Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και σε μένα έχουν εμφανιστεί αυτές οι εφαρμογές. Εντάξει το manager πάει στο διάολο, θα χρειαστεί. Αυτή με το zenflash ποιος θα τη χρειαστεί; :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν είμαστε από cn σε ww, χωρίς root, τις αναβαθμίσεις τις βάζουμε μόνο manual ή θα μας έρθουν και σε εμας τους μικρούς εν καιρό (1.8 2/16)
Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/asus-zenfone-2-ze551ml-smartphone-4g-lte-intel-z3580-quad-core-2-3-ghz-android-5-0-4gb-ram-64gb-rom-5-5-inch-fhd-ips-screen.html

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω είναι αυτό το σωστό κινητό που λειτουργεί σε όλες τις πάντες (Ευρωπαικό)?

Επίσης παίζουν και οι 2 κάρτες σε 4G?

Αν όχι η εναλλαγή γίνεται μέσω software ή αλλάζεις χειροκίνητα sim?

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/asus-zenfone-2-ze551ml-smartphone-4g-lte-intel-z3580-quad-core-2-3-ghz-android-5-0-4gb-ram-64gb-rom-5-5-inch-fhd-ips-screen.html

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω είναι αυτό το σωστό κινητό που λειτουργεί σε όλες τις πάντες (Ευρωπαικό)?

Επίσης παίζουν και οι 2 κάρτες σε 4G?

Αν όχι η εναλλαγή γίνεται μέσω software ή αλλάζεις χειροκίνητα sim?

 

 

Λογικά ναι αυτό είναι σωστό αλλά μίλα μαζί τους πρώτα να είσαι σίγουρος γιατί ποτέ δε ξέρεις.

Όχι μόνο η SIM 1 είναι σε 3/4g η SIM 2 είναι μόνο 2g

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/asus-zenfone-2-ze551ml-smartphone-4g-lte-intel-z3580-quad-core-2-3-ghz-android-5-0-4gb-ram-64gb-rom-5-5-inch-fhd-ips-screen.html

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω είναι αυτό το σωστό κινητό που λειτουργεί σε όλες τις πάντες (Ευρωπαικό)?

Επίσης παίζουν και οι 2 κάρτες σε 4G?

Αν όχι η εναλλαγή γίνεται μέσω software ή αλλάζεις χειροκίνητα sim?

 

φαίνεται να λείπει η 800.

Η μια sim έχει 4g. Είναι σε συγκεκριμένη θέση (στο slot 1). Άρα αλλαζεις χειροκίνητα και βαζεις την sim που θες για δεδομενα στην slot1

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά ναι αυτό είναι σωστό αλλά μίλα μαζί τους πρώτα να είσαι σίγουρος γιατί ποτέ δε ξέρεις.

Όχι μόνο η SIM 1 είναι σε 3/4g η SIM 2 είναι μόνο 2g

 

4G: FDD-LTE 1800/2100MHz

αυτό λέει. Δεν λείπει η 800; ή κάνω λάθος;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

θα γράψω μνμ. Σε όλα τα άλλα κιν που έχω δει αλλάζει μέσω soft ποια κάρτα θα λειτουργεί μέσω 4g.

Είναι ενοχλητικό να αλλάζω τη κάρτα μιας και μετακινούμε συχνά εκτός Ελλάδας και αλλάζω τη κάρτα χειροκίνητα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα!!! μηπως εχει αγορασει κανει αυτη την εκδοση του zen2 απο to2c http://www.to2c.com/ze551ml-4g-32g-zenfone-2-asus-5-5-inch.html; οσοι τους εχουν ρωτησει και γω λενε οτι εχει 4gb ram αλλα φοραει τον 3560 οποτε πως γινεται αυτο;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα!!! μηπως εχει αγορασει κανει αυτη την εκδοση του zen2 απο to2c http://www.to2c.com/ze551ml-4g-32g-zenfone-2-asus-5-5-inch.html; οσοι τους εχουν ρωτησει και γω λενε οτι εχει 4gb ram αλλα φοραει τον 3560 οποτε πως γινεται αυτο;

 

Δες εδώ

Γίνεται αλλά είναι στο 1,8

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ

Γίνεται αλλά είναι στο 1,8

 

ευχαριστω για την απαντηση.. πραγματικα δεν με χαλαει καθολου αν ειναι στο 1,8 με τετοια τιμη!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποσο εχει γιατι δεν με βαζει στο site παντως στο gearbest το εχει 240 euro
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι κατα την φόρτιση σταμάτησε να δείχνει πόση ώρα θέλει ακόμα για την πλήρη φόρτιση.

Έχω την εντύπωση ότι ίσως φορτίζει πιο αργα. Είναι δυνατόν ή είναι η ιδέα μου;

 

Δεν ξέρω αν οφείλεται στην αναβάθμιση του κινητού ή του viber αλλά πχ πριν φαινοτανε στο εικονίδιο του viver αν είχα κάποια μηνύματα ενώ τώρα δεν φαίνονται

 

Edit ίσως και να είναι από το update του launcher

Edit2 όντως αργεί να φορτισει. Είμαι στο 67% μπαταρία και στο εικονίδιο του power saver λεει οτο θέλει ακόμα 57 λεπτά.

