Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ εμένα γιατί δε το βγάζει ?

Μέχρι στιγμής βγήκε για Πολωνία που είναι κ η συσκευή μου.

Απίστευτα smooth κ μπαταρία στα ίδια εντυπωσιακά επίπεδα παιδια. Πολύ καλή αναβάθμιση μέχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μέχρι στιγμής βγήκε για Πολωνία που είναι κ η συσκευή μου.

Απίστευτα smooth κ μπαταρία στα ίδια εντυπωσιακά επίπεδα παιδια. Πολύ καλή αναβάθμιση μέχρι στιγμης.

Υπάρχει περίπτωση τώρα να υποστηρίζει usb otg?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, εχει δοκιμασει απο ebay κανενας tempered glass για το A5 έτσι ώστε να προσαρμόζεται σωστα στην οθόνη του κινητού?

Και αν ναι ποιο? (αν ειναι δοκιμασμένο κιολας και σπασμενο το tempered glass χωρις να σπασει η οθονη ακομα καλυτερα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Γνωριζει κανεις αν η lollipop που πηρε το Α3 στη Ρωσσια, ξεκλειδωνει τις 64bit ιδιοτητες του κινητου τελικα, ωστε να ξερουμε τι θα περιμενουμε και για το Α5?

Ψαχνω εδω και μερες να βρω το Α5 σε ασημενιο στις γνωστες αλυσιδες που ειναι επισημοι συνεργατες της Samsung, αλλα δεν υπαρχει ουτε για δειγμα..

 

Επειδη την εχω πατησει σε σκρουτζομαγαζο και ελαβα "σφραγισμενο" τηλεφωνο με ψευτικες ταινιες ασφαλειας (το οποιο φυσικα και επεστρεψα χωρις να το ανοιξω), θελω να αγορασω σφραγισμενο αντιπροσωπειας μιας και η τιμη δεν εχει μεγαλη διαφορα, αλλα δεν το βρισκω πουθενα.. Μιλησα με καποια καταστηματα-αλυσιδες τηλεφωνικως και οι περισσοτεροι ειπαν πως εχουν κανει παραγγελεια γενικα για Α5 και τους καθηστερει η Samsung, χωρις να γνωριζουν το λογο. Αν παρατηρησετε παντως, υπαρχει ελλειψη γενικα σε αυτο το μοντελο, ανεξαρτητως χρωματος.

 

Απ' την αλλη η Samsung σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους, με ενημερωσε πως δεν υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας στα κινητα της και πως θα το βρω λεει σε χιλιαδες επιχειρησεις που συνεργαζονται μαζι τους. Τρεχα γυρευε... :wacko:

 

Εχετε δει πουθενα το Α5 σε ασημενιο διαθεσιμο, εκτος σκρουτζ?

Επειδή θελω να αγοραςω ενα Α5 από σκρουτζομαγαζα, Μπορεις να μου στείλεις πμ με το όνομα του μαγαζιού που είχε το κινητό με τις ψεύτικες ταινίες ασφαλείας που ανέφερες;

Edited by ikaros_7
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θελω να αγοραςω ενα Α5 από σκρουτζομαγαζα, Μπορεις να μου στείλεις πμ με το όνομα του μαγαζιού που είχε το κινητό με τις ψεύτικες ταινίες ασφαλείας που ανέφερες;

αν υπαρχει τετοιο μαγαζι πρεπει να το κοινοποιησεις να γνωριζουμε ολοι και να τιμωρηθει με καποιον τροπο αυτο το μαγαζι....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζετε ότι στα υπόλοιπα πως είναι εντάξει?

Αν δείτε τα αυτοκόλλητα πού και καλά είναι ασφάλειας,με κουλούρες τα έχουν στα μαγαζιά για να κολλάνε τα κουτιά.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζετε ότι στα υπόλοιπα πως είναι εντάξει?

Αν δείτε τα αυτοκόλλητα πού και καλά είναι ασφάλειας,με κουλούρες τα έχουν στα μαγαζιά για να κολλάνε τα κουτιά.

Έχεις απόλυτο δίκιο...

Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση του samsung A5 σε lollipop απαιτείται κάποια ιδιαίτερη διαδικασία, ή γίνεται με απλή εγκατάσταση του αρχείου με downloading στο κινητό; Το ρωτάω γιατί στο sony που είχα έπρεπε να κάνεις clear instal (με εκκαθάριση μνήμης, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων), και βέβαια μέσω του pc companion της sony.
Link to comment
Share on other sites

Δεν απαιτείται καμία ιδιαίτερη διαδικασία.

