Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρια απο το σκρουτζ με τα 11 ευρω, ενω στην αρχη αδειαζε πολυ γρηγορα και απογοητευτικα, μετα απο 10+ κυκλους φορτισης ηρθε στα ισια της και κραταει οσο και η αρχικη που φοραγε. :D Επισης κατι αλλο, η μπαταρια στο flexακι ΥΠΟΦΕΡΕΙ, και λογω του quickcharge και λογω του ενεργοβορου επεξεργαστη οποτε δυσκολα θα ξεπερασει τα 2 χρονια ζωης. Edited by Mesqal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τοτε να το φορτιζεις αργα.

 

Ναι το εχω εφαρμοσει αυτο, αν δεν υπαρχει βιασυνη το φορτιζω με 1Α φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια απο το σκρουτζ με τα 11 ευρω, ενω στην αρχη αδειαζε πολυ γρηγορα και απογοητευτικα, μετα απο 10+ κυκλους φορτισης ηρθε στα ισια της και κραταει οσο και η αρχικη που φοραγε. :D Επισης κατι αλλο, η μπαταρια στο flexακι ΥΠΟΦΕΡΕΙ, και λογω του quickcharge και λογω του ενεργοβορου επεξεργαστη οποτε δυσκολα θα ξεπερασει τα 2 χρονια ζωης.

Συμφωνα με τους "επιστημονες" του xda το τσιπακι πανω στην μπαταρια ειναι αυτο που χαλαει (λογω κακου σχεδιασμου) και οχι η ιδια η μπαταρια, για αυτο και κανει επανεκκινησεις. Και εγω του εχω βαλει αφτερμαρκετ μπαταρια, και κατι μαλιστα που προσεξα ειναι οτι το τσιπακι αυτο εχει διαφορετικο σχεδιασμο απο οτι η εργοστασιακη μπαταρια. Δεν αποκλυεται λοιπον η αφτερμαρκετ να αποδειχθει καλυτερη κιολας...ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τους "επιστημονες" του xda το τσιπακι πανω στην μπαταρια ειναι αυτο που χαλαει (λογω κακου σχεδιασμου) και οχι η ιδια η μπαταρια, για αυτο και κανει επανεκκινησεις. Και εγω του εχω βαλει αφτερμαρκετ μπαταρια, και κατι μαλιστα που προσεξα ειναι οτι το τσιπακι αυτο εχει διαφορετικο σχεδιασμο απο οτι η εργοστασιακη μπαταρια. Δεν αποκλυεται λοιπον η αφτερμαρκετ να αποδειχθει καλυτερη κιολας...ειδωμεν.

 

Μακαρι να ειναι ετσι και να εφταιγε το τσιπακι. Να γινω λιγο κακος και να πω οτι ποσα απο το flex που ειχαν αυτο το προβλημα με την μπαταρια να πηγανε για service και για διαφορους λογους να αλλαχτηκε χωρις να χρειαζεται η πλακετα? Πολλα μαλλον :p (αποψη μου). Γιαυτο αν αρχισει τα restart αλλαχτε του μπαταρια, ειναι πανευκολο, γιατι στην αντιπροσωπεια θα εχουν φορτο εργασιας και θα καθυστερησουν. Τελος ενω το κινητο με την 6 εγινε καλυτερο γενικα, υπαρχει ενα τεραστιο μειονεκτημα για μια μεριδα χρηστων μαζι με μενα, που λεγεται root και συγκεκριμενα, η ελλειψη του.

Link to comment
Share on other sites

στα φορα γραφουν συνήθως αυτοι που έχουν πρόβλημα... όχι αυτοι που δεν έχουν...

αγορασμένο ιανουάριο του 16... ουτε μπαταρία δεν έχω αλλάξει... πολυ gaming και με ταυτοχρονο φορτισμα συχνα...

ελπιζω να μη το ματιασω :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
τα επαιξε η οθονη του στο δικο μου, σβηνει και ανοιγει μετα απο 2-3 μερες...ποσο καιρο να περιμενω πλεον αν το παω στο σερβις? εχει ακομα εγγυηση
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετα απο 2μιση χρονια, το flex μου παρεδωσε πνευμα, εσβησε ξαφνικα και δεν ξανανοιξε οσο και αν προσπαθησα με απειρες δοκιμες. Για να μη σας πολυλογω, το ξαναπηρα και ειμαι κατενθουσιασμενος. Για τα 100 € που εδωσα και 2 χρονια να βγαλει θα μαι πληρως ικανοποιημενος.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι ο πιο φανατικός χρήστης του flex εδώ μέσα! (Αν κρίνω από το nickname σου μάλλον ήσουν φανατικός και του omnia κάποτε!!!) Να σου πω την αλήθεια κάποιες φορές σκέφτηκα κι εγώ να το ξαναπάρω γιατί ήταν από τα πιο ξεχωριστά κινητά που έπεσαν στα χέρια μου. Αλλά πλέον έχω μεγαλύτερες απαιτήσεις όσο αφορά τουλάχιστον τη rom όπου τα 16GB μου είναι λίγα για τις εφαρμογές αλλά και τη ram που προτιμώ να είναι 3-4GB. Αν υπήρχε ευρωπαϊκή έκδοση με 3/32GB και κόστιζε μέχρι 150€ θα το ξανάπαιρνα σίγουρα!

