Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι να δοκιμάσω άλλο φορτιστή.

Και αν ζεσταίνει πολύ την μπαταρία και την καταστρέψει;

Δεν ξέρω...

 

πάντως καλά θα ήταν να μπορούσαμε να επιλέγουμε αν θέλουμε το fast charging ή όχι

 

To fast charging ζεσταινει πολυ τον επεξεργαστη!! Με απλη φορτιση δεν θα εχεις προβλημα, εστω και απο usb υπολογιστη μπορεις να δοκιμασεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To fast charging ζεσταινει πολυ τον επεξεργαστη!! Με απλη φορτιση δεν θα εχεις προβλημα, εστω και απο usb υπολογιστη μπορεις να δοκιμασεις...

 

θα το δοκιμάσω τώρα με usb από υπολογιστή και θα σου πω αν είδα κάποια διαφορά ή όχι :)

 

 

Σημείωση: 7 ώρες θέλει για πλήρη φόρτιση..

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. προσπαθησα να περασω την αναβαθμιση με το adb αλλα αδυνατον δεν μπορω να καταλαβω πως τα εχεται καταφερει οσοι την κανατε. ολα τα εκανα σωστα και οταν εφτασα στο sideload μου εμφανιζε μηνυμα λαθους. ακολουθησα ολα τα βηματα αλλα δεν φορτωνε την αναβαθμιση με τιποτα. το αποτελεσμα ειναι πως γραφει στον αριθμο εκδοσης το ιδιο πραγμα με πριν. σε περιπτωση που ρωτησει κανεις αν ακολουθησα ολα τα βηματα, τα ακολουθησα ολα... εχω απογοητευτει απιστευτα μου αναγνωριζει την συσκευη και παλι τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω τώρα με usb από υπολογιστή και θα σου πω αν είδα κάποια διαφορά ή όχι :)

 

 

Σημείωση: 7 ώρες θέλει για πλήρη φόρτιση..

 

 

τα usb 1.0 και 2.0 βγαζουν 5V και 0.5Α(500mA)

τα usb 3.0 βγαζουν 5V και 0.9Α και πανω

ενας φορτιστης iphone βγαζει 5V και 1Α

ενας φορτιστης Ipad βγαζει 5V και 2.1Α

 

ο φορτιστης του Zenfone 2 einai 5V και 2A και κανει και fast charging

Λογικο λοιπον να κανει τοση ωρα με 4 φορες λιγοτερα Ampere...

εγω ειπα να δοκιμασουμε με αλλον φορτιστη που να ειναι και αυτος 5V και 2Α αλλα να μην κανει fast charging

η με καποιον κοινο φορτιστη με 5V και 1Α οπως του iphone που χρησιμοποιω...

λιγοτερα Αmpere δεν βλαπτουν απλα αργει να φορτισει, περισσοτερα μπορει να εχεις προβλημα γιατι πιεζεται η μπαταρια.

Ακομα και ετσι ομως μπορεις να δεις αν θα αντεξει παραπανω η μπαταρια σου αυριο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. προσπαθησα να περασω την αναβαθμιση με το adb αλλα αδυνατον δεν μπορω να καταλαβω πως τα εχεται καταφερει οσοι την κανατε. ολα τα εκανα σωστα και οταν εφτασα στο sideload μου εμφανιζε μηνυμα λαθους. ακολουθησα ολα τα βηματα αλλα δεν φορτωνε την αναβαθμιση με τιποτα. το αποτελεσμα ειναι πως γραφει στον αριθμο εκδοσης το ιδιο πραγμα με πριν. σε περιπτωση που ρωτησει κανεις αν ακολουθησα ολα τα βηματα, τα ακολουθησα ολα... εχω απογοητευτει απιστευτα μου αναγνωριζει την συσκευη και παλι τιποτα.

 

1) Ποιο είναι το σφάλμα που σου εμφανίζει στο sideload ?

2) Έχεις κάνει μετονομασία του αρχείου Firmware προς αποφυγή λανθασμένης πληκτρολόγησης π.χ. asus.zip πληκτρολογώντας την εντολή "adb sideload asus.zip" ?

3) Με την συσκευή σε λειτουργία Recovery και συνδεμένη με τον υπολογιστή η εντολή "adb devices" επιστρέφει το αποτέλεσμα π.χ. (0123456789ABCDEF sideload) ?

