Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Conception το πήρα από ΟΤΕ, πλέον Cosmote. Στο site δεν βρήκα τίποτα να συμφέρει. Ελπίζω να έχουν στο κατάστημα κάτι σε στοκ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Conception το πήρα από ΟΤΕ, πλέον Cosmote. Στο site δεν βρήκα τίποτα να συμφέρει. Ελπίζω να έχουν στο κατάστημα κάτι σε στοκ.

Μια ματιά που έριξα, αν δεν σ'ενδιαφέρει το root, το J7 2016 βασικά μια χαρά μου φαίνεται, και σου περισσεύει κι ένα 50ρικο να πάρεις αξεσουάρ ή κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Με έπαιρναν σήμερα τηλέφωνο και δεν άνοιγε την κλήση και μετά έσβησε η οθόνη και το φωτάκι led έχει μείνει ανοιχτό. Το κινητό δεν αντιδρά σε τίποτα. Πως θα του κάνω force restart;
Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ φίλε μου, έφτιαξε!

Τίποτα, να'σαι καλά:)

Τον έχω μάθει καλά αυτόν τον συνδυασμό με τα κολλήματα που έχω φάει κι εγώ:p

Αλλιώς θα έπρεπε να περιμένεις υπομονετικά να τελειώσει η μπαταρία για να κλείσει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δυστυχώς αναγκάστηκα να αποχωριστώ το αγαπημένο μου Flex2. Edited by athanaso77
Αγγελία
Link to comment
Share on other sites

pangousis κρίμα ρε φίλε. Ποιό πήρες τελικά; Αν είχες την κόκκινη quick circle θα την έπαιρνα εγώ, την γκρι την έχω!
Link to comment
Share on other sites

pangousis κρίμα ρε φίλε. Ποιό πήρες τελικά; Αν είχες την κόκκινη quick circle θα την έπαιρνα εγώ, την γκρι την έχω!
Πήρα το Huawei Nova. Το βρήκα σε προσφορά στα 299 από το κατάστημα που είχα πάρει το LG, μου άρεσε και το πήρα...Βέβαια δεν είναι έρωτας σαν το flex αλλά έχει πολύ ωραία ποιότητα..κι έτσι παρηγοριέμαι...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έκανες πολύ καλή επιλογή. Ναι η αλήθεια είναι πως ερωτεύεσαι παράφορα τις καμπύλες του Flex... ελπίζω να το ξεπεράσεις! :p
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το ξαναπάρεις πάντως αν σου άρεσε τόσο πολύ. Αν και δε νομίζω να θες να δώσεις το Nova...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το έχω 9 μήνες περίπου.

Εδώ και ένα μήνα έχει αρχίσει και μου κάνει restart μόνο του.

Στην αρχή έκανε κάποια μετά ερχόταν στα συγκαλά του.

Μετά έκανε ανα διαστήματα μια στο τόσο. Τώρα τελευταία

και ειδικά σήμερα κάνει όλο restart, ανοίγει ένα λεπτό και αμέσως κολλάει

και κάνει επανεκκίνηση.

 

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα; Ξέρεις κανείς τι φταίει και αν χρειάζεται κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Απλώς δεν το κάνει συχνά.. αλλά φοβάμαι μήπως αρχίσει και το κάνει όλο και πιο συχνά...

Γενικά από ότι διαβάζω έχει γενικό πρόβλημα η σειρά με loopboot?

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε ένα hard reset. Αν δεν διορθωθεί πας για service. Μην το αμελήσεις γιατί μπορεί να σε αφήσει όταν το χρειάζεσαι. Κατά πάσα πιθανότητα είναι το γνωστό πρόβλημα bootloop.
Link to comment
Share on other sites

Wind 4G έχω στον Πειραιά γύρω στα 30-40mbps (ανάλογα την περιοχή) αλλά γενικά δεν φημίζεται για τις ταχύτητες που πιάνει. Εμένα πάντως με καλύπτει για τη χρήση που κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω ακριβως το ιδιο θεμα θα χαλασει κατευθειαν τωρα με την ωρα και χειροτερα ,τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα .Στο service μου αλλαξανε πλακετα την πρωτη φορα το οποιο απλα μειωσε τις επαννεκινησεις αλλα δεν διωρθωσε το προβλημα οποτε το κινητο ξαναχαλασε μετα απο 20 μερες και τωρα μου ειπανε οτι ειναι η μπαταρια την οποια και αλλαξανε (23 ευρο ) .Οταν το στειλεις παρε τηλεφωνο στην procordia να σιγουρευτουνε οτι το προβλημα εχει εξαφανιστει πριν στο στειλουν γιατι εμενα τελικα δεν ηταν μονο η πλακετα .Το κινητο το περιμενω να ερθει αυριο μεθαυριο ελπιζω να μην κανει τα ιδια .
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδα τιμή της original quick circle και θέλουν για μεταφορικά απο Αμερική 25€ μεταφορικά...Μήπως έχει κάποιος καμία κόκκινη 2η που δεν την θέλει???

 

Απο Amazon απο Αμερική βρήκα με 20 σύνολο....Ξέρει κανείς εαν έχει τελωνείο???????

 

Ειναι αυτή.....https://www.amazon.com/Electronics-Quick-Circle-Folio-LG/dp/B00SMMILUO

 

Λογικά δεν θα έχει τελωνείο!

Edited by gliout
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ πολύ την κόκκινη θήκη. Την ανταλλάζω και με την γκρι αν θέλει κάποιος. Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία από τις δύο εδώ και πρέπει να τις χρυσοπληρώσουμε για να έρθουν απέξω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και λιγες μερες το κινητο μου κανει συνεχως επανεκκινησεις(boot loop).Διαπιστωσα οτι αυτο δεν γινεται οτι ειναι συνδεδεμενο στην πριζα(τοτε λειτουργει κανονικα),αλλα την στιγμη που το βγαζω απο την φορτιση ξεκιναει παλι τις επανεκκινησεις.Αξιζει να το στειλω στην εγγυηση η καλυτερα να αγορασω μια μπαταρια και να την αλλαξω?Το εχω 1 χρονο και εχει ληξει η εγγυηση της μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να αλλάξεις μόνος σου την μπαταρία ok, αλλά μάλλον θα πρέπει να πάει στο service για να δουν μήπως υπάρχει πρόβλημα στην πλακέτα.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα η πλακετα και με φορτιστη να λειτουργει κανονικα??Το ανοιξα και ειδα οτι η μπαταρια στο πανω μερος της (ανωτατο μισο εκατοστο περιπου) ειναι πολυ μαλακη(λυγιζει κιολας)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...