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Ναι μεσα επεσες με το ομνια (παλια καψουρα). Οντως πρεπει να ειμαι ο πιο φαν του φλεξ μιας και θεωρω ακομα οτι, παρολο που μου καηκε, τα εχει βγαλει τα 250€ που ειχα δωσει πριν 2μιση χρονια. Και μιας και δεν εχω ακομα πολλες απαιτησεις θεωρω οτι για 100€ μου κατσε γαντι.

Ps Δεν νομιζω να εχει ξαναγινει κινητο με αρχικη τιμη 770€ να πωλειται επισημα 100€.

Edited by omnian
Link to comment
Share on other sites

Ναι μεσα επεσες με το ομνια (παλια καψουρα). Οντως πρεπει να ειμαι ο πιο φαν του φλεξ μιας και θεωρω ακομα οτι, παρολο που μου καηκε, τα εχει βγαλει τα 250€ που ειχα δωσει πριν 2μιση χρονια. Και μιας και δεν εχω ακομα πολλες απαιτησεις θεωρω οτι για 100€ μου κατσε γαντι.

Ps Δεν νομιζω να εχει ξαναγινει κινητο με αρχικη τιμη 770€ να πωλειται επισημα 100€.

 

Τι εννοεις 100 ευρω; τωρα δεν πηρες ξανα ; Η συσκευη δεν ειναι 4 χρονων.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις 100 ευρω; τωρα δεν πηρες ξανα ; Η συσκευη δεν ειναι 4 χρονων.

 

Πριν δυόμιση χρόνια το πήρε 250€ ! τώρα το πήρε 100€ ! Τι δεν καταλαβαίνεις ? :p

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοω αρχικη τιμη 770€ οταν ειχε πρωτοβγει πριν 4 χρονια. Σημερα στο skroutz εχει 100 €. Πειτε το ξεστοκαρισμα συμφωνω απλα λεω οτι δεν πρεπει να εχει ξαναγινει τετοια πτωση τιμης.
Link to comment
Share on other sites

Εννοω αρχικη τιμη 770€ οταν ειχε πρωτοβγει πριν 4 χρονια. Σημερα στο skroutz εχει 100 €. Πειτε το ξεστοκαρισμα συμφωνω απλα λεω οτι δεν πρεπει να εχει ξαναγινει τετοια πτωση τιμης.

 

Εδω και 3 μήνες πήρα 2 (γυναίκα - Γιο) 104€ το ένα ! και όσο αντέξουν ! :lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάχιμους σας βρίσκω! Καλοδούλευτα και απροβλημάτιστα εύχομαι. Εγώ ακόμα ελπίζω σε κάνα Flex 3 αλλά μάλλον με την ελπίδα θα μείνω...

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν δυόμιση χρόνια το πήρε 250€ ! τώρα το πήρε 100€ ! Τι δεν καταλαβαίνεις ? :p

 

Εσυ δεν καταλαβαινεις. Τονιζω το γεγονος οτι ειναι τεσσαρων χρονων , επομενως σιγα το γεγονος που το αγορασε 100 ευρω ενω εκανε 770 αρχικη. Και μιλαμε για ενα σαραβαλακι που τα τελευταια χρονια μονο για προβληματα διαβαζω στο thread και δυο τρεις ρομαντικους να λενε ποσο ξεχωριστο και ευχαριστω τηλεφωνο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν καταλαβαινεις. Τονιζω το γεγονος οτι ειναι τεσσαρων χρονων , επομενως σιγα το γεγονος που το αγορασε 100 ευρω ενω εκανε 770 αρχικη. Και μιλαμε για ενα σαραβαλακι που τα τελευταια χρονια μονο για προβληματα διαβαζω στο thread και δυο τρεις ρομαντικους να λενε ποσο ξεχωριστο και ευχαριστω τηλεφωνο ειναι.

 

Άσε να κρίνουμε εμείς που το εχουμε ! Αφού έχει πούληση 3-4.000 στην Ελλαδα θα υπάρχουν και καμιά 30αρια που έχουν θέματα ! Πάντως όσοι το πήραν 700€ σίγουρα το μετάνιωσαν, εμείς με τα 100€ ειμαστε σε καλύτερη μύρα :D Εδω έχουν θέματα συσκευές με 1.000€ τι να λέμε τώρα !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν καταλαβαινεις. Τονιζω το γεγονος οτι ειναι τεσσαρων χρονων , επομενως σιγα το γεγονος που το αγορασε 100 ευρω ενω εκανε 770 αρχικη. Και μιλαμε για ενα σαραβαλακι που τα τελευταια χρονια μονο για προβληματα διαβαζω στο thread και δυο τρεις ρομαντικους να λενε ποσο ξεχωριστο και ευχαριστω τηλεφωνο ειναι.

