Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο για τη προειδοποίηση αλλά αν το τηλέφωνο μπαίνει σε download mode, μπορώ να ξαναπεράσω την original rom με το κινέζικο csc και να ξαναγυρίσω εκεί που βρίσκομαι.

 

Anyway μιας και γνωρίζεις, το odin βγαζει ένα error για το aboot.mbm . Τι φταίει; Είναι λάθος rom ή κάτι άλλο; Στο download mode το τηλέφωνο εμφανίζει secure boot: on.

 

Προσπαθώ να βρω και cyanogen αλλα δεν έχουν για το sm-a5000

 

Αν βρω κάτι άλλο θα το ποστάρω για τους υπόλοιπους.

 

Παιδιά δυστυχώς δεν κατάφερα να φλασάρω καμία ρομ είτε samsung είτε custom.

Απλώς φλάσαρα τα gapps με το TWRP όπως κάνουμε π.χ. για τη cyanogen και απέκτησα gplay και gapps. Πιθανότατα να γινεται και με άλλα κινέζικα τηλέφωνα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Ευχαριστώ φιλε...

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

Nillkin εχω βάλει και είμαι πολυ ευχαριστημένος.

 

Μια πιθανόν αστεία ερώτηση: Το tampered glass πως το "κολλάς" στο κινητό; Βγαίνει εύκολα μετά, αφήνει σημάδια;

 

Merci

Link to comment
Share on other sites

Μια πιθανόν αστεία ερώτηση: Το tampered glass πως το "κολλάς" στο κινητό; Βγαίνει εύκολα μετά, αφήνει σημάδια;

 

Merci

 

Δεν απαιτεί ειδικές γνώσεις, σταθερό χέρι απαιτεί για να το βάλεις σωστά, και ακολούθησα τις οδηγίες που είχε...

Οπως πολλά πράγματα στην ζωή

Δεν θέλει κόπο , θέλει τροπο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε να μου πειτε πως απενεργοποιώ την οθονη τερμα αριστερά που βγαζει κατι χαζομαρες με ειδησεις κοινωνικα και αλλες χαζομαρες ;

 

 

 

Οποίο παλικαρι εχει παρει tempered glass και ειναι καλο ας ποσταρει αν μπορει το link να παρω και εγω γιατί στο ebay γινεται πανικος και δεν ξερω τι να παρω..Ευχαριστώ καλημερα σας...

 

 

 

Αλλη μια ερωτηση εχω α καποιος μπορει να με βοηθησει. Εχω το δυκαρτο εγω το α5 και εινα στα αγγλικα. Οταν 2χω αναπαντητη και μνμ δεν λεει απο ποιον ειναι στην lock screen απλα οτι εχω ενα μνμ η αναπαντητη. Ξερει κανεις πως μπορω νατο κανω να βγαζει το ονομα του αποστολεα ;

Edited by truckman
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας το τηλέφωνο της κόρης μου χθες το βράδυ ενώ έστελνε μηνύματα ξαφνικά έσβησε και από τότε δεν ξανα άνοιξε τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας το τηλέφωνο της κόρης μου χθες το βράδυ ενώ έστελνε μηνύματα ξαφνικά έσβησε και από τότε δεν ξανα άνοιξε τι μπορεί να συμβαίνει;

Βάλε το για μια ώρα στο φορτιστή και δοκίμασε πατώντας γι' αρχή το power button για δυο-τρια δευτερόλεπτα μήπως ανοίξει. Αν όχι, προσπάθησε κρατώντας το power πατημένο για περίπου 10 δεύτερα, λογικά θα σου επανεκκινήσει ή θα βγάλει επιλογή για recovery όπου θα επιλέξεις επανεκκίνηση. Αν δεν γίνει τίποτα με όλα αυτά το πας στο service.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας το τηλέφωνο της κόρης μου χθες το βράδυ ενώ έστελνε μηνύματα ξαφνικά έσβησε και από τότε δεν ξανα άνοιξε τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Να προσθέσω στο μήνυμα του Truckman, ότι αν μπορεί να μπει στο recovery τότε κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει σοβαρό πρόβλημα (δηλαδή να χρειάζεται σέρβις).

