Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι σε fast είμαι; Μήπως έρθει μετά την εγκατάσταση; Δηλαδή μήπως δεν πάει απευθείας σε cu;

 

Αυτή που έβαλες ειναι η μετά τη cu rs2+. Φαίνεται και απο τα build numbers και η cu δίνεται μέσω insider αλλά στο release preview κανάλι αυτη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή που έβαλες ειναι η μετά τη cu rs2+. Φαίνεται και απο τα build numbers και η cu δίνεται μέσω insider αλλά στο release preview κανάλι αυτη τη στιγμή.

 

Σε release preview δίνεται μόνο στις x50 συσκευές, σ αυτές που δεν υποστηριζονται σε slow k fast

Link to comment
Share on other sites

Σε fast μόλις μου ήρθε η 15208.0 feature 2

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Επιβεβαιώνω. Την βρήκα και εγώ στο 930 καμουφλαρισμενο σε 950. Την κατεβάζω τώρα

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 15210. Κατεβάζω στο 930, καμουφλαρισμενο σε 950
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 15210. Κατεβάζω στο 930, καμουφλαρισμενο σε 950

 

την κατεβασα ηδη χθες, σε 1020, 1520, (καμουφλαρισμενα 950 και 950xl αντιστοιχα) και 950xl.

μια χαρα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, μπορώ να καμουφλαρω το 820 σε 950 και να παίρνω τις ενημερώσεις;

 

Sent from mTalk

 

μπορεις ναι.

ψαξε στο google "install wm10 redstone in unsupported lumias xda".

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Με το καμουφλαρισμα που έκανα στο 930, σε 950 για να συνεχίσω να δέχομαι τις ενημερώσεις και να παρακολουθώ την εξέλιξη του λογισμικού, μιας και το κύριο κινητό μου είναι Android, παρατήρησα ότι πλέον δεν πιάνω 4G. Ενώ πριν έπιανα. Ξέρει κανείς που οφείλεται αυτό; η αιτία είναι το καμουφλαρισμα και drivers; από τις ρυθμίσεις το έχω στο 4G.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Με το καμουφλαρισμα που έκανα στο 930, σε 950 για να συνεχίσω να δέχομαι τις ενημερώσεις και να παρακολουθώ την εξέλιξη του λογισμικού, μιας και το κύριο κινητό μου είναι Android, παρατήρησα ότι πλέον δεν πιάνω 4G. Ενώ πριν έπιανα. Ξέρει κανείς που οφείλεται αυτό; η αιτία είναι το καμουφλαρισμα και drivers; από τις ρυθμίσεις το έχω στο 4G.

 

ισως drivers ισως καποιο bug ,αυτος ειναι και ο λογος που δεν προχωρησα σε καμουφλαζ γιατι το 930 ειναι το βασικο κινητο μου για την ωρα

Link to comment
Share on other sites

10.0.15063.297 (latest Creators Update)

 

Changelog

https://changewindows.org/build/15063/mobile#297

 

 

10.0.14393.1198 (latest Anniversary Update)

 

Changelog

https://changewindows.org/build/14393/mobile#1198

Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.εβαλα το cu μεσω insider σε ενα 535 αλλα κανει κατι τρελα ωρες ωρες και θελω να γυρισω πισω στα anniversary.

ξερω οτι με το recovery tool θα γυρισει στα 8αρια.πως θα κανω αναβαθμιση μετα σε 10αρια?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.εβαλα το cu μεσω insider σε ενα 535 αλλα κανει κατι τρελα ωρες ωρες και θελω να γυρισω πισω στα anniversary.

ξερω οτι με το recovery tool θα γυρισει στα 8αρια.πως θα κανω αναβαθμιση μετα σε 10αρια?

 

Θα ψάξεις στο store την εφαρμογή Upgrade Advisor (στα ελληνικά πρέπει να το έχει μάλλον ως Σύμβουλος Αναβάθμισης).

Link to comment
Share on other sites

Recovery tool --> 8αρια

Insider app απ το store--> σε πάει 10586.107

Διακοπή insider --> τελευταία anniversary

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξεις στο store την εφαρμογή Upgrade Advisor (στα ελληνικά πρέπει να το έχει μάλλον ως Σύμβουλος Αναβάθμισης).

Στα ελληνικά το εχει τώρα. Όπως το είπες.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξεις στο store την εφαρμογή Upgrade Advisor (στα ελληνικά πρέπει να το έχει μάλλον ως Σύμβουλος Αναβάθμισης).

 

Recovery tool --> 8αρια

Insider app απ το store--> σε πάει 10586.107

Διακοπή insider --> τελευταία anniversary

 

Στα ελληνικά το εχει τώρα. Όπως το είπες.

 

ευχαριστω.θα το δοκιμασω και βλεπουμε.σε ενα 532 και ενα 730 παντως παει καλα το CU

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα έχει το 535, μαυριζει ξαφνικά η οθόνη;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την 15213.0

 

Σου ήρθε/έρχεται κανονικά?

 

Εδώ και 2 1/2 ώρες παλεύει και είναι ακόμα στο 25%...

 

edit: Router problem, solved

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε σε fast, έχετε πάρει το νέο UI (Fluent/Neon) σε Groove, Επαφές, Ώρα/Ξυπνητήρι, Ταινίες&Βίντεο, Calculator (νομίζω σε αυτά έχει βγει μέχρι τώρα).

 

Εγώ, μόνο στο 1ο, αρκετό καιρό τώρα (από τη .207, ίσως και από την προηγούμενη ακόμα).

 

Στα υπόλοιπα, αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μια γρηγορη ερωτηση. πηρα σημερα ενα μεταχειρισμενο λουμιοα 950, αλλα ειχε μεσα ινσαιντερ. πως μπορω να το φορμαρω για να παρει την κανονικη εκδοση? γιατι με επαναφορα τηλεφωνου δε με γυρνα στην επισημη. σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μια γρηγορη ερωτηση. πηρα σημερα ενα μεταχειρισμενο λουμιοα 950, αλλα ειχε μεσα ινσαιντερ. πως μπορω να το φορμαρω για να παρει την κανονικη εκδοση? γιατι με επαναφορα τηλεφωνου δε με γυρνα στην επισημη. σας ευχαριστω πολυ

Αν θυμάμαι καλά, χρειάζεσαι το Windows device recovery tool για να πας σε 8.1 και μετά κατεβάζεις το upgrade advisor tool από το store για να πας σε 10. Μετά κάνεις κανονικά από το κινητό αναβαθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, χρειάζεσαι το Windows device recovery tool για να πας σε 8.1 και μετά κατεβάζεις το upgrade advisor tool από το store για να πας σε 10. Μετά κάνεις κανονικά από το κινητό αναβαθμίσεις

 

Σε 10αρια θα τον παει αφού με αυτά έρχονται τα 950 απλά μετά θα πρέπει να περάσει τη τελευταία αναβάθμιση από πάνω μέσω του ελέγχου για ενημερώσεις απο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Σε 10αρια θα τον παει αφού με αυτά έρχονται τα 950 απλά μετά θα πρέπει να περάσει τη τελευταία αναβάθμιση από πάνω μέσω του ελέγχου για ενημερώσεις απο το κινητό.

 

Έχεις δίκιο, λάθος μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...