Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή χρειάζεται να το κάνεις root από τη στιγμή που είναι καινούριο? Δεν ξέρω και για αυτό ρωτάω.

 

θέλω να βάλω κάποια προγράμματα που τα έχω συνηθίσει και τρέχουν μόνο αν είναι η συσκευή root

Όπως το adway, greenify, mac spoofer και κάποια άλλα που δεν μου έρχονται αυτή την στιγμή στο μυαλό.

 

Δεν έχει σχέση με το αν είναι καινούριο ή όχι , το κάνεις και για το αν θες συγκεκριμένα προγράμματα να βάλεις που δεν μπαίνουν αλλιώς

 

ακριβως :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω για τι δεν έχω 2.19 ;

Απο το ιταλικό Αμαζον το πήρες; και εγω 2.19 εχω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Είτε βάλετε τη τελευταία εκδοση είτε δεν τη βάλετε, πρώτο σε κατανάλωση θα είναι το σύστημα android. Μέχρι να μας έρθει η 5.1 εκδοση του android, το πρωτάθλημα στη κατανάλωση θα το παίρνει πάντα το λειτουργικό σύστημα android (Είναι το μονο πρωτάθλημα που το χάνει ο Ολυμπιακός :P )
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου, με ενδιέφερε και μένα το ML550, λόγω μικρότερης οθόνης (είχα το Zenfone 5 παλιότερα).

 

Είσαι ευχαριστημένος με αυτό; Προβληματάκια; Μπαίνοντας στο ebay link που έδωσες δεν μπορώ να εντοπίσω τον πωλητή...

 

Ναι είμαι ευχαριστημένος. Η συσκευή είναι πολύ καλή σε σχέση με το κόστος της! Από προβληματάκια δεν έχω παρατηρήσει κάτι επιλήψιμο με το τελευταίο Firmware 2.18. Και η σελίδα του πωλητή στο ebay είναι: http://www.ebay.com/sch/mobilegeek_uk/m.html?item=331566730820&ssPageName=ADME%3AX%3ARTQ%3AGB%3A1123&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562 κάνοντας κλικ στον σύνδεσμο μπαίνεις στην σελίδα του πωλητή (mobilegeek_uk).

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις το παρέλαβα και εγώ από το amazon.it

android ww με επεξεργαστή z3580 (2.3Ghz) νομίζω ότι είμαι μια χαρούλα ε;

 

Είμαι λίγο προβληματισμένη σχετικά με τα ποστ μερικών φίλων σχετικά με το τελευταίο update και το πρόβλημα με την μπαταρία. Λέτε να μην το κάνω update μέχρι να διορθωθεί;

 

Θα σας γράψω αύριο και τις εντυπώσεις μου :)

Σκέφτομαι να το δουλέψω μερικές μέρες πριν το ρουτάρω. Για να το ρουτάρω θα πρέπει να βρω οδηγό για το μοντέλο που έχω ή δεν παίζει ρόλο;

 

Τελευταίο update ποιο εννοείς; Γιατί το τελευταίο Firmware στην ιστοσελίδα της ASUS είναι το 2.18, αυτό έχω εγκατεστημένο εγώ και δεν έχω θέμα με την μπαταρία αλλά και γενικότερα..

Για Root Zenfone 2 δες εδώ:

http://www.asus-zenfone.com/2015/05/one-click-root-for-zenfone-series.html

http://forum.xda-developers.com/zenfone2/general/asus-zenfone-2-flashing-recovery-mode-t3096596

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.το παράγγειλα και γω απο το ιταλικο και δεχτηκαν τη προπληρωμενη καρτα.ελπιζω να πανε ολα καλα.ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Είτε βάλετε τη τελευταία εκδοση είτε δεν τη βάλετε, πρώτο σε κατανάλωση θα είναι το σύστημα android. Μέχρι να μας έρθει η 5.1 εκδοση του android, το πρωτάθλημα στη κατανάλωση θα το παίρνει πάντα το λειτουργικό σύστημα android (Είναι το μονο πρωτάθλημα που το χάνει ο Ολυμπιακός :P )

 

Ξέρουμε κάτι για την 5.1? Αν θα το πάρει και πότε;

(Για τον ολυμπιακό δεν θα σχολιάσω καν :p )

 

 

Τελευταίο update ποιο εννοείς; Γιατί το τελευταίο Firmware στην ιστοσελίδα της ASUS είναι το 2.18, αυτό έχω εγκατεστημένο εγώ και δεν έχω θέμα με την μπαταρία αλλά και γενικότερα..

