Jump to content

LG G Pad 8.0 LTE


alesandro21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, ξέρουμε ρε Πάνο... Αν μετρήσουμε τα post σου πρέπει να το έχεις πει 10 φορές μέχρι τώρα! Έχει βουίξει όλος ο κόσμος με το συγκεκριμένο tablet και εσύ πρέπει να είσαι ο μοναδικός κάτοχος παγκοσμίως που ισχυρίζεται το αντίθετο. Έχεις γίνει λιγάκι κουραστικός θα το έλεγα ευγενικά είναι η αλήθεια.. Το θέμα είναι ότι παραπληροφορείς και τον κόσμο που ενδιαφέρεται και θα πάει να δώσει τα λεφτάκια του και μετά θα χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο..

 

Χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης,που εχεις προβλημα με την Lollipop και εχει καταστραφει το ταμπλετ?Εμενα το δικο μου το μονο που κανει ειναι ενα "κολλημα" 1 δευτερολεπτου,και οχι παντα, μολις βγαινω απο τον Chrome.Κατα τα αλλα δουλευει ρολοι,αυτονομια 9 ωρες με 130 ωρες αναμονη,γυρω στις 11 ωρες αν το δουλευω εντατικα(γιατι στην αναμονη χανει περιπου 3% το 12ωρο),wifi καμπανα,δεδομενα σφαιρα και γενικα δεν εχει κανενα θεμα.Πραγματικα ειμαι περιεργος που σε παιδευει το δικο σου.Ολες οι αλλες συσκευες εινα flawless και το 490 ειναι γεματο προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρες το σημείο του thread όπου αρχίζει η αναβάθμιση σε lollipop και διάβασε τα posts.

Στην τελευταία σου πρόταση δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Ποιες συσκευές είναι flawless και που κολλάει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Τι να διαβασω,το παρακολουθω εντατικα το thread και δεν νομιζω να εχω χασει κατι.Η Zaf νομιζω οτι εχει καποια θεματα με το ταμπλετ τα οποια πιστευω οτι ισως και να ειναι hardware related.Εσυ δεν μου απαντησες ποια ειναι τα προβληματα που σε ταλαιπωρουν στο ταμπλετ μετα την ελευση της Lollipop.Εχασε σε αυτονομια,εχασε στο wifi,κανει αποσυνδεσεις,reboots,κολλαει απιστευτα,σταματησε να δουλευει το ενα,το αλλο,τι ακριβως?Αυτο σε ρωταω.

 

Η τελευταια προταση την εγραψα λιγο βιαστηκα,επρεπε να ειναι:Λες και ολα τα υπολοιπα ειναι flawless και μονο το LG εχει τοσα πολλα προβληματα.Ολες οι συσκευες λιγο πολυ εχουν τα θεματακια τους,αυτο εννοω.Το θεμα ειναι να μην ειναι πολυ σοβαρα,τωρα κολλαει ενα δευτερολεπτο στο LG ο launcer και σιγα τα αυγα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω,σε εμενα αυτα τα προβληματα που αναφερεις στα συγκεκριμενα ποστ δεν υπαρχουν.Αυτονομια φοβερη,το γραφω και πιο πανω ποσες ωρες μου βγαζει,λαγκαρισμα μηδεν και απο θερμοκρασιες τιποτα.Οντως οταν πας απο την μια καρτελα στην αλλη κανει reload την σελιδα,ξενιζει λιγο αλλα εγω τουλαχιστον δεν το θεωρω προβλημα.Με την ενναλαγη εφαρμογων δεν παρατηρησα κατι.Τεσπα,αναλογα την χρηση που του κανει ο καθενας,για μενα ειναι αρκετα καλο.Εχει οπως ειπα ενα-δυο issues αλλα και ποια android συσκευη δεν εχει.Σε καμια περιπτωση αχρηστο οπως το βγαζεις ομως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με 1 GB ram λογικό να έχει κάποια κολλήματα... μην τρελαίνεστε...

Root και Greenify οπωσδήποτε όμως. Όσοι δεν το έχετε δοκιμάσει, δοκιμάστε οπωσδήποτε, ακόμα κι αν είστε στην KitKat.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα και γω με το τάμπλετ.

 

Εκτός του ότι του έσπασα την οθόνη και γελάω με procordia που ζητάνε 140€ για να το φτιάξουνε.

 

Έχει κανένας καμιά ιδέα πως ανοίγει; έχω βρει αλίμπαμπά οθόνη με 55$ και θα προσπαθήσω να το φτιάξω μόνος μου.

