Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρήσει κάνεις μεγάλη κατανάλωση με το asus cover? Δεν έχω το αυθεντικό έχω ένα τις nillkin δουλεύει άψογα αλλά έφτασε εχθές πρώτη μέρα λειτουργίας του στο 10%!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω την εκδοση με τον Ζ3580 Επεξεργαστη?? δυστυχως στο Vickmall που ρωτησα και στο τσατ το εχουν μονο με τον Ζ3560 και δεν προκειται να το φερουν παλι απ'οτι ειπανε.

Ευχαριστω εκ τον προτερων..!!

Υ.Γ. Να το αφησω με οτι ROM ερθει απο το καταστημα(οποιο και να ειναι αυτο, με το καλο) ή θελει πειραγμα??

 

Επισης, λετε να περιμενω κανενα μηνα ακομα να βγει ο διαδοχος(Zenfone 3) μηπως και πεσει λιγο ακομα η τιμη?? ειναι στα 225 στο Vickmall αυτη τη στιγμη!

Δε ξέρω ρε φίλε αν ισχύει τους έχω κάνει ερώτηση αλλά μου φαίνεται ότι πουλάνε παραμύθι πάντως στο to2c ενώ λένε Ζ3560 στο τελευταίο σχόλιο τους σε ερώτηση λένε τελικά ότι σίγουρα είναι Z3580 και τιμή πολύ πιο κάτω από το vickmall. Δες εδώ http://www.to2c.com/asus-zenfone-2.html και κοίτα και κάτω τα σχόλια - ερωτήσεις που έχει. Αν δεις πριν λίγες μέρες τους είχα διορθώσει πάλι γιατί έλεγαν ότι υποστηρίζει τη lte band 20. Και τελικά το έσβησαν μετά από μηνύματα μου...

Στο Chat που μίλησα πριν λίγο μαζί τους επέμεναν ότι το 4GB είναι με τον Z3580 άρα με 2.3GHz και ότι απλά επειδή είναι πολλά μοντέλα δε μπορούν να τα γράψουν ξεχωριστά στα specs.

Edited by mixalis_kr
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις μεγάλη κατανάλωση με το asus cover? Δεν έχω το αυθεντικό έχω ένα τις nillkin δουλεύει άψογα αλλά έφτασε εχθές πρώτη μέρα λειτουργίας του στο 10%!!!

 

Το Asus cover καταναλώνει πολύ ενέργεια όταν είναι επιλεγμένα κάποια συγκεκριμένα ρολόγια. Αυτά που μετράνε δευτερόλεπτα καταναλώνουν πολύ μπαταρία. Δοκίμασε με κάποιο άλλο και δεν θα έχεις πρόβλημα με την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Το Asus cover καταναλώνει πολύ ενέργεια όταν είναι επιλεγμένα κάποια συγκεκριμένα ρολόγια. Αυτά που μετράνε δευτερόλεπτα καταναλώνουν πολύ μπαταρία. Δοκίμασε με κάποιο άλλο και δεν θα έχεις πρόβλημα με την μπαταρία

Ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ρε φίλε αν ισχύει τους έχω κάνει ερώτηση αλλά μου φαίνεται ότι πουλάνε παραμύθι πάντως στο to2c ενώ λένε Ζ3560 στο τελευταίο σχόλιο τους σε ερώτηση λένε τελικά ότι σίγουρα είναι Z3580 και τιμή πολύ πιο κάτω από το vickmall. Δες εδώ http://www.to2c.com/asus-zenfone-2.html και κοίτα και κάτω τα σχόλια - ερωτήσεις που έχει. Αν δεις πριν λίγες μέρες τους είχα διορθώσει πάλι γιατί έλεγαν ότι υποστηρίζει τη lte band 20. Και τελικά το έσβησαν μετά από μηνύματα μου...

Στο Chat που μίλησα πριν λίγο μαζί τους επέμεναν ότι το 4GB είναι με τον Z3580 άρα με 2.3GHz και ότι απλά επειδή είναι πολλά μοντέλα δε μπορούν να τα γράψουν ξεχωριστά στα specs.

