Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο.

Άντε και μας έδιναν πιο συχνά tp αναβαθμίσεις,τι πιστεύετε ότι θα κερδίζαμε;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτεν καν για Insiders δεν μας υπολογίζουν.. btw πήρε κάποιος κανένα καινούριο firemware?

 

έχουμε δρόμο ακόμα...

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγήκε. Και μάλιστα είπαν ότι τα επερχόμενα build θα τα παίρνουν πρώτα οι insiders με τα 950/XL και μετά οι υπόλοιποι.

Αυτό αφορά τα redstone builds και είναι λογικό αφού τα 950 - 550 έχουν ήδη τα επίσημα windows 10.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο.

Άντε και μας έδιναν πιο συχνά tp αναβαθμίσεις,τι πιστεύετε ότι θα κερδίζαμε;

 

δεν σου αρέσει να προστίθενται στο κινητό σου δηλαδή νέες δυνατότητες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό αφορά τα redstone builds και είναι λογικό αφού τα 950 - 550 έχουν ήδη τα επίσημα windows 10.

 

από εδώ και πέρα redstone builds θα έχουμε νομίζω

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

δεν σου αρέσει να προστίθενται στο κινητό σου δηλαδή νέες δυνατότητες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

από εδώ και πέρα redstone builds θα έχουμε νομίζω

 

Δε νομίζω ότι έγραψα αυτό.

Αν δεν έχουν κάτι καλύτερο απο αυτό που έχουμε ήδη,δεν υπάρχει λόγος ενημέρωσης.

Απλά τα πράγματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έγραψα αυτό.

Αν δεν έχουν κάτι καλύτερο απο αυτό που έχουμε ήδη,δεν υπάρχει λόγος ενημέρωσης.

Απλά τα πράγματα.

 

Με αυτή τη λογική δλδ είμαστε στο 99.9 της ολοκλήρωσης των windows 10 mp?. Δεν θα πρέπει εμείς που είμαστε Insiders τα πάρουμε πρώτοι εάν και εφόσον βγούν ?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη λογική δλδ είμαστε στο 99.9 της ολοκλήρωσης των windows 10 mp?. Δεν θα πρέπει εμείς που είμαστε Insiders τα πάρουμε πρώτοι εάν και εφόσον βγούν ?

 

Καταλαβαίνεις τι γράφω;

Ούτε με ποσοστά μιλάω,ούτε με πιθανότητες.

Καμία λογική δεν υπάρχει στο χρονοδιάγραμμα τηε ms και δεν έχω την διάθεση να της φτιάξω εγώ.

Ούτε και να γκρινιάξω όμως γιατί με άφησε μια βδομάδα χωρίς νέα tp.

Ετσι και αλλιώς καλύτερα δουλεύει τώρα η συσκευή μου από ότι με τα 8.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προς το παρόν μου ήρθε...... στο laptop!

 

είσαι και εκεί insider?και μένα είχε ενημέρωση το desktop αλλά χωρίς να είμαι.

Επίσης αν θυμάμαι καλά,δεν ακολουθούμε το ίδιο χρονοδιάγραμμα ακόμα στο mobile κομμάτι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις τι γράφω;

Ούτε με ποσοστά μιλάω,ούτε με πιθανότητες.

Καμία λογική δεν υπάρχει στο χρονοδιάγραμμα τηε ms και δεν έχω την διάθεση να της φτιάξω εγώ.

Ούτε και να γκρινιάξω όμως γιατί με άφησε μια βδομάδα χωρίς νέα tp.

Ετσι και αλλιώς καλύτερα δουλεύει τώρα η συσκευή μου από ότι με τα 8.1

Ναί σε ότι είπες συμφωνώ και σε εμένα δουλεύει καλύτερα απο ότι στα 8.1 τεσπα ας περιμένουμε τα επόμενα update ή και ίσως την επίσημη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έγραψα αυτό.

Αν δεν έχουν κάτι καλύτερο απο αυτό που έχουμε ήδη,δεν υπάρχει λόγος ενημέρωσης.

Απλά τα πράγματα.

 

Όπως σχεδόν πάντα, κάθε νέο build φέρει και μία προσθήκη ή/και μία διόρθωση. Αυτό δεν είναι "κάτι καλύτερο";

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Όπως σχεδόν πάντα, κάθε νέο build φέρει και μία προσθήκη ή/και μία διόρθωση. Αυτό δεν είναι "κάτι καλύτερο";

 

Πάμε πάλι.

Αν δεν έχουν βγάλει κάποια προσθήκη τι να το κάνεις το νέο build?

Διαβάστε λίγο καλύτερα τι έχω γράψει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι.

Αν δεν έχουν βγάλει κάποια προσθήκη τι να το κάνεις το νέο build?

Διαβάστε λίγο καλύτερα τι έχω γράψει.

 

πολύ απλά δεν υπάρχει λογική να βγει νέο build χωρίς διόρθωση ή προσθήκη. αλλά με τα αμέτρητα προβλήματα που βλέπω στο feedback δεν παίζει να μην δουλεύουν σε κάτι.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Άρα γράφουμε απλά να γράφουμε;

Πάμε άλλη μία μπας και..

Αν δεν έχουν κάνει προσθήκη σε κάτι ή δεν έχουν λύσει κάποιο πρόβλημα,build δεν θα βγει.

Απλά πράγματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, δεν ρώτησα για να σκοτωθούμε. Απλώς το windowscentral από προχθές είπε ότι η MS μοιράζει την .71tp και ακόμη δεν έχω δει τίποτα γι' αυτό είπα να ρωτήσω...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Άρα γράφουμε απλά να γράφουμε;

Πάμε άλλη μία μπας και..

