Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και καλοριζικο.

Δεν κρατιεσε βλεπω ε? :)

Απο Γκικ και εσυ? Πες μας δυο τρια λογια καθως και τι περιεχει η συσκευασια.

Ευχαριστώ, να σαι καλά, προοριζεται για τη γυναικα αν και το καλοβλεπω για εμένα:cool:. Από geekbuying παρέλαβα στα 119$. Το κουτί του κινητού ήταν σφραγισμενο με ζελατίνα, κατευθείαν από το εργοστάσιο. Μέσα το κουτι είχε ευρωπαϊκό φορτιστή. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές λίγο που το πειραξα, μου έκανε εντύπωση ποσό ελαφρύ είναι, η οθόνη του άψογη, φαινεται γενικα προσεγμένο και ποιοτικό κινητό. Ήρθε με lollipop, η Ρομ που φορά είναι η ΖΤΕ_AS_Blade_S6V1.00B12, είναι καθαρή χωρίς κινεζιες, και έχει σχεδον ολα τα google apps. Πατησα για ενημερωση λογισμικου δεν είχε κάποιο update. Ή κάμερα του πολυ καλη. Ή ένταση ήχου επισης πολυ καλή, ποιότητα ήχου κλήσης δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, περιμένω να μπει sim. Google maps που δοκίμασα, δούλευε μια χαρά. Βασικά δουλεύει out of the box! Πολύ σημαντικό για κινητό από Κίνα.

Απλώς να ενημερώσω για οποιον παραλαβει, πίσω στην πλάτη έχει μια προστατευτική ζελατίνα. Να την βγαλετε! Έφαγα μεγάλο κόλλημα γιατί νόμιζα ότι είχε πρόβλημα το φλας, με φλας οι φωτογραφίες ήταν πολύ άσπρες. Μόλις έβγαλα τη ζελατίνα όλα οκ!

Γενικά μέχρι τώρα οι εντυπώσεις αριστες.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο εκει αγορασα κι εγω.

χαιρομαι που το βρισκεις οκ.

ζελατινα ειχε; περασμενη;

για την θηκη θες να πεις οτι καλυπτε τα φλας? αν το εκοβες λιγο εκει?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

απο εκει αγορασα κι εγω.

χαιρομαι που το βρισκεις οκ.

ζελατινα ειχε; περασμενη;

για την θηκη θες να πεις οτι καλυπτε τα φλας? αν το εκοβες λιγο εκει?

Ή ζελατίνα στην πλάτη γράφει κάποιες οδηγίες και τα ΙΜΕΙ. Κανονικά πρέπει να τη βγάλεις, είχε ειδική προεξοχή για να την τραβήξεις να βγει, απλά εγώ δεν έδωσα σημασία και την είχα αφήσει. Κάλυπτε την κάμερα και το φλας, οπότε όταν άναβε το φλας έβγαινε άσπρη η φωτογραφία. Αν θες να την κρατήσεις τη ζελατίνα μπορείς να την κόψεις στο σημείο αυτό, αλλά δεν ξέρω αν θες να την κρατήσεις γιατί όπως είπα έχει οδηγίες κλπ οπότε εμφανισιακά δεν είναι και ότι καλύτερο. Στην οθόνη είχε μια προστατευτική ζελατίνα την οποία τη βγάζεις γιατί έχει εικόνες με πληροφορίες για το κινητό. Με το καλό να παραλάβεις και εσύ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ή ζελατίνα στην πλάτη γράφει κάποιες οδηγίες και τα ΙΜΕΙ. Κανονικά πρέπει να τη βγάλεις, είχε ειδική προεξοχή για να την τραβήξεις να βγει, απλά εγώ δεν έδωσα σημασία και την είχα αφήσει. Κάλυπτε την κάμερα και το φλας, οπότε όταν άναβε το φλας έβγαινε άσπρη η φωτογραφία. Αν θες να την κρατήσεις τη ζελατίνα μπορείς να την κόψεις στο σημείο αυτό, αλλά δεν ξέρω αν θες να την κρατήσεις γιατί όπως είπα έχει οδηγίες κλπ οπότε εμφανισιακά δεν είναι και ότι καλύτερο. Στην οθόνη είχε μια προστατευτική ζελατίνα την οποία τη βγάζεις γιατί έχει εικόνες με πληροφορίες για το κινητό. Με το καλό να παραλάβεις και εσύ.

 

Σε ευχαριστω. Απο το ποστ σου και στου Γκικ το αυτι!:)

Αρα δεν εχει προστατευτικη ζελατινα ε;

Αυριο πρωι λοιπον βγαινουμε στη γυρα για αναζητηση και ερευνα αγορας.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι χρόνια πολλά & καλά Χριστούγεννα.