4) Τα αρχεία .img εγκατασταθήκαν με επιτυχία ? ποια έκδοση των αρχείων .img εγκατέστησες και ποια έκδοση Firmware θέλεις να εγκαταστήσεις ?

5) Τα αρχεία .img και το Firmware είναι της ίδιας region π.χ WW ?

6) Με την συσκευή σε λειτουργία και συνδεμένη στον υπολογιστή, από τον πίνακα έλεγχου -> διαχείριση συσκευών, αναγνωρίζετε η συσκευή ή εμφανίζεται με κίτρινο θαυμαστικό ? η συσκευή θα πρέπει να εμφανίζεται έτσι: ASUS Android Devises -> ASUS Android Composite PC Link Interface. (εάν δεν αναγνωρίζετε η συσκευή, εγκατέστησε τους ASUS Android USB drivers από την ιστοσελίδα της ASUS.

7) Επανέλαβε την διαδικασία σε άλλον υπολογιστή, κατά προτίμηση με Windows 7 και πρόσβαση στο διαδίκτυο.

Edited by kapoios0
Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

1) Ποιο είναι το σφάλμα που σου εμφανίζει στο sideload ?

2) Έχεις κάνει μετονομασία του αρχείου Firmware προς αποφυγή λανθασμένης πληκτρολόγησης π.χ. asus.zip πληκτρολογώντας την εντολή "adb sideload asus.zip" ?

3) Με την συσκευή σε λειτουργία Recovery και συνδεμένη με τον υπολογιστή η εντολή "adb devices" επιστρέφει το αποτέλεσμα π.χ. (0123456789ABCDEF sideload) ?

4) Τα αρχεία .img εγκατασταθήκαν με επιτυχία ? ποια έκδοση των αρχείων .img εγκατέστησες και ποια έκδοση Firmware θέλεις να εγκαταστήσεις ?

5) Με την συσκευή σε λειτουργία και συνδεμένη στον υπολογιστή, από τον πίνακα έλεγχου -> διαχείριση συσκευών, αναγνωρίζετε η συσκευή ή εμφανίζεται με κίτρινο θαυμαστικό ? η συσκευή θα πρέπει να εμφανίζεται έτσι: ASUS Android Devises -> ASUS Android Composite PC Link Interface. (εάν δεν αναγνωρίζετε η συσκευή, εγκατέστησε τους ASUS Android USB drivers από την ιστοσελίδα της ASUS.

6) Επανέλαβε την διαδικασία σε άλλον υπολογιστή, κατά προτίμηση με Windows 7 και πρόσβαση στο διαδίκτυο.

 

Και σε μένα πάντα έβγαζε μήνυμα λάθους το sideload ότι δεν μπορεί να ανοίξει το αρχείο νομίζω γιατί είχε πιο παλία έκδοση sodeload, δεν θυμάμαι ακριβώς τι έβγαζε οπότε έκανα εγκατάσταση την rom μέσω CWM. Από εκεί έγινε κανονικά. Σε Windows 7 με όλα τα driver ενημερωμένα και γενικά όλα τα βήματα προσεκτικά.

Link to comment
Share on other sites

τα usb 1.0 και 2.0 βγαζουν 5V και 0.5Α(500mA)

τα usb 3.0 βγαζουν 5V και 0.9Α και πανω

ενας φορτιστης iphone βγαζει 5V και 1Α

ενας φορτιστης Ipad βγαζει 5V και 2.1Α

 

ο φορτιστης του Zenfone 2 einai 5V και 2A και κανει και fast charging

Λογικο λοιπον να κανει τοση ωρα με 4 φορες λιγοτερα Ampere...

εγω ειπα να δοκιμασουμε με αλλον φορτιστη που να ειναι και αυτος 5V και 2Α αλλα να μην κανει fast charging

η με καποιον κοινο φορτιστη με 5V και 1Α οπως του iphone που χρησιμοποιω...

λιγοτερα Αmpere δεν βλαπτουν απλα αργει να φορτισει, περισσοτερα μπορει να εχεις προβλημα γιατι πιεζεται η μπαταρια.

Ακομα και ετσι ομως μπορεις να δεις αν θα αντεξει παραπανω η μπαταρια σου αυριο!