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος με τον 1.8 επεξεργαστη και 4γιγα ραμ εχει 230 ευρω στο ιταλικο αμαζον

με φωτο και βιντεο δοκιμασε κανεις να μας πει εμπειριες? δεν εχω προλαβει να τσεκαρω

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έφυγα για δουλειά 8 το απόγευμα με 100% μπαταρία και γύρισα πριν λίγο με 33%. Με φυσιολογική χρήση (με βάση τις δικές μου ανάγκες). Μουσική, ίντερνετ, τσατ κλπ. Το 12άρο το έβγαλε άνετα οπότε θέλω να πιστεύω πως είμαστε σε καλό δρόμο. Επίσης πρόσεξε κανείς στη μετάφραση στα ελληνικά που αντί να γράφει π.χ. 1.8 gb μνήμη ελεύθερη, γράφει δωρεάν; Ποιος το μετέφρασε αυτό; :lol:

 

Πάω για νάνι, είμαι βρυκόλακας αυτή τη βδομάδα :p

Link to comment
Share on other sites

Απο ευρωπη ομως? Το gearbest το εχει 240 απο ευρωπη εμενα σημερα ηρθε αθηνα αλλα δεν μπορο να το παραλαβω γιατι ειμαι διακοπες οποτε απο δευτερα θα το εχω (το κινητο ηρθε μεσα σε 10 μερες)
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Αν είμαστε από cn σε ww, χωρίς root, τις αναβαθμίσεις τις βάζουμε μόνο manual ή θα μας έρθουν και σε εμας τους μικρούς εν καιρό (1.8 2/16)

 

Θεωρητικά (γιατί δεν το έχω δοκιμάσει μιας και η συσκευή μου είναι WW) μπορείς να δοκιμάσεις μετονομασία του αρχείου Firmware π.χ. από UL-Z008-WW-2.20.40.41-user.zip σε UL-Z008-CN-2.19.40.22-user.zip με την μέθοδο της αντιγραφής στην εσωτερική SD.

Εάν δεν είναι εφικτή η ενημέρωση με τον ποιο πάνω τρόπο, τότε κάνεις την ενημέρωση μέσω (ADB Fastboot Tool) ακολουθώντας τον οδηγό εδώ παραλείποντας το βήμα <<Μετατροπής της έκδοσης Region ή επαναφορά Asus Stock Recovery>>.

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

 

εκανα το λαθος και εκανα επαναφορα ρυθμισεων απο το μενου και τωρα εχει κολλησει εντελως δεν μπαινει στο ρομποτακι ωστε να μπω σε recovery παρα μονο λεει διαγραφη και μενει εκει .:cold:

Ξεκόλλησε;

 

Έχει κανείς αυτή την έκδοση;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αυτή την έκδοση;

 

Αυτή είναι η πιο πρόσφατη έκδοση απ' όσο ξέρω, το δικό μου την πήρε χτες το πρωί.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Απο ευρωπη ομως? Το gearbest το εχει 240 απο ευρωπη εμενα σημερα ηρθε αθηνα αλλα δεν μπορο να το παραλαβω γιατι ειμαι διακοπες οποτε απο δευτερα θα το εχω (το κινητο ηρθε μεσα σε 10 μερες)[

 

φιλε το πηρες απο gearbest? πως εκανες παραγγελια οσον αφορα τα capitals controls?

Link to comment
Share on other sites

Φτιαχνω ιστοσελιδες και πληρωθηκα με paypal τα λεφτα μπηκαν σε balance οποτε εκανα την αγορα κανονικα
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Φτιαχνω ιστοσελιδες και πληρωθηκα με paypal τα λεφτα μπηκαν σε balance οποτε εκανα την αγορα κανονικα

ναι ετσι γινεται..αλλα απο οτι διαβαζω τωρα η western union επιτρεπει πλεον την αποστολη χρηματων μεχρι 2,000 αυρω στο εξωτερικο και το gearbest δεχεται αγορα με αυτον τον τροπο οποτε ισως γινεται ετσι

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και το δικό μου απο e-shop .

Άριστες εντυπώσεις για αρχή,έκανα και τις αναβάθμισης και όλα καλά.

καμιά καλή θήκη που θα βρω για τι απο Ελλάδα δε βρίσκω καμία καλή?

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και το δικό μου απο e-shop .

Άριστες εντυπώσεις για αρχή,έκανα και τις αναβάθμισης και όλα καλά.

καμιά καλή θήκη που θα βρω για τι απο Ελλάδα δε βρίσκω καμία καλή?

 

Καλορίζικο. Το e-shop έχει τις bumper cases, εγώ πήρα σε μαύρο. Δε ξέρω αν σε ενδιαφέρουν οι συγκεκριμένες. Αν και λόγο capital control δε ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις ν πάρεις από έξω οπότε ψάξε στα skroutzομάγαζα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...