Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Εγώ μετά από 7 μήνες παρατηρώ το εξής. Όταν σβήνω το κινητό η κάνω επανεκκίνηση η αρχική οθόνη με το σήμα της LG έχει ελάχιστο φωτισμό. Όταν ανοίξει δε, δεν αναγνωρίζεται η sim....Μόνο όταν το συνδέσω σε φορτιστή ανοίγει κανονικά. Επίσης ενώ έβγαζα άνετα 24 ώρες με μια φόρτιση τώρα δύσκολα .......Να ετοιμάζομαι για bootloop? Είμαι με mm και παρτίδα 511
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το bootloop δεν είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευής. Έχεις δοκιμάσει άλλη μπαταρία; Αλλιώς φαίνεται για πρόβλημα στη πλακέτα. Έχει πέσει νερό στη συσκευή στο παρελθόν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει πέσει νερό, δεν έχει καν πτώση. Το έχω αγοράσει καινούριο και είμαι ακόμα στην εγγύηση. Είχα την εντύπωση πως τα flex 2 θέλουν αλλαγή μπαταρίας μετά από κανένα χρόνο.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αφού είσαι μέσα στην εγγύηση δεν χρειάζεται να σε απασχολεί ιδιαίτερα... Τι πας στη Procordia (επίσημο σέρβις) και ας το φτιάξουν αυτοί ότι είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ήθελα να περάσω την mm στο φλεξ μου μέσω lg pc suite αλλα θα ήθελα να ρωτήσω πρώτα κάνουμε την αναβάθμιση και μετά το κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;(hard reset)

Αναφορικά το κιν τ έχω από τον Δεκέμβριο του 16

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενδείκνυται αλλά δεν είναι απαραίτητο. Αυτό που κάνουν οι περισσότεροι πλέον είναι να προχωράνε κανονικά σε αναβάθμιση και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μόνο αν αντιμετωπίσουν κάποιο πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το bootloop δεν είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευής.

Είναι, απλά οφείλεται στην μπαταρία όταν συμβαίνει.

 

Όχι, δεν έχει πέσει νερό, δεν έχει καν πτώση. Το έχω αγοράσει καινούριο και είμαι ακόμα στην εγγύηση. Είχα την εντύπωση πως τα flex 2 θέλουν αλλαγή μπαταρίας μετά από κανένα χρόνο.....

Κάπως έτσι είναι, βέβαια σχετικός είναι ο χρόνος, ανάλογα με την χρήση και τις φορτίσεις που κάνει ο καθένας.

Επίσης, η μπαταρία έχει μόνο 6 μήνες εγγύηση, οπότε η αντικατάσταση δεν είναι δωρεάν, ακόμα κι αν είσαι εντός εγγύησης της συσκευής.

Από τα συμπτώματα πάντως που λες, θα πρότεινα να πάρεις backup ό,τι έχεις άμεσα και να το πας στην procordia για τα περαιτέρω.

Μην το αφήσεις να φτάσει στο απροχώρητο δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω πρώτα να ξαναπεράσω την mm από την αρχή. Να κάνω και format και την sd και αν το πρόβλημα συνεχίσει, τότε το στέλνω στο service.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι, απλά οφείλεται στην μπαταρία όταν συμβαίνει.

 

Ο φίλος δεν έχει καν πρόβλημα με bootloop, ανέφερε το ενδεχόμενο επειδή είναι δημοφιλές σε συσκευές της LG, και είναι όντως, όχι όμως στη συγκεκριμένη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω πρώτα να ξαναπεράσω την mm από την αρχή. Να κάνω και format και την sd και αν το πρόβλημα συνεχίσει, τότε το στέλνω στο service.....

Καλή τύχη λοιπόν κι αν θες ενημέρωσε αν φτιάξει με φλασάρισμα εκ νέου ή όχι, μήπως τελικά είναι κάτι άλλο.

 

Ο φίλος δεν έχει καν πρόβλημα με bootloop, ανέφερε το ενδεχόμενο επειδή είναι δημοφιλές σε συσκευές της LG, και είναι όντως, όχι όμως στη συγκεκριμένη.

Δε γνωρίζω αν το ανέφερε γι'αυτόν το λόγο, μπορεί.

Απλά μετά ανέφερε ότι στον χρόνο κοντά έχει υπόψη του πως θέλει αλλαγή η μπαταρία στο Flex 2

Η αλλαγή αυτή χρειάζεται γιατί το κινητό μπαίνει σε bootloop (λόγω μπαταρίας)

Οπότε φαντάστηκα ότι θα το έχει διαβάσει εδώ ή και αλλού από κατόχους που το αναφέρουν.