 

λοιπόν υπάρχει περίπτωση να έχεις δίκιο σχετικά με την ποιότητα της φόρτισης.

Εχθές φόρτισα το κινητό μου από το 20% εως το 70% μέσω usb 2. Σταμάτησα να φορτίζω το κινητό περίπου στις 5 το απόγευμα εχθες. Τώρα αυτή την στιγμη έχω 48%. Έχω χάσει μόλις 22% από εχθές το απόγευμα!!!

Συνήθως στις 6 το πρωί έχω 100% μπαταρία και τέτοια ώρα περίπου έχω γύρω στο 60%.

Η χρήση που κάνω κάθε μέρα είναι περίπου η ίδια. Wi-Fi στο σπίτι συνέχεια ανοιχτό, 3g έξω, twitter, viber και κάποιες σελίδες..

 

Θέλω μια φορά να το φορτίσω πλήρως με usb να δούμε τι γίνεται.

Φοβάμαι όμως μήπως έτσι καταστρέφω πιο γρήγορα την μπαταρία μου.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα πάντα έβγαζε μήνυμα λάθους το sideload ότι δεν μπορεί να ανοίξει το αρχείο νομίζω γιατί είχε πιο παλία έκδοση sodeload, δεν θυμάμαι ακριβώς τι έβγαζε οπότε έκανα εγκατάσταση την rom μέσω CWM. Από εκεί έγινε κανονικά. Σε Windows 7 με όλα τα driver ενημερωμένα και γενικά όλα τα βήματα προσεκτικά.

 

Έχω κάνει το τελευταίο Firmware update 2.19.40.23 με την μέθοδο adb γιατί είχα root την συσκευή, χωρίς κανένα πρόβλημα. Άρα προφανώς δεν είναι πρόβλημα παλαιότητας της έκδοσης sodeload! Αλλά κάποιο άλλο λάθος στην διαδικασία.

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

1) Ποιο είναι το σφάλμα που σου εμφανίζει στο sideload ?

2) Έχεις κάνει μετονομασία του αρχείου Firmware προς αποφυγή λανθασμένης πληκτρολόγησης π.χ. asus.zip πληκτρολογώντας την εντολή "adb sideload asus.zip" ?

3) Με την συσκευή σε λειτουργία Recovery και συνδεμένη με τον υπολογιστή η εντολή "adb devices" επιστρέφει το αποτέλεσμα π.χ. (0123456789ABCDEF sideload) ?

4) Τα αρχεία .img εγκατασταθήκαν με επιτυχία ? ποια έκδοση των αρχείων .img εγκατέστησες και ποια έκδοση Firmware θέλεις να εγκαταστήσεις ?

5) Τα αρχεία .img και το Firmware είναι της ίδιας region π.χ WW ?

6) Με την συσκευή σε λειτουργία και συνδεμένη στον υπολογιστή, από τον πίνακα έλεγχου -> διαχείριση συσκευών, αναγνωρίζετε η συσκευή ή εμφανίζεται με κίτρινο θαυμαστικό ? η συσκευή θα πρέπει να εμφανίζεται έτσι: ASUS Android Devises -> ASUS Android Composite PC Link Interface. (εάν δεν αναγνωρίζετε η συσκευή, εγκατέστησε τους ASUS Android USB drivers από την ιστοσελίδα της ASUS.

7) Επανέλαβε την διαδικασία σε άλλον υπολογιστή, κατά προτίμηση με Windows 7 και πρόσβαση στο διαδίκτυο.

 

1 μου εμφανιζει error: protocol fault no status

2 εκανα και μετονομασια

3 την συσκευη την αναγνωριζει

4 τα αρχεια img εγκατασταθηκαν με επιτυχια πανω μου εμφανιζει android system recovery LRX21V.WW-ASUS_2.19.40.22 κλπ

5 τα img ειναι ιδιο region με firmware

6 ο υπολογιστης αναγνωριζει τη συσκευη

7 υπολογιστη με 7 δεν εχω

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα πάντα έβγαζε μήνυμα λάθους το sideload ότι δεν μπορεί να ανοίξει το αρχείο νομίζω γιατί είχε πιο παλία έκδοση sodeload, δεν θυμάμαι ακριβώς τι έβγαζε οπότε έκανα εγκατάσταση την rom μέσω CWM. Από εκεί έγινε κανονικά. Σε Windows 7 με όλα τα driver ενημερωμένα και γενικά όλα τα βήματα προσεκτικά.

