Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- εμφάνιση με λιγότερο κορεσμένα χρώματα

- στη μπαταρία δεν έχω δει κάποια διαφορά

Ενδιαφέρον για την μπαταρία γιατί οι περισσότεροι λένε για σημαντική διαφορά

 

Για τα λιγότερο κορεσμένα χρώματα, και στη lollipop έχει ρύθμιση για να επιλέξεις μεταξύ standard/vivid/natural.

Τώρα δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές; Ή μήπως το είχες σε άλλη πριν;

Στη natural μια χαρά είναι και στη lollipop.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Ενδιαφέρον για την μπαταρία γιατί οι περισσότεροι λένε για σημαντική διαφορά

 

Για τα λιγότερο κορεσμένα χρώματα, και στη lollipop έχει ρύθμιση για να επιλέξεις μεταξύ standard/vivid/natural.

Τώρα δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές; Ή μήπως το είχες σε άλλη πριν;

Στη natural μια χαρά είναι και στη lollipop.

 

Ναι στην μπαταρία δεν έχω δει διαφορά. Είμαι δεύτερη μέρα με ΜΜ όμως.

Για τα χρώματα είχα λειτουργία οθόνης: "ζωντανό" την οποία συνεχίζω να έχω.

 

σχετικά με τον ήχο που αναφέρω , έχεις διακρίνει τπτ ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος για την μεγιστη ενταση, αλλα στο ραδιο δεν ακουγεται σωστα. Σαν να υπαρχει καποιο ψευτοσαραουντ.

 

ναι είναι σαν να έχει ενεργοποιημένη λειτουργία stereo με αποτέλεσμα να ακούγονται παράσιτα. Επίσης η λήψη είναι αισθήτα χειρότερη τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το ηχείο ,σε ανοιχτή ακρόαση που χρησιμοποιούσα αρκετά,μου φαίνεται κ εμενα να έχει χαμηλότερη ένταση..:([/QUOT

 

 

μεγάλη διαφορά με πρίν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο ήχος μου άρεσε περισσότερο... Το δοκίμασα βέβαια στην εφαρμογή του YT και όχι στο ράδιο. Αλλάξτε στις ρυθμίσεις σε μονοφωνικο μπορεί να υπάρξει διάφορα για όσους έχετε θεματάκι
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μετα απο 27 μερες πηρα την συσκευη μου με αλλαγη πλακετας και μπαταρια την αναβαθμηση δεν εχω παρει ακομα :(

 

και γω απο τις 27 σεπτεμβριου που εφυγε το πηρα σημερα. Αλλαγη Μπαταριας(bootloop) και οθονης(που αναφερα κιτρινες γραμμες).

Το περασα και 6.0 marshmellow και το πουλησα μεσα σε 2 ωρες :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο! ... Και τώρα τι πρέπει να πούμε εμείς τώρα... Μπράβο που το πούλησες? ...

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειλικρινά .... Δεν κατάλαβα αυτό το ποστ

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

Edited by lefterismega
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο! ... Και τώρα τι πρέπει να πούμε εμείς τώρα... Μπράβο που το πούλησες? ...

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειλικρινά .... Δεν κατάλαβα αυτό το ποστ

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

 

Είναι μαγκιά να πουλάς ελλατωματικο κινητό... αυτή είναι η νοοτροπία του Έλληνα... (δεν πιανεσαι εσύ... πιάνεις κάποιον άλλο κορόιδο)

Και εγώ έχω το Lenovo Vibe z2 pro... 2 φορές έχει πάει για service... Αλλά δεν σκέφτηκα να το πουλήσω... το φορτωθηκα εγώ.... Τεσπα και ένα on topic... Ιδιαίτερη διαφορά εγώ δεν βλέπω με την 6 ούτε σε ήχο (ίσως είναι λίγο πιο δυνατός) ουτε σε μπαταρία... σίγουρα όμως είναι λίγο πιο σβελτο... και πιο κρύο...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι αυτή είναι η νοοτροπία του Έλληνα γενικά δυστυχώς, πως να "ρίξεις" τον άλλον ή ακόμα κι αν αυτός έχει δίκιο να βγεις από πάνω.

Θεωρεί μαγκιά το να κλέψει ο Έλληνας γενικά..