 

Το αγορασμένο μου από διμήνου blade μου από το mediamarkt (239€ παρακαλώ :ooch: ) βγάζει πρόβλημα.

Εδώ και ένα μήνα περίπου είχα κάποια παράπονα από συνομιλητές πως ακούγομαι από "μακρυά". Και όσο περνούσε ο καιρός τα παράπονα αυτά αυξάνονταν. Τελικά το τσεκάρισα και είναι όντως έτσι. Ειδικά στην αρχή, σχεδόν κάθε συνομιλίας, το μικρόφωνο μου έχει κάποιο θέμα και ως δια μαγείας επανέρχεται μετά από κάποια δευτερόλεπτα. Είναι μπουκωμένο το μικρόφωνο δηλαδή αλλά όχι σε όλη την διάρκεια της συνομιλίας και όχι πάντα. Και ενδέχεται να μην το είχα καταλάβει από την αρχή γιατί το χρησιμοποιούσα πολύ με hands free.

Και αυτό που σιχαίνομαι είναι το να μπλέξω με service και τεχνικούς.

Αντιμετώπισε κανείς κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Στις 24/12 ήρθε και το δικό μου. Σε σφραγισμένο κουτί και μένα. Μου έκανε εντύπωση, γιατί στις άλλες παραγγελίες που είχα κάνει και από geekbuying και από vickmall, πάντα είχε ανοιχτεί, ελπίζω για να γίνει κάποια δοκιμή σωστής λειτουργίας :)

 

Ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

α) Για προστασία οθόνης τι υπάρχει που να ταιριάζει σωστά; Είδα ότι κάποια tempered glass έχουν πρόβλημα στο να ταιριάξουν σωστά. Κάποια ζελατίνα ίσως; Μιας και το τηλέφωνο έχει gorilla, λέω ότι θα είναι αρκετή.

β) Το γεγονός ότι έχει ενσωματωμένη μπαταρία, είναι λίγο πρόβλημα, έτσι δεν είναι; Τι κάνει κανείς αν κολλήσει και δεν επανέρχεται; Στα άλλα, βγάζεις την μπαταρία και προχωράς. Εδώ; Επίσης τι γίνεται αν μετά από καιρό χρειαστεί να αλλαχτεί η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το μικρόφωνο του σε αγορασμένο s6 blade από κατάστημα mediamarkt τον Οκτώβριο.

Δεν μπορούν να με ακούσουν...και κάθε φορά που μιλάω ακούγομαι από πολύ μακρυά. Κάποιες, ελάχιστες φορές ακούγομαι κανονικά.

Ενδέχεται να το είχε από την πρώτη μέρα το πρόβλημα η συσκευή και να μην το είχα καταλάβει γιατί το χρησιμοποιούσα συνέχεια με hands free.

Aντιμετώπισε κανείς κάτι αντίστοιχο;

Και εμπειρία από το service τους έχει κάποιος από εσάς φίλοι;

Link to comment
Share on other sites

Theo το έχεις γράψει δύο φορές, τι απάντηση περιμένεις; δείχνει ότι είναι hardware θέμα, το ανάφερε και κάποιος άλλος το ίδιο, δεν υπάρχει άλλη λύση Παρά να απευθυνθείς στο service του καταστήματος

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το μικρόφωνο του σε αγορασμένο s6 blade από κατάστημα mediamarkt τον Οκτώβριο.

Δεν μπορούν να με ακούσουν...και κάθε φορά που μιλάω ακούγομαι από πολύ μακρυά. Κάποιες, ελάχιστες φορές ακούγομαι κανονικά.

Ενδέχεται να το είχε από την πρώτη μέρα το πρόβλημα η συσκευή και να μην το είχα καταλάβει γιατί το χρησιμοποιούσα συνέχεια με hands free.

Aντιμετώπισε κανείς κάτι αντίστοιχο;

Και εμπειρία από το service τους έχει κάποιος από εσάς φίλοι;

Κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν δεν λυθεί το πρόβλημα πήγαινέ το όπως σου είπε και το παιδί στο service εφόσον έχει εγγύηση από Ελλάδα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω ενα s6 φτηνό? γιατί βλέπω να εχουν εξαφανιστεί τα φθηνά? Εχει αλλάξει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω ενα s6 φτηνό? γιατί βλέπω να εχουν εξαφανιστεί τα φθηνά? Εχει αλλάξει κάτι?

