Jump to content

LG G Pad 8.0 LTE


alesandro21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια καινουργια αναβαθμιση λογισμικου υπαρχει περιπτωσει να παρουμε η οτι πηραμε πηραμε.

 

Ότι πήραμε πήραμε ξεχνά την 5.1 λολιποπ

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την περασα το απογευμα και μου φαινεται πιο γρηγορη σε σχεση με την 20c. Εχει φυγει η καθηστερηση στον launcher και αρκετο απο το lag.θα δουμε μετα απο χρηση βεβαια αλλα προς το παρον φαινεται βελτιωμενο...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο παρατηρησα,οτι διορθωσαν το lag του launcer και οντως σου δινει την αισθηση οτι βελτιωθηκε σε αποκριση το ταμπλετ.Βεβαια η χρηση θα δειξει.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ήρθε ακόμα, θα το ψάξω να δω μήπως το βρω στο ιντερνετ... γενικώς πείτε εντυπώσεις. Το lag και η καθυστέρηση θα ναι σούπερ.. αν έχουν όντως φύγει!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ήρθε ακόμα, θα το ψάξω να δω μήπως το βρω στο ιντερνετ... γενικώς πείτε εντυπώσεις. Το lag και η καθυστέρηση θα ναι σούπερ.. αν έχουν όντως φύγει!

 

Εμενα πηγαινε καλά και με την προηγούμενη τώρα με την καινούργια πάει ακόμα ποιο σφαίρα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ήρθε ακόμα, θα το ψάξω να δω μήπως το βρω στο ιντερνετ... γενικώς πείτε εντυπώσεις. Το lag και η καθυστέρηση θα ναι σούπερ.. αν έχουν όντως φύγει!

 

Ζαφείρα το έχει στο LG Pc Suite αν συνδέσεις το tablet στο pc σου, έτσι το έβαλα και εγώ. Πάει καλύτερα με restore defaults από την 20c αλλά όχι σαν την KitKat.

Link to comment
Share on other sites

Ζαφείρα το έχει στο LG Pc Suite αν συνδέσεις το tablet στο pc σου, έτσι το έβαλα και εγώ. Πάει καλύτερα με restore defaults από την 20c αλλά όχι σαν την KitKat.

Το ειχα κανει ροοτ. Την προηγουμενη φορα μου ειχε κανει θεματακια. Οπότε θα το δοκιμάσω...χωρίς να ειμαι ροοτ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αυτό που έχω να πω εγώ είναι οτι το tablet είναι κατηγορίας entry (1GB RAM, και επεξεργαστής επιδόσεων 4ετίας). Οπότε πρέπει a priori να δεχτούμε τα lags. Δεν μπορεί να διαχειριστεί τόσο βαριές εφαρμογές (chrome, facebook, klp) ταυτόχρονα. Συνυπολογίστε οτι ήδη παρουσιάστηκε ο διάδοχός του, οπότε και από πλευράς υποστήριξης οι απαιτήσεις μας θα πρέπει να είναι μικρές.

 

Το tablet μου το έκανε δώρο η Primetel στην Κύπρο με νέο συμβόλαιο, σε καμία περίπτωση δεν θα το συνιστούσα σε κάποιον να το αγοράσει πόσο μάλλον να το αγόραζα εγώ. I'll manage to live with it :)

 

Υ.Γ1. Το οτι σε κάποιους δουλεύει καλά το sw και σε κάποιους όχι είναι τεράστο μείον (random bugs).

Υ.Γ2. Έχω ένα S II με official CM12.1 και κάνει multitasking ικανοποιητικά για την ηλικία του,ενώ το LG G Pad δεν.

MOBILE:

HTC Desire S (2012-2015),

Xiaomi Mi4 LTE(2015-),

SII I9100 (2015- For Fun, Flashing CM roms etc)

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αναβάθμιση, εχασα φυσικα το ροοτ. Φαίνεται να τα πηγαινει λιγο καλυτερα. Κατι ειναι κι αυτο που δεν μας αφήνει ετσι η LG.

Οσο για το ταμπλετ μια χαρα το βρίσκω. Με αυτα τα χαρακτηριστικά κάνει οτι μπορει. Να μην ξεχάσω οτι εχει 4g και ωραιο user interface. Για Ελλαδα δεν ξερω εαν υπαρχει κατι καλύτερο με αυτα τα λεφτα. Ισως το asus pad 8 που έχει να κανεις και κλησεις αλλα χωρις 4g.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα η αναβαθμιση. Επεστρεψε σε επιπεδα αποδοσης κιτκατ η συσκευη!
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα πλην προκορντια για σπασμένη οθόνη; :(

 

Σου έσπασε η οθόνη και δεν στο δίνουν ως εγγύηση; Πόσο σου ζητήσανε; Ίσως να επέμενες λίγο παραπάνω; Γενικώς η Προκόρντια είναι καλή.