Για Root Zenfone 2 δες εδώ:

http://www.asus-zenfone.com/2015/05/one-click-root-for-zenfone-series.html

http://forum.xda-developers.com/zenfone2/general/asus-zenfone-2-flashing-recovery-mode-t3096596

 

Το 2.13 είχα. Το κάνω τώρα για να πάρω την τελευταία έκδοση.

Σε ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για τα links. Δεν είχα βρει κάτι για το ρουταρισμα (αν θα πρέπει να είναι για την συγκεκριμένη έκδοση του κινητου ή όχι)

Εσύ το έχεις ρουτάρει; Είναι εύκολο;

 

καλησπερα παιδια.το παράγγειλα και γω απο το ιταλικο και δεχτηκαν τη προπληρωμενη καρτα.ελπιζω να πανε ολα καλα.ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια

 

Τέλος καλά όλα καλά :)

 

 

Λοιπόν ένα γρήγορο review και από μένα για το κινητό.

 

- Παρά τις 5,5 ίντσες δεν φαίνεται να είναι παντόφλα.

- Με το ένα χέρι μπορείς να το κρατήσεις σχετικά άνετα και ίσως βοηθάει που είναι κυρτό στηνπίσω όψη.

- Κάτι κριτικές που γράφανε για την φωτεινότητα της οθόνης κατά την γνώμη μου είναι άκυρες. Μια χαρούλα είναι η φωτεινότητα.

- GPS κλειδώνει σχεδόν αμέσως ακόμα και μέσα στο σπίτι (έτρεξα το sygic).

- Λίγο περίεργο εκεί που εχει τα κουμπιά για την ρύθμιση της έντασης του ήχου. Για μένα δεν είναι τόσο βολικό. Αλλά δεν είναι και μεγάλο πρόβλημα.

- Η κάμερα για τις δικές μου απαιτήσεις είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.

- Πολύ έξυπνο αυτό που με κλειδωμένη την οθόνη γράφεις πχ e και σου ανοιγει κατευθείαν το email σου. Και η λειτουργία one hand που μικραινει την οθόνη!!!! Γενικά έχει πολλά τέτοια κολπάκια

- Στα θετικά είναι και το πρόγραμμα διαχείρισης ενέργειας που έχει το κινητό

- Είμαι αρκετά ενθουσιασμένη. Το κινητό λειτουργεί άψογα χωρίς λαγγαρίσματα. Φαίνεται να κάναμε πολύ καλη επιλογή

- Τα πλαστικά είναι πάρα πολύ καλής ποιότητας. Δεν φαίνεται για πλαστικούρα.

- Δυσκολεύτηκα αρκετά να βγάλω το πίσω κάλλυμα οτυ κινητού για να βάλω sim και sd

- Αυτό που με χάλασε λιγάκι είναι που δεν φωτίζουν τα "κουμπάκια" στο κάτω μέρος της οθόνης.

 

Αυτό που δεν δοκίμασα ακόμα ειναι το 4g , γιατί περιμένω την νέα μου sim (είχα την κανονικη )

 

Μια ερωτησούλα έχω. Το location είναι το gps? Γιατί δεν έχω βρει κάπως να ενεργοποιείται/απενεργοποιείται το gps

Επίσης δεν μπόρεσα να βρω πως κάνουμε print screen

task killer έβαλε κανείς;

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Το location είναι η ανίχνευση τοποθεσίας μέσω WiFI και GPS μαζί, έχει υπομενού μέσα στις ρυθμίσεις, High Accuracy χρησιμοποιεί WIFI + GPS μαζί, Battery Saving μονο WIFI, Device Only μόνο το GPS. Για print screen πατημένο το Power + Vol Down, λίγο άβολο, αντι γι αυτό στα ASUS Customized Settings έχει την επιλογη να παίρνει Screenshot κρατώντας πατημένο το recents key (αυτο που βγάζει τις πρόσφατες εφαρμογές, το δεξί κουμπί).

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Το location είναι η ανίχνευση τοποθεσίας μέσω WiFI και GPS μαζί, έχει υπομενού μέσα στις ρυθμίσεις, High Accuracy χρησιμοποιεί WIFI + GPS μαζί, Battery Saving μονο WIFI, Device Only μόνο το GPS. Για print screen πατημένο το Power + Vol Down, λίγο άβολο, αντι γι αυτό στα ASUS Customized Settings έχει την επιλογη να παίρνει Screenshot κρατώντας πατημένο το recents key (αυτο που βγάζει τις πρόσφατες εφαρμογές, το δεξί κουμπί).

 

Σε ευχαριστώ!