 

130$:

http://www.geekbuying.com/item/ZTE-Blade-S6-5-0--IPS-HD-Android-5-0-4G-Phone-Qualcomm-Octa-Core-1-5Ghz-2GB-RAM-16GB-ROM-13-0MP-Camera-Dual-SIM--Silver-341742.html

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω ενα s6 φτηνό? γιατί βλέπω να εχουν εξαφανιστεί τα φθηνά? Εχει αλλάξει κάτι?

Στα 130$ είναι τώρα στο geekbuying, έπαιξε στα 119$ τέλη Νοέμβρη και μετα για 1-2 μέρες οποιος πρόλαβε στα 99$. Παρακολούθησε το στο geekbuying, δεν νομίζω να βρεις αλλου πιο φθηνό, ίσως το ρίξει και άλλο αυτές τις ημέρες ή ζήτα κουπόνι.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στα 130$ είναι τώρα στο geekbuying, έπαιξε στα 119$ τέλη Νοέμβρη και μετα για 1-2 μέρες οποιος πρόλαβε στα 99$. Παρακολούθησε το στο geekbuying, δεν νομίζω να βρεις αλλου πιο φθηνό, ίσως το ρίξει και άλλο αυτές τις ημέρες ή ζήτα κουπόνι.

 

Ευχαριστώ πολύ, αν και είναι εκτός στοκ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, αν και είναι εκτός στοκ

Θα στοκαρει άμεσα, έτσι γίνεται κάθε 2-3 μέρες τον τελευταίο καιρό για το εν λόγω κινητό όταν το βγάζει προσφορά, βγαίνει εκτός στοκ και μετά από 1-2 μέρες στοκαρει, οπότε αν σε ενδιαφέρει παρακολούθησε το καθημερινά και θα το βρεις σε κάποια προσφορά ή με κάποιο κουπόνι.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε παραλάβει, βάλατε κάποια προστασία οθόνης; Έχετε κάτι να προτείνετε;

 

Το τηλεφωνο ερχεται γυμνο.

Παραγγειλα αυτα τα φιλμ

 

http://www.aliexpress.com/item/For-ZTE-Blade-S6-High-Definition-touch-screen-material-HD-clear-phone-film-protective-screen-protector/32508165803.html

αλλα αργησα και ακομα ερχονται! :(

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλές γιορτές !

 

Έχω από το Μάρτη του '15 το Blade s6. Σε γενικές γραμμές το κινητό είναι πολύ καλό - όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενα μηνύματα.

 

Χτες, και ενώ ακολουθώντας τις οδηγίες από το επίσημο site πήγα να περάσω την Β15 έκδοση μέσω SD card, φαίνεται να ολοκληρώθηκε και ......το κινητό δεν ανοίγει. Δεν το βλέπει ο υπολογιστής, μόνο το μπλέ φωτάκι μένει μόνιμα αναμένο όταν το συνδέεις σε φορτιστή. Κανένας συνδυασμός πλήκτρων δεν δουλεύει.....Νομίζω οτι την πάτησα χοντρά (hard-brick). Βρήκα online και αυτό :

 

http://forum.xda-developers.com/android/help/bricked-zte-blade-s6-official-update-t3215516

 

Σας εφιστώ την προσοχή - και πραγματικά αν υπάρχει οποιαδήποτε βοήθεια είναι καλοδεχούμενη. Υπάρχει κανένας τρόπος να πάω στην παλιά έκδοση ; Φαίνεται να μην έχω όμως καθόλου πρόσβαση στο τηλέφωνο :(:(:(:(:(:(:(

 

Χαιρετίσματα.....ελπίζω απλά να μου το αλλάξουν και γρήγορα :mad::ninja:

Νίκος

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλές γιορτές !

 

Έχω από το Μάρτη του '15 το Blade s6. Σε γενικές γραμμές το κινητό είναι πολύ καλό - όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενα μηνύματα.

 

Χτες, και ενώ ακολουθώντας τις οδηγίες από το επίσημο site πήγα να περάσω την Β15 έκδοση μέσω SD card, φαίνεται να ολοκληρώθηκε και ......το κινητό δεν ανοίγει. Δεν το βλέπει ο υπολογιστής, μόνο το μπλέ φωτάκι μένει μόνιμα αναμένο όταν το συνδέεις σε φορτιστή. Κανένας συνδυασμός πλήκτρων δεν δουλεύει.....Νομίζω οτι την πάτησα χοντρά (hard-brick). Βρήκα online και αυτό :

 

http://forum.xda-developers.com/android/help/bricked-zte-blade-s6-official-update-t3215516

 

Σας εφιστώ την προσοχή - και πραγματικά αν υπάρχει οποιαδήποτε βοήθεια είναι καλοδεχούμενη. Υπάρχει κανένας τρόπος να πάω στην παλιά έκδοση ; Φαίνεται να μην έχω όμως καθόλου πρόσβαση στο τηλέφωνο :(:(:(:(:(:(:(

 

Χαιρετίσματα.....ελπίζω απλά να μου το αλλάξουν και γρήγορα :mad::ninja:

Νίκος

 

Nίκο, έκδοση ΕU ή ΑS έχεις και πήγες να περάσεις Β15 ?

