Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλικάρια εδώ και μισό χρόνο που έχω τη συσκευή χρησιμοποιούσα το lux lite για την μείωση της φωτεινότητας. Παρατηρούσα κολλήματα σε όλο τον πίνακα ειδοποιήσεων που νόμιζα ότι οφύλεται στο UI της LG άλλα τα οποία εμφανίστηκαν και στην ΜΜ. Σήμερα έφαγα μια φλασια και διέγραψα την εφαρμογή και εγκατέστησα το Twilight... Και έγινε το θαύμα, εξαφανίστηκε κάθε κόλλημα που τόσο καιρό ετρογα στη μάπα.

Για τι κόλλημα μιλάμε;

Εγώ είχα κάτι θέματα κυρίως όταν εμφανιζόταν το prompt για root access και γενικά κάποιο prompt σε overlay, αλλά επιλέγοντας alternate overlay στα advanced settings στο Lux δεν βλέπω κάποιο θέμα.

 

Παιδιά έχει αγοράσει κανένας γνήσιο καπάκι μπαταρίας?

Από που και πόσο κοστίζει?

Εγώ είχα πάρει από ebay, γύρω στα 10-12€ νομίζω (πάει πολύς καιρός)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει αγοράσει κανένας γνήσιο καπάκι μπαταρίας?

Από που και πόσο κοστίζει?

Λεω και εγω να φερω καπακι απο εξω , το κοκκινο κιολας....Δε με πολυ νοιαζει το λογοτυπο μιας και δεν εχει κεραιες επανω βγαινει φτηνα ευτυχως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ πρόσφατα πήρα τη συσκευή, την χάζευα πολύ καιρό και τελικά αποφάσισα να την πάρω από ebay, όχι τόσο για τα λεφτά αλλά γιατί το έψηνα i) για 3 GB ram και ii) για το ολόκληρο κόκκινο που παιδιά είναι εκπληκτικό, να μήν έπαιρνα μόνο κόκκινο backcover.

Εν τέλη μού ήρθε. Το ερωτεύτηκα κατ' ευθείαν εμφανισιακά :D, πραγματικά, τύφλα να έχουν και τα s7 edge κλπ που ούτως ή άλλως θέλουν χοντροθήκες, πολύ φάση η curved oled όταν πχ σκρολλάρεις τις επαφές και φυσικά true black, με antutu 75.767, φτάνουν στα 2Ghz κι όχι "μόνο" στα 1,5 οι big πυρήνες, ναι μεν μού έκανε λίγο thermal throttling -με κόφτη στο 70% της φωτεινότητας- όταν κατέβαζα/εγκαθιστούσα ένα κάρο εφαρμογές, αλλά και ποιο δέ θα έκανε; ) όμως δυστυχώς, όχι μόνο είναι η version 2/32 αντί για 3/32 (λάθος του πωλητή, ενώ είχε άλλο description, ευτυχώς για μένα) αλλά και -ενώ μπορώ να κάνω κανονικά τηλέφωνα- δέ συνδέεται στο ίντερνετ, με την οποιαδήποτε επιλογή δικτύου κι αν βάλω (λάθος δικό μου, γιατί δέν έδωσα ιδιαίτερη σημασία στην περιγραφή των μπαντών που πιάνει, πρώτη φορά πήρα κινητό από ebay, είναι η έκδοση sprint ενώ νομίζω έπρπεπε να πάω στην ΑΤ&Τ...). Επίσης το τηλέφωνο ήρθε κατευθείαν με εγκατεστημένο τον SuperSU (στο disable αρχικά, αν και στο enable παιδιά έχεις φοβερά πράγματα να πειράξεις πχ με ένα kernel adiutor), όπου το κακό είναι ότι δέν άφηνε να εγκατασταθεί η ενημέρωση της MM για την οποία απ' ότι βλέπω κι εδώ λέγονται τέλεια λόγια :(

Έστειλα στον πωλητή μαζί με screenshots (τού είπα μόνο για τη ram και τον SuperSU, όχι και για το δίκτυο :P ), ο οποίος μού απάντησε ότι αν θέλω του τό επιστρέφω με δικά του έξοδα αποστολής (εφόσον ήρθε προϊόν διαφορετικό από το description) για full refund, ή αλλιώς το κρατάω και μού επιστρέφει ένα "partial refund" (δέ ξέρω πόσο) λόγω ραμ αλλά και για την "επισκευή" στο εξουσιοδοτημένο όπου θα μού βάλουν το ΜΜ κτλ.

