Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι κανονικα πεταξα χυμα το update.zip

Εκανα και φορματ την κάρτα μεσα απο το κινητό και το ξαναπερασα και τα ίδια. τωρα το ξανακατεβαζω μηπως ειχε θεμα στο download.

Ειμαι στην B08 δεν νομιζω να χρειάζεται να βάλω πρώτα την Β10 και μετά να πάω στην Β11..

Κατευθείαν την B11 , δεν χρειάζετε να περάσεις την B10..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πωλείται η διαφανής θήκη IMAK για Blade S6 5.5" (Max/Lux) που παράγγειλα κατά λάθος, σφραγισμένη στο κουτί της:

http://www.ebay.com/itm/261849361642?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Τιμή 3€

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν την B11 , δεν χρειάζετε να περάσεις την B10..

 

Ακομα δεν κατάφερα να το αναβαθμίσω. Αγόρασα καινουργια SD 4GB μηπως εφταιγε η κάρτα (αφου ειχα δοκιμάσει συνολικά δυο SD) και πάλι τίποτα. Το κινητο ειναι αγορασμένο απο mediamarkt οποτε μηπως παιζει κατι ειναι διαφορετική εκδοση;

Κατέβασα το αρχειο απο chrome, απο mozilla, μέσα απο το κινητό δεν ξερω δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει!

 

http://s6.postimg.org/9dpe735u9/Screenshot_2015_05_16_12_12_37.png

Edited by nondaz
προστέθηκε screenshot
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

μην βαζεις το αρχειο σε sd........δοκιμασε στη μνημη του τηλεφωνου!
Link to comment
Share on other sites

μην βαζεις το αρχειο σε sd........δοκιμασε στη μνημη του τηλεφωνου!

πετάει σφάλμα οτι δεν υπαρχει SD.

Ε το παρατάω μάλλον δεν εχει θέλει να πάρει έκδοση! ευχαριστώ πολύ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τις sim και προσπάθησε ξανά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ εχθές το κινητό. Παραγγελία από geekbuying ισπανική αποθήκη και σε μια εβδομάδα από την παραγγελία μου ήταν στα χέρια μου. Αναβάθμισε αυτόματα από την 07 που ήταν στην 11 μέσω ίντερνετ. Πρώτες εντυπώσεις άψογες. Wi-Fi GPS επεξεργαστής κάμερα παρά πολύ καλά. Sim δεν έχω περάσει ακόμα αλλά η μπαταρία φαίνεται να τα πηγαίνει καλά
Link to comment
Share on other sites

Θα το ευχαριστηθείς! Πολύ καλή συσκευή!

Παιδιά, η απορία μου πει data σε wind παραμένει.....Όποιος έχει ας μου πει τι ρυθμίσεις έχει και του επιτρέπει να πειράξει το apn

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα το ευχαριστηθείς! Πολύ καλή συσκευή!

Παιδιά, η απορία μου πει data σε wind παραμένει.....Όποιος έχει ας μου πει τι ρυθμίσεις έχει και του επιτρέπει να πειράξει το apn

 

Έχω μέσα μια Vodafone + Cosmote, τα data παίξανε χωρίς να ρυθμίσω κάτι, μπορεί να θέλει και χειροκίνητη ρύθμιση το APN όπως λες, με ενα google search μπορείς εύκολα να βρεις τις ρυθμίσεις. Πάντως η Wind σε data είναι ότι χειρότερο.

 

 

 

Μετά το update εντόπισα και ένα bug, όταν ακούς FM χαμηλώνει την ένταση μόνο του συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω wind και cosmote, όταν βάζω την cosmote παίζουν κανονικά, στην wind όμως Όχι.Τις ρυθμίσεις του apn δεν σε αφήνει να τις πειράξεις και στην πρώτη θέση, μόνο να δημιουργήσεις νέο προφίλ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να φτιάξεις καινούργιο προφίλ όπως αναφέρεις. Εκεί περνάς όλες τις ρυθμίσεις τις .wind και μετά αφού επιλέξεις το καινούργιο προφίλ για ενεργό σβηνεις το παλιό
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να φτιάξεις καινούργιο προφίλ όπως αναφέρεις. Εκεί περνάς όλες τις ρυθμίσεις τις .wind και μετά αφού επιλέξεις το καινούργιο προφίλ για ενεργό σβηνεις το παλιό

 

το έκανα, δεν συνδέεται με τίποτα......το δε defaυlt δεν σβήνει........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οτι καρτα (SIM) βαλεις στην 1η θεση.. τελος μετα δεν αναγνωριζει αλλη αν βαλεις;;;; για τα δεδομενα;;; ειμαι εξωτερικο και θα κατεβω ελλαδα την αλλη εβδομαδα... για να ξερω...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οτι καρτα (SIM) βαλεις στην 1η θεση.. τελος μετα δεν αναγνωριζει αλλη αν βαλεις;;;; για τα δεδομενα;;; ειμαι εξωτερικο και θα κατεβω ελλαδα την αλλη εβδομαδα... για να ξερω...