Ειδικά με το Ρrint screen με έσωσες

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα, σε αναζήτηση νέου κινητού και εγώ και η αλήθεια είναι πως το συγκεκριμένο το έχω πάρει με πολύ καλό μάτι. Απλα με νοιάζει να έχει πολύ καλή κάμερα γιατί βγάζω αρκετές, επίσης αν το παραγγειλω απο amazon τι ισχύει με την εγγύηση, δηλαδή αν πάθει κάτι που απευθυνομαι? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα, σε αναζήτηση νέου κινητού και εγώ και η αλήθεια είναι πως το συγκεκριμένο το έχω πάρει με πολύ καλό μάτι. Απλα με νοιάζει να έχει πολύ καλή κάμερα γιατί βγάζω αρκετές, επίσης αν το παραγγειλω απο amazon τι ισχύει με την εγγύηση, δηλαδή αν πάθει κάτι που απευθυνομαι? Ευχαριστώ

 

για την εγγύηση έχει απαντηθεί. Δες εδώ

Στα πρώτα ποστς θα δεις και φωτογραφίες που έχουν ανεβάσει κάποιοι που το έχουν πάρει :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

για την εγγύηση έχει απαντηθεί. Δες εδώ

Στα πρώτα ποστς θα δεις και φωτογραφίες που έχουν ανεβάσει κάποιοι που το έχουν πάρει :)

Σε ευχαριστώ πολύ :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι ευχαριστημένος. Η συσκευή είναι πολύ καλή σε σχέση με το κόστος της! Από προβληματάκια δεν έχω παρατηρήσει κάτι επιλήψιμο με το τελευταίο Firmware 2.18. Και η σελίδα του πωλητή στο ebay είναι: http://www.ebay.com/sch/mobilegeek_uk/m.html?item=331566730820&ssPageName=ADME%3AX%3ARTQ%3AGB%3A1123&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562 κάνοντας κλικ στον σύνδεσμο μπαίνεις στην σελίδα του πωλητή (mobilegeek_uk).

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τελευταίο update ποιο εννοείς; Γιατί το τελευταίο Firmware στην ιστοσελίδα της ASUS είναι το 2.18, αυτό έχω εγκατεστημένο εγώ και δεν έχω θέμα με την μπαταρία αλλά και γενικότερα..

Για Root Zenfone 2 δες εδώ:

http://www.asus-zenfone.com/2015/05/one-click-root-for-zenfone-series.html

http://forum.xda-developers.com/zenfone2/general/asus-zenfone-2-flashing-recovery-mode-t3096596

 

Μα σε μένα εκανε update μεσω OTA στην 2.19

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για την μπαταρια δεν ειναι καλυτερο να φορτιζουμε με το δικο του φορτιστη η μεσω υπολογιστη ?? Η διαφορα απο φορτιστη σε φορτιστη δεν μπορει να κανει κακο στην μπαταρια??

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Το 2.13 είχα. Το κάνω τώρα για να πάρω την τελευταία έκδοση.

Σε ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για τα links. Δεν είχα βρει κάτι για το ρουταρισμα (αν θα πρέπει να είναι για την συγκεκριμένη έκδοση του κινητου ή όχι)

Εσύ το έχεις ρουτάρει; Είναι εύκολο;

 

Ναι το έχω ρουτάρει. Και συγκεκριμένα με αυτόν τον τρόπο: http://www.asus-zenfone.com/2015/05/one-click-root-for-zenfone-series.html (Εδώ η ποιο πρόσφατη εκδοχή του προγράμματος ZenFoneRootKit_20150614 https://mega.co.nz/#!R8k0zACY%21xaiNnxyAijsUwJL3l9koo1Iyr-pIjQmwVkVE8A_lv8Y & https://drive.google.com/file/d/0B936USMlQhtKbmZLZDE3N1JMazA/view). Η διαδικασία είναι εύκολη. Αν και δεν παρέχοντα λεπτομέρειες στην σελίδα. Εν ολίγοις.. θα πρέπει να εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου (Intel Android USB drivers for Windows) και (ASUS Android USB drivers for Windows) οι ASUS USB drivers εγκαθίστανται και αυτόματα μέσω Windows συνδέοντας την συσκευή στον υπολογιστή. Για να ελέγξεις εάν έχουν εγκατασταθεί οι USB drivers από τον υπολογιστή (με συνδεδεμένη την συσκευή).. Έναρξη -> Συσκευές και εκτυπωτές -> δεξί κλικ στο MTP -> ιδιότητες -> Υλικό (με ενεργοποιημένη την επιλογή στην συσκευή: Εντοπισμός σφαλμάτων USB) θα πρέπει όλοι οι drivers να εμφανίζονται χωρίς κίτρινα θαυμαστικά! π.χ:

[ATTACH]62427[/ATTACH]

Στην συνέχεια από τον φάκελο του προγράμματος (ZenFoneRootKit) διπλό κλικ στο (CheckBeforeAction) για έλεγχο συνδεσιμότητας υπολογιστή και συσκευής.