Εγώ τώρα, εάν μπορούσε να λειτουργήσει το 4G θα τό κράταγα, πλέον ότι και να πάρω θα μού φαίνεται ξενέρωτο χωρίς την κυρτή οθόνη, νταξει τα 2 GB ram καλά είναι (απλά είχε και το προηγούμενό μου 2 κι έλεγα να πάω στα 3 για να είμαι και πιο "μπροστά" :P ). Ξέρετε αν υπάρχει δυνατότητα κάπως να πιάσει αυτές τις μπάντες; Έχει νόημα να απευθυνθώ στην LG; Ειδάλλως, α)ξέρετε αν μπορώ να τό πουλήσω πουθενά για να τό στείλουν στο εξωτερικό (γιατί ψιλοβαριέμαι τα διαδικαστικά!) και β) αν ξέρετε να πάρω από κάπου (ebay κυρίως, δέν τό βρίσκω σε μεγάλα κινεζομάγαζα) τη version με τα 3GB, κατά προτίμηση στο κόκκινο, που να πιάνει τις μπάντες μας; Κι ας είναι πχ και μέχρι 230-240€, κάτι λογικό. :rolleyes:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και σόρρυ για το τεράστιο ποστ, δέ διάβασα σχεδόν τίποτα από τα προηγούμενα γιατί βιάζομαι... Πραγματικά θα το εκτιμήσω αν κάποιος γνώστης των καταστάσεων μού δώσει σοβαρή λύση!! :O

Link to comment
Share on other sites

Για τι κόλλημα μιλάμε;

Εγώ είχα κάτι θέματα κυρίως όταν εμφανιζόταν το prompt για root access και γενικά κάποιο prompt σε overlay, αλλά επιλέγοντας alternate overlay στα advanced settings στο Lux δεν βλέπω κάποιο θέμα.

 

Το lux το είχα στο δυναμικό και αυξομειωνοταν ανάλογα με το φωτισμό. Όταν κατεβαζα και ανέβαζα τον πίνακα ειδοποιήσεων έκανε σκαλοπατακια αν καταλαβαίνεις τι εννοώ όπως επίσης κολλούσε μέχρι να ανέβει η να κατέβει. Και τα κουμπιά WiFi κτλ κολλούσαν επίσης. Τώρα δεν έχω κανένα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε παρακαλώ μπορείς να θυμίσεις τι σημαίνει "mlt" και σε τι χρησιμεύει ? ... ναι έχει αναφερθεί και παλιότερα αλλά υπάρχουν και μεγάλα παιδιά εδώ και εκεί και κάπου ξεχνάμε... :p

 

 

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

Υπηρεσια εντοπισμου του κινητου απο την lg που τρωει μπαταρια.

 

Παιδιά έχει αγοράσει κανένας γνήσιο καπάκι μπαταρίας?

Από που και πόσο κοστίζει?

 

20 € + 4.80 μεταφορικα για επαρχια. Procordia

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσια εντοπισμου του κινητου απο την lg που τρωει μπαταρια.

 

 

Ευχαριστώωωωω!!!

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια με τη mm παρολο που εχω χειροκινητη φωτεινοτητα και παρολο που ξετικαρα την αυτοματη ρυθμιση τονου οθονης, η φωτεινοτητα παιζει και παλι λιγο αναλογα με τα χρωματα. Για μενα το ποτηρι ξεχειλισε και πλεον το εχω μετανιωσει με την αναβαθμιση. Το θεμα ειναι υπαρχει τροπος να ξαναγυρισω στη lp χωρις να χασω την εγγυηση; Ειχε 5.1.1 v15c παρτιδα 511 γερμανιας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ψάχνομαι για την αυθεντική θήκη quick circle για το lg g flex2 αλλά δεν μπορώ να την βρω πουθενά μόνο από εξωτερικο. Υπάρχει περίπτωση να ξέρει κανείς κάτι για εντός Ελλάδος; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

@Dmflex

 

Δε νομίζω, το είχα ψάξει αρκετά και δεν βρήκα κάτι. Τελικά την αγόρασα από το amazon, ένα από τα προτερήματα του κινητού κατά τη γνώμη μου αυτή η θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μολις παρήγγειλα μια δεύτερη Quick circle από το Amazon.com με 22 ευρώ σύνολο, μαζί με τα έξοδα αποστολής. Η πρώτη γρατζουνίστηκε στο πίσω μέρος. Νομίζω ότι είναι καλή τιμή, την πρώτη την είχα πάρει κάπου στα 30 ευρώ από το eshop.gr

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι έχουν χαλαρώσει με τα capital controls

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως την βρήκες στον amazon; γιατί βρίσκω μόνο για g3 και g4. Για το g flex βρίσκω κάποιες παρόμοιες με την γνησια.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν μου κάνει copy πάστε το link, βάλε στην αναζήτηση του amazon.com τη φράση LG g flex 2 quick circle και θα τις δεις.

 

@firstofmay

 

Κι εγώ σκέφτηκα να πάρω την κόκκινη, αλλά με χάλαγε ότι τα πλήκτρα θα ήταν γκρι. Με το καλό να παραλαβουμε!