 

Κοιτα εγω προσωπικα προτιμω να δωσω ενα 20αρι παραπανω και να ειμαι σιγουρος για το τι θα παρω στα χερια μου παρα να μην μπορω να συννενοηθω...αυτοι μια λενε οτι εχει 800αρα μια οχι,(δεν ειναι δυσκολο να βρεις οτι δεις οτι δεν εχει) και σε ολες τις περιγραφες γραφουν για 1.8Gz αλλα λενε οτι ειναι 2.3Gz...οπότε θα περιμενω 2-3 βδομαδες ακομα να δω και τι αλλες ανακοινωσεις θα παιχτουν απο αλλα κινητα και θα προχωρησω σε παραγγελια μαλλον αρχες Φεβρουαριου! Ελπιζω να γινει παλι διαθεσιμη μεχρι τοτε η δυνατη του εκδοση...και παλι δεν νομιζω οτι υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ τους, σωστα??

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω την εκδοση με τον Ζ3580 Επεξεργαστη?? δυστυχως στο Vickmall που ρωτησα και στο τσατ το εχουν μονο με τον Ζ3560 και δεν προκειται να το φερουν παλι απ'οτι ειπανε.

Ευχαριστω εκ τον προτερων..!!

Υ.Γ. Να το αφησω με οτι ROM ερθει απο το καταστημα(οποιο και να ειναι αυτο, με το καλο) ή θελει πειραγμα??

 

Επισης, λετε να περιμενω κανενα μηνα ακομα να βγει ο διαδοχος(Zenfone 3) μηπως και πεσει λιγο ακομα η τιμη?? ειναι στα 225 στο Vickmall αυτη τη στιγμη!

Mην περιμένεις να βρει μοντέλο της asus από κινα πλευρά που να υποστηριζει την 20αρα μπαντα. Κινα εχει βγει με 1800/2100 για lte.και στις τιμες που παιζουν τα μοντέλα που όντως έχουν τον 3580, ειναι προτιμότερο να προτιμήσεις το 4gb ram / 16gb rom από ευρώπη. στα ίδια λεφτά θα σου βγει περιπου και θα εχεις κ ευρωπαϊκή εγγυηση και θα έχεις κ ολες τις lte μπαντες..

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Mην περιμένεις να βρει μοντέλο της asus από κινα πλευρά που να υποστηριζει την 20αρα μπαντα. Κινα εχει βγει με 1800/2100 για lte.και στις τιμες που παιζουν τα μοντέλα που όντως έχουν τον 3580, ειναι προτιμότερο να προτιμήσεις το 4gb ram / 16gb rom από ευρώπη. στα ίδια λεφτά θα σου βγει περιπου και θα εχεις κ ευρωπαϊκή εγγυηση και θα έχεις κ ολες τις lte μπαντες..

 

4gb ram / 16gb rom από Ευρώπη που μπορούμε να βρούμε; Έχεις κανένα link γιατί και εγώ δε πιστεύω το to2c.

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

εχουμε και λεμε.. απο κινεζικο μαγαζι δε θα βρειτε ποτε εκδοση WW.... θα ειναι CN και σε καποιες περιπτωσεις TW... οποτε ξεχνατε την 800αρα μπαντα..

οσο για την cpu δε ξερω γιατι αλλα εχουν ελλειψη στα 2,3.. μονο 1,8 εχουν... αν θες απο ευρωπη φιλε μιχαλη, τοτε ψαξε στο amazon.. αγγλιας ιταλιας ισπανιας...

