Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστηχως μετα απο σχεδον 2 χρονια με περιστασιακη χρηση η 2η μπαταρια βγηκε οff. Αυτη τη φορα μου εσβηνε οταν η μπαταρια επεφτε κατω απο 80% και συντομα εσβηνε συνεχως και ξεκιναγε τα bootloop ακομα και οταν το ειχα στον φορτιστη. Απο οτι συμπερανω το προβλημα ανεκαθεν ηταν οι ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ και οχι η πλακετα του κινητου, τζαμπα ειχα αλλαχθει τοσες πλακετες. Φυσικα θα παραγγειλω καινουργια μπαταρια, η 2η ειχε χρονο κατασκευης 2015, ελπιζω να βρω καποια ποιο καινουργια.

 

Πιστός στο flex2 !!! :D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσοι πιστοι προσελθετε, χαχα. Κινηταρα παραμενει ακομα! Εγω εχω καταλαβει οτι οι εργοστασιακες μπαταριες εχουν θεμα με το τσιπακι φορτισης τους, που καιγεται συνηθως στον 1 χρονο και αρχιζει τα bootloop. Απο κει και περα υπαρχουν aftermarket μπαταριες που ναι μεν δεν εχουν την αυτονομια της εργοστασιακης αλλα τουλαχιστο βγαζουν μια διετια. Τωρα αυτες οι aftermarket μπορει να ειναι οπτικα ιδιες μεταξυ τους αλλα δυστυχως δεν ειναι, αλλες εχουν μεγαλυτερη και αλλες μικροτερη αυτονομια. Εχω βρει εναν τροπο να τις ξεχωριζω, θα γελασετε, να τις ζυγιζουμε! Στον φιλικο μου κυκλο αυτη τη στιγμη υπαρχουν 6 flex και παιζει να τα εχω αλλαξει συνολικα πανω απο 10 φορες μπαταρια. Οι μπαταριες που αγοραζαμε επαιζαν απο 32 εως 39 γραμμαρια, αν θυμαμαι καλα, και εννοειται οι βαρυτερες αποδειχτηκαν καλυτερες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οσοι πιστοι προσελθετε, χαχα. Κινηταρα παραμενει ακομα! Εγω εχω καταλαβει οτι οι εργοστασιακες μπαταριες εχουν θεμα με το τσιπακι φορτισης τους, που καιγεται συνηθως στον 1 χρονο και αρχιζει τα bootloop. Απο κει και περα υπαρχουν aftermarket μπαταριες που ναι μεν δεν εχουν την αυτονομια της εργοστασιακης αλλα τουλαχιστο βγαζουν μια διετια. Τωρα αυτες οι aftermarket μπορει να ειναι οπτικα ιδιες μεταξυ τους αλλα δυστυχως δεν ειναι, αλλες εχουν μεγαλυτερη και αλλες μικροτερη αυτονομια. Εχω βρει εναν τροπο να τις ξεχωριζω, θα γελασετε, να τις ζυγιζουμε! Στον φιλικο μου κυκλο αυτη τη στιγμη υπαρχουν 6 flex και παιζει να τα εχω αλλαξει συνολικα πανω απο 10 φορες μπαταρια. Οι μπαταριες που αγοραζαμε επαιζαν απο 32 εως 39 γραμμαρια, αν θυμαμαι καλα, και εννοειται οι βαρυτερες αποδειχτηκαν καλυτερες.

 

Καλα που το ανεφερες omnian γιατι ειμουν ετοιμος να το φουρνισω (την πλακετα) :P . Οι μπαταριες ειναι λαχειο, εμενα αρχικα ηταν χαλια, μετα εστρωσε και τελικα παρεδωσε και αυτη. Εχει βγει και μια κινεζικη στο skroutz αλλα δεν το ρισκαρω. To handgrip που εχει το flex δεν προκειται να το αποκτησει αλλο κινητο, τα σημερινα ειναι σαν να κρατα χελι ζωντανο :P

Link to comment
Share on other sites

Αν έβρισκα το 32ρι σε μια λογική τιμή μπορεί να το ξαναέπαιρνα. Μου λείπει το άτιμο...

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και μια κινεζικη στο skroutz αλλα δεν το ρισκαρω.

Αν εννοεις την cameron sino ναι μην το ρισκαρεις χαχα. Τη δοκιμασαμε και αυτη. Ενω ειχε καλη αυτονομια, τα φτυσε στο εξαμηνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια αν πουλαει κανεις σας το flex ας στειλει pm. Ακομα και με σπασμενη οθονη δεκτο...

 

Σου έχω στείλει pm

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το ίδιο ισχύει και για μένα, αν υπάρχει κάποιος-α που πουλάει το flex2 σε άριστη κατάσταση ας μου στείλει μήνυμα, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Το ανέστησα για 2η φορά το flex, καινούργια μπαταρία αλλά οχι την original, νομίζω αυτές είχαν πρόβλημα ανέκαθεν και όχι η πλακέτα. Αν το έχετε παρατημένο σε κανα συρτάρι δοκιμάστε την αλλή μπαταρία που πουλάνε στο σκρουτζ, χαλάλι τα ευρώ της για ένα τετοιο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 minutes ago, Mesqal said:

Το ανέστησα για 2η φορά το flex, καινούργια μπαταρία αλλά οχι την original, νομίζω αυτές είχαν πρόβλημα ανέκαθεν και όχι η πλακέτα. Αν το έχετε παρατημένο σε κανα συρτάρι δοκιμάστε την αλλή μπαταρία που πουλάνε στο σκρουτζ, χαλάλι τα ευρώ της για ένα τετοιο κινητό.

Το πρόβλημα μακάρι να ήταν η μπαταρία αλλά δυστυχώς δεν ήταν η μπαταρία αλλά η πλακέτα. Όπως και να 'χει όμως, είναι ευχάριστο που το ανέστησες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα λιγο το 2015 και λιγο το 2018! Απορω που λειτουργει ακομα!

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...