Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το Ulefone Be Pro, με Android 5.0. Σήμερα το έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, διότι κολλούσε λιγάκι, και ενώ μου άνοιξε κανονικά, μου βγάζει μη έγκυρο ΙΜΕΙ, και δεν αναγνωρίζει την κάρτα SIM. Το κινητό δουλεύει κανονικά, απλά είναι σαν να μην έχει κάρτα SIM.Τι μπορώ να κάνω; :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το Ulefone Be Pro, με Android 5.0. Σήμερα το έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, διότι κολλούσε λιγάκι, και ενώ μου άνοιξε κανονικά, μου βγάζει μη έγκυρο ΙΜΕΙ, και δεν αναγνωρίζει την κάρτα SIM. Το κινητό δουλεύει κανονικά, απλά είναι σαν να μην έχει κάρτα SIM.Τι μπορώ να κάνω; :(

Για αρχή, δανείσου μια άλλη SIM να δεις αν δουλεύει με εκείνη.

 

Αν όχι, δες αν το τηλέφωνο έχει κανονικά το IMEI του (πήγαινε στον dialer -της 'μαμάς' του, αν τυχόν έχεις εγκαταστήσει κάποιον άλλον dialer- και γράψε *#06# και θα σου δείξει το IMEI - φαντάζομαι και για τις 2 κάρτες).

Αν με κάποιον τρόπο το έχει 'χάσει' (δε βγάζει καθόλου IMEI, ή βγάζει συνεχόμενα νούμερα, κάτι του στυλ 123456789), θα πρέπει να του περάσεις χειροκίνητα το IMEI (δεν ξέρω αν το Be Pro έχει το ίδιο IMEI και για τις 2 SIM, ή ξεχωριστό για κάθε μία).

Λογικά ο αριθμός (ή αριθμοί) πρέπει να βρίσκεται σε ένα αυτοκόλλητο στο πίσω μέρος της συσκευής, μέσα στην υποδοχή της μπαταρίας - ή έστω σε κάποιο αυτοκόλλητο που ήρθε με τη συσκευασία του τηλεφώνου.

 

Για το πώς περνιέται το IMEI με το χέρι υπάρχουν πολλά tutorials, δες π.χ. αυτό εδώ από το youtube: https://www.youtube.com/watch?v=8ZEVDwcCVzY.

 

Αν η 'κλασσική' ακολουθία που δίνει στο βίντεο (*#*#3646633#*#*) για να μπεις στο Engineering menu δεν πιάσει στο Be Pro, ψάξε απλά στο play store για "mtk engineering" και θα βρεις σωρεία από προγραμματάκια που κάνουν ακριβώς αυτο: ανοίγουν το μενού.

 

(Σημείωση: ΔΕΝ έχω ο ίδιος το Be Pro. Τα παραπάνω ισχύουν όμως πρακτικά για όλες τις συσκευές με Mediatek chipset)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Αν ξανα περνούσα το λογισμικό δε θα φτιαχνόταν λες; Γιατί θέλω να το αλλάξω. Από το Android 5, θέλω να το πάω στο 4.4! Αν το κάνω θα λυθεί το πρόβλημα λες;
Link to comment
Share on other sites

Στα άρθρα περί restoration του IMEI (έχουμε και εδώ στο myPhone σχετικούς οδηγούς), λένε ότι αν τα άλλα περί χειροκίνητης αποκατάστασης του IMEI αποτύχουν, μπορείς να δοκιμάσεις να flashάρεις εκ νέου το boot.img και θα "τσιμπήσει" το IMEI κάπου από το hardware, όπου υπάρχει έτσι κι αλλιώς.

Τώρα το αν θα το κάνει και περνώντας ολόκληρη τη ROM δεν είμαι σίγουρος - αλλά αν το έχεις σκοπό, το δοκιμάζεις έτσι κι αλλιώς!