 

απο εκει κ περα στα δικα μας, εχω περασει την CM 12.1 και με χρηση των automate και greenify, το κινητο μου βγαζει πανω απο 5,5 ωρες οθονη, και αυτονομια πανω απο 1,5+ μερα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και στο eshop στα 349 παλι σε ολα τα χρωματα... για καποιους βεβαια ισως και παλι φανει ακριβο αλλα καποιους ισως τους βολεψει... The choise is yours ;)
:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και στο eshop στα 349 παλι σε ολα τα χρωματα... για καποιους βεβαια ισως και παλι φανει ακριβο αλλα καποιους ισως τους βολεψει... The choise is yours ;)

 

Μπορεί πιο ακριβό αλλά εγγυημένο. Εγώ από εκειβλ το πηρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει και στο eshop στα 349 παλι σε ολα τα χρωματα... για καποιους βεβαια ισως και παλι φανει ακριβο αλλα καποιους ισως τους βολεψει... The choise is yours ;)

 

Μπορεί πιο ακριβό αλλά εγγυημένο. Εγώ από εκει το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Μπορεί πιο ακριβό αλλά εγγυημένο. Εγώ από εκει το πηρα.

 

Μια απο τα ίδια... κι εγώ απο εκεί.... έχεις και τα 2 χρονια εγγύησή σου κανονικά.... κια είναι έτοιμο out of the box, χωρίς να χρειαστεί να μπλέξεις με τίποτα.

 

 

Edit : Ξέρει κανείς αν έχει διάφορα led για διαφορες λειτουργίες? Αν και δεν μπόρεσα να το βρώ. Αλλιώς με τι εφαρμογή μπορείς να το κάνεις?

Edited by Ayrton
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί πιο ακριβό αλλά εγγυημένο. Εγώ από εκειβλ το πηρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορεί πιο ακριβό αλλά εγγυημένο. Εγώ από εκει το πηρα.

 

Να ρωτησω,ελληνική γλώσσα έχετε στα τηλέφωνα σας όσοι το πηρατε από eshop;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω,ελληνική γλώσσα έχετε στα τηλέφωνα σας όσοι το πηρατε από eshop;

Kαι το κινέζικο να πάρεις, ελληνική γλώσσα θα έχει και αυτό μέσα. οποτε ναι. και του eshop εχει ελληνικά. δεν νομιζω βασικά να υπάρχει version του κινητού που να μην έχει ελληνικά μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Mην περιμένεις να βρει μοντέλο της asus από κινα πλευρά που να υποστηριζει την 20αρα μπαντα. Κινα εχει βγει με 1800/2100 για lte.και στις τιμες που παιζουν τα μοντέλα που όντως έχουν τον 3580, ειναι προτιμότερο να προτιμήσεις το 4gb ram / 16gb rom από ευρώπη. στα ίδια λεφτά θα σου βγει περιπου και θα εχεις κ ευρωπαϊκή εγγυηση και θα έχεις κ ολες τις lte μπαντες..

 

Κοιτα η 20αρα μπαντα(800Mz) δεν με ενδιαφερει προσωπικα γιατι μενω Αμερικη και καλυπτομαι απο τις υπολοιπες. Το ψαχνω μονο και μονο για τον καλυτερο επεξεργαστη γιατι κινητο παιρνω καθε 2-3 χρονια, αλλα και το απλο 4 γκιγκα ραμ και 32 Ρομ μου ειναι υπεραρκετα με τον 1.8 επεξεργαστη. Θα παραγγειλω απο vickmall απλα επειδη κ μονο ειναι το πιο αξιοπιστο και οτι τους ζητας να σου εχουν στο κινητο απο θεμα software θα το εχεις οταν το ανοιξεις. στα 250 θα μου βγει στην ουσια συνολο με κατι tempered glass κτλπ, που ειναι υπερβολικα καλη μπορω να πω για τετοια ποιοτητα! Να'σαι καλα παντως για την απαντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω,ελληνική γλώσσα έχετε στα τηλέφωνα σας όσοι το πηρατε από eshop;

 

πλεον ολα τα κινητα βγαινουν multilanguage.... ακομα κ αυτα που ερχονται απο κινα.. ποσο μαλλον αυτα που πωλουνται ευρωπη-ελλαδα ;)

Link to comment
Share on other sites

4gb ram / 16gb rom από Ευρώπη που μπορούμε να βρούμε; Έχεις κανένα link γιατί και εγώ δε πιστεύω το to2c.

