Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από που το πήρες αν επιτρέπεται;

 

Από το phone gallery λόγω της έξτρα εγγύησης που έχει (περιέργως μονο το συγκεκριμένο κατάστημα) για ένα χρόνο και αφορά θραύση κρυστάλλου, κλοπή κ.α.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως η LG ειδικά τελευταία δεν έχει και την καλύτερη φήμη

Το G4 bootloop, το Flex μπαταρία μετά από κανά χρόνο και κάτι, για το Nexus 5X διαβάζω random restarts και bootloop τώρα με Nougat και θυμάμαι και το Nexus 4 που είχα που είχε βγάλει άλλο ένα κλασσικό θέμα τότε, είχε χάσει την αφή στο κάτω μέρος η οθόνη που είναι τα soft buttons

:D

 

Αν το πρόβλημα είναι η μπαταρία και μάλιστα μετά από ένα έτος καλύπτεται από την εγγύηση άρα όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το phone gallery λόγω της έξτρα εγγύησης που έχει (περιέργως μονο το συγκεκριμένο κατάστημα) για ένα χρόνο και αφορά θραύση κρυστάλλου, κλοπή κ.α.

Ασφάλεια είναι που αγοράζεις και καλύπτει συγκεκριμένα πράγματα (Κλοπή/Ληστεία, Τυχαία θραύση οθόνης, πυρκαγιά)

και το kaizershop την πουλάει

 

Αν το πρόβλημα είναι η μπαταρία και μάλιστα μετά από ένα έτος καλύπτεται από την εγγύηση άρα όλα καλά!

Η μπαταρία δυστυχώς καλύπτεται μόνο με 6 μήνες εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Εχει ακουστει κατι για flex 3?ή τελος η σειρα flex?

 

Από όσο ξέρω τέλος...!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει μπει ένας οδηγός εκκμάθησης οθόνης με μια τύπισα να επαναλλαμβάνει ασταμάτητα την αλφαβήτα με αγγλική προφορά και δεν ξέρω πως σταματάει! Χαχαχαχ! Πως το απενεργοποιώ βοηθάτε!:lol:

 

 

 

 

 

edit: Όλα καλά τα έχασα με αυτό το talkback!

Edited by akanthithos
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα ενα πακέτο με εικονίδια αλλα δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, υπάρχει καποια ρύθμιση που μου διαφεύγει;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα ενα πακέτο με εικονίδια αλλα δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, υπάρχει καποια ρύθμιση που μου διαφεύγει;

Με τον μαμά launcher?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα το μεσημέρι εντελώς ξάφνικα και ενώ απλά χάζευα στο ίνερνετ, το κινητό έκλεισε.

Δεν άνοιξε ποτέ ξανά ό,τι συνδιασμό πλήκτρων και αν δοκίμασα.

Το βάζω στο φορτίστή και δεν παίρνει καν ρεύμα.

Έχετε καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το κινητό είναι με την τελευταία επίσημη ρομ χωρίς ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς στην Ελλάδα την original θήκη Quick Circle ή καμιά αντίστοιχη ποιοτική άλλης εταιρίας;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς στην Ελλάδα την original θήκη Quick Circle ή καμιά αντίστοιχη ποιοτική άλλης εταιρίας;

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=lg+g+flex+2

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με τον μαμά launcher?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, αυτόν που έχει. Να φανταστώ οτι δεν υποστηρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτόν που έχει. Να φανταστώ οτι δεν υποστηρίζει;

Ναι πρέπει να κατεβάσεις κάποιον άλλο. Πχ nova launcher

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια 16gb sd (άδεια) που είχα στο motog και την βλέπει γεμάτη. Υπάρχει επιλογή διαμόρφωσης sd; Δεν ειδα πουθενά τέτοια επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

εχει μερικες μερες στα ακυρα το κινητο μου εσβηνε και μου ξανααναβε. Χθες το βραδυ ξαφνικα εσβησε και απο τοτε μου κανει bootloops με το σημα της LG. Εκανα αλλαγη firmware και συνεχιζει παλι τα ιδια. Φορουσε marshmellow 6.0 και δουλευε τελεια χωρις κολληματα και θερμοκρασιες.

