Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι χαζά, ούτε εδώ είναι, να τα official το έτσι το αλλιώς. Τέλος πάντων.

Απ' ότι κατάλαβα κατεβάζεις Upgarde Advisor και από κει κατεβαίνουν αν είναι βέβαια στις

υποστηριζόμενες συσκευές.

 

Όσοι ήμασταν στο Release Preview Ring έχουμε την επίσημη στην ουσία και δεν πρέπει να κάνουμε τίποτα όπως λέει εδώ.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι ήμασταν στο Release Preview Ring έχουμε την επίσημη στην ουσία και δεν πρέπει να κάνουμε τίποτα όπως λέει εδώ.

 

Δεν αντιλέγω (και εγώ αυτά είχα) απλά έτσι θέλω να έχω σίγουρο ότι παίρνω ένα πιο "μαζεμένο" πακέτο με drivers

και ότι άλλο. Με δυο λόγια το Release γίνεται μέσω εφαρμογής όπως έγινε το καλοκαίρι αντίστοιχα για τα PC.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ήμασταν στο Release Preview Ring έχουμε την επίσημη στην ουσία και δεν πρέπει να κάνουμε τίποτα όπως λέει εδώ.

 

 

 

Θετικό ότι δεν χρειάζεται να πάμε πίσω στα 8.1,αναμονή για το firmware τωρα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θετικό ότι δεν χρειάζεται να πάμε πίσω στα 8.1,αναμονή για το firmware τωρα

Όντως έχουμε κανένα νέο???

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Από τη λίστα λείπουν τηλέφωνα με 512 ραμ. Και από ότι κατάλαβα δεν πρόκειται να τα δώσουν επίσημα... Μόνο με insider...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω (και εγώ αυτά είχα) απλά έτσι θέλω να έχω σίγουρο ότι παίρνω ένα πιο "μαζεμένο" πακέτο με drivers

και ότι άλλο. Με δυο λόγια το Release γίνεται μέσω εφαρμογής όπως έγινε το καλοκαίρι αντίστοιχα για τα PC.

 

δεν υπάρχουν οι drivers ακόμα.:D

τι insider τι επίσημα,τα ίδια είναι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Q:**I’m currently using a Windows 10 Insider build on my device, but it is not on the list of devices that will receive a formal Windows 10 update.*What should I expect in the future?

A:**If you already have the Windows 10 Mobile Insider Preview build on your device, you may keep using your device in an unsupported state. We will not be offering build updates beyond the Current Branch build 10586. At some point in the future these devices will also stop receiving updates to the Windows 10 Mobile Insider Preview build.

 

In order to recover the devices back to a supported build of Windows Phone 8.1, you may use the Windows Device Recovery Tool. There are more details on the use of the Windows Device Recovery Tool within this*forum post.

 

Το παραπάνω είναι πλέον επίσημο. Το 630 δεν θα πάρει official Windows 10...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είμαι στο insider preview έχω το 640xl και θέλω να κατεβάσω τα επίσημα 10,τρέχω το updateAdvisor και μου λέει πως το τηλ είναι ενημερωμένο..Τι πρέπει να κάνω για να πάρω τα επίσημα??
Link to comment
Share on other sites

Αν και ειπώθηκε πως δεν χρειάζεται,κάνεις rollback σε 8.1 και μετά την διαδικασία που περιγράφεται εδώ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είμαι στο insider preview έχω το 640xl και θέλω να κατεβάσω τα επίσημα 10,τρέχω το updateAdvisor και μου λέει πως το τηλ είναι ενημερωμένο..Τι πρέπει να κάνω για να πάρω τα επίσημα??

 

Αν είσαι insider κι έχεις την .164 έχεις ήδη τα επίσημα. Δε θα πάρεις κάτι διαφορετικό είτε κάνεις roll back σε 8.1 είτε όχι. Εγώ πάντως γύρισα σε insider fast και περιμένω τις επόμενες βδομάδες να πάρουμε redstone.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειπώθηκε πως δεν χρειάζεται,κάνεις rollback σε 8.1 και μετά την διαδικασία που περιγράφεται εδώ.