Αν δε πιάσουν τα ανωτέρω, πάτας με σβηστό τηλέφωνο Power + volume up + κεντρικό κουμπί,

και μετά wipe cache. Αν δεν επανέλεθει ούτε έτσι, τότε πρέπει να πατήσεις και wipe data, το οποίο θα κάνει reset στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στο μήνυμα του Truckman, ότι αν μπορεί να μπει στο recovery τότε κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει σοβαρό πρόβλημα (δηλαδή να χρειάζεται σέρβις).

Αν δε πιάσουν τα ανωτέρω, πάτας με σβηστό τηλέφωνο Power + volume up + κεντρικό κουμπί,

και μετά wipe cache. Αν δεν επανέλεθει ούτε έτσι, τότε πρέπει να πατήσεις και wipe data, το οποίο θα κάνει reset στο τηλέφωνο.

Τα έκανα και αυτά,δυστυχώς καμία αντίδραση,μάλλον πάει για σέρβις!

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα και αυτά,δυστυχώς καμία αντίδραση,μάλλον πάει για σέρβις!

 

 

 

Ενας φιλος του εμεινε ανοιχτο και ηταν το τηλεφωνο νεκρο.Το πηγε σερβις και ολα καλα(πλακετα θα ηταν ή αντικατασταση).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα και αυτά,δυστυχώς καμία αντίδραση,μάλλον πάει για σέρβις!

Νεώτερα και ευχάριστα,λίγο πριν το δώσω για σέρβις δοκίμασα για τελευταία φορά πάτημα ταυτόχρονα το συνδυασμό των τριών πλήκτρων και θαύμα άνοιξε! Άραγε τι να είχε πάθει;

Link to comment
Share on other sites

USB OTG δεν υποστηρίζει, σωστά; Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να του δίνει αυτή τη δυνατότητα όπως υπήρχε παλιά για το S3; Είμαι μεταξύ Α7 και Α5 και ο λόγος που κινούμαι προς το 7αρι είναι η έλλειψη OTG (αν και δε με βολευτούν οι παραπάνω ίντσες).

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

USB OTG δεν υποστηρίζει, σωστά; Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να του δίνει αυτή τη δυνατότητα όπως υπήρχε παλιά για το S3; Είμαι μεταξύ Α7 και Α5 και ο λόγος που κινούμαι προς το 7αρι είναι η έλλειψη OTG (αν και δε με βολευτούν οι παραπάνω ίντσες).

Ευχαριστώ

 

Δυστηχως ΔΕΝ υποστηριζει OTG.... μα ποσο βλακες είναι να εχουμε τετοια συσκευή και να μην εχουν βαλει OTG!???? εχω tv tuner και usb flash και δεν μπορω να τα δουλεψω!:angry: Επισης....δεν εχει γυροσκοπιο!!! οποτε δεν μπαινει σε VR με τιποτα ......

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,παιδιά μια μικρή βοήθεια δεν ξερω πως αλλά έχει εγκατασταθεί μια εφαρμογή στήν συλλογή που λέγετε picasa και εχει μεσα 40 φωτογραφίες...πως στο καλό την σβήνω;μπαίνω στην εφαρμογή δεν εχει πουθενά επιλογή για διαγραφή παρα μονο παρουσίαση,αλλά και στο κινητο που εχω ψαξει δεν μπορώ να την βρω πουθενά ώστε να την διαγράψω τελείως... Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,παιδιά μια μικρή βοήθεια δεν ξερω πως αλλά έχει εγκατασταθεί μια εφαρμογή στήν συλλογή που λέγετε picasa και εχει μεσα 40 φωτογραφίες...πως στο καλό την σβήνω;μπαίνω στην εφαρμογή δεν εχει πουθενά επιλογή για διαγραφή παρα μονο παρουσίαση,αλλά και στο κινητο που εχω ψαξει δεν μπορώ να την βρω πουθενά ώστε να την διαγράψω τελείως...