 

Φαντάζομαι θα επαναλάβω γνωστά πράγματα, αλλά καλού κακού ας επισημάνω ότι μιας και μιλάμε για αλλαγή αυτού του μεγέθους σε λειτουργικό (μετάβαση σε διαφορετικό -major- version), χρησιμοποιείς οπωσδήποτε SP flashtools (και όχι custom recovery) με το "firmware upgrade" option, καθώς ακόμα και το partitioning διαφέρει από LP σε ΚΚ.

 

Να ρωτήσω κάτι - γιατί μου κίνησες την περιέργεια: Τι σε έκανε να αποφασίσεις να πας από LP προς τα "πίσω" σε KK;

Όπως έγραφα και παραπάνω, δεν έχω ο ίδιος το Be Pro, έχουν όμως από ένα δύο φιλικά μου πρόσωπα, το ένα (λίγο παλιότερο) σε KK, το άλλο σε LP. Αυτό με το LP παρουσιάζει κάποια προβλήματα που δεν έχουν λυθεί ούτε με τα διάφορα OTA updates που έχουν βγει (προσωπικά πιστεύω ότι είναι πρόβλημα hardware και είχα προτείνει να το στείλουν πίσω αμέσως, αλλά δε με άκουσαν...), οπότε είμαι περίεργος μήπως τελικά αντιμετωπίζεις τα ίδια προβλήματα και εσύ.

Το πιο 'χοντρό' που έχουν είναι το (περιστασιακό) έντονο τρεμόσβημα της οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

Στα άρθρα περί restoration του IMEI (έχουμε και εδώ στο myPhone σχετικούς οδηγούς), λένε ότι αν τα άλλα περί χειροκίνητης αποκατάστασης του IMEI αποτύχουν, μπορείς να δοκιμάσεις να flashάρεις εκ νέου το boot.img και θα "τσιμπήσει" το IMEI κάπου από το hardware, όπου υπάρχει έτσι κι αλλιώς.

Τώρα το αν θα το κάνει και περνώντας ολόκληρη τη ROM δεν είμαι σίγουρος - αλλά αν το έχεις σκοπό, το δοκιμάζεις έτσι κι αλλιώς!

 

Φαντάζομαι θα επαναλάβω γνωστά πράγματα, αλλά καλού κακού ας επισημάνω ότι μιας και μιλάμε για αλλαγή αυτού του μεγέθους σε λειτουργικό (μετάβαση σε διαφορετικό -major- version), χρησιμοποιείς οπωσδήποτε SP flashtools (και όχι custom recovery) με το "firmware upgrade" option, καθώς ακόμα και το partitioning διαφέρει από LP σε ΚΚ.

 

Να ρωτήσω κάτι - γιατί μου κίνησες την περιέργεια: Τι σε έκανε να αποφασίσεις να πας από LP προς τα "πίσω" σε KK;

Όπως έγραφα και παραπάνω, δεν έχω ο ίδιος το Be Pro, έχουν όμως από ένα δύο φιλικά μου πρόσωπα, το ένα (λίγο παλιότερο) σε KK, το άλλο σε LP. Αυτό με το LP παρουσιάζει κάποια προβλήματα που δεν έχουν λυθεί ούτε με τα διάφορα OTA updates που έχουν βγει (προσωπικά πιστεύω ότι είναι πρόβλημα hardware και είχα προτείνει να το στείλουν πίσω αμέσως, αλλά δε με άκουσαν...), οπότε είμαι περίεργος μήπως τελικά αντιμετωπίζεις τα ίδια προβλήματα και εσύ.

Το πιο 'χοντρό' που έχουν είναι το (περιστασιακό) έντονο τρεμόσβημα της οθόνης...

