Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αμα παρει την λολλιποπ, θα την παρει και θα λειτουργει σαν 64bit;;;γνωριζει καποιος κατι γι'αυτο;;.

 

Λογικά ναι διότι ο επεξεργαστής του A5 είναι 64bitος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η κάμερα δεν έχει settings όπως όλες οινκαμερες του Θεού?Μονο αυτές τις επιλογές για πανοραμική φωτογράφιση κτλ έχει?Είναι το πρωτο κινητό που δεν μπορω να βρω τις ρυθμίσεις!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η κάμερα δεν έχει settings όπως όλες οινκαμερες του Θεού?Μονο αυτές τις επιλογές για πανοραμική φωτογράφιση κτλ έχει?Είναι το πρωτο κινητό που δεν μπορω να βρω τις ρυθμίσεις!

 

Θα πρέπει να πας ρυθμίσεις-εύκολη λειτουργία κ εκεί να το αλλάξεις από εύκολη σε τυπική και θα αλλάξει και αυτό και πολλά άλλα στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

 

είχα μια ερώτηση. Στο power saving menu εκεί που βλέπεις τη χρήση της μπαταρίας μου έχει Android OS 24% and Android System 16%. Ποια είναι η διαφορά; επίσης είναι οι δυο επιλογές με τα μεγαλύτερα ποσοστά κατανάλωσης.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Το πως διαχωριζει τις εφαρμογες σε κατηγοριες δε το ξερω και δε νομιζω πως σε απασχολει. Το αν δηλαδη στο android OS συμπεριλαμβανει καποιες εφαρμογες και στο αλλο καποιες αλλες. Αλλά με τα ποσοστά που γράφεις ειδικά αν δεν έχεις πρόβλημα με την αυτονομία, νομίζω πως δεν το χρησιμοποιεις σχεδον καθολου το κινητο γιατι τοτε το μεγαλυτερο θα ηταν η Προβολη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η κάμερα δεν έχει settings όπως όλες οινκαμερες του Θεού?Μονο αυτές τις επιλογές για πανοραμική φωτογράφιση κτλ έχει?Είναι το πρωτο κινητό που δεν μπορω να βρω τις ρυθμίσεις!

 

Γραναζάκι και μετά τελείες πάνω.:lol::lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.παντως η καμερα ειναι πολυ καλη.3 μερες τωρα εχω βγαλει λογο καποιας εκδρομουλας πανω απο 100 φωτο.Μπορω να πω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος.το βραδυ παρατηρησα οτι αν κρατησεις πατημενο συνεχεια το εικονιδιο της καμερας εστιαζει ελαφρως ποιο γρηγορα το φλας.οπως και να εχει το αποτελεσμα πεντακαθαρο,το hdr και το πανοραμα δινουν ρεστα,μονο που στο hdr κατεβαινει η αναλυση στα 8 mp.Στο pc παντως φαινονται σουπερ.Η μπαταρια έχει στρωσει πολυ μετα απο 5-6 φορτισεις,η μερα τελειωνει με 30 τα εκατο. ....πολυ καλο τηλεφωνακι....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.παντως η καμερα ειναι πολυ καλη.3 μερες τωρα εχω βγαλει λογο καποιας εκδρομουλας πανω απο 100 φωτο.Μπορω να πω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος.το βραδυ παρατηρησα οτι αν κρατησεις πατημενο συνεχεια το εικονιδιο της καμερας εστιαζει ελαφρως ποιο γρηγορα το φλας.οπως και να εχει το αποτελεσμα πεντακαθαρο,το hdr και το πανοραμα δινουν ρεστα,μονο που στο hdr κατεβαινει η αναλυση στα 8 mp.Στο pc παντως φαινονται σουπερ.Η μπαταρια έχει στρωσει πολυ μετα απο 5-6 φορτισεις,η μερα τελειωνει με 30 τα εκατο. ....πολυ καλο τηλεφωνακι....

 

+1 απο μενα. Χωρις να εχω κατι καινουργιο να προσθεσω, επιβεβαιωνω τα παραπανω:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.παντως η καμερα ειναι πολυ καλη.3 μερες τωρα εχω βγαλει λογο καποιας εκδρομουλας πανω απο 100 φωτο.Μπορω να πω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος.το βραδυ παρατηρησα οτι αν κρατησεις πατημενο συνεχεια το εικονιδιο της καμερας εστιαζει ελαφρως ποιο γρηγορα το φλας.οπως και να εχει το αποτελεσμα πεντακαθαρο,το hdr και το πανοραμα δινουν ρεστα,μονο που στο hdr κατεβαινει η αναλυση στα 8 mp.Στο pc παντως φαινονται σουπερ.Η μπαταρια έχει στρωσει πολυ μετα απο 5-6 φορτισεις,η μερα τελειωνει με 30 τα εκατο. ....πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έχετε να μου προτείνετε κάποιο προστατευτικό για το τζάμι;tempered glass...