 

ΥΓ:χωρίς ρουτ και με πολύ ταινία είμαι χαλαρά στη μια μέρα με wifi open πάντα.

 

Γενικά πολύ αξιόπιστο για τη τιμή του.Και πριν το σπάσω είχε φάει και 4-5 άλλες τούμπες. :O

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μεχρι και η κιτκατ κανει προβληματα....μαλλον η ρομ του xda ειναι λιγο προβληματικη...το conectivity με εχει φαει σε μερικες εφαρμογες και δεν λεει να φτιαξει. Clean install by the way!

 

Άμα σου πω ότι αυτό είχα στο μυαλό μου να γράψω... Το ίδιο έπαθα και εγώ!

Νομίζω λύση είναι να βάλω την αναβάθμιση OTA όπως μου την βγάζει, αν δεν στρώσει; Θα κάνω το τελευταίο, θα το στείλω στην LG.

 

Τι προβλήματα με το connectivity; Πάνω που ετοιμαζόμουν για downgrade.

 

Χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης,που εχεις προβλημα με την Lollipop και εχει καταστραφει το ταμπλετ?Εμενα το δικο μου το μονο που κανει ειναι ενα "κολλημα" 1 δευτερολεπτου,και οχι παντα, μολις βγαινω απο τον Chrome.Κατα τα αλλα δουλευει ρολοι,αυτονομια 9 ωρες με 130 ωρες αναμονη,γυρω στις 11 ωρες αν το δουλευω εντατικα(γιατι στην αναμονη χανει περιπου 3% το 12ωρο),wifi καμπανα,δεδομενα σφαιρα και γενικα δεν εχει κανενα θεμα.Πραγματικα ειμαι περιεργος που σε παιδευει το δικο σου.Ολες οι αλλες συσκευες εινα flawless και το 490 ειναι γεματο προβληματα.

Το γεγονός οτι οι τελευταίες σελίδες έχουν γεμίσει με παράπονα για την Lollipop, δείχνει οτι γενικώς υπάρχει πρόβλημα. Ο panos314 είναι εντάξει με το μηχάνημά του και μπράβο του, οι υπόλοιποι όμως έχουμε τα θέματά μας και με το να γράφει τα ίδια και τα ίδια δεν προσφέρει τίποτα στη συζήτηση κατά τη γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέρουμε ρε Πάνο... Αν μετρήσουμε τα post σου πρέπει να το έχεις πει 10 φορές μέχρι τώρα! Έχει βουίξει όλος ο κόσμος με το συγκεκριμένο tablet και εσύ πρέπει να είσαι ο μοναδικός κάτοχος παγκοσμίως που ισχυρίζεται το αντίθετο. Έχεις γίνει λιγάκι κουραστικός θα το έλεγα ευγενικά είναι η αλήθεια.. Το θέμα είναι ότι παραπληροφορείς και τον κόσμο που ενδιαφέρεται και θα πάει να δώσει τα λεφτάκια του και μετά θα χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο..[/

 

 

εσύ παραπληροφορης τον κόσμο φίλε, εγώ την αλήθεια λέω ότι μια χαρά είναι το εργαλείο, τώρα αν εσύ έτυχε να είναι προβληματικό είσαι άτυχος. Και εμένα έκανε τα ίδια με την πρώτη έκδοση λολλιποπ αλλά με την δευτερη έστρωσε. Μην παραπλάνης τον κόσμο ότι είναι χάλια το ταμπλετ λοιπόν.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

εσύ παραπληροφορης τον κόσμο φίλε, εγώ την αλήθεια λέω ότι μια χαρά είναι το εργαλείο, τώρα αν εσύ έτυχε να είναι προβληματικό είσαι άτυχος. Και εμένα έκανε τα ίδια με την πρώτη έκδοση λολλιποπ αλλά με την δευτερη έστρωσε. Μην παραπλάνης τον κόσμο ότι είναι χάλια το ταμπλετ λοιπόν.

 

Έγινε Πάνο, ό,τι πεις. Δεν ξαναμιλάω εγώ με το προβληματικό tablet, εσύ τα λες καλύτερα εξάλλου.