 

Αγαπαμε και τα σαραβαλα φιλε μερικες φορες, οπως και με τις γυναικες συμβαινει, ειναι θεμα χημειας.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε άλλο παρά σαράβαλο είναι, κοντράρει στα ίσα αρκετά τωρινά mid-range σε επιδόσεις. Η ddr4 βοηθάει πολύ σε αυτό, παρόλο που έχει μόνο 2GB ram, όσες εφαρμογές του είχα τρέξει δεν κόμπιασε ποτέ! Προβλήματα δεν έχουν οι παρτίδες που κυκλοφόρησαν τα τελευταία 2 χρόνια. Αλλά πλέον όπως και να το κάνουμε είναι παλιό, σίγουρα υπάρχουν καλύτερες επιλογές με πιο πρόσφατο λειτουργικό. Και πάλι όμως στα 100 δε βρίσκεις κάτι το ιδιαίτερο εκτός από κινέζικα.

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην μιλαμε για ναυαρχιδα. Τεσσαρων ετων μεν αλλα εχει ποιοτητα κατασκευης, amoled οθονη, 4κ βιντεο, quick charge και πολλα αλλα χαρακτηριστικα που εχουν κινητα απο 300€ και πανω ΣΗΜΕΡΑ. Φιλος μου ειχε μονο δισταγμο οτι ειναι στραβο αλλα το πηρε και τωρα το βλεπει ισιο ;).
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε σαν high-end αλλά με τα σημερινά δεδομένα είναι mid-range. Το ότι είναι "στραβό" εμένα με βόλεψε στο χέρι όσο κανένα άλλο 5,5". Μακάρι να έβγαιναν και άλλες συσκευές με τέτοιο σχεδιασμό. Πάντως ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του και καλύτερο σε επιδόσεις από το G4 που ήταν η επίσημη ναυαρχίδα της LG τότε.

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα για κανα διμηνο το 2016. Το εδωσα γιατι δεν ειχε καλη αυτονομια τοτε. Ανετα το χτυπαω τωρα σαν 2η συσκευη... Αλλα στα περισσοτερα σκρουτζαδικα δεν ειναι διαθεσιμο, αλλα "κατοπιν παραγγελιας"..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

LG g flex 2 της Mother 3η φορά πλακέτα και μετά αναρωτιέται η εταιρεία γιατί πάει κατά διαολου... Μετα την τελευταία αλλαγή η πλακέτα πήρε εγγύηση για αλλά δύο χρόνια μέχρι και τον 10/2019 ωστόσο η LG δεν αναλαμβάνει τα έξοδα αποστολής του τηλεφώνου στη procordia γιατί δεν είναι σίγουροι ότι το bootloop οφείλεται στη πλακέτα... Γελάνε και οι πέτρες πραγματικά... Το ότι μετά από τόσα χρόνια ψάχνουν να βρουν δράκους ουσιαστικά δείχνει το ποσό τραγική αντιμετώπιση έχουν απέναντι στον καταναλωτή και ότι ενώ ξέρουν μετά από τόσες εκατομμύρια αλλαγές πλακετας κάνουν τον κορεατη... Πραγματικά όσοι πιστεύετε ότι πρόβλημα είναι μεμονωμένο ήθελα να ήξερα που το στηρίζετε Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

LG g flex 2 της Mother 3η φορά πλακέτα και μετά αναρωτιέται η εταιρεία γιατί πάει κατά διαολου... Μετα την τελευταία αλλαγή η πλακέτα πήρε εγγύηση για αλλά δύο χρόνια μέχρι και τον 10/2019 ωστόσο η LG δεν αναλαμβάνει τα έξοδα αποστολής του τηλεφώνου στη procordia γιατί δεν είναι σίγουροι ότι το bootloop οφείλεται στη πλακέτα... Γελάνε και οι πέτρες πραγματικά... Το ότι μετά από τόσα χρόνια ψάχνουν να βρουν δράκους ουσιαστικά δείχνει το ποσό τραγική αντιμετώπιση έχουν απέναντι στον καταναλωτή και ότι ενώ ξέρουν μετά από τόσες εκατομμύρια αλλαγές πλακετας κάνουν τον κορεατη... Πραγματικά όσοι πιστεύετε ότι πρόβλημα είναι μεμονωμένο ήθελα να ήξερα που το στηρίζετε

 

Πότε το είχες πάρει ?

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέλη 2016. Τελευταία φορά έπεσε σε bootloop τον 10/2017

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...