 

Κανείς καμιά ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

δες στην διαχειρηση εφαρμογων,μηπως ειναι αποθηκευμενη σε καρτα sd και οχι στο τηλεφωνο και γι αυτο δεν την βρισκεις;
:alien:
Link to comment
Share on other sites

δες στην διαχειρηση εφαρμογων,μηπως ειναι αποθηκευμενη σε καρτα sd και οχι στο τηλεφωνο και γι αυτο δεν την βρισκεις;

 

Δεν εχω βάλει στο τηλ sd card ...

Link to comment
Share on other sites

Το Picasa είναι εφαρμογή της Google, οπότε δες στα Google Apps, ή στον λογαριασμό gmail που έχεις, μήπως την έχεις τικάρει και στην συγχρονίζει.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς καμιά ιδέα;;;

 

Καλημέρα ,παιδιά μια μικρή βοήθεια δεν ξερω πως αλλά έχει εγκατασταθεί μια εφαρμογή στήν συλλογή που λέγετε picasa και εχει μεσα 40 φωτογραφίες...πως στο καλό την σβήνω;μπαίνω στην εφαρμογή δεν εχει πουθενά επιλογή για διαγραφή παρα μονο παρουσίαση,αλλά και στο κινητο που εχω ψαξει δεν μπορώ να την βρω πουθενά ώστε να την διαγράψω τελείως...

Δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσαι μέχρι να σου απαντήσουν. Όταν βρεθεί κάποιος που γνωρίζει και θέλει θα σου απαντήσει.

Πήγαινε ρυθμίσεις-λογαριασμοί-google και ξετίκαρε τον συγχρονισμό λευκωμάτων ιστού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσαι μέχρι να σου απαντήσουν. Όταν βρεθεί κάποιος που γνωρίζει και θέλει θα σου απαντήσει.

Πήγαινε ρυθμίσεις-λογαριασμοί-google και ξετίκαρε τον συγχρονισμό λευκωμάτων ιστού.

 

Καλησπέρα,καλό θα είναι οταν κάποιος δεν ξέρει κατι καλά να μην δίνει λαθος απαντήσεις,έκανα αυτό που γράφεις παραπάνω αλλά δεν έγινε απολύτως τίποτα...πατώντας πανω στήν Συλλογή μου ανοίγει τα Άλμπουμ ,εκεί μέσα εξακολουθεί να υπάρχει το αλμπουμ Picasa.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,καλό θα είναι οταν κάποιος δεν ξέρει κατι καλά να μην δίνει λαθος απαντήσεις,έκανα αυτό που γράφεις παραπάνω αλλά δεν έγινε απολύτως τίποτα...πατώντας πανω στήν Συλλογή μου ανοίγει τα Άλμπουμ ,εκεί μέσα εξακολουθεί να υπάρχει το αλμπουμ Picasa.

Ευχαριστώ.

Καλά θα ήταν επίσης να ευχαριστείς τους ανθρώπους που προσπαθούν να σε βοηθήσουν. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει σε κάποιον. Όλοι το κάνουμε καλή τη θέληση και τίποτα παραπάνω.

Anyway, αν έκανες σωστά αυτό που σου είπα και δεν έφυγε το picasa, κάνε μαζί και τα παρακάτω. Πήγαινε στις ρυθμίσεις -εφαρμογές, βρες την συλλογή, πάτα επάνω της και επέλεξε εκκαθάριση δεδομένων. Κανε και μια επανεκκίνηση τη συσκευή και αν βλέπεις και πάλι το picasa , τότε σίγουρα κάτι κάνεις λάθος.

Με τη καλημέρα μου.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...