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που διάβασα εδώ πήρα την ταμπλέτα στα 130 σφραγισμενη και την άφησα στο 4.4, καραφορτωμενη με εφαρμογές και δεν έχει κανένα απολύτως θέμα αν συμβιβαστείς με την ιδέα πως έχει 1 gb ram. Και προέρχομαι από μηχάνημα 3πλασιας αξίας (tab s). Value for money!!!
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Εχω το tablet απο το Μάρτη. Εντελώς εργοστασιακό με lolipop και δεν εχει καποιο θεμα.

Μονο καποιες μικρες καθυστερήσεις προφανώς λόγω ram.

Η μπαταρια με το wi fi ανοιχτό βγαζει άνετα 30 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το tablet απο το Μάρτη. Εντελώς εργοστασιακό με lolipop και δεν εχει καποιο θεμα.

Μονο καποιες μικρες καθυστερήσεις προφανώς λόγω ram.

Η μπαταρια με το wi fi ανοιχτό βγαζει άνετα 30 ωρες.

 

Εγώ από τέλη Φλεβάρη το έχω με KitKat και με 1γβ ραμ δεν είχε κανένα κόλλημα. Με την αναβάθμιση έγινε το ψιλοκόλλημα. Και μιλάω όταν βγαινεις από ιστοσελίδα, εφαρμογές, κάνει λίγα δευτ. για να εμφανίσει τα εικονίδια. Όντως η μπαταρία κρατά πάρα πολλές ώρες.

Το είχα μαζι μου διακοπές με 4g συνέχεια, όποτε έπιανε δλδ και κρατούσε 24 ώρες συνεχόμενα σίγουρα...

Εγώ το ειχα πάρει δωρεάν, οπότε θα πω ότι με έχει βολέψει πολύ. Αλλά τόσο καιρό παραδέχομαι ότι πριν κάνω την αναβάθμιση δεν είχα κανένα απολύτως κόλλημα.

Όντως κατάντησε κουραστικό να λέμε τα ίδια. Αλλά για δωρεάν είναι σούπερ το τάμπλετ... εάν είχα δώσει 230€ δεν ξέρω τι θα έλεγα:!:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Πανω απο μηνα με την τελευταια λολι και κανενα παραπονο...

 

Πες τα ολα χαρτι και καλαμαρι...την λολι την περασες ota η μεσω φλασαρισματος? Επισης, το chatheads του messenger σου κρασαρει οταν εχεις ανοιχτο το chrome? Γιατι εμενα προσωπικα αυτο μονο ηταν η αιτια να γυρισω σε κιτ κατ και να εχω τα ααααααλα προβληματα που λεεεεγαμε και πριν...

Link to comment
Share on other sites

Μεσω φλασαρισματος με επαναφορα ρυθμισεων πριν και μετα... Ποιο messenger εννοεις; Μονο hangouts χρησιμοποιω.
Link to comment
Share on other sites

Το φως στο τούνελ για τον καθένα είναι διαφορετικό... Δεν είναι τέλειο με Λόλι αλλά με την δικιά μου χρήση δεν έχω πρόβλημα. Όσο για τα chatheads δεν έχω ιδέα τι είναι. Τα social media δεν τα χρησιμοποιώ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

εχθες πηρα το lg g pad 490 8 ιντσες. εκανε update σε lolipop 5.0.2 την v20a.Κατοπιν έκανα root με το king root 4.0. απο δω http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/general/lg-gpad-8-0-lg-v490-t3116981 Με flash tool εγκατεστησα την v20c με clean install αλλα δεν μπορεσα να το ρουταρω με το king root και ξαναγυρισα στην v20a. θα ηθελα αν ειναι δυνατον να μου πειτε με πιο τροπο να κανω root την 20c και σε οτι αφορα την 20a να μου πειτε πιο xposed ειναι συμβατο για να βαλω το greenify(πληρωμενο).Σας ευχαριστω.

Edited by babe0607

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον γνωστό σας μπορεί να ενδιαφέρεται, πουλάω το δικό μου, ούτε 2 μηνών με original θήκη Voia λευκή: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408467 Με εξυπηρέτησε άψογα στις διακοπές μου αλλά τώρα δεν το χρειάζομαι.
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Ενω επεξεργαστη δινουν απλοχερα.Αδιαφορο μου φαινεται.Καλο ειναι που πηγαν τη ραμ στο 1.5GB, εδω με 1GB και δεν εχει θεμα το 490 αλλα ακομα τον SD 400?Ελεος.Εβαλαν και full size usb 2.0,λες και αυτο ηταν το προβλημα.Τεσπα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καμια καινουργια αναβαθμιση λογισμικου υπαρχει περιπτωσει να παρουμε η οτι πηραμε πηραμε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...