Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση, αλλα οταν τα βαζω εκει που λες, δεν μου τα εμφανιζει για να κάνω επιλογή.

το κάνεις στο pc , πασά ιδιότητες> λεπτομέρειες > είδος ( δεν έχει επιλογή πας δεξιά στο κενό και κτυπάς )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κάνεις στο pc , πασά ιδιότητες> λεπτομέρειες > είδος ( δεν έχει επιλογή πας δεξιά στο κενό και κτυπάς )

Το εκανα σημερα ετσι και περασα τα 70 ringtones των 950/950XL που βγηκαν στην δημοσιοτητα και δουλεψε μια χαρα. Τα ειδα ολα αμεσα μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε την επιλογή στους χάρτες της ΝΟΚΙΑ για την θέση του αυτοκίνητου? Τώρα με την τελευταία έκδοση του maps της Microsoft υπάρχει αυτή η δυνατότητα (μέσα στα favorites είναι) Νομίζω ότι είμαστε κοντά σε αντικατάσταση των Here Maps. Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε την επιλογή στους χάρτες της ΝΟΚΙΑ για την θέση του αυτοκίνητου? Τώρα με την τελευταία έκδοση του maps της Microsoft υπάρχει αυτή η δυνατότητα (μέσα στα favorites είναι) Νομίζω ότι είμαστε κοντά σε αντικατάσταση των Here Maps.

 

Γενικά έρχονται αντικαταστάσεις πολλές. Ήδη εγώ εντόπισα την μια. Η Lumia Camera, όταν την ανοίγει μου δείχνει να αλλάξω σε Microsoft Camera.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλα τα 10ρια στο 640XL μου και δεν μπορώ να βάλω τους λογαριασμούς μου (outlook, gmail) έτσι ώστε να έχω ενημέρωση για τα mail μου και να εισαγάγω τις επαφές μου. αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; ξέρετε καμία λύση; ευχαριστώ
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλα τα 10ρια στο 640XL μου και δεν μπορώ να βάλω τους λογαριασμούς μου (outlook, gmail) έτσι ώστε να έχω ενημέρωση για τα mail μου και να εισαγάγω τις επαφές μου. αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; ξέρετε καμία λύση; ευχαριστώ

τι εννοεις δεν μπορεις να βαλεις τους λογαριασμους σου; Θα ανοιξεις το Outlook και θα κανεις απο εκει, και οχι απο τις ρυθμισεις οπως στα 8.1, προσθηκη οποιων λογαριασμων θελεις.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις δεν μπορεις να βαλεις τους λογαριασμους σου; Θα ανοιξεις το Outlook και θα κανεις απο εκει, και οχι απο τις ρυθμισεις οπως στα 8.1, προσθηκη οποιων λογαριασμων θελεις.

 

πατάω εκεί που λέει add account (προσθήκη λογαριασμού) και δεν κάνει καμία ενέργεια

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

πατάω εκεί που λέει add account (προσθήκη λογαριασμού) και δεν κάνει καμία ενέργεια

Μηπως σου κανει Update το Outlook απο το Store;; Για δες τι κατεβαζει στο store Μιας και μολις εβαλες τα W10 ειναι πολυ πιθανο να κατεβαζει ενα καρο updates. Οταν τελειωσουν ολα τα updates κανε και ενα reboot ;)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου κανει Update το Outlook απο το Store;; Για δες τι κατεβαζει στο store Μιας και μολις εβαλες τα W10 ειναι πολυ πιθανο να κατεβαζει ενα καρο updates. Οταν τελειωσουν ολα τα updates κανε και ενα reboot ;)

 

κάνει κάποια update αλλά όχι outlook κλπ. έκανα και 2-3 reboot αλλά τίποτα.

EDIT: μου εμφανίζει error code : 0x80073CF9 σε όλες τις εφαρμογές που πάνε για update

ΕDΙΤ.2 : έχω την έκδοση 10166

Edited by ankostas333
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

κάνει κάποια update αλλά όχι outlook κλπ. έκανα και 2-3 reboot αλλά τίποτα.

EDIT: μου εμφανίζει error code : 0x80073CF9 σε όλες τις εφαρμογές που πάνε για update

ΕDΙΤ.2 : έχω την έκδοση 10166

 

Περίμενε και μάλλον σήμερα θα μπορείς να πας στην 10575 (ή νεότερη) οπότε και δεν θα έχεις τα θέματα αυτά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω και γω ρε παιδια...

 

Βαζεις απο το windows insider τα 10αρια και μετά σε παέι μονο του μεσω αναβαθμισης στην τελευταια εκδοση??Δεν κατεβαζεις απ'ευθειας την τελευταια?