Δηλαδή τα επίσημα δεν περνάνε πάνω στην preview?Πρέπει να γυρίσω πίσω??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα επίσημα δεν περνάνε πάνω στην preview?Πρέπει να γυρίσω πίσω??

 

Πάμε άλλη μία.

Αν και δεν χρειάζεται να κάνεις rollback γιατί στην ουσία και εμείς τα επίσημα έχουμε,αν θέλεις να μπεις στην διαδικασία,κάνεις rollback,κατεβάσεις το update advisor και ξεκινάς.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται να κάνεις rollback. Απλώς μέσα από το Windows Insider App θα επιλέξεις "Production" και θα σε γυρίσει στην επίσημη έκδοση. Προσωπικά επειδή η 107 ήταν χειρότερη από την 164 παραμένω στο "Insider Release Preview" μέχρι να δοθεί επίσημα η 164 ή μεγαλύτερη...

 

Πηγή: http://www.windowscentral.com/microsoft-offers-more-info-how-windows-10-mobile-rollout-affects-insider-members

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

πουθενά δεν σε γυρνάει.Με την 164 μένεις.

Μόλις το δοκίμασα.:lol:

 

Μα η .164 είναι η επίσημη. Που περιμένεις να σε γυρίσει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλα αν βάλουμε τα επίσημα δεν θα έχουμε και τούς drivers για κάθε συσκευή πχ το δικό μου 640xl,αφού η preview είναι για όλες τις συσκευές και όχι για κάθε μια ξεχωριστά?
Link to comment
Share on other sites

Μα η .164 είναι η επίσημη. Που περιμένεις να σε γυρίσει;

 

στο μέλλον.:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι άλλα αν βάλουμε τα επίσημα δεν θα έχουμε και τούς drivers για κάθε συσκευή πχ το δικό μου 640xl,αφού η preview είναι για όλες τις συσκευές και όχι για κάθε μια ξεχωριστά?

 

όχι.

τα firmwares θα έρθουν αργότερα σε ξεχωριστή ενημέρωση.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άρα; Μια τρύπα στο νερό;

Τι θα πει επίσημα χωρίς firmware ή drivers;

 

welcome to insider world :lol:

Μια χαρά θα δουλεύει και έτσι,πίστεψε με.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια , που βλεπω σε τι εκδοση είμαι?

πηγαινω extras--->Avdanced info--> και μετα τι κοιταω? το Core build ID η το BSP release?

 

ας πουμε το core build id εμενα λεει: 1130.122(01078.00038.16025.39000).

 

η εκδοση του φιρμ που είναι?

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι δε παλεύονται. Στο 635 που μόλις τελείωσε είδα μετά από ώρα ότι είναι στην .107!

Λογικά ότι και με το 550 θα περάσει από πάνω την .164

Περιμένω να τελειώσει και το 535 (έχουμε πάρτυ εδώ) να δω κι εκεί, αλλά είμαι σίγουρος πως θα είναι στην .107 επίσης.

Το θέμα είναι αφού είχαν έτοιμη την βάση ( .107) γιατί δεν την έδιναν πιο νωρίς και από κει και πέρα

να παίρνουμε, όπως και θα γίνεται, όλες τις μετέπειτα cumulative (updates) εκδόσεις?

 

Update: επιβεβαιώνω και στο 535 η .107

Με επιπλέον ενημέρωση βλέπει και κατεβάζει την .164

(Δεν θα τελειώσουν ποτέ τα γρανάζια)

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

πουθενά δεν σε γυρνάει.Με την 164 μένεις.

Μόλις το δοκίμασα.:lol:

 

Ρε παιδιά δεν μου κάνει update με το insider δεν παίρνει το κανονικό Update? και το firemware ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μου κάνει update με το insider δεν παίρνει το κανονικό Update? και το firemware ?

 

όπως είπαμε στην προηγούμενη σελίδα,δεν παίρνεις ενημέρωση από το insider,γιατί πολύ απλά πλέον είμαστε επίσημοι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

όπως είπαμε στην προηγούμενη σελίδα,δεν παίρνεις ενημέρωση από το insider,γιατί πολύ απλά πλέον είμαστε επίσημοι.

 

Δηλαδή την ίδια έκδοση έχω μετα επείσημα.. ?? για firemware για να δέσει το λογισμικό στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...