 

Αλλά για να είμαστε δίκαιοι βέβαια, ο forumitis από πάνω το πούλησε με 2 ολόκληρα χρόνια εγγύηση στην οθόνη που του αλλάξανε και καινούρια μπαταρία η οποία έχει κι αυτή 6 μήνες εγγύηση ακόμα.

Δεν το λες ότι πούλησε κάτι ελαττωματικό.

 

Πάντως το ύφος κι εγώ δεν το κατάλαβα ακριβώς στο post.

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια δε σας πιανω ; Ποια Κλεψια μου λετε; Εχω γραψει κανονικα οτι εχω παραλαβει την συσκευη απο το σερβις και τι εχει αλλαχθει. Επισης η συσκευη εχει πανω απο χρονο ακομα εγγυηση και ο αγοραστης ηξερε τι θα επερνε.

 

το ποστ ειναι απαντηση στα προηγουμενα σχολια που ειχα ξαναγραψει οτι ειχα θεμα με την συσκευη μου και τελικα με τα bootloop μου αλλαξαν μονο μπαταρια και οχι πλακετα.

 

Τι ειναι αυτα που λετε? :confused:

Η νοοτροπια του ελληνα μαλλον ειναι να κρινει πολυ γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως έκανε κάτι κακό αφού και ο αγοραστής ήταν ενήμερος με το τι έχει να κάνει.. άλλωστε έχει εγγύηση και τα θεματάκια λύθηκαν από το Service της LG.

Στο θέμα μας τώρα :p δεν έχει προσέξει κανείς διαφορά στη κάμερα ? Εμένα γιατί μου φάνηκε πολύ καλύτερη σε σχέση με πριν ? Ιδικά στις νυχτερινές λήψεις που πριν ήταν σκέτη απογοήτευση. Στην αυτονομία δεν βλέπω καμία διαφορά και γω..

Edited by R_TZAS
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισα και εγω σε mm. Οι πρωτες εντυπωσεις γενικα καλες αλλα εντοπισα δυο ελαφρως μελανα σημεια. Ενα ειναι το μικρο μεγεθος της γραμμης καταστασης και ενα αλλο οτι πλεον το knock code απαιτει 6 χτυπηματα και μαλιστα σε 3 διαφορετικα τεταρτημορια, πραγμα που το καθιστα αυτοματως αχρηστο. Ενα αλλο προσπαθω να βρω, το να χαμηλωνει ο ηχος κλησης οταν το σηκωνουμε απο το τραπεζι. Αν εξαφανιστηκε και αυτο παμε για τριτο φαουλ. Θα επανελθω υποθετω με κανενα θετικο.

Παντως το mlt πλεον βγαινει ως εξης, παταμε *#546368#*955# παμε SVC menu και μετα disable στο LDB.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση εχω δει καλύτερη απόκριση σε όλα δε ζεσταίνεται εύκολα σχεδον σπανια θα έλεγα με τη μπαταρια έχει διαφορά οχι μεγάλη όμως.γενικά πολυ καλη δουλειά απο την lg στα MM και στο ux 4.0.

Στα κακα ειναι ότι δεν εχει βάλει ολα τα χαρακτηριστικά των ΜΜ οπως π.χ. την συγχώνευση της sd ως internal.

Link to comment
Share on other sites

Η νοοτροπια του ελληνα μαλλον ειναι να κρινει πολυ γρηγορα.

Ισχύει και αυτό, αλλά νομίζω το συγκεκριμένο είναι νοοτροπία γενικότερα του ανθρώπου κι όχι του Έλληνα συγκεκριμένα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Σήμερα απέκτησα την συσκευή και θέλω να ρωτήσω, μόνο 9gb αφήνει ελεύθερα?

Αυτό κάνει την κάρτα μνήμης κάτι παραπάνω από υποχρεωτική.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παντως το mlt πλεον βγαινει ως εξης, παταμε *#546368#*955# παμε SVC menu και μετα disable στο LDB.

 

Ευχαριστώ φίλε που το θύμησες γιατί μετά την αναβάθμιση δεν το είχα κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Σήμερα απέκτησα την συσκευή και θέλω να ρωτήσω, μόνο 9gb αφήνει ελεύθερα?

Αυτό κάνει την κάρτα μνήμης κάτι παραπάνω από υποχρεωτική.

Εγώ θυμάμαι με lollipop κάτω από 8 άφηνε μετά το αρχικό setup και update όλων των εφαρμογών.