[ATTACH]62428[/ATTACH]

Κατά την πρώτη εκτέλεση η συσκευή θα εμφανίσει μήνυμα αποδοχής συνδεσιμότητας τίκαρε το κουτάκι και πάτησε ΟΚ. Η συσκευή θα μπουτάρει σε Bootloader λειτουργία για τον έλεγχο. Εάν όλα είναι καλά θα πρέπει να εμφανίζεται π.χ:

[ATTACH]62429[/ATTACH]

Τώρα κλείνουμε το παράθυρο του (CheckBeforeAction) και τρέχουμε το αρχείο (Root).

[ATTACH]62430[/ATTACH]

Η συσκευή είναι πλέων ROOT.

Στην πρώτη εκκίνηση μετά το ROOT το SuperSU θα σου ζητήσει ενημέρωση. Επέλεξε NORMAL.

[ATTACH]62431[/ATTACH]

Edited by kapoios0
Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

για την εγγύηση έχει απαντηθεί. Δες εδώ

Στα πρώτα ποστς θα δεις και φωτογραφίες που έχουν ανεβάσει κάποιοι που το έχουν πάρει :)

Αφροδιτη τελικά εψαξα όλο το τοπικ αλλά φωτό εκτός από μια ,δύο, δεν βρήκα. Λέτε ότι ή καμερα βελτιώθηκε με τα τελευταία updates, ισχυει? συγνώμη που γίνομαι κουραστική αλλά ή καμερα παίζει βασικό ρόλο για την αγορά κινητού, γι αυτό ρωταω τις απόψεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη τελικά εψαξα όλο το τοπικ αλλά φωτό εκτός από μια ,δύο, δεν βρήκα. Λέτε ότι ή καμερα βελτιώθηκε με τα τελευταία updates, ισχυει? συγνώμη που γίνομαι κουραστική αλλά ή καμερα παίζει βασικό ρόλο για την αγορά κινητού, γι αυτό ρωταω τις απόψεις σας.

 

Η κάμερα είναι νορμαλ, ούτε χάλια ούτε dslr μηχανη..... Απο τι κινητό θέλεις να μεταπηδήσεις σε αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Είχα το samsung A5 και ήμουν αρκετά ευχαριστημένη αλλά το έκλεψαν. Τώρα είμαι ανάμεσα σε αυτό meizu mx4 και ίσως huawei p8
Link to comment
Share on other sites

Είχα το samsung A5 και ήμουν αρκετά ευχαριστημένη αλλά το έκλεψαν. Τώρα είμαι ανάμεσα σε αυτό meizu mx4 και ίσως huawei p8

 

Νομίζω απο όσα μοντέλα γράφεις, το asus εχει τη χειρότερη.... :O

 

Επίσης αν δε σε ενδιαφέρει να είναι δίκαρτο, είναι κρίμα τα το πάρεις γιατι αυτόματα καταστρέφεις την μεγάλη ιδιαιτερότητα του

Link to comment
Share on other sites

Asus Zenfone 2 Tips and Tricks

 

Tips and Tricks που κάνουν την χρηστικότητα τις συσκευής ακόμη καλύτερη!

 

Μενού γρήγορης πρόσβασης του Clean Master.

Από την κάτω αριστερά ή δεξιά γωνία σύρετε διαγώνια προς τα επάνω για πρόσβαση.

 

[ATTACH]62444[/ATTACH]

 

[ATTACH]62445[/ATTACH]

 

[ATTACH]62446[/ATTACH]

Edited by kapoios0
Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Απο το ιταλικό Αμαζον το πήρες; και εγω 2.19 εχω.