 

Δες και εδώ μπας και βρεις τίποτα http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=694755&st=0#entry42121323

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Tα updates δεν έρχονται ΟΤΑ; Εγώ έχω ZTE_AS_Blade_S6V1.0.0B12 και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έψαξα στη σελίδα της ZTE και βρήκα αυτό:

http://www.ztedevice.com/support/5bcb4524-4abd-4e50-8add-42ae6ba693a5.html?type=software

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση; Ή επειδή έχω τώρα AS δεν κάνει; Να αφήσω μπας και έρθει κάποια στιγμή αναβάθμιση ΟΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν δεν λυθεί το πρόβλημα πήγαινέ το όπως σου είπε και το παιδί στο service εφόσον έχει εγγύηση από Ελλάδα.

 

To έκανα φίλε μου και το πρόβλημα παραμένει. Μόνο με hands free μπορώ να μιλήσω. Δυστυχώς ατύχησα...μάλλον θα μπλέξουμε με το service τους κι ο Θεός βοηθός!

 

Όσοι το έχετε παραλάβει, βάλατε κάποια προστασία οθόνης; Έχετε κάτι να προτείνετε;

 

Εγώ έβαλα tempered glass αγορασμένο από το ebay και όλως παραδόξως, είμαι πολύ ικανοποιημένος παρά τα σχόλια άλλων φίλων που έχουν να κάνουν με την κυρτότητα της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα tempered glass αγορασμένο από το ebay και όλως παραδόξως, είμαι πολύ ικανοποιημένος παρά τα σχόλια άλλων φίλων που έχουν να κάνουν με την κυρτότητα της οθόνης.

 

Είναι εύκολο να στείλεις ένα link; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Tα updates δεν έρχονται ΟΤΑ; Εγώ έχω ZTE_AS_Blade_S6V1.0.0B12 και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έψαξα στη σελίδα της ZTE και βρήκα αυτό:

http://www.ztedevice.com/support/5bcb4524-4abd-4e50-8add-42ae6ba693a5.html?type=software

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση; Ή επειδή έχω τώρα AS δεν κάνει; Να αφήσω μπας και έρθει κάποια στιγμή αναβάθμιση ΟΤΑ;

Θα το μπρικαρεις, είναι μόνο για ΕU

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Nίκο, έκδοση ΕU ή ΑS έχεις και πήγες να περάσεις Β15 ?

 

Δες και εδώ μπας και βρεις τίποτα http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=694755&st=0#entry42121323

 

Είχα την Ευρωπαική! Σε κάθε περίπτωση, αν υπήρχε ασυμβατότητα δεν θα έπρεπε να με προειδοποιήσει κάπως το άτιμο ; ; ; ; ; ;

 

Είναι δυνατόν να έκανε τέτοιο hard-brick που να μην αποκρίνεται σε κανένα πλήκτρο ρε παιδιά ; ; ; ; ; ; ;

 

Έκανα contact το amazon - θα δούμε τι θα μας πει :(

 

Απλώς έμαθα το μάθημα να μην περνάω λογισμικά αν δεν το ψάχνω πρώτα αναλυτικά στο ίντερνετ :(

 

Ν

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να στείλεις ένα link; Ευχαριστώ!

 

To glass, αν και δεν είμαι απόλυτα βέβαιος για τον πωλητή...είναι αυτό:

http://www.ebay.com/itm/ZTE-Blade-S6-Tempered-Glass-9H-0-33-Premium-Tempered-Genuine-Glass-Crystal-Clear-/141821209089?hash=item210533ea01:g:8bUAAOSwT5tWPITv

 

Και η θήκη είναι αυτή:

http://www.ebay.com/itm/281735965302

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ZTE_AS_Blade_S6V1.0.0B12 από που κατεβάζουμε update ROM και πως την περνάμε ? έχει δοκιμασει κάποιος ? διοτι διαβασα διαφορα περι μπρικαρισματος κλπ και φρέναρα :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...