 

Δηλαδη τι εκανες ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι εκανες ακριβως;

 

Κανονικά εγκατάσταση όλα τα image files εκτός από το βήμα με το φορτωμα από sideload. μόλις φτάσεις σε εκέινο το βήμα τότε θα φορτώσεις το temporary CWM και θα κάνεις install from external sd το .zip με την rom που θα κατεβάσεις από το επίσημο site. Το temporary CWM θα το βρεις εδώ http://forum.xda-developers.com/zenfone2/general/root-newbie-root-instructions-zenfone-2-t3114063 στο Method 2

Link to comment
Share on other sites

1 μου εμφανιζει error: protocol fault no status

2 εκανα και μετονομασια

3 την συσκευη την αναγνωριζει

4 τα αρχεια img εγκατασταθηκαν με επιτυχια πανω μου εμφανιζει android system recovery LRX21V.WW-ASUS_2.19.40.22 κλπ

5 τα img ειναι ιδιο region με firmware

6 ο υπολογιστης αναγνωριζει τη συσκευη

7 υπολογιστη με 7 δεν εχω

 

Προφανώς το πρόβλημα είναι από κάποια δυσλειτουργία των Windows στον υπολογιστή σου. Επανέλαβε την διαδικασία σε κάποιον άλλο υπολογιστή όπως σου προανέφερα.

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις και αυτήν την έκδοση ADB Fastboot Tool ακλουθώντας την ίδια διαδικασία, με μονή διάφορα για να σου ανοίξει το παράθυρο εντολών μέσα από τον φάκελο που έχεις αποσυμπιέσει στον C:\ του υπολογιστή (platform-tools) με πατημένο το Shift κάνε δεξί κλικ κάπου στο κενό (όχι επάνω σε αρχείο) και από το μενού επιλογών που εμφανίζεται επέλεξε (Άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπόν υπάρχει περίπτωση να έχεις δίκιο σχετικά με την ποιότητα της φόρτισης.

Εχθές φόρτισα το κινητό μου από το 20% εως το 70% μέσω usb 2. Σταμάτησα να φορτίζω το κινητό περίπου στις 5 το απόγευμα εχθες. Τώρα αυτή την στιγμη έχω 48%. Έχω χάσει μόλις 22% από εχθές το απόγευμα!!!

Συνήθως στις 6 το πρωί έχω 100% μπαταρία και τέτοια ώρα περίπου έχω γύρω στο 60%.

Η χρήση που κάνω κάθε μέρα είναι περίπου η ίδια. Wi-Fi στο σπίτι συνέχεια ανοιχτό, 3g έξω, twitter, viber και κάποιες σελίδες..

 

Θέλω μια φορά να το φορτίσω πλήρως με usb να δούμε τι γίνεται.

Φοβάμαι όμως μήπως έτσι καταστρέφω πιο γρήγορα την μπαταρία μου.

 

Εάν η τάση (5V) του USB φόρτισης είναι σταθερή δηλαδή δεν έχει αυξομειώσεις τάσης (αυτό έχει να κάνει με την ποιότητα του USB φόρτισης), και η ένταση (Αμπέρ) είναι μικρότερη αυτής του φορτιστή της Asus, το <πρόβλημα> που προκύπτει είναι αυτό της επιμήκυνσης του χρόνου πλήρης φόρτισης 100% εφόσον η ένταση (Αμπέρ) του USB φόρτισης (αν και μικρότερη) είναι επαρκής για την πλήρη φόρτιση της συσκευής. Με αποτέλεσμα μικρότερη καταπόνηση της μπαταρίας λόγο χαμηλών θερμοκρασιών φόρτισης και μεγαλύτερη επάρκεια αυτονομίας. Κατά συνέπεια θεωρό και μεγαλύτερο χρόνο ζωής της μπαταρίας.

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά εγκατάσταση όλα τα image files εκτός από το βήμα με το φορτωμα από sideload. μόλις φτάσεις σε εκέινο το βήμα τότε θα φορτώσεις το temporary CWM και θα κάνεις install from external sd το .zip με την rom που θα κατεβάσεις από το επίσημο site. Το temporary CWM θα το βρεις εδώ http://forum.xda-developers.com/zenfone2/general/root-newbie-root-instructions-zenfone-2-t3114063 στο Method 2

Το εκανα παιρνει πολυ ωρα; γιατι μου φαινεται η συσκευη κολλησε.