Καλημέρα,

Κανονικά την αναγνωρίζει, ότι και να βάλεις, περνάει αυτόματα τις ρυθμίσεις, αλλά δεν σε αφήνει να πειράξεις το apn .

Για δες το και εσύ με αυτές που έχεις τώρα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. εχω μια γερμανικη στην 1 και μια ελληνικη (wind) στην 2.. ολα οκ με την γερμανικη.. την ελληνικη και να την βαλω δεν εχω δεδομενα για εξωτερικο.. απλα δεν πιστευω να μην εχω δεδομενα αν τις αλλαξω τωρα που θα κατεβω ελλαδα;;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. εχω μια γερμανικη στην 1 και μια ελληνικη (wind) στην 2.. ολα οκ με την γερμανικη.. την ελληνικη και να την βαλω δεν εχω δεδομενα για εξωτερικο.. απλα δεν πιστευω να μην εχω δεδομενα αν τις αλλαξω τωρα που θα κατεβω ελλαδα;;

 

Φώτη, αυτό που ρωτάω είναι αν μπορείς να πειράξεις το default apn της 1ης θέσης, μπορείς να το δεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φώτη, αυτό που ρωτάω είναι αν μπορείς να πειράξεις το default apn της 1ης θέσης, μπορείς να το δεις ?

 

ok... απ'τι ειδα δεν μπορω να αλλαξω τιποτα μεσα στο default apn... αλλα πιστευω αυτο να αλλαζει (οι ρυθμισεις) μολις βαλεις αλλη sim και να τις παιρνει αυτοματα.. οπως εγινε και με την πρωτη;;

Link to comment
Share on other sites

ok... απ'τι ειδα δεν μπορω να αλλαξω τιποτα μεσα στο default apn... αλλα πιστευω αυτο να αλλαζει (οι ρυθμισεις) μολις βαλεις αλλη sim και να τις παιρνει αυτοματα.. οπως εγινε και με την πρωτη;;

 

Ναι αυτό γίνεται, αλλάζεις κάρτα, αλλάζει το apn , αλλά έλα μου ντε όταν εγώ βάζω wind f2go στο πρώτο slot δεν μπορώ να συνδεθώ με data

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό γίνεται, αλλάζεις κάρτα, αλλάζει το apn , αλλά έλα μου ντε όταν εγώ βάζω wind f2go στο πρώτο slot δεν μπορώ να συνδεθώ με data

 

ωχ ελπιζω να μην εχω τα ιδια (wind εχω και εγω).... και τι κανεις τελικως πως συνδεεσαι;; αν συνδεεσαι;;

Link to comment
Share on other sites

ωχ ελπιζω να μην εχω τα ιδια (wind εχω και εγω).... και τι κανεις τελικως πως συνδεεσαι;; αν συνδεεσαι;;

 

δεν κάνω τίποτα πλέον,δοκίμασα τα πάντα, έφτιαξα άλλο apn αλλά δεν..... βάζω την κοσμοτε στο 1ο slot και έχω data

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το πρωί!!

Μου αρέσει πολύ!

Έκανε update στην B11 οπότε πήρε και τα ελληνικά.

Όλα καλά φαίνονται θα παίξω το βράδυ περισσότερο.

Ποιό πληκτρολόγιο χρησιμοποιείτε? Ποιό είναι καλύτερο για εναλλαγή ελληνικών / αγγλικών?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το πρωί!!

Μου αρέσει πολύ!

Έκανε update στην B11 οπότε πήρε και τα ελληνικά.

Όλα καλά φαίνονται θα παίξω το βράδυ περισσότερο.

Ποιό πληκτρολόγιο χρησιμοποιείτε? Ποιό είναι καλύτερο για εναλλαγή ελληνικών / αγγλικών?

 

για πληκτρολογια καλυτερα να ρωτησεις στη σχετικη ενοτητα των εφαρμογων του αντροιντ

Link to comment
Share on other sites

ήρθαν μετά από 40+ ημέρες οι δύο tpu θήκες http://www.ebay.com/itm/371294820856?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=640415682176&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Για τα χρώματα δεν θέλω σχόλια, το τηλ είναι της γυναικας μου:)

Πολύ καλές, σωστή προστασία και τα πλαινά κουμπιά ελεύθερα, το δε ΄΄χειλάκι΄΄ περιμετρικά της οθόνης επίσης ότι πρέπει για την προστασία της οθόνης σε περίπτωση που το αφήσεις ανάποδα σε κάποια επιφάνεια.

Λεπτές, δεν προσθέτουν όγκο στην συσκευή.....

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...