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε και μάλλον σήμερα θα μπορείς να πας στην 10575 (ή νεότερη) οπότε και δεν θα έχεις τα θέματα αυτά.

 

παίζει κανέναν ρόλο που έχω επιλέξει το insider slow?

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

παίζει κανέναν ρόλο που έχω επιλέξει το insider slow?

 

To insider slow σου δίνει τις ενημερώσεις αργότερα απ'ότι στο fast και πολλές φορές με κάποια fixes που διορθώνουν bugs που έχουν συναντήσει οι fast στην ίδια ενημέρωση που παίρνουν αργότερα οι slow.

Αν θες να το αλλάξεις και να την πάρεις αμέσως, μπαίνεις στην εφαρμογή Windows Insider, αλλάζεις σε fast, τσεκάρεις Windows Update και σου την κατεβάζει αυτόματα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

παίζει κανέναν ρόλο που έχω επιλέξει το insider slow?

 

Φυσικά! Πρέπει να το αλλάξεις, τώρα κιόλας και να πας σε fast γιατί δεν θα πάρεις την αναβάθμιση.

Φυσικά αν το κάνεις θα πάρεις την 10572. Αν θες να πάς στην 10575 τότε θα περιμένεις και μόλις δεις ότι βγήκε η 10575 τότε θα το αλλάξεις σε fast.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! Πρέπει να το αλλάξεις, τώρα κιόλας και να πας σε fast γιατί δεν θα πάρεις την αναβάθμιση.

Φυσικά αν το κάνεις θα πάρεις την 10572. Αν θες να πάς στην 10575 τότε θα περιμένεις και μόλις δεις ότι βγήκε η 10575 τότε θα το αλλάξεις σε fast.

 

η 10572 έχει προβλήματα;

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

η 10572 έχει προβλήματα;

 

Ειναι πολυ καλύτερη από την 10549 (εχω το 640)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλύτερη από την 10549 (εχω το 640)

 

άρα φαντάζομαι και πολύ καλύτερη από την 10166

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

άρα φαντάζομαι και πολύ καλύτερη από την 10166

Ναι, η μέρα με την νύκτα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ώρα στο Redmont US είναι 0830 το πρωί (δεν αλλάξανε ώρα ακόμα) και ο Gabriel Aul δεν έχει πει ακόμα το περιβόητο "Now new mobile build today" Αυτο μου δείχνει ότι έχουμε βάσιμες ελπίδες για νεο buid σήμερα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η μέρα με την νύκτα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ώρα στο Redmont US είναι 0830 το πρωί (δεν αλλάξανε ώρα ακόμα) και ο Gabriel Aul δεν έχει πει ακόμα το περιβόητο "Now new mobile build today" Αυτο μου δείχνει ότι έχουμε βάσιμες ελπίδες για νεο buid σήμερα.

 

το έκανα insider fast και έχει κολλήσει το downloading updates στο 0% εδώ και ώρα. Η κακή μου τύχη θα με αφήσει στο 10166

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα σημερα ετσι και περασα τα 70 ringtones των 950/950XL που βγηκαν στην δημοσιοτητα και δουλεψε μια χαρα. Τα ειδα ολα αμεσα μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης.

Δώσε ένα Link, από που τα κατέβασες;

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις αρκετά μη βιάζεσαι.

Θα περιμένεις αρκετή ώρα (περίπου 20 λεπτά μπορει να παρει για να ξεκολλήσει από το ο %) και μην ξενχάς ότι οταν κανει restart και μετά, μπορει να σου μείνει με σκοτεινή οθόνη μέχρι και 15 λεπτά. Μην "ψαρώσεις" περίμενε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δώσε ένα Link, από που τα κατέβασες;

 

http://wmpoweruser.com/get-the-lumia-950s-new-ring-tones-now/

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις αρκετή ώρα (περίπου 20 λεπτά μπορει να παρει για να ξεκολλήσει από το ο %) και μην ξενχάς ότι οταν κανει restart και μετά, μπορει να σου μείνει με σκοτεινή οθόνη μέχρι και 15 λεπτά. Μην "ψαρώσεις" περίμενε!

 

1+ ώρα αργότερα.... -> 0%

 

EDIT: Πήρε μπρος το εργαλείο

Edited by niotheros
Διόρωση κώδικα παράθεσης
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σήμερα αναβάθμιση... Tweet του Gabe "We are looking to flight a newer build than 10575 for Mobile, but will need another day or two."

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που γράφετε, λέω να πάω κι εγώ σε fast κι ας μη μπορώ να γυρίσω πίσω... :p

 

Ποια είναι η τελευταία fast; Η 10572; Και κάποιο "γνωστό" θέμα της;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...