Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανως εχουμε beta update η κανω λαθος? Δειτε εδω...

 

By the way με το οριο των 70 χαρακτηρων στο sms υπαρχει καποια ρυθμιση ?

Edited by openopen
:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

By the way με το οριο των 70 χαρακτηρων στο sms υπαρχει καποια ρυθμιση ?

 

α) γράφεις μόνο κεφαλαία

β) χρησιμοποιείς αγγλικούς χαρακτήρες

γ) μόνο τους ειδικούς ελληνικούς πχ Ξ, Ψ, Γ, Ω, Σ, Θ, Π, Δ, Φ, Λ

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρατήρησα φοβερό battery drain από την εφαρμογή gmail. Είχε τη μεγαλύτερη κατανάλωση από όλες τις εφαρμογές δηλαδή το 50% της μπαταρίας! Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Χτες παρατήρησα φοβερό battery drain από την εφαρμογή gmail. Είχε τη μεγαλύτερη κατανάλωση από όλες τις εφαρμογές δηλαδή το 50% της μπαταρίας! Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

όχι δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Έχεις βάλει κάποια άλλη εφαρμογή για να το βλέπεις ;

 

Με το 4g νομίζω ότι τρώει αισθητά παραπάνω μπαταρία. Ισχύει ή είναι η ιδέα μου;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το 4g νομίζω ότι τρώει αισθητά παραπάνω μπαταρία. Ισχύει ή είναι η ιδέα μου;

 

Λογικό είναι μιας και δεν βρίσκει παντού 4G και είναι σε μόνιμη βάση σε αναζήτηση του δικτύου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

By the way με το οριο των 70 χαρακτηρων στο sms υπαρχει καποια ρυθμιση ?

 

Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι ακόμα.. Στείλε και εσύ μήνυμα στην Asus για να αναφέρεις το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Με το 4g νομίζω ότι τρώει αισθητά παραπάνω μπαταρία. Ισχύει ή είναι η ιδέα μου;

 

Όλα τα κινητά έχουν το ίδιο θέμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Έχω στην κατοχή μου ένα huawei g750 και βρίσκομαι σε φάση εύρεσης συσκευής.

Το zenfone 2 αξίζει για all around χρήση?

Έχω παρακολουθήσει το θέμα,αλλά Θα ήθελα να μάθω συγκεκριμένα αν έχει κάποιο μικρό ή μεγάλο θεματάκι που να δημιουργεί πρόβλημα στην καθημερινή χρήση.Από specs πάντως το βρίσκω άψογο. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ζαχαρώνω και εγω τελευταία το τερατάκι!

 

Ξέρω οτι έχει ξεχειλωθεί το θέμα, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας αν αγοράζοντας το 4/32GB με τον Z3560 απο vickmall θα καταλάβω διαφορά σε καθημερινή βάση μιας και είναι τρελό vfm.

Δυστυχώς το 4/64GB με τον Z3580 δεν είναι διαθέσιμο πουθενά, και δεν θέλω να δώσω ~350€ απο amazon EU.

Απο την άλλη βέβαια είναι και ψυχολογικό οτι δεν θα έχω το καλύτερο μοντέλο.

Δεν με απασχολεί η συχνότητα που λείπει για 4G Ελλάδα, αφού μένω εξωτερικό και εδω o πάροχος χρησιμοποιεί την 1800 MHz.

 

Αν αλλάξω το region σε ww απο cn η μόνη διαφορά με το "μεγάλο" μοντέλο θα είναι στον χρονισμό του επεξεργαστή σε ότι αυτό συνεπάγεται σε επιδόσεις και στη συχνότητα που λείπει;

Η χωρητικότητα 32 με 64GB δεν είναι θέμα αφου 32GB είναι υπεραρκετά και θα βάλω και extra SD.

 

Ευχαριστώ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα να λεμε τα ιδια κ τα ιδια για ww και cn για gearbest amazon ktl ktl ktl καντε αναζητηση μεσω λέξεων κλειδιά! Καταντάει κουραστικό! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ζαχαρώνω και εγω τελευταία το τερατάκι!

 

Ξέρω οτι έχει ξεχειλωθεί το θέμα, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας αν αγοράζοντας το 4/32GB με τον Z3560 απο vickmall θα καταλάβω διαφορά σε καθημερινή βάση μιας και είναι τρελό vfm.

 

διαφορά πως θα καταλάβεις ; σε σύγκριση με συσκευή που έχεις τώρα ή σε σχέση με το z3580 που δεν θα έχεις (και λογικά ούτε θα δεις) ;

Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα να λεμε τα ιδια κ τα ιδια για ww και cn για gearbest amazon ktl ktl ktl καντε αναζητηση μεσω λέξεων κλειδιά! Καταντάει κουραστικό! Ευχαριστώ

 

Δεν νομίζω να (ξαναματα)ρώτησα περί οδηγών, συχνοτήτων κλπ , και επίσης τόνισα απο την αρχή οτι έχει κουράσει.

