αποκρίνεται σε κανένα πλήκτρο ρε παιδιά ; ; ; ; ; ; ;

 

Έκανα contact το amazon - θα δούμε τι θα μας πει :(

 

Απλώς έμαθα το μάθημα να μην περνάω λογισμικά αν δεν το ψάχνω πρώτα αναλυτικά στο ίντερνετ :(

 

Ν

 

Δεν υπάρχει update, οπότε δεν κατεβάζεις τίποτα

 

αν υπηρχε ρωταω απο που ?

Link to comment
Share on other sites

αν υπηρχε ρωταω απο που ?

Εδώ βλέπεις http://www.ztedevice.com/support/smart_phone/10eac5ab-7cc1-4db6-96ae-6ae2536e320e.html

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, εγώ το είχα βρει εδώ :

 

http://www.ztedevice.com/support/5bcb4524-4abd-4e50-8add-42ae6ba693a5.html?type=software

 

Παίδες έχω άλλη μια ερώτηση : Που μπορεί να βρει κανείς τα "συρταράκια" για τη SIM και την SD card ?! Πως λέγονται στα αγγλικά ; ; ; ; ; ; ; ;

 

Χαιρετισμοί και θα σας πω το αποτέλεσμα - τι θα μου πει η ΖΤΕ για το brick.

 

N

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, εγώ το είχα βρει εδώ :

 

http://www.ztedevice.com/support/5bcb4524-4abd-4e50-8add-42ae6ba693a5.html?type=software

 

Παίδες έχω άλλη μια ερώτηση : Που μπορεί να βρει κανείς τα "συρταράκια" για τη SIM και την SD card ?! Πως λέγονται στα αγγλικά ; ; ; ; ; ; ; ;

 

Χαιρετισμοί και θα σας πω το αποτέλεσμα - τι θα μου πει η ΖΤΕ για το brick.

 

N

 

Sim Card Tray

Sim Card Holder Tray

Sim Card Tray Holder

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση στο πρόβλημά μου : (είναι στα γαλλικά, αν θέλετε το μεταφράζω ) :

 

Bonjour,

 

Merci pour les informations.

 

Je donne à notre technicien, il dit: il faut la réparation, car c'est un problème de carte mère.

Donc, svp retourner vers nous pour une réparation:

in4delaz Cheng Fei

Order ID: 402-5249986-0236327

No. 75 Zhenhua Road,Futian District

5th Floor,Yinhai Building

ShenZhen, GuangDong 518031

CN

 

Svp donner-moi le numéro du suivi et les photos du colis, je vais suivre de ma part aussi.

Quand je le reçois, je vais arranger la réparation tout de suite, ne vous inquiétez pas.

 

Svp tenir-moi au courant.

 

Bien cordialement

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση στο πρόβλημά μου : (είναι στα γαλλικά, αν θέλετε το μεταφράζω ) :

Τι σου απάντησαν?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι σου απάντησαν?

Πρόβλημα πλακέτας, επιστροφή για επισκευή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ.

Σίγουρα για την τιμή (110$ προσφοράς) πολύ καλό κινητό. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές και δεν απογοητεύτηκα από την εταιρεία (ως κάτοχος και του εξαιρετικού V987) αλλά ήδη από την πρώτη χρήση το κινητό δείχνει ότι ζεσταίνεται αρκετά (αναμενόμενο φυσικά λόγω του 615, απλά με προβλημάτισε).

Καλή ποιότητα κατασκευής συνολικά.

Οθόνη πολύ καλή και εντυπωσιακή εξαιτίας και των καμπυλωτών άκρων.

Η κάμερα φαίνεται πολύ καλή επίσης και με δυνατότητες expert (απομένει να εξεταστεί σε διάφορες συνθήκες).

Η rom πολύ καλή, με ελάχιστο bloatware που αφαιρείται στιγμιαία, και ιδιαίτερα λειτουργική out of the box. Πάνω από 1GB ελεύθερη μνήμη.

Ο ήχος είναι ικανοποιητικός αλλά όχι ιδιαίτερα δυνατός (και εξαιτίας της θέσης του ηχείου).

Σήμα για την ώρα διαπιστώνω αρκετά καλό, ουσιαστικά πιάνω 4G (WIND) μέσα στο σπίτι στο κέντρο Θεσσαλονίκης.

Περισσότερα και αναλυτικές εντυπώσεις στην πορεία.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Η rom πολύ καλή, με ελάχιστο bloatware που αφαιρείται στιγμιαία, και ιδιαίτερα λειτουργική out of the box. Πάνω από 1GB ελεύθερη μνήμη.