Αν δεν έχουν κάνει προσθήκη σε κάτι ή δεν έχουν λύσει κάποιο πρόβλημα,build δεν θα βγει.

Απλά πράγματα.

 

δεν είναι αυτός ο λόγος που δεν βγαίνει build...

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις τι γράφω;

Ούτε με ποσοστά μιλάω,ούτε με πιθανότητες.

Καμία λογική δεν υπάρχει στο χρονοδιάγραμμα τηε ms και δεν έχω την διάθεση να της φτιάξω εγώ.

Ούτε και να γκρινιάξω όμως γιατί με άφησε μια βδομάδα χωρίς νέα tp.

Ετσι και αλλιώς καλύτερα δουλεύει τώρα η συσκευή μου από ότι με τα 8.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

είσαι και εκεί insider?και μένα είχε ενημέρωση το desktop αλλά χωρίς να είμαι.

Επίσης αν θυμάμαι καλά,δεν ακολουθούμε το ίδιο χρονοδιάγραμμα ακόμα στο mobile κομμάτι.

όχι δεν είμαι insider! κανονικά τα 10 έχω και εχτές το βράδυ κατέβασε την 10586.71

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είμαι insider! κανονικά τα 10 έχω και εχτές το βράδυ κατέβασε την 10586.71

 

Ναι όντως.

Απλά στα κινητά ακόμα δεν είμαστε στα ίδια.

Που τέτοια τύχη.:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αλλά;

Για πες.

 

Προφανώς προτεραιότητα στο mobile τμήμα έχει η επίσημη διάθεση των W10M. Και για τον ίδιο λόγο το αναμενόμενο είναι τα επόμενα builds να είναι της Redstone σειράς

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είμαι insider! κανονικά τα 10 έχω και εχτές το βράδυ κατέβασε την 10586.71

 

Ήρθε αναβάθμιση και στους insiders και στους μη insiders. Στους μεν η 14251 και στους δε η 10586.71

Αλλά εδώ είμαστε off topic για αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως.

Απλά στα κινητά ακόμα δεν είμαστε στα ίδια.

Που τέτοια τύχη.:lol:

 

αν θα προλάβουν να κυκλοφορήσουν τα 10 mobile μέχρι να λήξουν το 2018 τότε κάποια στιγμή θα κάνουν μαζί της ενημέρωσης.....!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μία απορία, εάν φύγω από το πρόγραμμα των insiders (να υποθέσω πως αυτό γίνεται με την επιλογή «leave programme» από την εφαρμογή), θα συνεχίσω να έχω τα windows 10 και στην ...63 που είμαι τώρα; Δεν απεγκαταστώ την εφαρμογή, απλώς περιμένω την επίσημη. Μετά ανά πάσα στιγμή, μπορώ να μπω πάλι στο πρόγραμμα;

 

Μέχρι στιγμή το lumia 640XL LTE που έχω δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα, απλώς όταν μπήκα στους insiders, μπήκα αν θυμάμαι καλά λίγο πριν την ...29, δηλαδή όταν είχαν σταθεροποιηθεί αρκετά οι technical previews και τώρα που είμαι σε ικανοποιητικό επίπεδο, μιας και πίσω στα 8.1 δεν γυρνάω πάλι, έχω την εντύπωση πως οι επόμενες technical previews, λόγω redstone θέλουν λίγο προσοχή (διορθώστε με αν κάνω λάθος) και δεν θα ήθελα να μπλέξω σε προβλήματα και hard reset, μιας και η συσκευή μου είναι η κύρια και δεν θέλω να την κάνω «τούβλο» κάποια στιγμή, τουλάχιστον μέχρι να μου επιτρέψουν τα οικονομικά μου να πάρω το 950XL:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μία απορία, εάν φύγω από το πρόγραμμα των insiders (να υποθέσω πως αυτό γίνεται με την επιλογή «leave programme» από την εφαρμογή), θα συνεχίσω να έχω τα windows 10 και στην ...63 που είμαι τώρα; Δεν απεγκαταστώ την εφαρμογή, απλώς περιμένω την επίσημη. Μετά ανά πάσα στιγμή, μπορώ να μπω πάλι στο πρόγραμμα;

 

Μέχρι στιγμή το lumia 640XL LTE που έχω δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα, απλώς όταν μπήκα στους insiders, μπήκα αν θυμάμαι καλά λίγο πριν την ...29, δηλαδή όταν είχαν σταθεροποιηθεί αρκετά οι technical previews και τώρα που είμαι σε ικανοποιητικό επίπεδο, μιας και πίσω στα 8.1 δεν γυρνάω πάλι, έχω την εντύπωση πως οι επόμενες technical previews, λόγω redstone θέλουν λίγο προσοχή (διορθώστε με αν κάνω λάθος) και δεν θα ήθελα να μπλέξω σε προβλήματα και hard reset, μιας και η συσκευή μου είναι η κύρια και δεν θέλω να την κάνω «τούβλο» κάποια στιγμή, τουλάχιστον μέχρι να μου επιτρέψουν τα οικονομικά μου να πάρω το 950XL:)

 

Μολις βγεις κρατας την εκδοση που εχεις τωρα. Θα ανεβεις παλι εκδοση μονο αν μπεις στο προγραμμα παλι ή οταν βγει επισημη εκδοση που θα σου ερθει ως ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...