Jump to content

Τριχόπτωση/εμφύτευση μαλλιών


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον επειδη εχω πατερα που εχει αρχεισει να αρεωνει και ξαδερφο που εχει χασει πολυ τριχα και το εχουν ψαξει το θεμα εχω να σου ω

Σε γνωστη αλυσιδα "καταστιματων" που φυτευουν μαλια κανει περιπου 3000ευρω για να σου φυτεψουν μαλλια. Ομως, θα πρεπει για μια εβδομαδα να μην τα ακουμπας κθολου, στο λουσιμο θα πρεπει να ειδικο σαμπουαν και με τεραστια προσοχη και βεβαια υπαρχει και η περιπτωση κατα των υπνο να γινει καμια στραβη και να φυγουν ολα τα φυτεμενα απο πανω.

Απο εκει και περα, επισκεψου εναν δερματολογο η καπιο ινστιτουτο που φυτευει η/και δεινει θεραπιες και μπορεις να σωσεις αλλιως τα μαλια σου. Μπορεις πχ με ειδικο σαμπουαν και με καπιες αμπουλες μετα απο αρκετο καιρο να εχεις κανονικα μαλλια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ένας φίλος μου,στην ίδια ηλικία με μένα έκανε εμφύτευση πριν 1,5 χρόνο και μέχρι στιγμής δεν έχει κανένα πρόβλημα.φαίνονται σα να είναι δικά του.δεν φαίνονται εμφυτευμένα.πλήρωσε κάπου 4 χιλιάρικα νομίζω σε ένα γνωστό ινστιτούτο που διαφημίζεται συνέχεια κιόλας.αλλά ήταν πολλές επισκέψεις.

ο πατέρας του ήταν εντελώς γλόμπος απο 24 χρονών και πήρε απο αυτόν φαίνεται,και κυκλοφορούσε συνέχεια με καπελάκι,και κόντευε να πάθει ψυχολογικά.

μόλις το έκανε αυτό ,του αναπτερώθηκε το ηθικό πάντως.

και αν θυμάμαι και καλά,δεν είναι ολική νάρκωση.

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι μικρος ελεγα ενα τραγουδι:

 

Μακρυμαλλη, μακρυμαλλη,

αντε βρες κ συ μιαν αλλη,

η αγαπη που της ειχες,

ηταν ενα ματσο τριχες...

 

ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΟΙ ΦΑΛΑΚΡΕΣ!!! :p :lol:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ να επισκεφθείς δερματολόγο. Τωρά υπάρχει και το θέμα ότι η φαλάκρα είναι γοητεία. Σαν την κοιλίτσα ένα πράγμα. :p
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ να επισκεφθείς δερματολόγο. Τωρά υπάρχει και το θέμα ότι η φαλάκρα είναι γοητεία. Σαν την κοιλίτσα ένα πράγμα. :p

nai k san tis aspres favorites k to progoumi...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

epidi kserw merika pragmata.

katarxin pes tin ilikia sou.

an ontws eisai mikros (20-26) kai pas gia metamosxeusi.

 

kapoioi tha poun amesws nai.

 

alloi tha poun na kaneis kapoia therapeia, na kratiseis auta pou idi exeis.

kai otan ftaseis se kapoia kali ilikia pou i katastasi exei statheropoiithei tote kaneis metamosxeusi.

 

yparxei metamosxeusi strip, opou kovoun apo to pisw meros tou kefaliou, mia lwrida dermatos me thilakes kai topothetoun tous thilakes mprosta.

 

yparxei metamosxeusi thilakas, thilakas enas enas.

pleonektima oti mporoun na paroun kai apo ta plaina tou kefaliou.

meionektima, oti einai akrivi lysi, den einai kali gia tromeri araiwsi, yparxei kindinos(etsi mou eixan pei) polla mosxeumata na min petyxoun epidi

mporei na xalasoun kata tin afairesi tous apo pisw i ta plaina.

 

to kostos gia mia metamosxeusi mporei na ksekinaei apo 800 eurw kai na anevei poly.

analogws poses trixes xreiazesai.

allos xreiazetai 1000, allos 3000, kai allos kanei 2 i 3 metamosxeuseis.