 

Στάλθηκε από το C6833 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ παιδιά ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

............ προσπαθω να βρω, το να χαμηλωνει ο ηχος κλησης οταν το σηκωνουμε απο το τραπεζι.

 

Τελικά βρήκες κάτι για αυτό ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκες κάτι για αυτό ?

 

Τιποτα φιλε παρολο που το εψαξα πολυ, εχω ξενερωσει.

 

Αναβαθμισα και εγω σε mm. Οι πρωτες εντυπωσεις γενικα καλες αλλα εντοπισα δυο ελαφρως μελανα σημεια. Ενα ειναι το μικρο μεγεθος της γραμμης καταστασης και ενα αλλο οτι πλεον το knock code απαιτει 6 χτυπηματα και μαλιστα σε 3 διαφορετικα τεταρτημορια, πραγμα που το καθιστα αυτοματως αχρηστο. Ενα αλλο προσπαθω να βρω, το να χαμηλωνει ο ηχος κλησης οταν το σηκωνουμε απο το τραπεζι. Αν εξαφανιστηκε και αυτο παμε για τριτο φαουλ. Θα επανελθω υποθετω με κανενα θετικο.

Παντως το mlt πλεον βγαινει ως εξης, παταμε *#546368#*955# παμε SVC menu και μετα disable στο LDB.

 

Λοιπον παιδια με τη mm παρολο που εχω χειροκινητη φωτεινοτητα και παρολο που ξετικαρα την αυτοματη ρυθμιση τονου οθονης, η φωτεινοτητα παιζει και παλι λιγο αναλογα με τα χρωματα. Για μενα το ποτηρι ξεχειλισε και πλεον το εχω μετανιωσει με την αναβαθμιση. Το θεμα ειναι υπαρχει τροπος να ξαναγυρισω στη lp χωρις να χασω την εγγυηση; Ειχε 5.1.1 v15c παρτιδα 511 γερμανιας.

Καμοια ιδεα κανεις?

 

 

edit: Ακυρο παιδες. Η mm βαζει γκολ στις καθυστερησεις και ανατρεπει το αποτελεσμα! Εξηγω,

Δεν ξερω αν το ειχατε προσεξει εσεις, παντως με την 5.1.1 οταν κατεγραφα βιντεο 4κ εν κινηση, δηλαδη να μετακινουμε το κινητο κατα τη ληψη, ασχετο αν το αντικειμενο ηταν στασιμο ή οχι (δηλαδη πρακτικα στις περισσοτερες περιπτωσεις), το αποτελεσμα ηταν ενα βιντεο με πολλα σπασιματα, δηλαδη χαμενα καρε. Ακομα και αν το κατεγραφα στην εσωτερικη μνημη το αποτελεσμα το ιδιο. Νομιζα οτι η υπαρξη 4κ βιντεο ηταν μονο για διαφημηστικους και διακοσμητικους λογους και εν τελει το ειχα ρυθμισμενο μονιμα στο fhd. Ε λοιπον τωρα με τη mm το 4κ παει βουτυρο! Συγκρινω βιντεακια που ειχα βγαλει σε ιδιους χωρους και η διαφορα βγαζει ματι. Προσεξτε και εσεις και πειτε μου! Επαναλαμβανω ειχα τη v15c. Αραγε μηπως ειχε θεμα η 5.1.1? Με την 5.0.1 πως ηταν το 4κ βιντεο?

Edited by omnian
Ανακαλω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε που μπορώ να βρω το γνήσιο red back cover;;

 

για δες ΕΔΩ ή ΕΔΩ φίλε

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

για δες ΕΔΩ ή ΕΔΩ φίλε

Αυτά μόνο γνήσια δεν είναι. Πρώτα απ' όλα λείπει το σήμα της LG. Αν θες απλώς ένα καπάκι είναι ΟΚ, αλλά για γνήσιο θα πήγαινα αντιπροσωπεία.

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μόνο γνήσια δεν είναι. Πρώτα απ' όλα λείπει το σήμα της LG. Αν θες απλώς ένα καπάκι είναι ΟΚ, αλλά για γνήσιο θα πήγαινα αντιπροσωπεία.

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείς να πάρω τηλέφωνο την lg;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το είχα πάρει από ebay 10-12€ μια χαρά γνήσιο είναι.

Προφανώς θα κυκλοφορούν και μούφες ή για παρόχους άλλων χωρών, αλλά με λίγη πρόσοχη βρίσκεις φαντάζομαι αυτό που θες.

Επίσης για το σήμα της LG που δεν φαίνεται στις photo, αυτό είναι κλασσικό το κάνουν διάφοροι sellers σε επώνυμα αξεσουάρ, συνήθως σβήνουν το brand από την photo. Συνήθως φαίνεται ότι κάτι έχει σβηστεί εκεί στη photo αν προσέξεις.

Μπορείς να ρωτήσεις τον seller να σου πει για σιγουριά αν το γράφει ή όχι, υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...