Edited by ceed777
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα παιρνει πολυ ωρα; γιατι μου φαινεται η συσκευη κολλησε.

 

Παίρει πολύ ώρα και για να κάνεις wipe cashe και για εγκατάσταση της rom. απλά κάντο και άσε το κινητό να τελειώσει

Link to comment
Share on other sites

Παίρει πολύ ώρα και για να κάνεις wipe cashe και για εγκατάσταση της rom. απλά κάντο και άσε το κινητό να τελειώσει

 

Αδερφε σε ευχαριστω επιτελους τα καταφερα με τον τροπο που μου ειπες. Ηδη φανηκε η διαφορα η συσκευη δεν ζεσταινεται οπως πριν. Αντε να δουμε τι θα γινει με την μπαταρια ποσο θα κραταει.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα παιρνει πολυ ωρα; γιατι μου φαινεται η συσκευη κολλησε.

Και εγω το ιδιο προβλημα εβαλα CWM με τον τροπο απο xda....

αλλα και στο δικο μου εχει κολησει στο updating IFWI......πΟΛΥ ΩΡΑ.

 

νομιζω τωρα δεν ανοιγει....καν. μαλλον κανει loop χωρίς να μπορει να ανοιξει και βγαινει στο σφαλμα με το ανθρωπακι ξαπλα και το σήμα κινδυνου. Μετα βγαίνει στην recovery 3e. απευθείας χωρίς το μενου fastboot. Τι κανουμε?

 

την CWM την κανετε εγκατασταση οπως η method 2 στο xda??? η με το open Cmd και τι φορτώνεις ακριβώς????

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο προβλημα εβαλα CWM με τον τροπο απο xda....

αλλα και στο δικο μου εχει κολησει στο updating IFWI......πΟΛΥ ΩΡΑ.

 

νομιζω τωρα δεν ανοιγει....καν. μαλλον κανει loop χωρίς να μπορει να ανοιξει και βγαινει στο σφαλμα με το ανθρωπακι ξαπλα και το σήμα κινδυνου. Μετα βγαίνει στην recovery 3e. απευθείας χωρίς το μενου fastboot. Τι κανουμε?

 

την CWM την κανετε εγκατασταση οπως η method 2 στο xda??? η με το open Cmd και τι φορτώνεις ακριβώς????

 

Το εκανα με τη μεθοδο δυο αφου πρωτα ειχα βαλει την ρομ στο καρτακι sd. Πηρε καποια ωρα να την περασει αλλα ολα οκ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! Ακολουθησα τα βηματα που ελεγε. Τωρα μου εμφανιζει στις ρυθμισεις και πραγματα που λειπαν και επιτελους εφυγαν οι διαφημισεις και το κατεβασμα εφαρμογων απο μονο του. Τωρα απλα δεν ξερω απο τις εφαρμογες που εχει τι να κρατησω και τι οχι.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα με τη μεθοδο δυο αφου πρωτα ειχα βαλει την ρομ στο καρτακι sd. Πηρε καποια ωρα να την περασει αλλα ολα οκ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! Ακολουθησα τα βηματα που ελεγε. Τωρα μου εμφανιζει στις ρυθμισεις και πραγματα που λειπαν και επιτελους εφυγαν οι διαφημισεις και το κατεβασμα εφαρμογων απο μονο του. Τωρα απλα δεν ξερω απο τις εφαρμογες που εχει τι να κρατησω και τι οχι.

 

το ιδιο κανω και εγω το εβαλα και στην sd καρτα και κολαει updating IFWI....ΓΙΑΤΙ??? Δεν λεει να ξεκολήσει απο εκει. δεν ξερω γιατι τι γινεται και τι κολημμα εφαγε? Σου το κανε και σε σενα αυτο? ειπες εκανε αρκετή ωρα....στο συγκεκριμενο σημείο στο έκανε???? η εκδοση που εβαλες ποια ηταν βαζω την 219.40.22 (ΖΕ551ML)

Exει εδω και 20 λεπτα και ειναι κολημμενο εκει....ειναι δυνατον????τοσο καθυστερηση??? και το θεμα ειναι οτι μαλλον μου χαλασε και την ηδη υπαρχουσα ρομ μεσα και δεν ανοιγει στην παλια....αυτο ειναι που με τρελαινει ....πιθανον να brikare...καμια βοήθεια ????