Αυριο θα φυγει LG και μου ειπαν οτι ειναι μαλλον πλακετα. :wacko:

βαρεθηκα με αυτο το κινητο. :blink:

Link to comment
Share on other sites

περα οτι γραφει το ποσοστο της μπαταριας και οτι φορτιζει συνεχιζει κανονικα τα bootloop. Αλλαξα firmware και τετοια σε μια φαση μπηκε διαλεξα γλωσσα κλπ. και αρχισε παλι το ιδιο.
Link to comment
Share on other sites

περα οτι γραφει το ποσοστο της μπαταριας και οτι φορτιζει συνεχιζει κανονικα τα bootloop. Αλλαξα firmware και τετοια σε μια φαση μπηκε διαλεξα γλωσσα κλπ. και αρχισε παλι το ιδιο.

αν το αφήσεις για κανα 10λεπτο ή και παραπάνω καλύτερα στον φορτιστή; Στον αυθεντικό φορτιστή λέω πάντα, ή κάποιον QC2.0 έστω

Πόσο καιρό το έχεις περίπου επίσης;

 

Και σε τι φάση σταματάει το bootloop; Γιατί βλέπω ότι του άλλαξες και firmware

Τυχαία μόνο του μετά από ώρα;

Link to comment
Share on other sites

το αφησα ξεφορτισε τελειως, το φορτισα φουλ και εδειχνε 100% μετα.

Στην φαση που μπηκε και συνδεθηκα στο δικτυο μου στο επομενο βημα αρχισε τα ιδια.

 

Εφυγε το πρωι πακετο για την LG. Μου ειπαν στο τηλεφωνο οτι δεν εχουν διαθεσιμα ανταλλακτικα! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ τους λεω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όπως γράφω και πιο πάνω κάποια στιγμή έσβησε το τηλέφωνο και δεν ξανάνοιξε. Στην προκορντια μου είπαν ότι είναι η πλακέτα και δεν έχει ανταλλακτικό και πρότειναν να μου δώσουν αντικατάσταση συσκευής. Γνωρίζει κανείς ποια είναι η διαδικασία; Πρέπει να πάρω συσκευή από το κατάστημα αγοράς στο ποσό που είχε αγοραστεί το φλεξ 2; Ή ισχύει κάτι άλλο;

Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει παρακαλώ γιατί με 299 ευρώ, δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχων χαρακτηριστικών, εκτός ίσως από το p9 lite.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όπως γράφω και πιο πάνω κάποια στιγμή έσβησε το τηλέφωνο και δεν ξανάνοιξε. Στην προκορντια μου είπαν ότι είναι η πλακέτα και δεν έχει ανταλλακτικό και πρότειναν να μου δώσουν αντικατάσταση συσκευής. Γνωρίζει κανείς ποια είναι η διαδικασία; Πρέπει να πάρω συσκευή από το κατάστημα αγοράς στο ποσό που είχε αγοραστεί το φλεξ 2; Ή ισχύει κάτι άλλο;

Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει παρακαλώ γιατί με 299 ευρώ, δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχων χαρακτηριστικών, εκτός ίσως από το p9 lite.

 

Τελικα κ εμενα το bootloop επεμεινε κ μετα την αλλαγη της μπαταριας κ μου ειπαν το ιδιο...Λογικα θα μας δοθει πιστωση για 299ε κ σε αυτη την τιμη Α5, P9 lite ή με καποια διαφορα γυρω στα 80-100ε το S6...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κ εμενα το bootloop επεμεινε κ μετα την αλλαγη της μπαταριας κ μου ειπαν το ιδιο...Λογικα θα μας δοθει πιστωση για 299ε κ σε αυτη την τιμη Α5, P9 lite ή με καποια διαφορα γυρω στα 80-100ε το S6...

 

Συγνώμη για την ερώτηση αλλά το ποσό 299 ευρώ απο που βγαίνει; Τόσο το πήρατε ή σας το είπε η lg; Επίσης αν μιλάμε για πιστωτικό απο ποιό μαγαζι απο αυτό που το πήρατε ή από μεγάλη αλυσίδα που ως γνωστών έχουν πολύ υψηλότερες τιμές. Πως και δεν κάνει αντικατάσταση με δική τους ανώτερη συσκευή; (η htc ετσι μου είχε κάνει). Όταν σας είπαν για αντικατάσταση δεν ανέφεραν (και δεν ρωτήσατε) περισσότερες λεπτομέρειες; Όταν μάθετε πείτε και σε εμάς γιατι νομίζω είναι πολύ σημαντική πληροφορία.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...