Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πας στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να το ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις.

 

Φίλε μόνο αυτά έχει στις ρυθμίσεις.

Εσένα κάτω από ποια επιλογή στο έχει ;;

wp_ss_20160325_0001.jpg?psid=1

wp_ss_20160325_0003.jpg?psid=1

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την πέρασα και εγώ σε Nokia 730. Όλα καλά μέχρι τώρα. Έχω την εντύπωση ότι το τηλέφωνο έγινε πιο σβέλτο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Απλή ερώτηση ,όχι ότι υπάρχει πρόβλημα,στης ρυθμίσεις μου έχει ελληνικά @ αγγλικά μπερδεμένα LUMIA 830

 

 

 

Ναι έτσι είναι. Και σε εμένα το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε Lumia 640 XL DS είχα μερικά θεματάκια με την 14291.1001 (σήμερα το πρωί την κατέβασα!) αλλά διάβασα πως τα είχαν και άλλοι... Σε κάποια WiFi δίκτυα (ευτυχώς όχι στου σπιτιού μου) είχα διαρκώς αποσυνδέσεις και αργούσε να επανασυνδεθεί.

Κάποιες εφαρμογές σταμάτησαν απλά να ανοίγουν όπως για παράδειγμα το Here Maps, το νέο What's Up της Cosmote... Ο Edge κρασάρει σε κάποιες αναζητήσεις χωρίς λόγο...

Τώρα κατεβάζω την 14295.1000 και είδωμεν!

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

wp_ss_20160325_0001.jpg?psid=1

wp_ss_20160325_0003.jpg?psid=1

 

Να σας πω ρε παίδες, μπορεί να μου επιβεβαιώσει κάποιος πού να έχει την 14291/95 αν υπάρχει στους χάρτες της microsoft τους native δηλαδή η επιλογή για speed limit ;; Όχι τίποτε άλλο, ένας φίλος πιο πίσω σε άλλο ποστ είπε ότι υπάρχει..... αλλά εγώ δεν βρίσκω τίποτε.....

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ρε παίδες, μπορεί να μου επιβεβαιώσει κάποιος πού να έχει την 14291/95 αν υπάρχει στους χάρτες της microsoft τους native δηλαδή η επιλογή για speed limit ;; Όχι τίποτε άλλο, ένας φίλος πιο πίσω σε άλλο ποστ είπε ότι υπάρχει..... αλλά εγώ δεν βρίσκω τίποτε.....

 

Υπάρχει όντως φίλε. L640 XL με την 14291.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Τότε σε εμένα γιατί δεν υπάρχει ;;; έλεος.... Μετά από ποια επιλογή την έχει ;;

 

Πατάς στις τελείες κάτω δεξιά και μετά από το turn by turn navigation υπάρχουν δυο επιλογές του στυλ on/off. η δεύτερη είναι του ορίου ταχύτητας.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Πατάς στις τελείες κάτω δεξιά και μετά από το turn by turn navigation υπάρχουν δυο επιλογές του στυλ on/off. η δεύτερη είναι του ορίου ταχύτητας.

 

Μπορείς να βγάλεις ένα screenshot να μου δείξεις ;; Δεν νομίζω ότι είμαι τόσο χαζός αλλά δεν υπάρχει κάτι από αυτά που λες.... Δεν υπάρχει πουθενά on/off, πατώντας τις τελείες μου βγάζει ένα μενού που λέει 3d cities, share, print, feedback, settings και το account μου και κάτω δεξιά έχει μόνο search, directions, favorites και tabs.

wp_ss_20160326_0001.jpg?psid=1

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις ένα screenshot να μου δείξεις ;; Δεν νομίζω ότι είμαι τόσο χαζός αλλά δεν υπάρχει κάτι από αυτά που λες.... Δεν υπάρχει πουθενά on/off, πατώντας τις τελείες μου βγάζει ένα μενού που λέει 3d cities, share, print, feedback, settings και το account μου και κάτω δεξιά έχει μόνο search, directions, favorites και tabs.

wp_ss_20160326_0001.jpg?psid=1

 

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/723cc40e91ee102b5eaacb4223f82a3d.png

Galaxy Note 3

Lumia 1520 - Win10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το screenshot αλλά μάλλον φίλε έχεις άλλη έκδοση στους χάρτες εμένα στο about λέει 5.1603.790.0, εσένα τι λέει ; Πρώτον, δεύτερον εσένα έχει μαύρο φόντο στις ρυθμίσεις, εμένα (αν δεις πιο πάνω που έχω κάτι εικόνες από τα settings) έχει αποκλειστικά λευκό (άσχετα δηλ. που στο κινητό μου έχω μαύρο φόντο, στην εφαρμογή των χαρτών έχει λευκό και δεν αλλάζει). Και κάτι τελευταίο, την εικόνα που έχεις, την είχα και εγώ στην build 10586 και γενικά σε όλες τις bulds εκτός redstone, αλλά τώρα δεν βρίσκω κάποια επιλογή για όριο ταχύτητας.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το screenshot αλλά μάλλον φίλε έχεις άλλη έκδοση στους χάρτες εμένα στο about λέει 5.1603.790.0, εσένα τι λέει ; Πρώτον, δεύτερον εσένα έχει μαύρο φόντο στις ρυθμίσεις, εμένα (αν δεις πιο πάνω που έχω κάτι εικόνες από τα settings) έχει αποκλειστικά λευκό (άσχετα δηλ. που στο κινητό μου έχω μαύρο φόντο, στην εφαρμογή των χαρτών έχει λευκό και δεν αλλάζει). Και κάτι τελευταίο, την εικόνα που έχεις, την είχα και εγώ στην build 10586 και γενικά σε όλες τις bulds εκτός redstone, αλλά τώρα δεν βρίσκω κάποια επιλογή για όριο ταχύτητας.

