Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπενθυμίζω......Όποιος έχει wind θα ήθελα να τσεκάρει και να ποστάρει τις ρυθμίσεις apn που έχει.

Επίσης για όλους τους υπόλοιπους.....Σας αφήνει να μπείτε στα επιμέρους πόδια του default apn ή είναι ημιδιαφανα και δεν επιτρέπει τροποποιήσεις;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://techvalue.gr/zte-blade-s6-review-4810/

Παρουσίαση του blade S6 στην οποία αναφερεται ότι το κινητό διαθέτει Gorilla glass 3... επίσης παρατήρησα πως οι αναδυόμενες καρτέλες εμφανιζονται πατώντας το κεντρικό "κουμπι" και όχι το δεξί.. Πως το ρυθμιζουμε? Ξέρει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αν γίνει αγορά της συσκευής από την Ευρωπαϊκή αποθήκη του Gearbest, καλύπτεται κανονικά η συσκευή με εγγύηση στην Ελλάδα; Ίσως να είναι χαζή η ερώτηση, αλλά το σκέφτεται ένας φίλος για αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αν γίνει αγορά της συσκευής από την Ευρωπαϊκή αποθήκη του Gearbest, καλύπτεται κανονικά η συσκευή με εγγύηση στην Ελλάδα; Ίσως να είναι χαζή η ερώτηση, αλλά το σκέφτεται ένας φίλος για αγορά.

Όχι δεν καλύπτεται

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε επίσημα και στην Ελλάδα πάντως από το MediaMarkt στα €299...

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/_ZTE-Blade-S6,99452,397537,2084358.html?langId=-18

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά τι παίζει αν το πάρεις από Gearbest; Διάβασα στο hands-on του Νίκου ότι δεν έχει.

 

οι δύο τελευταίες εκδόσεις v10 και v11 έχουν Ελληνικά κανονικά, απλά θα κάνεις update :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παίδες !

 

Μετά την αναβάθμιση στο B11 (όπου δεν είδα "visible" διαφορές από την Β07, θα σας γράψω τα πραγματικά ενοχλητικά σημεία του software. Από Hardware το κινητό δείχνει πολύ καλό : Μπαταρία πολύ καλή, ισχύς σήματος αρκετά καλή, bluetooth χωρίς διακοπές, gps χωρίς προβλήματα, όχι κολλήματα, ούτε lags. Ζητώ λοιπόν τη βοήθεια και τα φώτα σας στα παρακάτω -πραγματικά απαράδεκτα κατά τη γνώμη μου - θέματα :

 

1. Dual Sim Card Control Είναι πραγματικά απίστευτο, πως σε ένα τέτοιο εξελιγμένο κινητό δεν μπορείς να επιλέξεις από το drop down menu την "active" κάρτα, από την οποία θα κάνεις όλες σου τις κινήσεις. Αυτό είναι απλώς απαράδεκτο . Οταν είσαι στο αυτοκίνητο, και χρησιμοποιείς bluetooth για redial, απλά δεν γίνεται να σε ρωτάει από ποια κάρτα να πάρει ! Πρέπει να χρησιμοποεί την "active" εκείνη τη στιγμή. Αλλά από ότι έχω καταλάβει αυτό δεν είναι η λογική αυτού του τηλεφώνου. Any ideas ?

 

2. Αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα . Είσαι σε ένα meeting. Χτυπάει το τηλέφωνο και δεν μπορείς να το σηκώσεις. Θέλεις 1. να δεις ποιος πήρε και 2. να του στείλεις μήνυμα οτι δεν γίνεται. Βλέπεις στο "recents" ποιος σε πήρε. Πως μπορείς να του στείλεις sms από αυτή τη λίστα ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

3. Δεδομένα . Δεν είναι καθόλου σαφές από ποια κάρτα φεύγουν τα δεδομένα. Έχω επιλέξει στην πρώτη κάρτα LTE/GSM/κλπ. Αλλά πως ξέρουμε οτι δεν τραβάει από την άλλη κάρτα; Μήπως στο τέλος του μήνα μου έρθει ένας υπερ-φουσκωμένος λογαριασμός και δεν ξέρω που πάω;

 

4. Hide Contents . Υπάρχει τρόπος να σου βγάζει notification στην αρχική οτι έχεις π.χ μήνυμα στο viber, αλλά να μην δείχνει το ίδιο το μήνυμα παρά "hidden content" όπως γινόταν στην 07 ; Γιατί τώρα δεν με αφήνει............

 

Παιδιά ευχαριστώ για τα πολύτιμα φώτα σας !

 

Ν

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Για το νο3.

Δεν νομίζω να έχεις θέμα, πως να τραβήξει Αφού δεν έχει δυνατότητα σύνδεσης;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για το νο3.

Δεν νομίζω να έχεις θέμα, πως να τραβήξει Αφού δεν έχει δυνατότητα σύνδεσης;

 

Όσο απίστευτο και αν ακούγεται, αν διαβάσεις πιο πίσω κάποιοι φίλοι λένε οτι αν δεν έχει δεδομένα η πρώτη, τραβάει από την δεύτερη !!!!!:ninja: Έχει δυνατότητα σύνδεσης, απλά όχι LTE παρά μόνο EDGE.