Παρακολουθώ το θέμα πολύ καιρό και έκανα και αναζήτηση.

 

διαφορά πως θα καταλάβεις ; σε σύγκριση με συσκευή που έχεις τώρα ή σε σχέση με το z3580 που δεν θα έχεις (και λογικά ούτε θα δεις) ;

 

Σωστά, όχι με συσκευή που έχω τώρα, συγκριτικά με τους δυο επεξεργαστές του συγκεκριμένου.

H διαφορά περίπου 7000 στο Antutu (~41000-~48000) είναι αισθητή μόνο στα benchmarks και όχι στην καθημερινή χρήση;

Μια γνώμη απο κάτοχους του μοντέλου με Z3560 θα ήταν ευπρόσδεκτη (έστω και σε pm αφού μερικοί ενοχλούνται).

Edited by windybob73
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ζαχαρώνω και εγω τελευταία το τερατάκι!

 

Ξέρω οτι έχει ξεχειλωθεί το θέμα, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας αν αγοράζοντας το 4/32GB με τον Z3560 απο vickmall θα καταλάβω διαφορά σε καθημερινή βάση μιας και είναι τρελό vfm.

Δυστυχώς το 4/64GB με τον Z3580 δεν είναι διαθέσιμο πουθενά, και δεν θέλω να δώσω ~350€ απο amazon EU.

Απο την άλλη βέβαια είναι και ψυχολογικό οτι δεν θα έχω το καλύτερο μοντέλο.

Δεν με απασχολεί η συχνότητα που λείπει για 4G Ελλάδα, αφού μένω εξωτερικό και εδω o πάροχος χρησιμοποιεί την 1800 MHz.

 

Αν αλλάξω το region σε ww απο cn η μόνη διαφορά με το "μεγάλο" μοντέλο θα είναι στον χρονισμό του επεξεργαστή σε ότι αυτό συνεπάγεται σε επιδόσεις και στη συχνότητα που λείπει;

Η χωρητικότητα 32 με 64GB δεν είναι θέμα αφου 32GB είναι υπεραρκετά και θα βάλω και extra SD.

 

Ευχαριστώ :rolleyes:

το minideal λέει ότι το έχει στοκ το κόστος είναι 50€ έξτρα 250 δηλαδή. Ανάλογα πως το σκέφτεσαι το θέμα αν τα βαριέσαι γρήγορα τα τηλέφωνα και αλλάζεις εύκολα κάθε χρόνο παρε το φτηνό αν όχι σκεψουν το μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα απο Amazon το τηλέφωνο αλλά δεν μπορώ να ανοίξω το καπάκι για να βάλω τη sim.Εχετε αντιμετωπίσει το ιδιο πρόβλημα και εσείς;Στην κάτω δεξιά γωνία εχει μαι εγκοπή για να ανοίγει αλλά είναι πολύ σκληρή και φοβάμαι μην σπάσει και δεν το ζορίζω πολύ.Κατα τα άλλα έκανε τις ενημερώσεις του, μετέφερα και τις επαφές αλλα sim δεν.........
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις το ζόρισα λίγο παραπάνω και άνοιξε αλλά πολύ φοβάμαι οτι θα σπάσει με τα πολλά άνοιξε κλείσε.Για κάρτα μνήμης τι προτείνεται 16 ή 32; Class 4 ή class 10;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εχουν πει κατά καιρους οτι με παίρνουν τηλέφωνο και οτι τους βγαινει σημα οτι ειναι κατηλημενο! Το κινητο εχει σημα και δεν μου ερχετε και κανα μυνημα απο την wind οτι με πήραν τηλέφωνο! Σημερα προσπαθούσα να παρω τηλέφωνο για κανα 5λεπτο και μολις το εβαλα σε flight mode και το γυρισα ξανα σε κανονοκη λειτουργία τοτε πηρε! Τι στο καλο φταίει η εταιρία η το κινητό...!