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο κανω και εγω το εβαλα και στην sd καρτα και κολαει updating IFWI....ΓΙΑΤΙ??? Δεν λεει να ξεκολήσει απο εκει. δεν ξερω γιατι τι γινεται και τι κολημμα εφαγε? Σου το κανε και σε σενα αυτο? ειπες εκανε αρκετή ωρα....στο συγκεκριμενο σημείο στο έκανε???? η εκδοση που εβαλες ποια ηταν βαζω την 219.40.22 (ΖΕ551ML)

 

Εκει Καπου στο μισαωρο εκανε και παραπανω. Τα αρχεια img τα περασες; αν οχι περνα τα. Στη σελιδα 70 ειναι η διαδικασια. Η εκδοση ειναι αυτη αλλα εβαλα και τα img της ιδιας εκδοσης.

 

Βγηκε εκδοση 2.19.40.23?

Edited by ceed777
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Η εφαρμογή για τα μηνύματα έχει κάποια ρύθμιση ώστε να στέλνει 160 (ελληνικούς) χαρακτήρες?

Link to comment
Share on other sites

Εκει Καπου στο μισαωρο εκανε και παραπανω. Τα αρχεια img τα περασες; αν οχι περνα τα. Στη σελιδα 70 ειναι η διαδικασια. Η εκδοση ειναι αυτη αλλα εβαλα και τα img της ιδιας εκδοσης.

 

Βγηκε εκδοση 2.19.40.23?

 

Οντως καπου στο μισάωρο εκανε...Δεν το εχω ξαναδεί αυτο το πραγμα.....Μιση ώρα ενημέρωση??? χαχα Ενταξει ολα οκ...τα περασε ολα σωστα....Που να το ξερεις οτι θα κανει τοσο πολυ.....θα πρεπει ισως να μπει στον οδηγό για να μην μπερδευονται στο μελλον καποιοι νεότεροι....Επίσης παιδια ο οδηγός αξίζει να μπει στην πρωτη σελιδα....Ο συντάκτης του μπορει να στειλει ενα μηνυμα σε καποιον mod να το προσθεσει στην πρωτη σελιδα....Καλο ειναι τα καλα να μπαινουν εκει που πρέπει για αυτους που ερχονται απο πισω.....

Link to comment
Share on other sites

Cyanogenmod για το asus zenfone 2. Άντε καλή αρχή !

 

http://www.liliputing.com/2015/07/asus-zenfone-2-custom-roms-arrive-cyanogenmod-under-development.html

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ

Αγόρασα και εγώ το κινητό 2551ML απο το eshop.gr το έβαλε σε προσφορά και έτσι το παρήγγειλα. Λέει όμως οτι το μενού είναι μόνο στα Αγγλικά για να βάλω multiligual πρέπει να φλασάρω κάποια ρομ άλλη απο το site της asus είδα κάποιες ρομ και αν γνωρίζεται την διαδικασία root.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ

Αγόρασα και εγώ το κινητό 2551ML απο το eshop.gr το έβαλε σε προσφορά και έτσι το παρήγγειλα. Λέει όμως οτι το μενού είναι μόνο στα Αγγλικά για να βάλω multiligual πρέπει να φλασάρω κάποια ρομ άλλη απο το site της asus είδα κάποιες ρομ και αν γνωρίζεται την διαδικασία root.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

 

καλησπέρα,

λύσε μου μια απορία.. Έξω από το κουτί τι γράφει ?

android ww,cn ή τw ?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Θα λύσω την απορία όταν παραλάβω :)

Απλά ρωτάω αν γίνεται κάτι άλλο αν είναι να μην συνεχίσω στην αγορά επειδή δεν το παρέλαβα ακόμη αν και πρώτα έπρεπε να ρωτήσω και μετά να το παραγγείλω αλλά προλαβαίνω ακόμη αν μου πείτε δεν αλλάζει. Αν η ρομ δλδ είναι tw (taiwan?) δεν αλλάζει σε ww (worldwide)?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...