Ναι από το ιταλικό. Εσύ έχεις ειπες την 2.19 .Και εγώ απλά ρώτησα που την βρήκες

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω ρουτάρει. Και συγκεκριμένα με αυτόν τον τρόπο: http://www.asus-zenfone.com/2015/05/one-click-root-for-zenfone-series.html (Εδώ η ποιο πρόσφατη εκδοχή του προγράμματος ZenFoneRootKit_20150614 https://mega.co.nz/#!R8k0zACY%21xaiNnxyAijsUwJL3l9koo1Iyr-pIjQmwVkVE8A_lv8Y & https://drive.google.com/file/d/0B936USMlQhtKbmZLZDE3N1JMazA/view). Η διαδικασία είναι εύκολη. Αν και δεν παρέχοντα λεπτομέρειες στην σελίδα. Εν ολίγοις.. θα πρέπει να εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου (Intel Android USB drivers for Windows) και (ASUS Android USB drivers for Windows) οι ASUS USB drivers εγκαθίστανται και αυτόματα μέσω Windows συνδέοντας την συσκευή στον υπολογιστή. Για να ελέγξεις εάν έχουν εγκατασταθεί οι USB drivers από τον υπολογιστή (με συνδεδεμένη την συσκευή).. Έναρξη -> Συσκευές και εκτυπωτές -> δεξί κλικ στο MTP -> ιδιότητες -> Υλικό (με ενεργοποιημένη την επιλογή στην συσκευή: Εντοπισμός σφαλμάτων USB) θα πρέπει όλοι οι drivers να εμφανίζονται χωρίς κίτρινα θαυμαστικά! π.χ:

[ATTACH]62427[/ATTACH]

Στην συνέχεια από τον φάκελο του προγράμματος (ZenFoneRootKit) διπλό κλικ στο (CheckBeforeAction) για έλεγχο συνδεσιμότητας υπολογιστή και συσκευής.

[ATTACH]62428[/ATTACH]

Κατά την πρώτη εκτέλεση η συσκευή θα εμφανίσει μήνυμα αποδοχής συνδεσιμότητας τίκαρε το κουτάκι και πάτησε ΟΚ. Η συσκευή θα μπουτάρει σε Bootloader λειτουργία για τον έλεγχο. Εάν όλα είναι καλά θα πρέπει να εμφανίζεται π.χ:

[ATTACH]62429[/ATTACH]

Τώρα κλείνουμε το παράθυρο του (CheckBeforeAction) και τρέχουμε το αρχείο (Root).

[ATTACH]62430[/ATTACH]

Η συσκευή είναι πλέων ROOT.

Στην πρώτη εκκίνηση μετά το ROOT το SuperSU θα σου ζητήσει ενημέρωση. Επέλεξε NORMAL.

[ATTACH]62431[/ATTACH]

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Πάρα πολύ αναλυτικός. Το επόμενο ΣΚ που θα έχω υπολογιστή με windows θα το ρουτάρω :)

 

Αφροδιτη τελικά εψαξα όλο το τοπικ αλλά φωτό εκτός από μια ,δύο, δεν βρήκα. Λέτε ότι ή καμερα βελτιώθηκε με τα τελευταία updates, ισχυει? συγνώμη που γίνομαι κουραστική αλλά ή καμερα παίζει βασικό ρόλο για την αγορά κινητού, γι αυτό ρωταω τις απόψεις σας.

 

Για μένα είναι ικανοποιητική. Βέβαια αυτό είναι τελείως υποκειμενικό. Δεν γίνεσαι κουραστική μην αγχώνεσαι ;)

Ρώτα ό,τι θες

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Ναι από το ιταλικό. Εσύ έχεις ειπες την 2.19 .Και εγώ απλά ρώτησα που την βρήκες

 

Σου απαντησα και παρακατω μεσω ΟΤΑ μου ηρθε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα το samsung A5 και ήμουν αρκετά ευχαριστημένη αλλά το έκλεψαν. Τώρα είμαι ανάμεσα σε αυτό meizu mx4 και ίσως huawei p8

 

Για κάμερα όχι To meizu π8 έχουν καλύτερες. Είναι απλά καλή όχι κάτι ιδιαίτερο. Όπως και ο ηχος στο βίντεο πολύ χαμηλός.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνονται για την 2.19: αποσύρθηκε, δεν θα την βρείτε. Η δικαιολογία είναι ότι ήταν ασταθείς. Ο πραγματικός λόγος, βρέθηκε τρόπος για ξεκλείδωμα του bootloader από κάποια αβλεψία των προγραμματιστών της ASUS.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για κάμερα όχι To meizu π8 έχουν καλύτερες. Είναι απλά καλή όχι κάτι ιδιαίτερο. Όπως και ο ηχος στο βίντεο πολύ χαμηλός.

 

Διαφωνώ ότι έχουν καλύτερες κάμερες από zenfone 2. Τα έχουμε στην δουλειά και ιδιαίτερα στον χαμηλό φωτισμό είναι πολύ καλύτερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα έγινα επίσημα beta tester.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...