Συναντάται και στο Flex 2 το bootloop, απλά είναι εντελώς άλλη περίπτωση με τα G4 κτλ, αρκεί αλλαγή μπαταρίας εδώ για να φτιάξει

Στην LG δεν αρκούσε να το πετύχει μόνο με έναν τρόπο :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος δεν έχει καν πρόβλημα με bootloop, ανέφερε το ενδεχόμενο επειδή είναι δημοφιλές σε συσκευές της LG, και είναι όντως, όχι όμως στη συγκεκριμένη.

 

Πρόβλημα με bootloop δεν έχω ακόμα, όχι. Απλά η μπαταρία ξαφνικά άρχισε να ξεφορτίζει αρκετά πιο γρήγορα. Και όταν ανοίγω το κινητό η αρχική οθόνη (με το λογότυπο της LG) είναι πάρα πολύ σκοτεινή. Για την αλλαγή μπαταρίας όντως εδώ το διάβασα....και πλησιάζω στον 1 χρόνο του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ξεκινήσει να περνάω την mm μέσω lg pc suite

Απλά ήθελα να σας ρωτήσω αν χάνω την εγγύηση της συσκευής βάζοντας την mm;;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μετά από format στην sd και επαναφορά του κινητού από το 0....καμία αλλαγή. Και παρατήρησα το εξής. η μπαταρία από το βράδυ που το φόρτισα και το άφησα για να κοιμηθώ, από 95% πήγε 62%....με μηδενική χρήση. Νομίζω πως η κατανάλωση του 'Λειτουργικού συστήματος android' είναι πολύ μεγάλη......62%
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει drain υπάρχει γενικά, αλλά το είχες σετάρει πάλι με όλες τις εφαρμογές σου κτλ;

Ή το είχες αφήσει μετά τις επαναφορές κτλ όπως ήταν να δεις πως θα πάει;

Φαίνεται πως η μπαταρία αρχίζει να σε αφήνει εκ πρώτης όψεως πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει drain υπάρχει γενικά, αλλά το είχες σετάρει πάλι με όλες τις εφαρμογές σου κτλ;

Ή το είχες αφήσει μετά τις επαναφορές κτλ όπως ήταν να δεις πως θα πάει;

Φαίνεται πως η μπαταρία αρχίζει να σε αφήνει εκ πρώτης όψεως πάντω

 

Το σέταρα εντελώς από την αρχή. Σαν καινούρια συσκευή. Και εγώ αυτό πιστεύω τελικά....

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα μειονέκτημα δυστυχώς αυτό που έχει η συσκευή, να θέλει αλλαγή η μπαταρία κοντά στο χρόνο (ανάλογα τη χρήση πάντα του καθενός)

Γενικά έκανες βαριά χρήση εσύ;

Θα έλεγα να το πας procordia πριν φτάσεις στο bootloop

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα μειονέκτημα δυστυχώς αυτό που έχει η συσκευή, να θέλει αλλαγή η μπαταρία κοντά στο χρόνο (ανάλογα τη χρήση πάντα του καθενός)

Γενικά έκανες βαριά χρήση εσύ;

Θα έλεγα να το πας procordia πριν φτάσεις στο bootloop

 

Καθόλου βαριά χρήση.....κυρίως μουσική και runtastic.... Φαντάσου δεν εχω καν FB εγκατεστημένο.....Μέχρι 2 βδομάδες πριν έβγαζα άνετα 35 ώρες....Θα το στείλω για αλλαγή μπαταρίας να ξεμπερδεύω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μοα βοήθεια έχει μερικές μέρες άρχισε να κολλάει το κινητό εννοώ στο πάτημα εφαρμογής δεν αποκρίνεται γρήγορα να πω οτι το κινητό δεν είναι φορτωμένο με εφαρμογές 5-6 εχω περα απο τις προ εγκατεστημένες.

Αλλα είναι φορτωμένο με φωτογραφίες και βίντεο στην κάρτα όμως, επίσης κάποιες φορές στο πάτημα για να βγάλω φωτογραφία κολλάει και εκεί με αποτέλεσμα να μην βγει καλή.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον

Έτσι όπως το περιγράφεις, εγώ θα έλεγα ότι είναι η κλασσική συμπεριφορά του flex

Εγώ δηλαδή αυτό βιώνω, απλά φανταζόμουν ότι θα έχει σχέση με τις αρκετές εφαρμογές που εγκαθιστώ

Στο προηγούμενο κινητό μου βέβαια δεν είχα θέμα με το ίδιο setup

 

Είσαι με Lollipop ή MM;

Link to comment
Share on other sites

6.0.1 lollipop δεν είναι? Και εγώ φαντάζομαι πως δεν είναι απο τις εφαρμογές γιατί δεν εχω αμαν και τι...

Να φταίει οτιεχω πολλές φωτογραφίες και βιντεο? Και πάλι δεν νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...