 

http://www.ebay.com/itm/FILM-VERRE-TREMPE-MOCOLO-SAMSUNG-GALAXY-A5-TEMPERED-GLASS-SCREEN-GUARD-PROTECTOR-/201247925980?pt=LH_DefaultDomain_71&hash=item2edb4fa6dc

 

άψογη εφαρμογή με την πρώτη. απλά να ξέρεις καλύπτει τους sensors και την καμερα. Καμία όμως επιπλοκή, σαν να μην υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έχετε να μου προτείνετε κάποιο προστατευτικό για το τζάμι;tempered glass...

Αν είσαι Αθήνα πήγαινε στο Αιγάλεω extreme Mobile . Εγώ από εκεί έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βάζετε ρε παιδιά προστατευτική ζελατίνα σε κινητό με Gorilla Glass 4 ; :confused: :worry:

Τρεις μήνες τώρα που έχω το κινητό (φυσικά χωρίς ζελατίνα) , η οθόνη είναι σε υπεράριστη κατάσταση.

Είναι όπως ακριβώς βγήκε την πρώτη φορά από το κουτί του !!

Edited by Didimos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βάζετε ρε παιδιά προστατευτική ζελατίνα σε κινητό με Gorilla Glass 4 ; :confused: :worry:

Τρεις μήνες τώρα που έχω το κινητό (φυσικά χωρίς ζελατίνα) , η οθόνη είναι σε υπεράριστη κατάσταση.

Είναι όπως ακριβώς βγήκε την πρώτη φορά από το κουτί του !!

Συμφωνώ μαζί σου.

Έχω το Alpha επτά μήνες τώρα χωρίς τίποτα, και είναι άψογο, καινούργιο. Εντάξει προσέχω λίγο , αλλά τίποτα απολύτως το ιδιαίτερο, απλά δε << το πλακώνω στις κλωτσιές >> που λέει ο λόγος. Για τέτοιου είδους προσοχή μιλάμε!

Link to comment
Share on other sites

Είναι να μην σου τύχει. Άσε που αν βάλεις γυαλάκι αντί για ζελατίνα έχεις και εξαιρετική αίσθηση στο χέρι πέρα από κάποια άλλα συν (δεν κάνει δαχτυλιές για παράδειγμα). Καλό είναι να προσέχουμε. Εμένα μου έσπασε η οθόνη σε κινητό με τον πιο κουλό τρόπο. Άσε που φοβάμαι μην υπάρξει και καμία αστοχία υλικού και τα πολυφημισμένα Gorilla σπάσουν εύκολα. Εδώ βγαίνουν από το.εργοστάσιο με προβλήματα σε κάμερες και ηχεία, το τζαμάκι θα ξεφύγει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.οχι,η διορθωση ατελειων ειναι ξεχωριστη λειτουργια.το HDR θα το βρεις στην διαχειριση λειτουργειων
Link to comment
Share on other sites

μαγκες καλησπερα εχω βρεθη μπροστα σε δειλιμα σκεπτομε και το huawei p7και θελω τη γνωμη σας θελω απο καποιον που τα εχη δουλεψη και τα δυο και απο καμερα πιο ειναι καλυτερο γιατι με ενδιαφερη πολυ το θεμα καμερας γρηγορα απαντιστεμου γιατι κεγομε για αγορα εχω μεινη απο τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εγω δεν θα εμπιστευομουνα το p7 στον τομεα καμερα.εχω καταληξει μετα απο πολλες συσκευες οτι η σαμυ βγαζει τις ποιο ποιοτικες φωτο απο τα ΑΝΤΡΟΙΝΤ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο διαχείρηση ram πως παει το τηλ.?ρωταω γιατί η samsung φημίζεται για κάτι σαβουρες που έχει μέσα κ βαρενουν το τηλ.ποσα mb μένουν περιπου ελεύθερα αν τρέχεις εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με νορμαλ χρηση μου αφήνει ελεύθερα 700-800 mb!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

κατόχος κ εγω απο σημερα του Α5 (μεταβαση σπο το samsung galaxy S2)

ισχυει οτι πρεπει στην αρχη να γίνουν πληρεις αποφορτισεις της μπαταριας;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

κατόχος κ εγω απο σημερα του Α5 (μεταβαση σπο το samsung galaxy S2)

ισχυει οτι πρεπει στην αρχη να γίνουν πληρεις αποφορτισεις της μπαταριας;

Οχι,μεχρι το 15-20% και μετα φορτιση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...