 

Κοίτα γενικά το Be Pro είναι κινητάρα. Όταν το αγόρασα(Το Μάιο που μας πέρασε), μου ήρθε με KitKat 4.4.4. Το κινητό με αυτό το λογισμικό πετούσε. Τώρα το Σεπτέμβριο το άλλαξα σε Lollipop 5.0. Όμως το κινητό δεν ήταν όπως με την KitKat. Δεν είχα προβλήματα με τρεμόσβημα της οθόνης, ωστόσο το κινητό έτρωγε κολλήματα που με την KitKat δεν τα έτρωγε. Φαινόταν σαν να ζορίζεται παραπάνω με την Lollipop. Πάλι ήταν πολύ γρήγορο, αλλά όχι όπως ήταν με KitKat. Επίσης μεγάλο πρόβλημα η μπαταρία. Mε Lollipop το κινητό δε μου έβγαζε ούτε μέρα, και χωρίς να κάνω τρελή χρήση. Είχε πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. Οπότε με βάση αυτά τα προβλήματα, αποφάσισα τώρα που είναι ευκαιρία, να το ξανά πάω στην KitKat γιατί ήμουν υπερ ευχαριστημένος. Η Lollipop στο Be Pro με απογοήτευσε. Δε ξέρω αν ήταν μόνο στο δικό μου κινητό ή ισχύει γενικά, αλλά δε μου άρεσε καθόλου :) Ελπίζω να σε κάλυψα φίλε μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Με αυτά που γράφεις σκέφτηκα προς στιγμήν να βάλω ιδέες στη φίλη που έχει το Be Pro με LP για... downgrade - αλλά μου πέρασαν αμέσως, γιατί αν το αποφασίσει, σε μένα θα απευθυνθεί για να το κάνει! :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φουσκωσε η μπαταρια. Δεν ειναι κατι που δε περιμενα γιατι το τηλεφωνο το εχω λιωσει πραγματικα. Αυτο που με χαλαει ειναι που μεχρι να ερθει μπαταρια απο κινα θα ειμαι χωρις κινητο... Τεσπα εχει κανενας κανα καλο μαγαζι αξιοπιστο και με φτηνα μεταφορικα για ον λαιν αγορα?

 

Το έπαθε και το Be Pro φίλου μου. Άρα τώρα έχουμε δύο κρούσματα...

 

Μία απο τα ίδια με το θέμα μπαταρίας.

σε εμένα μου προξένησε και πρόβλημα στην αφή μιάς και φούσκωσε σχετικά απότομα και δεν το πήρα είδηση γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις προβλημα οταν βαλεις καινουργια μπαταρια. Εμενα ηρθε και ολα καλα. Απο το μαγαζι που μπηκε λινκ πιο πανω.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το έχω το τηλέφωνο απ το Μάιο χωρις κανένα θέμα. Εδώ και κανα 2 μέρες προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το Revolut και μου πετάει μήνημα 504 χωρις να μπορεί να το κάνει εγκατάσταση. Έτυχε σε κανέναν άλλο να έχει το ίδιο θέμα; Έκανα clean install την τελευταία Lolipop (που είχα και πριν) χωρις root, cwm με άλλο gmail τα ίδια. Αυγουστα Σεπτέμβριο έπαιζε κανονικα.Η βέρσιον του app να φταίει ή η δικιά μου lolipop ιδέα εν έχω.

 

Καμιά ιδέα κανείς;

By Mitsos Βέροια
Link to comment
Share on other sites

Κάνει και σε μένα το ίδιο (Error 504 κατά την εγκατάσταση) με το Revolut αλλά και το Authy, σε Lolipop (με ή χωρίς root). Δεν έχω βρει λύση.

 

Μάλιστα, τα είχα και τα 2 εγκατεστημένα κανονικά (σε lolipop χωρίς root) αλλά κάποια στιγμή, πριν 2 μήνες αν θυμάμαι καλά, το Play Store άρχισε να βγάζει errors κατά την προσπάθεια αναβάθμισης τους σε νέα έκδοση. Σκέφτηκα να τα απεγκαταστήσω εντελώς και να τα ξαναβάλω (βλακεία όπως αποδείχτηκε) αλλά από τότε βγάζουν Error 504 κατά την εγκατάσταση.