 

Ποιο από τα προεγκατεστημένα προγράμματα αναφέρεσαι; Πώς τα αφαίρεσες; Κάποια είναι ενσωματωμένα στη ROM. Το μόνο που βρήκα είναι να γίνουν disabled...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα προεγκατεστημένα προγράμματα αναφέρεσαι; Πώς τα αφαίρεσες; Κάποια είναι ενσωματωμένα στη ROM. Το μόνο που βρήκα είναι να γίνουν disabled...

 

...δεν τα συγκράτησα να σου πω την αλήθεια (clean master και 2-3 ακόμη που ήταν στο "desktop"). Απλά αφαιρέθηκαν με μεταφορά στον κάδο. Camera360 και WPS Office επίσης που υπάρχουν μπορεί κάποιος να τα θεωρήσει και χρήσιμα.

Εσύ σε ποια αναφέρεσαι; Δεν παρατήρησα κάποιο system bloatware για την ώρα. Είμαι με την B12 όπως ήρθε κλειστό από τη "μαμά".

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα πλακέτας, επιστροφή για επισκευή

 

Ακριβώς αυτό. Προσωπικά πιστεύω οτι δεν πρόκειται για κανένα πρόβλημα πλακέτας, αλλά για προβληματικό λογισμικό. Αναρωτιέμαι αν θα το "επισκευάσουν" ή απλά θα μου στείλουν καινούργια συσκευή . . . . .

 

Χαιρετισμούς

Νίκος

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

...δεν τα συγκράτησα να σου πω την αλήθεια (clean master και 2-3 ακόμη που ήταν στο "desktop"). Απλά αφαιρέθηκαν με μεταφορά στον κάδο. Camera360 και WPS Office επίσης που υπάρχουν μπορεί κάποιος να τα θεωρήσει και χρήσιμα.

Εσύ σε ποια αναφέρεσαι; Δεν παρατήρησα κάποιο system bloatware για την ώρα. Είμαι με την B12 όπως ήρθε κλειστό από τη "μαμά".

 

Και γω με AS B12 είμαι και μου λέει ότι δεν υπάρχει κάποια αναβάθμιση. Απενεργοποίησα πολλές εφαρμογές Google που δε χρησιμοποιώ (gdrive, gmail κλπ). Επίσης, απεγκατέστησα το Clean Master το οποίο μάλλον με μπέρδευε. Δεν ξέρω αν τέτοιου είδους εφαρμογές βοηθούν σε κάτι ή όχι. Δεν κατάλαβα και καμία διαφορά που το έβγαλα. To WPS Office το θεωρώ χρήσιμο για να βλέπω διάφορα έγγραφα (μέχρι pdf ανοίγει). Το Camera360 δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα και δεν ξέρω τι κάνει. Το TouchPal είναι καλό για πληκτρολόγιο; Πάντα χρησιμοποιούσα το stock. Ίσως να είναι το επόμενο που θα βγάλω. Πιθανώς και ότι σχετικό με gestures. Σιγά μην κάνω V και Ο στον αέρα για ν' ακούσω μουσική ή οτιδήποτε άλλο!!! :)

 

Αν απλά τα έβγαλες από την οθόνη με μεταφορά στον κάδο, δεν απεγκαταστάθηκε αντίστοιχα και η εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Και γω με AS B12 είμαι και μου λέει ότι δεν υπάρχει κάποια αναβάθμιση. Απενεργοποίησα πολλές εφαρμογές Google που δε χρησιμοποιώ (gdrive, gmail κλπ). Επίσης, απεγκατέστησα το Clean Master το οποίο μάλλον με μπέρδευε. Δεν ξέρω αν τέτοιου είδους εφαρμογές βοηθούν σε κάτι ή όχι. Δεν κατάλαβα και καμία διαφορά που το έβγαλα. To WPS Office το θεωρώ χρήσιμο για να βλέπω διάφορα έγγραφα (μέχρι pdf ανοίγει). Το Camera360 δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα και δεν ξέρω τι κάνει. Το TouchPal είναι καλό για πληκτρολόγιο; Πάντα χρησιμοποιούσα το stock. Ίσως να είναι το επόμενο που θα βγάλω. Πιθανώς και ότι σχετικό με gestures. Σιγά μην κάνω V και Ο στον αέρα για ν' ακούσω μουσική ή οτιδήποτε άλλο!!! :)

 

Αν απλά τα έβγαλες από την οθόνη με μεταφορά στον κάδο, δεν απεγκαταστάθηκε αντίστοιχα και η εφαρμογή...