Τώρα λίγο που κοίταξα βρήκα στο ebay με 56€ -->http://www.ebay.com/itm/For-LG-G-Pad-8-0-V480-V490-Top-Full-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-/321867331108?hash=item4af0c9b624.

Δεν ξέρω καν αν θα βρεις κάτι πιο φθηνό.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Λεω να δοκιμασεις ξανα. Αλλιως ειτε αγοραζεις οθόνη και το δοκιμαζεις...η παιρνεις κατι αλλο; Δεν αξιζει 120 ευρω, παρε κατι άλλο. Κριμα παντως, ετσι την πατησα και εγω με ενα ainol 7 που ειχα και το παρατησα στο κουτι του.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σου έσπασε η οθόνη και δεν στο δίνουν ως εγγύηση;

 

120 και δε το βάλανε εγγύηση. Γέλαγα με τις ώρες.

 

Συγγνώμη βρε παιδιά γιατί θα ξεχάσουμε και αυτά τα λίγα που γνωρίζουμε…

Από πότε και πια εταιρία εάν εγώ σπάσω την οθόνη της συσκευής μου, μου καλύπτει την αντικατάσταση της δωρεάν?

Δεν μιλάμε για βλάβη της συσκευής αλλά για σπάσιμο! Δηλαδή αν εγώ πάρω και κοπανήσω την συσκευή για να δω πόσο αντέχει, θα έχω και την απαίτηση εφόσον σπάσει να μου την αντικαταστήσουν Δωρεάν? Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Αν έλεγα ότι λόγω ζέστης Δλδ σε αμάξι διαλύθηκε τι θα λέγανε;

 

Καλά άδικο γενικά αλλά αν θέλουν το περνάνε αστοχία υλικού

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι όταν αγοράζεις μια συσκευή έχει ανώτερη και κατώτερη θερμοκρασία λειτουργίας όπου είναι δοκιμασμένη. Αν εσύ την έβαλες σε υψηλότερη θερμοκρασία και έπαθε ζημία γιατί να φωνάζουμε ότι δεν μας κάλυψε η εγγύηση?

Καταλαβαίνω ότι τα 120 ευρώ είναι πάρα πολλά και δυσανάλογα του κόστους της συσκευής καθότι μεταχειρισμένη αλλά όχι να λέμε ότι θέλουμε. Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι καταλαβαίνω τι λες και το δέχομαι αλλά είναι αστείο το ποσό ε αστεία το διαχειριζομαι. Αστοχία υλικού σημαίνει να του συνπεριφερομουν φυσιολογικά. Anyway ίσως παίξω μπάλα με την οθόνη που είδα ebay και που έστειλε ο φίλος.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω δεν εχω παρει ακομα την αναβαθμιση που εδωσε η lg που διορθωνει το λαγκ.Εχω την εκδοση wifi παιζει ρολο αυτο η οχι.
Link to comment
Share on other sites

http://s18.postimg.org/5hgyrhhuh/Screenshot_2015_09_24_12_45_59.png

 

http://s27.postimg.org/v071x9mo3/Screenshot_2015_09_24_12_46_09.png

 

6 μέρες αυτονομίας και 9:30 ώρες οθόνης στο 40% φωτεινότητας με την 20d rom. Not bad! Επέστρεψε στα επίπεδα αυτονομίας της KitKat με την νέα rom μετά τις αποτυχημένες 20a και 20c.

Μακάρι να μας πάνε κάποια στιγμή και σε 5.1.x για να διορθωθούν και τα bugs της 5.0.x και όλα καλά!

Edited by knerantz
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω συνδεσει το ταμπλετ με το pc suite του υπολογιστη για την αναβαθμιση αλλα τιποτα,ξερετε τι γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω συνδεσει το ταμπλετ με το pc suite του υπολογιστη για την αναβαθμιση αλλα τιποτα,ξερετε τι γινεται.

 

Δηλαδή το PC Suite αναγνωρίζει κανονικά το tablet και δεν σου βγάζει ενημέρωση ακόμα και αν ψάξεις χειροκίνητα? Περίεργο.. Εμένα κατευθείαν μου την έβγαλε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...