Edited by georgeadams

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα για το κινητό: 1) Καταρχήν η οθόνη, από όταν το αγόρασα έχει πάνω μια προστατευτική ζελατίνα. Έχει αρχίσει να χαλάει. Μπορώ να το βγάλω; Αν είναι χωρίς ζελατίνα θα πάθει κάτι; Αλλιώς αν θέλω να αλλάξω, πρέπει να παραγγείλω ειδική ζελατίνα για το συγκεκριμένο μοντέλο;

Και ερώτηση 2) Ποια hands-free κουμπώνουν καλά στο συγκεκριμένο μοντέλο; Γιατί αυτά που είχα, και κουμπώναν καλά, χάλασαν, και το ρωτάω διότι δε δέχεται όλα τα είδη των ακουστικών.. Έχει πολύ χαλαρή υποδοχή..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα,

Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα για το κινητό: 1) Καταρχήν η οθόνη, από όταν το αγόρασα έχει πάνω μια προστατευτική ζελατίνα. Έχει αρχίσει να χαλάει. Μπορώ να το βγάλω; Αν είναι χωρίς ζελατίνα θα πάθει κάτι; Αλλιώς αν θέλω να αλλάξω, πρέπει να παραγγείλω ειδική ζελατίνα για το συγκεκριμένο μοντέλο;

Και ερώτηση 2) Ποια hands-free κουμπώνουν καλά στο συγκεκριμένο μοντέλο; Γιατί αυτά που είχα, και κουμπώναν καλά, χάλασαν, και το ρωτάω διότι δε δέχεται όλα τα είδη των ακουστικών.. Έχει πολύ χαλαρή υποδοχή..

 

1. βγαλτην ζελατινα αφοβα δεν θα παθει κατι.

Θα βρεις ζελατινες για το κινητο.

2. απο το iphone 3gs κουμπώνουν καλα. το πρόβλημα ειναι οτι η υποδοχή των ακουστικων ειναι πολυ βαθια

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις σημερα νεκρωσαν τα harwdare buttons της κατω μεριας του τηλεφωνου.

οποτε ψαχνω για φλασαρισμα καμια lollipop μπας και εχει επιλογη για ενεργοποιηση onscree buttons.

1) ξερετε αν καποια ρομ εχει τετοια επιλογη

2) υπαρχει κανενα λινκ απο κανεναν οδηγο για να ακολουθησω για root kai flasharisma rom για αυτο το κινητο?

με googlarisma βγαινουν πολλα και δεν ξερω ποιον να ακολουθησω. εσείς εδω πως rootarate - flasharate rom????

(ειμαι με μαμισια kk unroot)

Link to comment
Share on other sites

μολις σημερα νεκρωσαν τα harwdare buttons της κατω μεριας του τηλεφωνου.

οποτε ψαχνω για φλασαρισμα καμια lollipop μπας και εχει επιλογη για ενεργοποιηση onscree buttons.

[...]

(ειμαι με μαμισια kk unroot)

Αν γίνεις root, μπορείς να ενεργοποιήσεις τα on-screen navigation buttons κάνοντας edit το αρχείο build.prop και προσθέτοντας σε αυτό τη γραμμή:

qemu.hw.mainkeys=0

 

Εναλλακτικά, μπορείς να δοκιμάσεις κάτι σαν αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fatedevgroup.softkeyenabler που -απ' ό,τι καταλαβαίνω- κάνει τη δουλειά για σένα

(το root χρειάζεται πάντα, όμως)

 

(Σημειώνω ότι δεν έχω το Be Pro ο ίδιος - απλώς το παραπάνω υποτίθεται ότι παίζει σε όλα τα Android από 4.x και πάνω)