 

Και εγώ λευκό έχω. Μετά τις τελείες πρέπει να πας στα settings. Δικό μου το λάθος.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το screenshot αλλά μάλλον φίλε έχεις άλλη έκδοση στους χάρτες εμένα στο about λέει 5.1603.790.0, εσένα τι λέει ; Πρώτον, δεύτερον εσένα έχει μαύρο φόντο στις ρυθμίσεις, εμένα (αν δεις πιο πάνω που έχω κάτι εικόνες από τα settings) έχει αποκλειστικά λευκό (άσχετα δηλ. που στο κινητό μου έχω μαύρο φόντο, στην εφαρμογή των χαρτών έχει λευκό και δεν αλλάζει). Και κάτι τελευταίο, την εικόνα που έχεις, την είχα και εγώ στην build 10586 και γενικά σε όλες τις bulds εκτός redstone, αλλά τώρα δεν βρίσκω κάποια επιλογή για όριο ταχύτητας.

 

Ναι, εμενα ειναι : 4.1601.10150.0

 

Btw δεν μου έδειχνε κάποιο update

Menu > downloads and updates > check for updates

Αλλα όταν εκανα search για m$ maps στο store μου το έβγαλε..

Μόλις εκανα update σε 5,1603,790,0

Το backround είναι λευκο , αλλα παλι εχω την επιλογή για speed limit.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160326/4c93ff8ac824a8d69773cc3a692369a8.png

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160326/1dfa6494dd4f38d6ea2af938084508f5.png

Edited by niotheros
Αφαίρεση μεγάλου μεγέθους εικόνων

Galaxy Note 3

Lumia 1520 - Win10

Link to comment
Share on other sites

Εγω συνεχίζω και έχω πρόβλημα με το WiFi και στην 95

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εγω συνεχίζω και έχω πρόβλημα με το WiFi και στην 95

 

Κανένα θέμα με WiFi εδώ. Και στην 91 και στην 95

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις ένα screenshot να μου δείξεις ;; Δεν νομίζω ότι είμαι τόσο χαζός αλλά δεν υπάρχει κάτι από αυτά που λες.... Δεν υπάρχει πουθενά on/off, πατώντας τις τελείες μου βγάζει ένα μενού που λέει 3d cities, share, print, feedback, settings και το account μου και κάτω δεξιά έχει μόνο search, directions, favorites και tabs.

wp_ss_20160326_0001.jpg?psid=1

 

Στο settings θα πας κι εκεί είναι και το speed limit.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά.... Στις Ρυθμίσεις κοιτάξτε στις Ειδοποιήσεις (κάτω κάτω λογικά)...

 

Άλλαζα συνέχεια ήχο μηνυμάτων...

 

Μην το τερματίζουμε...

 

Ναι τελικά είναι στο notification και μετά πατάς στο messaging και από εκεί διαλέγεις ήχους

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας, αλλά μάλλον είμαι ο μόνος που έκανε hard reset με την 14291, το λέω αυτό και εγώ πριν με την .164 το είχα το speed limit αλλά φαίνεται άμα κάνεις καθαρή εγκατάσταση την redstone, χάνεται αυτό το feature (λογικά θα το ξαναβάλουν τι διάολο....... :p). Αλλά κάνοντας upgrade παραμένει αυτή η επιλογή, βέβαια πριν το hard reset δεν το τσέκαρα για να πω την αλήθεια, αλλά φαντάζομαι αυτό φταίει....

Και κάτι ακόμα που παρατήρησα είναι ότι δεν υπάρχει ΚΑΘΟΛΟΥ η επιλογή για flash στην κάμερα, ούτε ρύθμιση για το flash όταν πατάς στην οθόνη, κάθε φορά δηλ. που πατάω για να κάνω touch to focus ανάβει και το flash και γενικά ανάβει όταν βγάζω βίντεο ή φωτογραφίες, είναι σαν να λέμε alwas on...... Τι να πω, έχει χάρη που σπάνια θα χρησιμοποιήσω την κάμερα.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την τελευταία αναβάθμιση;;

Εχω χάση λιγο την μπάλα...

 

ceG0EhjyE2TUriugBy2bbk-yh4xR9f3XrVFPE5kWB2ggILEs5U4mSn-CuFTJ6i-sbXaJIeQrZX995J8Fs3H_Bz7Mk5YlIoXnpvkkblVExcjJfqiwZtnmPvB-QSccB_2XNO9IWMI48zaJyvJmAHEun0F-cDMiLFMjrOCR_1YnEVf9ceuPy-4mqwGpKr0F2fk_aP71JF0T7i6ClBQ9ASbYqbICLQK3KWayGrklh36vR7lbTRr7_ALeS_hn9t4Wb13e30nO8NfA1KRqt_Y_Dvod6-Mpqp1t8cgpwXioxJCymlG1r7f8Ya1_g3dQnsRuwZhQRIU7HGJl7I3SrAa5W3DFU3v7sx3UTIt8MDRNUeEJGc-S50ofgVX2X9zhgHqNQgWL4jVcya5_2X8HiXR876xSgtkxhi56uBE_G_L0_qD2vmg9cryliUltDH9Ax5BQEIBTfZSTWpJCcSMixXii9nt79xQfVgd9_YSPqueASZhu9bxW0bnOp133VYh2DMMzkt1ZII_vQPM8tKFemBvh4NQ2fKGpeJuUcL70trX6VvJLAV9sAQDSMaRJFpoavANu90Q1Lhc1=w538-h955-no

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...