 

prospathise prwta na kaneis mia therapeia,

eite farmakeutiki, eite na pas se kapoia etaireia opou tha kaneis ekei.

i deuteri lysi einai pio akrivi, alla aksizei.

 

gia tin metamosxeusi psakse to poly kala, giati polla kefalia exoun katastrafei apo kakes epemvaseis.

 

i narkwsi einai topiki kai o asthenis vlepei DVD taineies kata tin diarkeia tou xeirourgiou.

 

gia kapoies meres den prepei na se vlepei hlios(apefyge to kalokairi gia metamosxeusi), mi foras kranos an odigas mixani(sou dinoun eidiko xarti gia tous astynomikous).

 

yparxoun kai alla pragmata alla idi exw grapsei polla.

 

elpizw na voithisa. :)

 

Ps:den exw kanei metamosxeusi, apla kserw arketa gia to thema

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου πρότεινα να τα ξυρισεις και να βαλεις εναν κρικο μεγαλο στο αυτι...! θα εισαι και πολυ γιο ! (αν δεν θες να τα ξυρισεις,βαψτα ξανθα πλατινε αλλα να ειναι πολυ κοντα...) να ξερεις οτι θα εχεις και γαμω τα στυλακια...

 

το παν ειναι να εχεις στυλ..ειτε εχεις μαλλια ειτε οχι!

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια αμα αρχισουν να πεφτουν οι τριχες το μονο πραγμα που τις σταματαει ειναι το πατωμα!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

επισης δεν αναφερατε εναν πολυ μεγαλο παραγοντα-αιτια της τριχοπτωσης που ειναι το αγχος... τα αλλα ειναι οργανικα, οκ λες, καπως τα ρυθμιζεις. την ψυχολογια σου ομως πως να την πειραξεις;..
Link to comment
Share on other sites

επισης δεν αναφερατε εναν πολυ μεγαλο παραγοντα-αιτια της τριχοπτωσης που ειναι το αγχος... τα αλλα ειναι οργανικα, οκ λες, καπως τα ρυθμιζεις. την ψυχολογια σου ομως πως να την πειραξεις;..

Με το να αλλαξεις τον τροπο ζωης σου. Τις καθημερινες σου συνηθειες. Ισως ακομα κ την δουλεια σου. Ξερω φυσικα οτι δεν ειναι καθολου ευκολο, αλλα ειναι 100% αποτελεσματικο :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Με το να αλλαξεις τον τροπο ζωης σου. Τις καθημερινες σου συνηθειες. Ισως ακομα κ την δουλεια σου. Ξερω φυσικα οτι δεν ειναι καθολου ευκολο, αλλα ειναι 100% αποτελεσματικο :)

καθολου μα καθολου ευκολο...

ασε που το αγχος δεν μπορεις να το εξαφανισεις με τπτ..

παντα θα υπαρχει απο το πιο ασημαντο πραγμα που θα κανεις εως το σημαντικοτερο:!:

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ασε που το αγχος δεν μπορεις να το εξαφανισεις με τπτ..

παντα θα υπαρχει απο το πιο ασημαντο πραγμα που θα κανεις εως το σημαντικοτερο:!:

Δεν συμφωνω.

Ειναι αναλογα στον ανθρωπο. Τελος παντων. Ειμαστε κ off topic :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

[ Έγινε συνένωση των θεμάτων των sadiagraxa και kinhtomania για την τριχόπτωση/εμφύτευση ]

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

meta apo 5 xronia anazitisis se dermatologous,kentra,palious methodous kai

 

kenourgious dithetontas xrima kai xrono tha sas po 2 lisis

 

1Taksidevete ston eksoteriko kai kanete mia aksioprepis metamosxefsi

 

2bazete ksydi meta apo kathe lousimo gia tin ypolipi m zoi sas an sas exoun apominei maliafisika

 

3min asxoliste me trixes paides den einai auto to problima sas psakste alou

Link to comment
Share on other sites

Όσο διαβάζω χρόνια για διάφορα ιατρικά θέματα, χωρίς να είμαι ιατρός, αυτό που έχω καταλάβει συνοψίζεται στα εξής.