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεις root, μπορείς να ενεργοποιήσεις τα on-screen navigation buttons κάνοντας edit το αρχείο build.prop και προσθέτοντας σε αυτό τη γραμμή:

qemu.hw.mainkeys=0

 

Εναλλακτικά, μπορείς να δοκιμάσεις κάτι σαν αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fatedevgroup.softkeyenabler που -απ' ό,τι καταλαβαίνω- κάνει τη δουλειά για σένα

(το root χρειάζεται πάντα, όμως)

 

(Σημειώνω ότι δεν έχω το Be Pro ο ίδιος - απλώς το παραπάνω υποτίθεται ότι παίζει σε όλα τα Android από 4.x και πάνω)

 

Σ ευχαριστώ, δεν ήξερα για το 1ο που μου προτεινες. Την app την είδα κι εγώ αλλά ηθελε root και μια αλλη που βρήκα χωρίς ροοτ και την εβαλα είναι μάπα γιατί απλα επικαλύπτει οτι είναι απο κάτω οποτε δεν μπορείς να τα πατήσεις.

λοιπον, φλασαρα lollipop, εβαλα recovery, rootara περναω την γραμμη στο built.prop κανω και ρισταρτ και τιποτα

 

Ξερει κανεις τι φταίει?

Edited by eveles
Link to comment
Share on other sites

Και δυστυχώς δεν έχω και εγώ κάτι παραπάνω να προτείνω, γιατί είναι κάτι που (ευτυχώς :p) δεν έχει χρειαστεί να κάνω ποτέ, οπότε ήξερα μόνο τη... θεωρία του πράγματος!
Link to comment
Share on other sites

Ουπς... Μετα απο 2αποτυχημενες προσπαθειες να βάλω την γραμμή στο build.prop(την 1η φορα έβαλα την γραμμή στο τέλος ενω τη 2η φορα στη προτελευταία γραμμη) εκανα ρισταρτ και έβαλα την παραπανω εφαρμογή απο το λινκ απο το play store και μετα ξανά ρισταρτ και δυστυχως κατεληξα να είμαι κολλημένος στο boot animation... Custom Recovery μπαίνει παρολλα αυτά... Τι κάνω???Μπορεί κανεις να βοηθήσει? Edited by eveles
Link to comment
Share on other sites

Δες πολύ προσεκτικά στο build.prop μήπως έχεις κάνει κάποιο λάθος σε οποιαδήποτε γραμμή από γρήγορη πληκτρολόγηση.

Αφού σου κάνει επανεκκίνηση και προσπαθεί να φορτώσει συνήθως εκεί γίνεται το λάθος..

Αν έχεις build.prop από back-up ή από custom rom το οποίο αφού ανοίξεις τη ρομ με zip θα το βρεις στο system/ και επίσης έλεγξε τα permissions να είναι rw-r-r- ή αλλιώς 644.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1. βγαλτην ζελατινα αφοβα δεν θα παθει κατι.

Θα βρεις ζελατινες για το κινητο.

2. απο το iphone 3gs κουμπώνουν καλα. το πρόβλημα ειναι οτι η υποδοχή των ακουστικων ειναι πολυ βαθια

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις σημερα νεκρωσαν τα harwdare buttons της κατω μεριας του τηλεφωνου.

οποτε ψαχνω για φλασαρισμα καμια lollipop μπας και εχει επιλογη για ενεργοποιηση onscree buttons.

1) ξερετε αν καποια ρομ εχει τετοια επιλογη

2) υπαρχει κανενα λινκ απο κανεναν οδηγο για να ακολουθησω για root kai flasharisma rom για αυτο το κινητο?

με googlarisma βγαινουν πολλα και δεν ξερω ποιον να ακολουθησω. εσείς εδω πως rootarate - flasharate rom????