Κοιταξα το asus eshop italy και τελικά η 16αρα έκδοση είναι με τον 1.8ghz επεξεργαστή. Κατεμέ δεν αξίζει να δώσεις 300 ευρώ για να έχεις μόνο την 20αρα lte band. ειτε παίρνεις από Κινα σε αυτά τα λεφτά, ή δινει 40 παραπάνω και το παίρνεις από το eshop.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιτα η 20αρα μπαντα(800Mz) δεν με ενδιαφερει προσωπικα γιατι μενω Αμερικη και καλυπτομαι απο τις υπολοιπες. Το ψαχνω μονο και μονο για τον καλυτερο επεξεργαστη γιατι κινητο παιρνω καθε 2-3 χρονια, αλλα και το απλο 4 γκιγκα ραμ και 32 Ρομ μου ειναι υπεραρκετα με τον 1.8 επεξεργαστη. Θα παραγγειλω απο vickmall απλα επειδη κ μονο ειναι το πιο αξιοπιστο και οτι τους ζητας να σου εχουν στο κινητο απο θεμα software θα το εχεις οταν το ανοιξεις. στα 250 θα μου βγει στην ουσια συνολο με κατι tempered glass κτλπ, που ειναι υπερβολικα καλη μπορω να πω για τετοια ποιοτητα! Να'σαι καλα παντως για την απαντηση!!

βρε αδερφέ, αφου μένεις αμερική γιατί δεν το παίρνεις από το επισημο αμερικάνικο δικτυο της asus για να έχεις και εγγυηση και τις μπαντες και τον επεξεργαστή που θες;;; και με 270 δολαρια παίρνει την 64άρα έκδοση κιολας.. Προσωπικά θα προτιμούσα να δώσω 20 δολάρια παραπάνω για να εχω την εγγυηση μου ΚΑΙ 32gb περισσότερα.

 

http://store.asus.com/us/category/A40364

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

βρε αδερφέ, αφου μένεις αμερική γιατί δεν το παίρνεις από το επισημο αμερικάνικο δικτυο της asus για να έχεις και εγγυηση και τις μπαντες και τον επεξεργαστή που θες;;; και με 270 δολαρια παίρνει την 64άρα έκδοση κιολας.. Προσωπικά θα προτιμούσα να δώσω 20 δολάρια παραπάνω για να εχω την εγγυηση μου ΚΑΙ 32gb περισσότερα.

 

 

Εμείς από το αμερικάνικο δε μπορούμε να αγοράσουμε δηλαδή; Δεν θα στέλνουν Αθήνα;

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

βρε αδερφέ, αφου μένεις αμερική γιατί δεν το παίρνεις από το επισημο αμερικάνικο δικτυο της asus για να έχεις και εγγυηση και τις μπαντες και τον επεξεργαστή που θες;;; και με 270 δολαρια παίρνει την 64άρα έκδοση κιολας.. Προσωπικά θα προτιμούσα να δώσω 20 δολάρια παραπάνω για να εχω την εγγυηση μου ΚΑΙ 32gb περισσότερα.

 

 

Εμείς από το αμερικάνικο δε μπορούμε να αγοράσουμε δηλαδή; Δεν θα στέλνουν Αθήνα;

 

Οχι κανενα asus store δεν στελνει Ελλαδα, κοιτα εδω δοκιμασε οποια χωρα θες και θα δεις οτι για για καθε χωρα που διαλεγεις στελνει μονο σε αυτη την χωρα.... Σε εμας δυστυχως....

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

βρε αδερφέ, αφου μένεις αμερική γιατί δεν το παίρνεις από το επισημο αμερικάνικο δικτυο της asus για να έχεις και εγγυηση και τις μπαντες και τον επεξεργαστή που θες;;; και με 270 δολαρια παίρνει την 64άρα έκδοση κιολας.. Προσωπικά θα προτιμούσα να δώσω 20 δολάρια παραπάνω για να εχω την εγγυηση μου ΚΑΙ 32gb περισσότερα.

 

 

Εμείς από το αμερικάνικο δε μπορούμε να αγοράσουμε δηλαδή; Δεν θα στέλνουν Αθήνα;

μόνο με κάποια από τις υπηρεσίες που τα ταχυδρομούν σε πχ αμερικάνικη διευθυνση και αυτοι τα στέλνουν μετά σε μας. αλλά δεν ξέρω πόσο αξιζει το κόστος σε σχέση με το να το πάρεις από ελλάδα.