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Όσο απίστευτο και αν ακούγεται, αν διαβάσεις πιο πίσω κάποιοι φίλοι λένε οτι αν δεν έχει δεδομένα η πρώτη, τραβάει από την δεύτερη !!!!!:ninja: Έχει δυνατότητα σύνδεσης, απλά όχι LTE παρά μόνο EDGE.

Καλημέρα, Εγώ έχω cosmokarta και f2go και από την δεύτερη sim δεν μου έχει τραβήξει τίποτα μέχρι Τώρα.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Ψηνομαι πολυ να το πάρω απο τα media ωστε να αντικαταστήσω το moto G 2

Θεωρώ θα ειναι πιο γρήγορο λόγο ram, επεξεργαστή, καλυτερη κάμερα και ειναι 4G (ετσι για την εμπειρία..)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

στο media markt κάνει 299 στο mediamarkt Ισπανίας 269 ενώ στης Γερμανίας 255 ... Για πολύ κορόιδα μας περνάνε οι Γερμανοί.

http://tiendas.mediamarkt.es/p/movil-zte-blade-s6-blanco-de-16-gb-con-1279110 http://www.mediamarkt.de/mcs/product/_ZTE-Blade-S6-silber,48353,464028,2017243.html?langId=-3

Edited by theozar
Link to comment
Share on other sites

2. Αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα . Είσαι σε ένα meeting. Χτυπάει το τηλέφωνο και δεν μπορείς να το σηκώσεις. Θέλεις 1. να δεις ποιος πήρε και 2. να του στείλεις μήνυμα οτι δεν γίνεται. Βλέπεις στο "recents" ποιος σε πήρε. Πως μπορείς να του στείλεις sms από αυτή τη λίστα ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Στο "recents" ή "Πρόσφατα" πατάς το εικονίδιο αριστερά της επαφής που σε πήρε, σου ανοίγει την καρτέλα της και πατάς το εικονίδιο για το μήνυμα δεξιά από τον τηλεφωνικό αριθμό. :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε ρουτ το τηλ με την μια, το μόνο κακό είναι ότι δεν αναβαθμιζει τα binaries του su , αλλά και έτσι οκ είναι από την στιγμή που κόπηκαν οι διαφημίσεις και μπήκε το greenify

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλες εξελίξεις απο το αεροδρόμιο και τους τέλωνες!!!!

Λέτε να παραλάβω μέχρι Αύγουστο?:rolleyes:

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 06-04-2015 14:39 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-05-2015 07:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλες εξελίξεις απο το αεροδρόμιο και τους τέλωνες!!!!

Λέτε να παραλάβω μέχρι Αύγουστο?:rolleyes:

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 06-04-2015 14:39 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-05-2015 07:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

Άντε καλώς το δέχτηκες και καλοδούλευτο!!!Θέμα ημερών είναι πλέον μέχρι να σου το φέρουν.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σημερα παρελαβα το κινητο. πολυ ωραιο.

απο οτι βλεπω στον αριθμο εκδοσης γράφει Β08.

να αφήσω αυτη η να περάσω την Β11?

ευχαριστώ!

 

edit. Ειχε και ακουστικά μέσα νομίζω οτι καποιος ειπε οτι δεν συμπεριλαμβάνονται.

Edited by nondaz
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σημερα παρελαβα το κινητο. πολυ ωραιο.

απο οτι βλεπω στον αριθμο εκδοσης γράφει Β08.

να αφήσω αυτη η να περάσω την Β11?

ευχαριστώ!

 

edit. Ειχε και ακουστικά μέσα νομίζω οτι καποιος ειπε οτι δεν συμπεριλαμβάνονται.

 

b11 επειγοντως!

Link to comment
Share on other sites

b11 επειγοντως!

 

εχω κατεβάσει το update το χω ρίξει σε αδεια κάρτα αλλα δεν το κάνει. Η κάρτα ειναι fat32 στα 32gb. Το δοκίμασα και απο το recovery menu.

Εκτός αν δεν κατέβηκε καλά το zip η έχει θέμα η κάρτα...

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβάσει το update το χω ρίξει σε αδεια κάρτα αλλα δεν το κάνει. Η κάρτα ειναι fat32 στα 32gb. Το δοκίμασα και απο το recovery menu.

Εκτός αν δεν κατέβηκε καλά το zip η έχει θέμα η κάρτα...

Το έκανες αποσυμπίεση? Μετά έχει ένα φάκελο και μέσα εκεί έχει το αρχείο update. zip.. Αυτό θα πάρεις και θα το περάσεις χύμα στην εξωτερική κάρτα..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Το έκανες αποσυμπίεση? Μετά έχει ένα φάκελο και μέσα εκεί έχει το αρχείο update. zip.. Αυτό θα πάρεις και θα το περάσεις χύμα στην εξωτερική κάρτα..

 

ναι κανονικα πεταξα χυμα το update.zip

Εκανα και φορματ την κάρτα μεσα απο το κινητό και το ξαναπερασα και τα ίδια. τωρα το ξανακατεβαζω μηπως ειχε θεμα στο download.

Ειμαι στην B08 δεν νομιζω να χρειάζεται να βάλω πρώτα την Β10 και μετά να πάω στην Β11..

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...