 

...νομίζω τα έχεις κάπως μπερδεμένα...καταρχάς όντως δεν υπάρχει αναβάθμιση για την ώρα από AS B12...To Clean Master καλά έκανες και το έβγαλες, περισσότερο πρόβλημα δημιουργεί παρά επιλύει...το Camera360 υποτίθεται είναι για την κάμερα αλλά σαβουρίτσα, αφαίρεσε ελεύθερα...το Touchpal είναι από τα καλύτερα πληκτρολόγια αλλά οκ ότι σε εξυπηρετεί καλύτερα...τα gestures είναι εξ ορισμού απενεργοποιημένα, μπορείς να τ' αφήσεις έτσι, δεν αφορά απεγκατάσταση...όσον αφορά την απεγκατάσταση εφαρμογών με μεταφορά στον κάδο (uninstall) ισχύει στη συγκεκριμένη rom (MiFavor)...

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

...νομίζω τα έχεις κάπως μπερδεμένα...

 

Γι' αυτό είμαστε εδώ να τα ξεμπερδεύουμε... Αν και δεν κατάλαβα σε ποιο μπέρδεμα αναφέρεσαι... :)

 

το Camera360 υποτίθεται είναι για την κάμερα αλλά σαβουρίτσα, αφαίρεσε ελεύθερα...

 

Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα με τη φωτογραφική μηχανή. Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή και μάλλον θα φύγει και αυτό, όπως λες και συ.

 

το Touchpal είναι από τα καλύτερα πληκτρολόγια αλλά οκ ότι σε εξυπηρετεί καλύτερα...

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Πιθανώς να έχεις δίκιο. Απλά ως τώρα δεν είχα ασχοληθεί και δεν είχα εγκαταστήσει κάτι πέρα από το stock. Με κάλυπτε άλλωστε και δεν το είχα ψάξει. Θα το δω πάντως, για να το λες...

 

τα gestures είναι εξ ορισμού απενεργοποιημένα, μπορείς να τ' αφήσεις έτσι, δεν αφορά απεγκατάσταση...

 

Ναι, το είχα δει ότι είναι απενεργοποιημένα. Άρα το Gestures & Motion είναι απλά μια ρύθμιση για τη ROM; Νόμιζα ότι ήταν μια επιπλέον εφαρμογή.

 

όσον αφορά την απεγκατάσταση εφαρμογών με μεταφορά στον κάδο (uninstall) ισχύει στη συγκεκριμένη rom (MiFavor)...

 

Αυτό δεν το ήξερα! ;) Πρακτικό!

 

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια τι γινετε πως παει το τηλεφωνο?εμενα εμφανισε ειδη δυο καμενα?κολημενα?pixel.Στο μαυρο φαινονται πρασινα....
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια τι γινετε πως παει το τηλεφωνο?εμενα εμφανισε ειδη δυο καμενα?κολημενα?pixel.Στο μαυρο φαινονται πρασινα....

 

Εχω την εντυπωση φιλε, οτι δεν σε παει τωρα τελευταια!:)

Λιγο αγιασμο αυριο με τον καφε, μπας και αλλαξει τιποτα....

Εγω για κανενα απο τα δυο που πηρα, δεν εχω δεχθει παραπονο αλλα τωρα με εβαλες σε σκεψεις.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση φιλε, οτι δεν σε παει τωρα τελευταια!:)

Λιγο αγιασμο αυριο με τον καφε, μπας και αλλαξει τιποτα....

Εγω για κανενα απο τα δυο που πηρα, δεν εχω δεχθει παραπονο αλλα τωρα με εβαλες σε σκεψεις.

 

για προσεξε το μαυρο.παντως ειναι πολυ καλο τηλεφωνο.Αν το θελει κανεις το δινω.Αλλιως θα το κρατησω για δευτερο .

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

...

 

Ναι, το είχα δει ότι είναι απενεργοποιημένα. Άρα το Gestures & Motion είναι απλά μια ρύθμιση για τη ROM; Νόμιζα ότι ήταν μια επιπλέον εφαρμογή.

 

Ναι είναι ενσωματωμένη ρύθμιση on/off, καταναλώνει έξτρα μπαταρία.