Μόλις σε πληροφορίσει το κινητό σου πως υπάρχει αναβάθμιση του λες ναι , αποδέχεσαι τους όρους και κατεβάζεις το αρχείο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

παιδια αντιμετωπιζει κανεις σας προβλημα με το 4g...?? δεν μου πιανει πουθενα 4g στο κεντρο της αθηνας.. ενω σε αλλα κινητα την ιδια στιγμη πιανει κανονικα..λετε να υπαρχει καποιο προβλημα της συσκευης.. το εχω ενεργοποιησει το 4g απο τον παροχο της κινητης.. λετε να υπαρχει θεμα λογω του οτι το αγορασα απο σκρουτζ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι κατοχος του Α5 εδω και 2 μηνες,το προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι το σημα τις κεραιας ανεβοκατεβαινε και καποιες φορες εχανα την κληση σαν να ηταν κλειστο και καποιες φορες οταν πηγαινα να παρω τηλεφωνο μου ελεγε ( Μη εγγεγραμμενος στο δικτυο).Σημερα πηγα στην vodafone και μου εδωσαν αλλη καρτα sim.Δυστυχως τα ιδια.Αλλα απενεργοποιησα το 4G και δια μαγειας το προβλημα λυθηκε, σημα καμπανα...Εχει κανεις ιδεα τι να κανω για το 4G.Ειναι προβλημα εταιρειας κινητης η κινητου???
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, όποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει το Galaxy A5 μπορεί να διαβάσει το review που έγραψα:

https://samsungmobilers.gr/samsung-galaxy-a5-review/

My Galaxy S4 Unboxing ->

- My Galaxy S4 review ->

Galaxy Note tablets in School ->

- Samsung UE50HU6900 Unboxing ->
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Ωραιο το review.Και εγω δηλωνω πολυ ευχαριστημενος απο την συσκευη.Αρμονικη σε ολα της.καλυτερη επιλογη στα δικτυα ειναι να ειναι στην επιλογη 3g.Το 4g ρουφαει τα αντερα του σε μπαταρια.Σε ολες τις συσκευες που ειχα σε επιλογη 4g στην προσπαθεια του κινητου να ενναλαξει τα δικτυα κομπλαρει.το προβλημα ειναι περισσοτερο στις εταιρειες κινητης :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, όποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει το Galaxy A5 μπορεί να διαβάσει το review που έγραψα:

https://samsungmobilers.gr/samsung-galaxy-a5-review/

καλημερα.Ωραιο το review.

Καλημέρα, ευχαριστώ! :)

My Galaxy S4 Unboxing ->

- My Galaxy S4 review ->

Galaxy Note tablets in School ->

- Samsung UE50HU6900 Unboxing ->
Link to comment
Share on other sites

Το κεντρικό πλήκτρο και το on/off ταυτόχρονα. ή κάνεις swipe με το χέρι σου στην οθόνη.

My Galaxy S4 Unboxing ->

- My Galaxy S4 review ->

Galaxy Note tablets in School ->

- Samsung UE50HU6900 Unboxing ->
Link to comment
Share on other sites

Το swipe είναι όταν έχεις τη παλάμη σου κάθετα και την περνάς / σέρνεις από την μια πλευρά της οθόνης του κινητού στην άλλη.

My Galaxy S4 Unboxing ->

- My Galaxy S4 review ->

Galaxy Note tablets in School ->

- Samsung UE50HU6900 Unboxing ->
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δω PDA & CSC του κινητου πριν ανοιχτει το κουτι στο καταστημα? Ρωταω επειδή ενδιαφέρομαι για ελληνικη unbranded (EUR) εκδοση

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δω PDA & CSC του κινητου πριν ανοιχτει το κουτι στο καταστημα? Ρωταω επειδή ενδιαφέρομαι για ελληνικη unbranded (EUR) εκδοση

Με ένα τηλεφώνημα στη Samsung, δίνοντας το imei θα σου πουν για τη χώρα προορισμού και αν είναι unbranded ή όχι. Κάτι άλλο δεν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι έχει βγει η αναβάθμιση για Lollipop στη Νοτιοανατολική Ευρώπη αλλά ακόμα τίποτα. Έχει εμφανιστεί σε κανέναν;
Samsung Galaxy Note 10.1 4G & Galaxy A5
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι έχει βγει η αναβάθμιση για Lollipop στη Νοτιοανατολική Ευρώπη αλλά ακόμα τίποτα. Έχει εμφανιστεί σε κανέναν;

- Poland, France unbranded έχουν παρει την αναβάθμιση 5.0.2. Πριν λίγο που κοίταξα έχουν προστεθεί Baltic, Austria open.

- Μιλάω για μοντέλο SM-A500FU

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-A500FU/

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...