 

- Ποτέ δεν ρίχνουμε χημικά στον οργανισμό μας, π.χ. αμπούλες και λοιπές λύσεις.

 

- Ειδικά για τα μαλλιά ως τώρα επικρατεί η άποψη ότι πάνω από όλα μετράει η κληρονομικότητα. Εδώ θα απαντήσουν οι γενετιστές καλύτερα, για το αν έχεις πάρει από κάποιον πρόγονο, όχι απαραίτητα τον πατέρα.

 

- Σίγουρα, το άγχος αλλάζει ΟΛΕΣ τις χημικές διαδικασίες του οργανισμού και έχει συνδεθεί άμεσα και με την τριχόπτωση. Πολύ απλά δηλαδή, η ύπαρξη του προσθέτει άλλον έναν αρνητικό παράγοντα στην δεδομένη (όποια κι αν είναι αυτή) κληρονομική προδιάθεση.

 

Τέλος, αυτό που θέλω να προσθέσω, και το ψάχνω χρόνια, είναι να μην εμπιστευόμαστε τυφλά τους γιατρούς. Δεν είναι θεοί, άσε που πολλοί είναι ανενημέρωτοι σχετικά με τις νέες εξελίξεις. Στην Ελλάδα τους εμπιστεύομαστε πάντως πολύ περισσότερο από το μέσο Ευρωπαίο. Μια καλή αρχή που εφαρμόζω είναι να παίρνω πάντα και μια 2η άποψη αν χρειαστεί να πάρω έστω και ένα απλό φάρμακο, άσε που τα φάρμακα πρέπει να μην τα έχουμε σαν καραμέλες.

 

Μακριά από χημικά παιδιά.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ από τα 18,5 μου θυμάμαι τον εαυτό μου να κάνω θεραπεία. Γιατρούς, Laser line (μάπα το καρπούζι, έγινα χειρότερα από την θεραπεία τους) και τώρα συνεχίζω στον πρώτο μου γιατρό. Έχουν αραιώσει αλλά δεν έχουν πέσει όλα.

Αυτό με το ξύδι τι είναι? Τι προσφέρει?

Πάντως θες πολύ χρήμα για να τα κρατήσεις…

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τα 18,5 μου θυμάμαι τον εαυτό μου να κάνω θεραπεία. Γιατρούς, Laser line (μάπα το καρπούζι, έγινα χειρότερα από την θεραπεία τους) και τώρα συνεχίζω στον πρώτο μου γιατρό. Έχουν αραιώσει αλλά δεν έχουν πέσει όλα.

Αυτό με το ξύδι τι είναι? Τι προσφέρει?

Πάντως θες πολύ χρήμα για να τα κρατήσεις…

 

 

kane metamosxeusi tote

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, για να κάνεις μεταμόσχευση πρέπει πρώτα να χάσεις όλα τα μαλλιά που είναι να χάσεις. Αλλιώς τα μαλλιά που έχεις κρατήσει αδυνατίζουν (λόγο του ότι τα καινούρια που είναι και πιο γερά τραβούν πολύ αίμα) με αποτέλεσμα να πέσουν. Εγώ σου λέω ότι τα κρατάω με θεραπεία τόσα χρόνια και είμαι ευχαριστημένος. Απλά συνέχεια ψάχνω νέες μεθόδους. Μην κάνετε μεταμόσχευση αν δεν τελειώσει πρώτα η τριχόπτωση. Είναι λάθος.
Link to comment
Share on other sites

koita, to oti prepei na pesoun arketa mallia gia na kaneis metamosxeusi swsto.

 

alla an eisai p.x 24 xronwn kai exeis xasei polla mallia tote den mporeis na perimeneis alla p.x 6 xronia gia na xaseis kai ola ta ypoloipa.

 

kaneis metamosxeusi, kai meta prospatheis na syntiriseis ta mallia pou idi eixes.

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...