(ειμαι με μαμισια kk unroot)

 

 

Φιλε μου εγω το επαθα πριν καιρο αυτο, κανε root το κινητο και βαλε την εφαρμογη soft buttons θα σου βγαλει εικονικα κουμπια και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Από Κίνα έρχεται, απλά κάνει μια παράκαμψη από Ολλανδία.

 

Περισσότερα για αγορές από Κίνα όμως δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Παιδια διαβασα ολα οσα γραψατε για το κιν αρχισα να σκεφτωμαι αρνητικα για την εταιρια.Εγω εξ'αρχης ημουν μεταξυ του ULEPHONE BE PRO 2 & DOOGEE VALENCIA Y100 PLUS.Αλλο το απλο ULEPONE BE PRO & αλλο το BE PRO 2?(Εννοω σαν εταιρια το εκαναν καλυτερο η προσθεσαν το 2 & ολα καλα.Τα Doogee τα ξερω πολυ καλα & δεν μου εβγαλαν προβληματα9ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΑΚΟΜΑ 350 & Χ5 Pro 3 μηνες τωρα & περιμενω & 2 F5 για φιλους) αλλα μου αρεσει & το BE PRO 2 και ειμαι ετοιμος για αγορα ισως & αυριο.Μπορει καποιος να μου πει τι να παρω στα σιγουρα γιατι διαβασα πολλα πραγματα στη σελιδα(την οποια την δινω πολυ βαση για καθε αγορα μου)Επισης μου αρεσει & το LG K10 καινουργιο μοντελο αλλα υστερει λιγο στους αριθμους με τα αλλα(τα χρηματα ειναι τα ιδια παντως δεν ειναι θεμα)

Link to comment
Share on other sites

To be pro 2 έχει άλλο soc για μένα δεν αξίζει αυτή τη στιγμή υπάρχουν σε αυτά τα χρήματα πολύ καλύτερα κινητά. Αυτή ή συζήτηση είναι για το be pro που για την εποχή του ήταν αξιοπρεπέστατο κινητό με λίγα προβλήματα και όπως το power κουμπακι και τη σχετικά μικρή διάρκεια της μπαταρίας ειδικα με χρήση 4g
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά έχω το κινητό ένα χρόνο.. Προχθές είδα ότι η μπαταρία φούσκωσε! Δεν χωρούσε να μπει στο κινητό, μόλις έβγαλα το πίσω καπάκι πετάχτηκε έξω! Πριν να το δω εσβηνε συνέχεια το κινητό.. Γιατί άραγε να έγινε αυτό; Τώρα είμαι σε αναζήτηση καινούργιας μπαταρίας.. Είχε κάποιος άλλος ανάλογη εμπειρία; Με απογοήτευσε..

 

Στάλθηκε από το C5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό ένα χρόνο.. Προχθές είδα ότι η μπαταρία φούσκωσε! Δεν χωρούσε να μπει στο κινητό, μόλις έβγαλα το πίσω καπάκι πετάχτηκε έξω! Πριν να το δω εσβηνε συνέχεια το κινητό.. Γιατί άραγε να έγινε αυτό; Τώρα είμαι σε αναζήτηση καινούργιας μπαταρίας.. Είχε κάποιος άλλος ανάλογη εμπειρία; Με απογοήτευσε..

 

Στάλθηκε από το C5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα αλλάξεις μια μπαταρία και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.. Ήδη δρομολογηθηκε η αλλαγή μπαταρίας...

 

Στάλθηκε από το C5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπαταρία το έχουν πάθει -δυστυχώς- πολλοί χρήστες Be Pro (χωρίς να είναι και... αποκλειστικό τους προνόμιο - φαίνεται να σμβαίνει και σε αρκετές άλλες συσκευές).

 

Και η δική μου απορία είναι: Τι γίνεται με τις συσκευές στις οποίες η μπαταρία δεν αφαιρείται (και δυστυχώς οι περισσότερες πλέον είναι έτσι...), όπως π.χ. το Ulefone Power...;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...