 

πχ αυτή. δεν την έχω χρησιμοποιησει ποτέ οποτε δεν μπορώ να την προτείνω και σε κάποιον.

http://www.borderlinx.com/GR/en/?utm_expid=2275136-3.GdfcE50BT0aam4bc3X0G7g.0&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.gr

 

Shipping cost * USD 24.54

Tax & Duty USD 69.81

Shipt protection USD 10.00

Total cost to pay USD 104.35

δοκιμασα το παράδειγμα που έχει και έβαλα να μου βγάλει για ενα δέμα σαν το κινητό μας και έβγαλε το παραπάνω estimated costs.. οποτε δεν συμφέρει τέτοια υπηρεσια γιατί δεν γλυτώνεις το τελωνειο.. Μόνο απο κανέναν συγγενή αν έχουμε.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

βρε αδερφέ, αφου μένεις αμερική γιατί δεν το παίρνεις από το επισημο αμερικάνικο δικτυο της asus για να έχεις και εγγυηση και τις μπαντες και τον επεξεργαστή που θες;;; και με 270 δολαρια παίρνει την 64άρα έκδοση κιολας.. Προσωπικά θα προτιμούσα να δώσω 20 δολάρια παραπάνω για να εχω την εγγυηση μου ΚΑΙ 32gb περισσότερα.

 

 

Εμείς από το αμερικάνικο δε μπορούμε να αγοράσουμε δηλαδή; Δεν θα στέλνουν Αθήνα;

 

Φιλε τωρα με εστειλες!!! Αυτο δεν μου ειχε περασει καν απο το μυαλο γιατι δεν το ειχε κανεις σαν επιλογη τοσο καιρο εδω περα και δεν γνωριζα για την υπαρξη του επισημου asus store.

Να'σαι καλα και θα το παραγγειλω απο εκει μαλλον μεχρι τελος του μηνα.

 

Χιλια ευχαριστω να'σαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τωρα με εστειλες!!! Αυτο δεν μου ειχε περασει καν απο το μυαλο γιατι δεν το ειχε κανεις σαν επιλογη τοσο καιρο εδω περα και δεν γνωριζα για την υπαρξη του επισημου asus store.

Να'σαι καλα και θα το παραγγειλω απο εκει μαλλον μεχρι τελος του μηνα.

 

Χιλια ευχαριστω να'σαι καλα!!

Για αυτό είναι τα φορουμ.. επισης απ ότι βλεπω, του έχουν ρίξει και την τιμή. πριν λιγο καιρό αν θυμαμαι σωστά, το είχαν 299.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς από το αμερικάνικο δε μπορούμε να αγοράσουμε δηλαδή; Δεν θα στέλνουν Αθήνα;

Τελωνειο.

(Αν ηταν ετσι απλα, ολοι απο εκει θα επαιρναν. Στην πραξη, ξεχαστε τελειως τετοιες αγορες απο Αμερικη. Ευχαριστω να λεμε που μας αφηνουν και παιζουμε μπαλλα απο Κινα μερια...)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με shopandship έχω πάρει αρκετά πράγματα από Αμερική χωρίς να περάσουν τελωνείο

κοστος περιπου για την υπηρεσια;

 

γενικά δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει να μπλέξεις με τέτοια πράγματα για να γλυτώσεις 50 ευρώ (αν υπολογισεις και το κοστος της υπηρεσιας που θα στο στειλει+ φοβος για να περασεις τελωνειο).

Το κινέζικο που εχει 210 ευρώ οκ ειναι 100-150 ευρώ παραπάνω και ναι αξίζει η αγορά απο κει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εχω το κινέζικο αλλά όποιο και να είχα δε θα το έβαζα σε 4G γιατί πίνει την μπαταρία, είμαι μονιμα 3G και βγάζω 2 μέρες περίπου και 4,5 ώρες SOT
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...