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις το ζόρισα λίγο παραπάνω και άνοιξε αλλά πολύ φοβάμαι οτι θα σπάσει με τα πολλά άνοιξε κλείσε.Για κάρτα μνήμης τι προτείνεται 16 ή 32; Class 4 ή class 10;

 

για το 16 ή 32 ρώτα τον εαυτό σου (τι θα βάλεις μέσα)

για class 4 ή 10 (+) , ακόμα βγαίνουν 4αρες ; :)

Link to comment
Share on other sites

για το 16 ή 32 ρώτα τον εαυτό σου (τι θα βάλεις μέσα)

για class 4 ή 10 (+) , ακόμα βγαίνουν 4αρες ; :)

 

Ναι βγαίνουν ακόμα 4άρες αλλά μάλλον θα πάω για 10αρα αφού η διαφορά τιμής πρέπει να είναι μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ποια είναι η γνώμη σας για αυτό; Θα έχω προβλημα, αν το πάρω και χαλάσει;

Original ASUS Zenfone2 Zenfone 2 ZE551ML 4G FDD LTE Android 5.0 SmartPhone Quad Core 5.5 Inch IPS 1920x1080 4GB RAM 13MP 4G LTE Mobile Phone

http://www.minideal.net/original-asus-zenfone-2-ze551ml-4g-fdd-lte-android-5-0-smartphone-quad-core-5-5-inch-ips-1920x1080-4gb-ram-13mp-4g-lte-mobile-phone.html

Link to comment
Share on other sites

Χθές παρέλαβα απο το eshop.gr το zenfone2 το 2,3/4GB ram/32 GB

 

Καθώς στην παραλαβή, με ρώτησαν με πανικό, "ξέρετε ότι γράφει ΜΟΝΟ ΑΓΓΛΙΚΗ γλώσσα", να ενημερώσω ότι:

 

Τα ελληνικά δουλεύουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Με την πρώτη έναρξη της συσκευής διαλέγετε γλώσσα.

 

Το μόνο που με παραξένεψε, καθώς είχα διαβάσει - εδώ μέσα - διαφορετικά πράγματα, η δεύτερη κάρτα sim είναι 2g. Δεν τη δοκίμσα ακόμα, αλλά έτσι γράφει.

 

Αποστόλης

Link to comment
Share on other sites

Χθές παρέλαβα απο το eshop.gr το zenfone2 το 2,3/4GB ram/32 GB

 

 

 

Καθώς στην παραλαβή, με ρώτησαν με πανικό, "ξέρετε ότι γράφει ΜΟΝΟ ΑΓΓΛΙΚΗ γλώσσα", να ενημερώσω ότι:

 

 

 

Τα ελληνικά δουλεύουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Με την πρώτη έναρξη της συσκευής διαλέγετε γλώσσα.

 

 

 

Το μόνο που με παραξένεψε, καθώς είχα διαβάσει - εδώ μέσα - διαφορετικά πράγματα, η δεύτερη κάρτα sim είναι 2g. Δεν τη δοκίμσα ακόμα, αλλά έτσι γράφει.

 

 

 

Αποστόλης

 

 

Τι διαφορετικό πράγμα είχες διαβάσει; Το έχουμε αναφέρει ξανά πως η δεύτερη κάρτα sim είναι μόνο 2G χωρίς δεδομένα, μόνο για τηλέφωνα και μηνύματα δηλαδή.

 

Καλώς ήρθες και εσύ στην παρέα του ZF2!

Link to comment
Share on other sites

Χθές παρέλαβα απο το eshop.gr το zenfone2 το 2,3/4GB ram/32 GB

 

Καθώς στην παραλαβή, με ρώτησαν με πανικό, "ξέρετε ότι γράφει ΜΟΝΟ ΑΓΓΛΙΚΗ γλώσσα", να ενημερώσω ότι:

 

Τα ελληνικά δουλεύουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Με την πρώτη έναρξη της συσκευής διαλέγετε γλώσσα.

 

Το μόνο που με παραξένεψε, καθώς είχα διαβάσει - εδώ μέσα - διαφορετικά πράγματα, η δεύτερη κάρτα sim είναι 2g. Δεν τη δοκίμσα ακόμα, αλλά έτσι γράφει.

 

Αποστόλης

φιλε καλοριζικο ειναι τηλεφωναρα, θα το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Χθές παρέλαβα απο το eshop.gr το zenfone2 το 2,3/4GB ram/32 GB

 

Καθώς στην παραλαβή, με ρώτησαν με πανικό, "ξέρετε ότι γράφει ΜΟΝΟ ΑΓΓΛΙΚΗ γλώσσα", να ενημερώσω ότι:

 

Τα ελληνικά δουλεύουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Με την πρώτη έναρξη της συσκευής διαλέγετε γλώσσα.

 

Το μόνο που με παραξένεψε, καθώς είχα διαβάσει - εδώ μέσα - διαφορετικά πράγματα, η δεύτερη κάρτα sim είναι 2g. Δεν τη δοκίμσα ακόμα, αλλά έτσι γράφει.

 

Αποστόλης

πωλητες σε μαγαζια τεχνολογιας και ρωτανε ξερετε οτι εχει μονο αγγλικα;;;ηματρον!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...