 

καλησπερα παιδια τι γινετε πως παει το τηλεφωνο?εμενα εμφανισε ειδη δυο καμενα?κολημενα?pixel.Στο μαυρο φαινονται πρασινα....

 

...προς το παρόν δεν παρατηρώ κάτι αλλά είμαι σχετικά νέος κάτοχος.

Την μπαταρία θα έλεγα ψιλοαπογοητευτική και επιπλέον σας δουλεύει εσάς κάποιο notification led; Δε θα έπρεπε να ανάβει το κεντρικό (στρογγυλό) κάτω στις ειδοποιήσεις; Μόνο όταν ανοίξεις στη lock screen φαίνονται (ειδοποιήσεις, αναπάντητες, κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ενσωματωμένη ρύθμιση on/off, καταναλώνει έξτρα μπαταρία.

 

 

 

...προς το παρόν δεν παρατηρώ κάτι αλλά είμαι σχετικά νέος κάτοχος.

Την μπαταρία θα έλεγα ψιλοαπογοητευτική και επιπλέον σας δουλεύει εσάς κάποιο notification led; Δε θα έπρεπε να ανάβει το κεντρικό (στρογγυλό) κάτω στις ειδοποιήσεις; Μόνο όταν ανοίξεις στη lock screen φαίνονται (ειδοποιήσεις, αναπάντητες, κλπ).

 

αναβει το κεντρικο για ειδοποιηση πηγαινε στις ρυθμισεις θα το βρεις,

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

αναβει το κεντρικο για ειδοποιηση πηγαινε στις ρυθμισεις θα το βρεις,

 

...ευχαριστώ το γνωρίζω, είναι ενεργοποιημένο (Settings/Display/Breath light/Event miss) αλλά δυστυχώς δεν ανάβει για κάποιο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δέν έχει το πρόβλημα με τόν ήχο όταν μιλάει 'η μήπως υπάρχει κάτι στό software πού πρέπει να κάνουμε για να μας ακούνε??? Εχει καταντήσει αηδία να ακούμε τους συνομιλητές μας να μας λένε ΚΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ? ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΣΑΙ!!! Εχω wind μήπως φταίει και η παλιοεταιρία???
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δέν έχει το πρόβλημα με τόν ήχο όταν μιλάει 'η μήπως υπάρχει κάτι στό software πού πρέπει να κάνουμε για να μας ακούνε??? Εχει καταντήσει αηδία να ακούμε τους συνομιλητές μας να μας λένε ΚΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ? ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΣΑΙ!!! Εχω wind μήπως φταίει και η παλιοεταιρία???

 

Mια από τα ίδια καρντάσι. Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα σε κινητό αγορασμένο από mediamarkt προ διμήνου.

Και αφού είχα αποφασίσει να το στείλω στο service είπα να το κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...και ως δια μαγείας, το πρόβλημα δεν υφίσταται πλέον. Τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν έχω θέμα.

 

Και σίγουρα δεν είναι θέμα εταιρίας γιατί εγώ είμαι στην vodafone.

Link to comment
Share on other sites

χάνεις κάτι όταν το κάνεις επαναφορά στίς εργοστασιακές ρυθμίσεις?Πώς γίνεται σε παρακαλώ πές μου πού πάω και άν χάνονται οι επαφές εγκαταστημένα προγράμματα κλπ.?
Link to comment
Share on other sites

χάνεις κάτι όταν το κάνεις επαναφορά στίς εργοστασιακές ρυθμίσεις?Πώς γίνεται σε παρακαλώ πές μου πού πάω και άν χάνονται οι επαφές εγκαταστημένα προγράμματα κλπ.?

 

Η επαναφορα εργοαστασιακων ρυθμισεως ειναι στις ρυμισεις, η τελευταια επιλογη σχετικα με το τηλεφωνο στο τελος.

Ναι χανονται ολα.

Γι αυτο, παρε πρωτα ενα μπακ απ απο οπου μπορεις και θες , με τις καταλληλες εφαρμογες που υπαρχουν γι αυτο στο play store.

Βγαλε aν εχεις την καρτουλα.

Και μην ανησυχεις. Οι επαφες σου υπαρχουν στον Γκουγκλ λογαριασμο σου. (βεβαιωσου πριν αν εχεις επιλεξει τον αυτοματο συγχρονισμο). Οι εφερμογες σου υπαρχουν κι αυτες στο play store, οι εφαρμογες μου.

Δεν ειναι κατι τρομερο για να προβληματιζεσε. Αρκει να διορθωθει αυτο που θες.:)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...