Κι εννοείται ότι είναι απαραίτητη η microSD, βασικά είναι από τους λόγους που το προτίμησε κόσμος η microSD.

Αλλά αφού την έχεις κι εσύ τι συσκευή δεν βλέπεις πόσο ελεύθερο αφήνει; Τι ρωτάς; :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι με lollipop κάτω από 8 άφηνε μετά το αρχικό setup και update όλων των εφαρμογών.

Κι εννοείται ότι είναι απαραίτητη η microSD, βασικά είναι από τους λόγους που το προτίμησε κόσμος η microSD.

Αλλά αφού την έχεις κι εσύ τι συσκευή δεν βλέπεις πόσο ελεύθερο αφήνει; Τι ρωτάς; :p

 

Νταξει μου έκανε εντύπωση γι αυτό ρώτησα. :lol:

Το πήρα για δεύτερη συσκευή και είπα δεν θα χρειαστώ κάρτα..

Και κάτι ακόμα, στον Chrome πως γίνεται κάτω αριστερά να μου έχει κουμπί "σελιδοδείκτες"?

ok εμφανίστηκε το κουμπί σελιδοδείκτες.

Πολυ καλή συσκευή πάντως.

Θα την χρεισημοποιησω μερικές μέρες να δω αν είναι όλα καλά γιατί το πήρα μεταχειρισμενο.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση εχω δει καλύτερη απόκριση σε όλα δε ζεσταίνεται εύκολα σχεδον σπανια θα έλεγα με τη μπαταρια έχει διαφορά οχι μεγάλη όμως.γενικά πολυ καλη δουλειά απο την lg στα MM και στο ux 4.0.

Στα κακα ειναι ότι δεν εχει βάλει ολα τα χαρακτηριστικά των ΜΜ οπως π.χ. την συγχώνευση της sd ως internal.

 

Και αυτο γινεται ακολουθα βημα - βημα τις οδηγιες και θα το κανεις.

http://www.instructables.com/id/LG-4-and-Adoptable-Storage-Android-M-No-Root/

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι αυτή είναι η νοοτροπία του Έλληνα γενικά δυστυχώς, πως να "ρίξεις" τον άλλον ή ακόμα κι αν αυτός έχει δίκιο να βγεις από πάνω.

Θεωρεί μαγκιά το να κλέψει ο Έλληνας γενικά..

 

Αλλά για να είμαστε δίκαιοι βέβαια, ο forumitis από πάνω το πούλησε με 2 ολόκληρα χρόνια εγγύηση στην οθόνη που του αλλάξανε και καινούρια μπαταρία η οποία έχει κι αυτή 6 μήνες εγγύηση ακόμα.

Δεν το λες ότι πούλησε κάτι ελαττωματικό.

 

Πάντως το ύφος κι εγώ δεν το κατάλαβα ακριβώς στο post.

 

Παιδια αγόρασα το g flex 2 του sonata, ενημερώθηκα για τα πάντα αναλυτικά και το τηλέφωνο είναι στην πένα.

Γράφω απλά για να ξεκαθαριστει το θέμα περί νοοτροπίας γενικά και όχι μόνο για το post που παραθέτω.

Φιλικά. :)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια εδώ και μισό χρόνο που έχω τη συσκευή χρησιμοποιούσα το lux lite για την μείωση της φωτεινότητας. Παρατηρούσα κολλήματα σε όλο τον πίνακα ειδοποιήσεων που νόμιζα ότι οφύλεται στο UI της LG άλλα τα οποία εμφανίστηκαν και στην ΜΜ. Σήμερα έφαγα μια φλασια και διέγραψα την εφαρμογή και εγκατέστησα το Twilight... Και έγινε το θαύμα, εξαφανίστηκε κάθε κόλλημα που τόσο καιρό ετρογα στη μάπα.
Link to comment
Share on other sites

Παντως το mlt πλεον βγαινει ως εξης, παταμε *#546368#*955# παμε SVC menu και μετα disable στο LDB.

 

Φίλε σε παρακαλώ μπορείς να θυμίσεις τι σημαίνει "mlt" και σε τι χρησιμεύει ? ... ναι έχει αναφερθεί και παλιότερα αλλά υπάρχουν και μεγάλα παιδιά εδώ και εκεί και κάπου ξεχνάμε... :p

 

 

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανένας γνήσιο καπάκι μπαταρίας?

Από που και πόσο κοστίζει?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...